نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

زبان فرانسه و انگلیسی در مهاجرت کاری به کانادا

یکی از دغدغه های مهاجران ایرانی و کسانی که به مهاجرت فکر می‌کنند زبان است. کشور کانادا همواره سابقه خوبی در پذیرش مهاجران داشته، امروزه هم این کشور استقبال خوبی از مهاجران خارجی دارد.

اما یکی از دغدغه های مهاجران مسئله زبان انگلیسی و فرانسه در کشور کانادا است. بعضی روی انگلیسی و بعضی روی فرانسه تاکید می‌کنند. شایعات زیادی هم در مورد مسیر راحت تر کاری برای هر دوی این زبان ها وجود دارد. این موضوع باعث سردرگمی تمامی افرادی شده که قصد مهاجرت به کانادا شده اند.

کارهای انگلیسی و فرانسوی کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا چه زبانی یادبگیرم

اگر تازه قصد شروع یادگیری زبان را دارید. با زبان انگلیسی شروع کنید. زمان یادگیری کوتاه و این موضوع که در بیشتر دنیا شما میتوانید به این زبان گلیم خود را بعنوان دانشجو و یا کارمند و کارگر از آب بکشید باعث شده است که این زبان همواره اولین پیشنهاد ما باشد.

اما بعضی شایعات از باالا بودن درخواست کارجوی فرانسوی زبان نسبت به انگلیسی زبان صحبت می‌کنند. توجه داشته باشید که صرف بالا بودن تقاضا مطرح نیست، شما باید به این نکته توجه کنید که زمان یادگیری فرانسه طولانی تر از انگلیسی است.

مشاغل فرانسوی و انگلیسی در کانادا مزایا و معایب

رقابت زبان فرانسه و انگلیسی در بازار کار کانادا

کبک تنها منطقه‌ایی از کانادا است که تنها زبان رسمی آن فرانسه است و بقیه ایالت ها زبان انگلیسی را بعنوان اولین زبان رسمی می‌شناسند، البته زبان فرانسه در همه کشور کانادا بعنوان زبان رسمی دوم شناخته می‌شود. در کبک فرانسه تنها زبان رسمی است. یعنی آنکه تدریس و ادارات و خرید به زبان فرانسه انجام می‌شود.

اعلام های غیر رسمی حاکی از آن است که حدود 87 درصد مردم کانادا می‌توانند انگلیسی صحبت کنند و 30 درصد مردم هم توان صحبت کردن به فرانسه را دارند.

تعجب نکنید که جمع این دو عدد 100 نمی‌شود. کل مردم کانادا را در نظر گرفته شده است. طبیعی است که تعدادی از مردم کانادا به هر دو زبان فرانسه و انگلسی مسلط باشند.

توجه کنید که تقریباً در تمام کشورهای دنیا آموزش و پرورش کودکان حداقل شامل یک زبان خارجی می‌شود. که در کانادا انتخاب اغلب مردم فرانسه است. به این ترتیب می‌توان دریافت که تقریباً جمعیت بالایی می‌توانند به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی صحبت کنند.

مهاجرت به کانادا و یافتن کار

 آیا شکاف عمیقی میان بخش فرانسوی و بخش انگلیسی کانادا هست

کانادا همیشه کشور مهاجر پذیری بوده است. خوب خوش به حال ما. بنابراین جمعیت بالایی از ساکنان کانادا غیر کانادایی هستند.

بومیان کانادا تنها ساکنان اصیل کانادا هستند که اغلب به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند. اما در میان جمعیت شهری با توجه به حجم بالای مهاجران شما تعصبات رایج در کشورهای دیگر را مشاهده نمی‌کنید. یک فرانسوی زبان می‌تواند آفریقایی تبار و یا فرانسوی تبار باشد. انگلیسی زبان ها هم معمولا از همه جای دنیا هستند. از سوریه و مصر گرفته تا کشورهای غربی و بیشتر از همه از آمریکا.

بعد از بحران های اقتصادی آمریکا جمعیت بالایی از آمریکایی ها برای پیداکردن شغل راهی کانادا شدند. شغل رانندگی کامیون شغلی بود که جمعیت بالایی از آمریکایها به آن مشغول شدند.

این آمریکایی ها اغلب به زبان انگلیسی سخن میگویند.

چالش میان انگلیسی و فرانسوی زبانان

زبان دوم در کانادا

تحقیقی در کانادا نشان داد که مردم کانادا در خانه‌های خود به زبان های مادریشان بیشتر علاقه دارند. در این تحقیق آمده است که زبان های عربی، هندی، چینی و … در میان ساکنان کانادا بعنوان زبان دوم رواج دارد.

کشور کانادا همواره تلاش کرده که مردم بتوانند به یکی از زبانهای فرانسوی و کانادایی صحبت کنند و امکانات آموزشی مناسبی را برای هر دو زبان تدارک دیده است. حتی پناهجویان هم می‌توانند از این برنامه ها بهرمند شوند، قانونی که در بیشتر کشورها خلع آن حس می‌شود.

مهاجران در کانادا و زبان دوم آنها

تعداد شغل برای فرانسوی زبان ها و انگلیسی زبان ها

در سایت های کاریابی و سایت هایی مانند لینکدین شما شاهد تعداد زیادی شغل به هر دو زبان خواهید بود. مثلا در همین لحظه که این مقاله در حال نگارش است سایت لینکدین بیش از 30 هزار شغل برای فرانسوی زبان ها لیست کرده است. تعداد مشاغل انگلیسی زبان ها از این هم بیشتر است.

سایت های کاریابی دیگر مانند ایندید indeed هم تعداد زیادی شغل را برای هر دو زبان لیست کرده اند.

مشاغل بسیار متعددی برای هر دو زبان در دسترس است. از تدریس تا مهندسی و غیره.

بازار کار کانادا برای مهاجران

بنابراین نگران شغل خود نباشید و زبان را براساس میزان توانایی خود در یادیگری زبان  دوم انجام دهید. اغلب ما در ایران در مدرسه با زبان انگلیسی آشنا شده ایم. بنابراین شما می‌توانید این زبان را برای یادگیری جدی تر انتخاب کنید تا سرعت بالاتری در یادگیری آن داشته باشید.

کانادا و مشاغل در آن

کارفرمایان کانادا و یافتن شغل در کانادا با وست ادوایزر

شغل‌ها برای مهاجران در کانادا هزینه بر هستند و کارفرمایان برای درخواست شغل به خارجی ها باید هزینه ایی را به دولت بپردازند.

بنابراین مهم است که شما بعنوان شخصی که میخواهید به کانادا مهاجرت کاری داشته باشید با این هزینه ها آشنا باشید.

مشاورین ما در وست ادوایزر شما را با مشاغل مربوط به توانایی خودتان آشنا و مسیر شما برای مهاجرت کاری به کانادا را هموار خواهند کرد.

با مشاوران وست ادایزر تماس بگیرید.