سرمایه گذاری در قبرس شمالی یکی از روش‌های مورد استقبال برای افرادیست که قصد دارند در یک کشور با تراز اقتصادی درجه یک، سرمایه گذاری مطمئنی انجام دهند. در عین حال نباید فراموش کرد که با این سرمایه گذاری می‌توان اقامت موقت یا دائم این کشور را به دست آورد.

 

مهاجرت کردن در دنیای حال حاضر می‌تواند یکی از آرزوهای هر فردی باشد که قصد دارد زندگی حال و آینده خود را جدی‌تر دنبال کند. اکثراً به این فکر می‌کنند که مهاجرت تحصیلی تنها راه حل برای گرفتن اقامت از یک کشور است. این در حالیست که شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی به حدی خوب و ویژه شده که افراد زیادی خواهان مهاجرت به قبرس از این راه هستند. همچنین اقامت قبرس شمالی با خرید ملک، یکی از راحت‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به یک کشور رو به پیشرفت از نظر اقتصادی و اعتبار بین المللی می‌باشد. این کشور در حال حاضر مقصد گردشگران، تجار، دانشجویان، سرمایه گذاران، بازنشستگان، کارآفرینان و حتی افراد عادیست که قصد دارند زندگی مفرح و کم هزینه‌ای را تجربه کنند.

 

سیاست‌های بلندمدت این کشور به سمت جذب سرمایه گذاری‌های خارجی و بالا بردن رتبه‌های عالی آموزشی در سطح دانشگاه‌های آمریکا و انگلیس است. از این رو اقامت تحصیلی در قبرس شمالی نیز یکی دیگر از راه‎های مهاجرتی پرطرفدار می‌باشد. هر ساله دانشجویان و حتی محصلین در رده‌های پایین‌تر مثل دبیرستان نیز برای مهاجرت به قبرس شمالی برنامه‌ریزی می‌کنند تا در دانشگاه‌های درجه یک این کشور درس بخوانند.

 

 

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

اقتصاد پویا در قبرس شمالی این کشور در حال توسعه، به ویژه در پی بحران‌های یونان در حال تبدیل شدن به یک قطب اقتصادی، تجاری و توریستی است که به علت عدم سکون و پیشرفت دائمی، ارزش سرمایه شما به هر طریقی، به ویژه با خرید ملک، در مدت کوتاهی چندین برابر خواهد شد.

 

 قوانین مالیاتی در کشور قبرس، برعکس خیلی از کشورهای اروپایی، سخت و پرهزینه نیست و می‌توان به راحتی از پس آن برآمد.

 

ارزش بالای پوندسرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق پوند انگلستان انجام می‌شود. پوند به علت نوسانات ارزی، همواره در حال ارزشمندتر شدن حتی در مقایسه با دلار و یورو بوده است. همین مسئله، باعث سوددهی بالای سرمایه گذاری شما خواهد شد.

 

ارزش افزوده ثابت علاوه بر سودی که ممکن است بنا به دلایل مختلف متوجه سرمایه‌ شما شود، ۸٪ ارزش افزوده‌ برای ملک و زمین خریداری شده توسط شما وجود دارد که اطمینان خاطر خوبی از جهت سود کردن، به شما می‌دهد‌.

 

امکان ثبت شرکت با خرید ملک، با خرید یک ملک می‌توانید هم محل زندگی و هم محل کار داشته باشید. در قبرس شمالی می‌توانید بدون محدودیت از آدرس خانه به عنوان دفتر کار استفاده کنید و هنگام ثبت شرکت با چالش آدرس دفتر رو به رو نشوید.

 

اخذ اقامت با سرمایه گذاری پس از سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌توانید اقامت در این کشور را داشته باشید

 

شرایط رفاهی قبرس شمالی، اکثر سرمایه‌گذاران با هدف اخذ اقامت و مهاجرت، در یک کشور خارجی سرمایه‌گذاری می‌کنند. قبرس شمالی با وجود امنیت بالا، هزینه‌های روزمره‌ پایین، آب و هوای معتدل و… مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران و مهاجران خارجی می‌باشد.

 

کیفیت بالای مدیریت در قبرس شمالی شاید شما سرمایه‌ جزئی‌ای داشته باشید و بخواهید به صورت غیرمستقیم و بدون حضور در کشور مقصد، در پروژه‌های توریستی، عمرانی و… سرمایه گذاری کنید. در این صورت قبرس شمالی به دلیل قوانین سختگیرانه و روش‌های مدیریت کسب و کارها در آن، بهترین گزینه است و با ریسک بسیار پایین سرمایه شما را جذب می‌کند.

 

قوانین وراثت و عرصه و اعیانی که از ریسک‌های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، این است که بنا به دلایل سیاسی و… ممکن است سرمایه از اختیار صاحب خارجی آن، خارج شود. از جانب این ریسک، کشورهای اروپایی به ۷ درجه از کم خطر تا پرخطر تقسیم می‌شوند که قبرس شمالی درجه۱ است یعنی تحت هر شرایطی ملک و سرمایه‌تان در قبرس شمالی متعلق به خود شما و سپس وراثتان خواهد بود.

 

 

قیمت‌های معقول

 

اگر بخواهید از طریق خرید ملک و زمین در یک کشور اروپایی سرمایه گذاری کنید، قبرس شمالی به نسبت امکاناتی که دارد، خوش قیمت‌ترین است و به طور تقریبی یک دهم قیمت ایتالیا و یک پنجم قبرس جنوبی را دارد.

 

 

راه ‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

سطح کیفیت مدیریت مشاغل در کشور قبرس شمالی در نقطه‌ی مطلوبی قرار دارد، لزا سرمایه گذاری در برخی بخش‌ها مانند ساخت و ساز آپارتمان و یا مشارکت در ساخت و ساز آپارتمان نیز بسیار مسمر ثمر خواهد بود.

 

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

 

قبرس شمالی همواره پذیرای کار آفرینان و از حامیان سر سخت آنان بوده است. عموما افرادی که برای اولین بار در قبرس شمالی حضور پیدا می‌کنند، به وضوح متوجه بکر بودن شرایط و بازار کار در این جزیره می‌شوند و متوجه می‌شوند که می‌توانند به راحتی ایده‌های خود را تبدیل به تجارتی پرسود کنند.

مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ویلا

اولین قدم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی، تحقیق درباره‌ چگونگی انجام آن است. در نگاه اول این روش ساده به نظر می‌رسد.

 

فکر می‌کنید که می‌توانید شبیه به هر نقطه‌ی دیگر از جهان، پس از پرداخت هزینه‌های موجود برای مراحل تاسیس شرکت، کار خود را شروع کنید.

 

یکی از نکات بسیار مهم که قبل از تاسیس یک شرکت باید به آن پرداخته شود، این است که از یک فرد متخصص در امور ثبت شرکت و تجارت مد نظر خود که آگاهی کافی از شرایط موجود در قبرس شمالی را هم دارد، مشورت بگیرید.

 

تاسیس شرکت‌ها در قبرس شمالی توسط دفاتر مشاوره مالی انجام می‌شود؛ که همین دفاتر نیز تحت نظارت نهادهای مرکزی به همین عنوان هستند.

 

افرادی که قصد دارند تا از این طریق برای دریافت اقامت اقدام نمایند، بهتر است بدانند که در ابتدا به آن‌ها ویزای دو ساله اعطا می‌شود و تا زمانی که شرکت فعالیت خود را ادامه دهد و حقوق، مالیات و بیمه‌ی کارمندان پرداخت شود، اقامت آن‌ها قابل تمدید است.

 

به طور کلی در قبرس شمالی می‌توان دو نوع شرکت تاسیس کرد:

سرمایه گذاری قبرس

  1. شرکت تجاری

فعالیت در شرکت‌های تجاری می‌تواند شامل خرید، فروش، صادرات، واردات و هر نوع روش دیگر برای کسب درآمد باشد. این نوع شرکت‌ها برای کسب درآمد، هیچگونه محدویتی در فعالیت‌های خود ندارند.

 

  1. شرکت خدماتی

 

فعالیت‌های شرکت‌های خدماتی فقط می‌تواند در راستای ارائه‌ خدمات باشد، حتی اگر خرید و فروشی در این شرکت‌ها صورت گیرد، باید در راستای ارائه‌ خدمات باشد.

 

برای راه اندازی یک شرکت، حداقل به 2 شخص که یکی از آن‌ها باید قبرسی باشد نیاز است. دو شخص مهمی که هر شرکتی به آن نیاز دارد یک حسابدار، که بهتر است قبرسی باشد تا به قوانین قبرس شمالی مسلط باشد و یک وکیل هستند.

 

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

 

یکی از رایج‌ترین و پر طرفدارترین روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. به همین منظور خانه‌ای که خریداری می‌کنید باید ارزش حداقلی برابر با 1500 میلیارد تومان داشته باشد.

 

مدیران پروژه‌های معتبر معاملات املاک در قبرس شمالی، تسهیلاتی را برای خریداران فراهم کرده‌اند؛ که در اکثریت آن‌ها شما با پرداخت حداقل 30 درصد از مبلغ کل ملکتان، می‌توانید برای دریافت اقامت خود و خانواده‌تان اقدام کنید.

 

ما بقی ملبغ ملک را در اقساط بلند مدت و بدون بهره به فروشنده پرداخت خواهید کرد. طبق قوانین قبرس شمالی، شما پس از اینکه پرداخت اولیه را انجام دادید، صاحب قطعی ملک خواهید شد و مدارک و قرارداد شما با فروشنده، در سازمان ثبت اسناد، به ثبت خواهد رسید.

 

این قانون برای اطمینان خاطر خریدار از اینکه فروشنده ملک را به چندین نفر نمی‌فروشد، وضع شده است. قوانین حاکم بر قبرس شمالی، همواره حامی سرمایه گذاران و مهاجران می‌باشد.

 

برای خرید ملک نیازی به حضور شما در کشور نمی‌باشد. گرچه خرید ملک در قبرس شمالی دارای مراحل اداری و روند سخت نیست، اما پیشنهاد می‌شود که قبل از هرگونه اقدامی، با مشاوران خبره و مسلط به قوانین قبرس شمالی، مشورت کنید.

مهاجرت به قبرس با خرید ویلا

یکی از عواملی که خرید ملک در قبرس شمالی را به یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور تبدیل می‌کند، این مسئله است که با توجه به رشد اقتصادی قبرس شمالی، قیمت ملک هرساله بین 15 – 20 درصد رشد دارد.

 

این درحالی است که پوند انگلستان ( واحد پولی رایج برای معاملات املاک ) یکی از با ثبات‌ترین ارزها در برابر تورم و نوسانات بازار ارز است. در نتیجه با افزاریش ارزش ملک و ثابت ماندن ارزش پوند، شما هر ساله شاهد سودآور بودن خرید املاک در این کشور خواهید بود.

 

 

سرمایه گذاری در گردشگری (توریسم)

 

سرمایه گذاری در گردشگری در قبرس شمالی یک گزینه عالی است. این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای، سواحل زیبا و فرهنگ غنی است که آن را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل می کند.

 

در اینجا برخی از مزایای سرمایه گذاری در گردشگری در قبرس شمالی آورده شده است:

 

بازار گردشگری رو به رشد: صنعت گردشگری در قبرس شمالی در حال رشد است و سالانه میلیون ها بازدید کننده از این کشور دیدن می کنند. این بدان معناست که تقاضا برای خدمات گردشگری در حال افزایش است و سرمایه گذاران می توانند از این فرصت برای کسب سود استفاده کنند.

 

هزینه های مقرون به صرفه: هزینه های زندگی در قبرس شمالی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بسیار مقرون به صرفه است. این بدان معناست که سرمایه گذاران می توانند با سرمایه کمتری کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنند و سود کسب کنند.

 

پتانسیل رشد بالا: صنعت گردشگری در قبرس شمالی پتانسیل رشد بالایی دارد. این به دلیل آب و هوای مدیترانه ای، سواحل زیبا و فرهنگ غنی این کشور است. سرمایه گذاران می توانند از این پتانسیل برای کسب سود استفاده کنند.

 

اگر به دنبال یک فرصت سرمایه گذاری سودآور هستید، سرمایه گذاری در گردشگری در قبرس شمالی یک گزینه عالی است. 

 

 

 

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

 

چنانچه فردی قصد داشته باشد از طریق خرید اوراق قرضه در کشور قبرس شمالی سرمایه گذاری کند، باید میزان مبلغ 500 هزار یورو در این زمینه سرمایه گذاری کند.

 

با این روش، امکان دریافت اقامت قبرس شمالی فراهم می‌شود؛ اما فراموش نکنید که این سرمایه باید به مدت 3 سال در اوراق قرضه‌ قبرس شمالی بماند تا بتوانید از طریق آن اقامت دائم را دریافت کنید.

 

ابتدا به فرد سرمایه گذار و خانواده‌ او اقامت موقت داده می‌شود و پس از گذشت سه سال به اقامت دائم تبدیل می‌شود.

 

اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

شهروندی قبرس شمالی که توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است در حال حاضر شاید مزیتی در سطح بین الملل ایجاد نکند؛ اما با این حال از نظر ایجاد یک تجارت، سرمایه گذاری و داشتن یک زندگی راحت‌تر در کشور مهم است.

 

قبرس شمالی هم مانند هر کشور دیگری، رویه‌ها و رویکردهای متفاوتی برای افراد محلی و خارجی در نظر گرفته است؛ که طبق آن مسلما یک فرد خارجی، هزینه‌ بیشتری برای تاسیس یک شرکت متقبل می شود. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند که به سرعت شهروندی قبرس شمالی را دریافت کنند.

 

شما به 3 روش می‌توانید تابعیت قبرس شمالی را دریافت کنید:

 

ازدواج:

 

با گذشت ۳ سال از ازدواج با یک شهروند قبرس شمالی، شما این ‌حق را خواهید داشت تا برای اخذ شهروندی خود  اقدام کنید.

قبرس شمالی سرمایه گذاری و مهاجرت

اقامت دائم و اجازه‎‌ کار:

 

شما می‌توانید با داشتن اجازه‌ کار و حضور بی وقفه‌ 10 ساله و یا دریافت مجوز تجاریِ اجازه‌ اقامت برای این مدت، برای اخذ شهروندیتان اقدام کنید.

 شهروندی استثنایی در قبرس:

شورای وزیران کشور قبرس شمالی حق دارد که به اتباع خارجی برای خدمات برجسته‌ آن‌ها به قبرس شمالی در زمینه های علمی، ورزشی، سیاسی و فرهنگی تابعیت اعطا کند.

 

برای مشاوره با ما تماس بگیرید