Search
Close this search box.

ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا

آخرین مطالب خواندنی

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، یکی از موارد مهم برای مسافرانی است که به دنبال تجربه‌ی یک سفر جذاب و متنوع به این کشور شمالی هستند. با داشتن ویزای توریستی کانادا، افراد می‌توانند به طور موقت و بدون هیچگونه محدودیتی به کانادا سفر کرده و از زیبایی‌ها و فرهنگ گوناگون این کشور لذت ببرند. این ویزا امکان اقامت در کانادا به مدت معینی را برای تفریح، دیدن مناظر طبیعی، بازدید از شهرهای تاریخی و شناخت جامعه محلی فراهم می‌آورد. همچنین، دریافت ویزای توریستی کانادا اغلب با یک فرآیند آسان و قابل دسترس صورت می‌گیرد، که این امر برای مسافران یک اقدام مسلم به منظور آماده‌سازی برای سفر به این کشور فراهم می‌آید.

این سند رسمی نشان می‌دهد که شما شرایط لازم برای ورود به کانادا را دارید.

 • هزینه اپلیکیشن + انگشت‌نگاری: ۱۸۵ دلار
 • مدت اعتبار: 10 سال ولی با توجه به اعتبار پاسپورت ایرانیها 5 سال
 • مدت اقامت: ۶ ماه در هر ورود و هر سال
 • تمکن مالی مورد نیاز: حدودا ۱۲ هزار دلار برای هر نفر (۶ ماه اقامت)

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا همان Visitor Visa که زیر گروه Temporary Resident Visa یا TRV است، یکی از انواع ویزای کانادا است که دارنده آن می‌تواند بسته به نوع ویزا توریستی کانادا خود (سینگل، مولتی و یا سوپر ویزای کانادا) وارد خاک این کشور شده و در هر بار سفر تا مدت زمان معینی در کانادا اقامت داشته باشد.

مجوز توریستی کانادا عمدتاً به دو شکل ویزا یکبار ورود single entry و یا ویزا مولتیپل کانادا multiple entry صادر می‌شود. این بدین معنی است که اگر متقاضی ویزای توریستی کانادا قصد شرکت در یک کنفرانس و یا همایش علمی، فرهنگی و غیره را داشته باشد، مجوز وی به صورت سینگل با تاریخ مشخصی برای خروج از خاک کانادا صادر خواهد شد؛ اما اگر متقاضی با دلیل موجهی مثل (بازدید از اقوام) و ارائه مدارک مورد نیاز، تقاضای ویزا بلند مدت توریستی نماید، برای وی ویزا مولتیپل (چندبار ورود) کانادا با حداکثر 5 سال اعتبار صادر می‌گردد.

در حال حاضر، یکی از روش‌های متداول برای مسافرت و گردش در کشورهای گوناگون، اخذ ویزا توریستی است. این در حالی است که بسیاری از گردشگران و مهاجران به دلیل شرایط مناسب اجتماعی و اقتصادی که در کانادا وجود دارد و اعتبار بالای ویزای توریستی این کشور، بازدید از کانادا را در اولویت خود قرار می دهند.

به علت اکثریت درخواست‌های ویزای توریستی کانادا، دولت کانادا قوانینی سفت و سختی در این زمینه برای ورود متقاضیان خارجی وضع نموده است. البته در صورت آشنایی کامل با شرایط ویزای توریستی کانادا و تکمیل دقیق مدارک مورد نیاز سفارت، کار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت.

باید به این نکته توجه داشته باشید که به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، متقاضی ملزم است تا مراحل اخذ مجوز توریستی کانادا را به طور شخصی و یا از طریق یک نماینده قانونی نظیر شرکت های مهاجرتی وست ادوایزر در یکی از سفارت‌های کانادا در سایر کشورها مانند ترکیه،ارمنستان یا امارات پیگیری نماید.در این میان، سوپر ویزای کانادا که نوع سوم ویزا توریستی این کشور محسوب می‌شود، هم از لحاظ متقاضی و اعتبار ویزا و هم از منظر مدت زمان مجاز برای اقامت در هر بار ورود به خاک کانادا، تفاوت‌های اساسی با دو نوع دیگر ویزای توریستی کانادا دارد که در ادامه همین مطلب به جزئیات آن می‌پردازیم.

پیش از بررسی انواع ویزا توریستی کانادا، بد نیست به نکته مهم زیر اشاره کنیم:

اخذ ویزای توریستی کانادا الزاماً به معنای اجازه ورود به این کشور نیست بلکه این افسر مرزی مستقر در فرودگاه است که تشخیص می‌دهد متقاضی از صلاحیت لازم برای حضور موقت در کشور کانادا برخوردار است و یا اینکه قصد ماندن در کانادا پس از پایان اعتبار ویزا کوتاه مدت خود را دارد!

انواع ویزای توریستی کانادا

 • ویزا سینگل کانادا
 • ویزا مولتیپل کانادا
 • سوپر ویزای کانادا

اگرچه هر سه شکل بالا از نوع ویزای توریستی کانادا محسوب می‌شوند، اما هر یک از آنها از نظر ماهیت و ویژگی‌ تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که در ادامه به ترتیب ارزیابی می‌شوند.

مطالب که مربوط به ویزای توریستی کانادا هستند ممکن است به روز نباشند و تغییراتی در قوانین و مقررات اعمال شده باشد. اما به عنوان یک شروع، یک متن سئوشده و یونیک در مورد ویزای توریستی کانادا میتواند به صورت زیر باشد.

همچنین بخوانیدمقایسه روش های مهاجرتی به کانادا

1.ویزای سینگل کانادا

ویزا سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. به بیان دیگر، دارنده این نوع از ویزای توریستی کانادا تنها قادر است یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان تعیین شده در ویزا خواهد بود.

خروج فرد پیش از پایان اعتبار ویزای سینگل کانادا به این معنی نیست که وی می‌تواند تا زمان پایان اعتبار ویزای خود، یک بار دیگر وارد کانادا شود، بلکه ویزا سینگل کانادا تنها یک بار ورود به خاک این کشور را جواز می‌دهد و پس از خارج شدن از کانادا، حتی با اینکه از اعتبار ویزا باقیمانده، امکان ورود مجدد به خاک این کشور وجود ندارد.

2.ویزا مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا که در بین ایرانیان با نام‌هایی همچون ویزا مولتی کانادا و یا ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود، یکی از جذاب‌ترین انواع ویزا کانادا است.

اگرچه ویزا مولتی کانادا نوعی ویزای اقامت موقت است، اما بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، اعتبار این نوع از ویزای توریستی کانادا به جز شرایط خاص، تا زمان پایان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های ویزا مولتی کانادا از این قرار است:

 • نامحدود بودن تعداد دفعات ورود به خاک کانادا
 • اعتبار ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت
 • امکان اقامت در کانادا تا حداکثر ۶ ماه در هر بار ورود
 • امکان تمدید مدت ۶ ماهه، در صورت ارائه دلایل قانع کننده و کافی متقاضی به افسر مهاجرت

پس از گذشت ۶ ماه از ورود، کافی است برای حتی چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید تا با ورود مجدد، بتوانید ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشید.

در صورتی که طی ۱۰ سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید، برای درخواست مجدد ویزای توریستی کانادا نیاز به انگشت نگاری نخواهید داشت، حتی اگر تقاضای شما ریجکت شده باشد!

از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر ۵ ساله است، ویزا مولتی کانادا در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. اما در عمل، اگر از اعتبار پاسپورت متقاضی اخذ ویزای توریستی کانادا ، ۳ سال مانده باشد، ویزا وی نیز با اعتبار ۳ ساله برای فرد صادر خواهد شد.

 

مهاجرت به کانادا در سریعترین زمان

بر همین اساس، اگر به فرض شما در برنامه خرید ملک در ترکیه ودومینیکا شرکت کرده و از پاسپورت 10 ساله این کشور برخوردار باشید، می‌توانید در زمان درخواست ویزا توریستی کشور کانادا از پاسپورت و تابعیت ترکیه استفاده کرده و به اندازه اعتبار پاسپورت، ویزای توریستی دریافت کنید. یعنی ویزای توریستی کانادا شما مطابق با اعتبار پاسپورت جدید، 10 ساله صادر می‌شود!

 

3.ویزای نرمال

یکی از مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی کانادا و طبعاً ویزا مولتی کانادا، دعوتنامه رسمی و معتبر از کانادا است. (ارائه این گزینه الزامی نیست اما وجود آن موجب تسریع ارزیابی و بالا رفتن شانس ویزا می‌شود.)

در مبحث شرایط ویزای توریستی کانادا بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که تهیه و ارائه این دعوتنامه بر عهده متقاضی است و اوست که در حین ارائه مدارک برای ترجمه و ارائه به سفارت، دعوت‌نامه را نیز ارائه می‌دهد. به بیان دیگر، در روند اپلای ویزا توریستی کانادا، تهیه و ارائه تمامی مدارک مورد نیاز ثبت نام ویزا کانادا (چه به روش ثبت نام آنلاین و چه به روش مراجعه حضوری به سفارت)، بر عهده متقاضی خواهد بود.

 

ویزای توریستی کانادا برای والدین

سوپر ویزای کانادا یا ویزا والدین نوع دیگری از ویزای توریستی کانادا است. ویزایی که مخصوص پدر، مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ فردی ‌است که اولاً اقامت دائم کشور کانادا را در اختیار دارد و ثانیاً سن او بالای ۱۸ سال است.

عموماً برای درخواست سوپر ویزای کانادا، ارائه دعوت‌نامه از داخل کشور کانادا الزامی است.

در واقع، دعوت کننده که همان فرزند و یا نوه متقاضی است، باید از حداقل حقوق پایه 25921 دلار در سال برخوردار باشد؛ مدارک اقامت و برگه‌های ارزیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت‌کننده نیز حتماً باید ضمیمه پرونده درخواست این نوع از ویزا توریستی کانادا شود.

این در حالی است که اسپانسر (فرد دعوت کننده)، باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را برای حداقل یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده نیز باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت کانادا معاینه شود. طبق جدیدترین اطلاعات وبسایت Canada.ca،حداقل پوشش درمانی این بیمه 100 هزار دلار کانادا اعلام شده است.

موافقت پزشک معتمد سفارت از این جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید شود تا هدف از دریافت سوپر ویزا کانادا، درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت این کشور نباشد.

به بیانی دیگر، پدر، مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی باید پیش از اخذ ویزای توریستی کانادا و عزیمت به این کشور، یک آزمایش کامل مدیکال پزشکی را در کشور مبدا انجام دهند.

بد نیست به این نکته نیز در رابطه با سوپرویزای کانادا اشاره کنیم که چنانچه خانواده دعوت‌کننده یا همان اسپانسر مقیم کانادا در این کشور حضور داشته باشد، حداقل درآمد سالیانه مشخص‌شده برای تعیین صلاحیت صدور دعوتنامه برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ساکن ایرانِ او به شرح زیر خواهد بود:

 • یک نفر (متقاضی اصلی که همان فرزند و یا نوه می‌شود): 25921 هزار دلار
 • دو نفر: 32.270 هزار دلار
 • سه نفر: 39.672
 • چهار نفر: 48.167
 • پنج نفر: 54.630
 • شش نفر: 61.613
 • هفت نفر: 68.598
 • بیش از این تعداد (به ازای هر نفر اضافه): 6985

ویزای کانادا برای ایرانیان

مدارک ویزای توریستی کانادا

برای اپلای ویزا توریستی کانادا از دو طریق روش ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری به سفارت، شما ملزم هستید تا مدارکی را آماده و ارائه کنید که مهم‌ترین آن‌ها فرم‌های درخواست ویزای کانادا و تکمیل دقیق آن‌هاست.

اگر بخواهیم دو عامل اصلی و تعیین‌کننده سرنوشت پرونده درخواست و اخذ ویزای توریستی کانادا را نام ببریم، بی تردید عامل اول تکمیل دقیق و صحیح فرم‌های ثبت نام و عامل دوم نظر آفیسر پرونده است.

بر همین اساس، بهتر است با در نظر گرفتن اهمیت تکمیل فرم‌های درخواست ویزا کانادا و اطلاع کامل از روند آماده سازی پرونده و اپلای ویزا، ابتدا با کارشناسان با تجربه این حوزه در شرکت مشاوره وست ادوایزر مشورت کنید.

به طور کلی، مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا (سینگل و مولتی) عبارتند از:

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی
 • یک قطعه عکس جدید ۵/۳ * ۵/۴ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر و یا در صورت همراهی فرزندان)
 • ترجمه گواهی اشتغال
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی، به صورت جداگانه برای هر یک از متقاضیان

مدارک مالی، شامل نامه تمکن مالی بانکی به زبان انگلیسی و دارای مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار تا 6 ماهه حساب که نشان‌دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. همچنین ارائه گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند ملکی قابل قبول است.

ترجمه اسناد ملکی

ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت‌وبرگشت کانادا (در صورت نداشتن دعوت نامه)

ترجمه رضایت‌نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون همراهی یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت‌نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کند.

کارمندان: گواهی اشتغال به کار (به زبان انگلیسی بر روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت‌شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت‌شده، نامه تمکن بانکی شرکت و ریزپرینت انگلیسی۴ ماه آخر

تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت‌شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه

مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

کارخانه‌داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره‌برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)

دعوت‌نامه (شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت فامیلی، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر Notary Public برسد)

مدارک فرد دعوت‌کننده: ارائه کارت شهروندی Canadian Citizenship Card، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate)  یا کارت اقامت (PR Card) از سوی فرد دعوت‌کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرددعوت‌کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه‌های مالیاتی Notice of) (Assessment و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت‌شونده دارند.

اگرچه ارائه دعوتنامه برای صدور ویزا سینگل و مولتی کانادا الزامی نیست، اما وجود این مدرک ارزشمند می‌تواند شانس ویزا شدن درخواست کانادا را تا حد زیادی افزایش دهد.

مدارک پشتیبان و مورد نیاز برای اخذ سوپر ویزا کانادا:

 • مدارک مالی دعوت‌کننده مبنی بر توان ساپورت مالی دعوت‌شونده‌ها در مدت زمان اقامت
 • ارائه مدارک لازم برای اثبات داشتن حداقل حقوق سالانه 25921 هزار دلار کانادایی
 • مدارک پرداخت بیمه خدمات‌درمانی متقاضی برای حداقل یک سال (از داخل خاک کانادا با حداقل پوشش درمانی 100 هزار دلاری)
 • مدارک اقامت و برگه‌های ارزیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت‌کننده
 • تائیدیه پزشک معتمد سفارت برای متقاضیان(آزمایش مدیکال کانادا)

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا، انجام چند مرحله اساسی ضروری است. اولین گام در این فرآیند ارائه درخواست آنلاین یا تکمیل فرم مربوطه می‌باشد. سپس، متقاضی باید اطلاعات شناسایی، اطلاعات سفر، و اسناد مورد نیاز را به درخواست خود اضافه کند. معمولاً این اسناد شامل گذرنامه معتبر، عکس رنگی از متقاضی، اطلاعات مالی، و برخی سوالات پایه می‌باشد. بعد از تکمیل فرم درخواست، متقاضی باید هزینه‌ی مربوط به ویزا را پرداخت کند. سپس، مرحله‌ی ثبت نام برای مصاحبه و ارسال اسناد مورد نیاز از طریق سامانه‌ی پیامکی یا ایمیل صورت می‌گیرد. در این مصاحبه، متقاضی باید اطلاعات مربوط به سفر خود را تأیید کرده و به سوالات مربوط به اهداف ویزا پاسخ دهد. در نهایت، بعد از تایید درخواست، ویزای توریستی صادر و به متقاضی اعلام می‌شود. این مراحل به طور کلی فرآیند اخذ ویزای توریستی کانادا را تشکیل می‌دهند، البته ممکن است مراحل مشابهی برای ویزای مختلف متقاضیان وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید:هزینه ویزای کار کانادا

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا می‌تواند متغیر باشد و به عوامل مختلفی از جمله مدت اقامت، هزینه‌های زندگی، و نوع فعالیت‌های مورد نظر در کانادا بستگی داشته باشد. معمولاً، افرادی که به دنبال دریافت ویزای توریستی هستند باید اطمینان حاصل کنند که می‌توانند هزینه‌های مربوط به اقامت، اسکان، غذا، حمل و نقل، و سایر هزینه‌های زندگی را تأمین کنند. میزان تمکن مالی ممکن است شامل مواردی مانند موجودی حساب بانکی، شغل یا درآمد ماهیانه، و همچنین پشتوانه‌های مالی از طریق اسناد مانند گواهی حقوق و درآمد، یا حتی اظهارنامه مالیاتی باشد. توصیه می‌شود متقاضیان به دقت الزامات مالی مرتبط با ویزای توریستی کانادا را بررسی کنند و مطمئن شوند که توانایی مالی لازم برای سفر به این کشور را دارند تا موفقیت بیشتری در دریافت ویزا داشته باشند.

 

هزینه ویزای توریستی کانادا

اگر بخواهید به طور شخصی برای اپلای ویزا کانادا اقدام کنید، هزینه ویزای توریستی کانادا برای شما معادل 185 دلار کانادا (100 دلار برای ویزا و 85 دلار برای مرحله انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک) خواهد بود.

ویزای کانادا

البته هزینه ویزای توریستی کانادا تنها به موارد بالا محدود نشده و شامل حداقل تمکن مالی بانکی مورد نیاز این درخواست یعنی 13.310 هزار دلار کانادا، بلیط رفت‌وبرگشت پرواز و رزرو هتل می‌شود.

از جانبی دیگر، ممکن است آشنایی چندانی با پروسه اپلای و اخذ ویزای توریستی کانادا نداشته باشید، از تجربه کافی برای آماده‌سازی مدارک ویزا و تکمیل فرم درخواست برخوردار نباشید و به کردیت کارت بانکی بین‌المللی دسترسی نداشته باشید.

ویزای توریستی کانادا در دسته ویزاهای موقت این کشور تقسیم بندی می شود و به افرادی تعلق می گیرد که می خواهند بنا به دلیلی مانند دیدن بستگان، بازدید، انجام امور تجاری و … به کانادا سفر کنند.

در واقع ویزای توریستی کانادا برای افرادی است که می خواهند اقامت موقت کانادا را داشته باشند.

 شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط لازم برای اخذ ویزای کانادا برای متقاضی به‌ شرح زیر است:

 • داشتن پاسپورت معتبر و مدت ‌دار
 • سلامت جسمی و روحی
 • عدم سابقه کیفری
 • داشتن بودجه کافی برای مدت‌ زمانی که در کانادا حضور دارد
 • ارائه مدارک و برنامه سفر و بلیت رفت ‌و برگشت
 • ارائه مدارک شخص، مدارک شغلی و مدارک خانواده
 • ارائه مدارک دارایی ‌های مالی مبنی ‌بر تأیید بازگشت به کشور خود
 • اثبات قصد عدم اقامت دائم در کانادا
 • هزینه‌های ویزای توریستی کانادا

قبل از ورود به مرحله اخذ ویزا، مهم است که بدانید هزینه‌های مربوطه غیرقابل بازگشت هستند. هزینه‌ها را فقط برای بررسی پرونده تان پرداخت می‌کنید و در صورت پذیرش یا عدم پذیرش درخواست، امکان بازگشت آنها وجود ندارد.

هزینه های ویزای توریستی کانادا برای مسافران کانادا آن هم در بحران ارز و دلار و سکه در ایران ،به عنوان یکی از هزینه های مهاجرت به کانادا ، حایز اهمیت است .

اینکه یک مسافر به سمت کانادا بتواند تخمین مناسبی از هزینه ها داشته باشد می تواند در کیفیت سفر او تاثیر گذار باشد .

 هزینه پیکاپ ویزا کانادا

هزینه پیکاپ ویزای کانادا یکی از مواردی است که بسته به نوع ویزایی که متقاضی درخواست می‌دهد و نیز مکانیسم درخواست (آنلاین یا از طریق مراکز مربوطه) متغیر است. برای مثال، هزینه پیکاپ ویزای توریستی کانادا ممکن است متفاوت باشد نسبت به هزینه‌ی پیکاپ ویزای تحصیلی یا کاری باشد. همچنین، اگر درخواست ویزا از طریق مراکز مربوطه و مشاوره‌گران انجام شود، هزینه پیکاپ ممکن است شامل هزینه‌های خدمات ارائه‌شده توسط آنها نیز باشد. بنابراین، متقاضیان برای دقت در محاسبه هزینه‌های کلی ویزای خود، بهتر است با مراکز معتبر و مورد تأیید وزارت امور خارجه کانادا یا مشاوران متخصص تماس بگیرند تا اطلاعات دقیق‌تری در این زمینه دریافت کنند.

 تمکن مالی مورد نیاز ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

شما با ارائه نامه تمکن مالی اعلام می‌کنید که از پس تمام هزینه‌ هایتان در کشور مدنظر برمی ‌آیید. مبلغ تمکن مالی کانادا به داشتن یا نداشتن دعوت‌نامه بستگی ندارد. در صورتی که یک مسافربا دعوت ‌نامه یا بدون دعوت نامه می بایست حدودا  10هزار دلار کانادا در حساب بانکی خود نشان دهید.

اگر به طور رسمی یکی از شهروندان کانادایی اعلام نماید که کلیه هزینه ویزای توریستی کانادا متقاضی را پرداخت خواهد کرد، دیگر به ارائه مبلغ زیادی برای تمکن مالی نیازی نمی باشد.

هزینه تمکن مالی بر اساس هزینه های رفت و برگشت، مسکن، خوراک، رفت و آمد و … تعیین می شود. نامه تمکن مالی توسط بانک صادر می شود و بر اساس میزان دارایی در حساب سپرده و جاری متقاضی می باشد.

به صورت کلی می‌توان دو نوع هزینه برای دریافت ویزای کانادا در نظر گرفت :

 هزینه ثابت

هزینه بررسی پرونده به مبلغ 100 دلار کانادا

هزینه انگشت نگاری و گرفتن عکس به مبلغ 85 دلار کانادا (در صورت همراه داشتن خانواده در سفر این مبلغ می‌تواند تا 170 دلار کانادا نیز افزایش یابد).

 هزینه‌های متغیر

هزینه متغیر برای ایرانیان بیشتر شامل مسافرت به کشورهای همسایه به منظور مراجعه به دفاتر وک کاناداست، که شامل هزینه سفر و اقامت در این کشورها می‌شود و بسیار متغیر است.

هزینه درخواست آنلاین ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست برای ویزای توریستی 100 دلار کانادا است و هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا می‌باشد. برای تمدید اقامت خود به عنوان یک بازدیدکننده، باید برای هر نفر 100 دلار کانادا هزینه کنید.

 برای اخذ ویزای توریستی کانادا برای چه مواردی باید هزینه کنیم؟

مهمترین بخش هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا، هزینه‌های مربوط به رسیدگی به پرونده شماست. براساس آخرین اعلام اداره مهاجرت کانادا، هزینه رسیدگی به پرونده متقاضیان اخذ ویزای توریستی، معادل 100 دلار کانادا است.

در ادامه ریز این هزینه‌ها را مشاهده می‌کنید:

مخارج ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا (شامل سوپر ویزا، ویزای ورود موقت یا ویزای چندبار ورود ) – برای هر نفر: 100 دلار کانادا

اخذ ویزای توریستی – برای خانواده (یک خانواده 5 نفره یا بیشتر) شامل سوپر ویزا، ویزای ورود موقت یا ویزای چندبار ورود ) : 500 دلار کانادا

تمدید ویزای توریستی کانادا: 100 دلار کانادا

هزینه بیومتریک شامل انگشت‌نگاری و ثبت عکس (برای هر نفربالای 14 سال): 85 دلار کانادا

هزینه بیومتریک برای یک خانواده 2 نفره یا بیشتر: 170 دلار کانادا

سایر فاکتورهای تاثیرگذار روی هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

در زمان ثبت درخواست برای اخذ ویزای توریستی کانادا این امکان را دارید که زمان پردازش سریع‌تر را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه، مساوی است با هزینه‌های بیشتر.

اگر قرار است هزینه‌های اخذ ویزای توریستی کانادا را ارزی غیر از دلار کانادا پرداخت کنید، باید نوسانات نرخ ارز را هم در هزینه‌های خود در نظر بگیرید.

مورد بعدی بیمه مسافرتی است که بخشی از هزینه‌های جانبی اخذ ویزای توریستی کانادا به‌شمار می‌رود. این بیمه شما را در مقابل هزینه‌های غیرمترقبه مانند فوریت‌های پزشکی، لغو سفر، گم شدن چمدان و… بیمه می‌کند. هزینه این بیمه به عواملی مانند سطح پوشش بیمه، مدت زمان سفر شما و سن مسافر متفاوت است.

شاید لازم باشد برای اخذ این ویزا، یک‌سری مدارک پشتیبان فراهم کنید. مانند تمکن مالی، ارائه برنامه سفر، رزرو اقامتگاه و هتل و… تهیه این مدارک شاید برای شما هزینه اضافی در برداشته باشد.

 هزینه های دولتی برای درخواست ویزای توریستی کانادا:

 • اپلیکیشن فی: 100 دلار کانادا
 • انگشت نگاری: 85 دلار کانادا  (اگر در 10 سال گذشته انگشت نگاری شده اید، نیازی نیست)
 • انگشت نگاری به ازای هر خانواده (تعداد 2 نفر یا بیشتر): 170 دلار کانادا
 • انگشت نگاری به ازای هر گروه (3 نفر یا تعداد بیشتری هنرمند نمایشی): 255 دلار کانادا
 • تعداد نفرات بیشتر هزینه گرفتن ویزای کانادا

همچنین بخوانیدمیزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

برای این موضوع قانون مشخصی وجود ندارد ولی هر چه تعداد بالا برود طبیعتا در بعضی بخش‌ها سری کاری به وجود می‌آید و هزینه‌ها قابلیت تخفیف دارد.

هزینه‌های سفر به کانادا (محل اقامت، تفریحات، خوردوخوراک، حمل و نقل): بسته به نوع تفریحات، محل اقامت و… این هزینه متفاوت است؛ اما حداقل برای یک نفر باید ماهیانه ۳۰۰۰ دلار کانادا در نظر گرفت.

 • بلیت رفت و برگشت هواپیما به ونکوور:به مبلغ حداقل ۲۰۰۰ دلار می باشد.
 • سفر به ترکیه برای انجام انگشت‌نگاری:تقریباً ۲۰ میلیون تومان
 • هزینه بررسی اپلیکیشن در اداره مهاجرت:هر نفر ۱۰۰ دلار کانادا
 • هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا :هر نفر، ۸۵ دلار کانادا
 • یک خانواده ۲ نفره یا بیشتر، ۱۷۰ دلار کانادا
 • هزینه پیکاپ ویزا : از یک میلیون تومان
 • ترجمه مدارک:با توجه به تعرفه دارالترجمه تعیین می‌شود.

مهاجرت به کانادا چقدر خرج بر میداره

مزیت های ویزای توریستی کانادا

 • اخذ ویزای کار کانادا با استفاده از ویزای توریستی 
 • اخذ ویزای تحصیلی کانادا با استفاده از ویزای توریستی
 •  رفت و آمد به کانادا بدون محدودیت با استفاده از ویزای توریستی مولتیپل کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

دریافت ویزای توریستی کانادا

 •  داشتن پاسپورت با اعتبار مناسب و بالاتر از ۶ ماه
 •  داشتن سلامت جسمی و نبود سوء سابقه
 •  داشتن تمکن مالی برای زندگی شش ماهه در این کشور
 •  داشتن سابقه سفر به کشورهای اروپایی

 داشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک:

دعوتنامه از اقوام درجه یک شامل موارد زیر باشد:

 •  نسبت متقاضی با دعوت کننده
 •  دلیل سفر متقاضی
 •  آدرس و شماره تماس دعوت کننده
 •  تاریخ سفر و بازگشت متقاضی
 •  مسئولیت های دعوت کننده
 •  پاسپورت، کارت PR، ورک پرمیت کانادا / تحصیل دعوت کننده

 ویزای توریستی کانادا 

به چشمانتان که دیگر زیبایی‌های فراوان کانادا را تجربه کردید و آرزوی یک سفر شگفت‌انگیز به این سرزمین خواستنی را در قلبتان نهفته دارید، ویزای توریستی کانادا گام اولیه و مهمی به سوی این تجربه فراخواهد شد.

سفر به کانادا به شما فرصتی می‌دهد تا با فرهنگ متنوع، طبیعت پرآرام، و شهرهای پرانرژی این کشور آشنا شوید. با داشتن ویزای توریستی، ما به شما راهی را به دست می‌دهیم تا با آسانی و راحتی مسیر سفر خود را ایجاد کنید.ویزای توریستی به عنوان درگاهی باز به دیدار کانادا شناخته می‌شود. این ویزا به شما امکان می‌دهد برای یک مدت زمانی حداکثر ۶ ماه در کانادا اقامت کرده و از تمامی زیبایی‌های این سرزمین بهره‌مند شوید.

با پیشرفت فناوری، فرآیند درخواست ویزا به سرعت و سهولت انجام می‌شود. اکنون شما می‌توانید از طریق سامانه‌های آنلاین به راحتی درخواست ویزا را تکمیل کنید و از پیشرفت‌های تکنولوژی برای تجربه‌ی سفری آرام و بی‌دغدغه بهره‌مند شوید.

همچنین بخوانید:آخرین اخبار ویزای توریستی کانادا

 ویزای تک ورودی

 ویزای تک ورودی، ویزایی است که به شما اجازه می‌ دهد تا فقط یک بار وارد کانادا شوید. در اکثر موارد، وقتی از کانادا خارج شدید برای ورود مجدد به کشور به یک ویزای جدیدی دریافت کنید و با استفاده از آن در این کشور حضور پیدا کنید.

کانادا و هزینه ورود توریست

 ویزای چند ورودی

 یک ویزای چند ورودی معتبر به شما اجازه می‌ دهد تا در طول مدت شش ماه به هر تعداد که می‌ خواهید وارد کانادا شوید. این ویزا تا 10 سال یا یک ماه قبل از تاریخ انقضای گذرنامه‌ تان اعتبار خواهد داشت (هر کدام که سررسیدش زودتر باشد). شما باید در تاریخ انقضای ویزایتان یا قبل از آن وارد کانادا شوید. در حال حاضر برای ایرانی‌ ها، مدت این ویزا معمولاً 5 سال است چرا که گذرنامه‌ های ایرانی حداکثر 5 سال اعتبار دارند. درست مثل ویزای تک ورودی، در اینجا نیز مخارج ویزای توریستی کانادا، می‌ بایست قبل از ارائه درخواست ویزا و بعد از بارگذاری تمامی مدارک پرداخت شود. هزینه درخواست یک ویزای چند ورودی نیز 100 دلار کانادا برای هر متقاضی است.

 

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن فرآیند درخواست ویزای توریستی کانادا و اهمیت مهمی که این ویزا در سفرهای تفریحی و گردشگری دارد، می‌توان نتیجه گرفت که ویزای توریستی کانادا یک فرصت بی‌نظیر برای مسافرت به این کشور فراهم می‌آورد. با داشتن این ویزا، متقاضیان می‌توانند به مدت معینی به کانادا سفر کرده و از زیبایی‌ها و فرهنگ گوناگون این کشور لذت ببرند. این ویزا با فرآیند نسبتاً ساده دریافت می‌شود و با ارائه اطلاعات و اسناد مورد نیاز، امکان دستیابی به آن برای افراد فراهم می‌آید. به طور کلی، ویزای توریستی کانادا ابزاری مهم و اساسی برای تجربه‌ی یک سفر جذاب و خاطره‌انگیز به این کشور فراهم می‌کند.

 

دیگر مقالات مفید وست ادوایزر:

ویزای کار کانادا برای افغان‌ها

تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *