نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

چرا کشور دومینیکا

دومینیکا کشور کوچکی با 750 کیلومتر مربع مساحت، در مقایسه با ایران با 1 میلیون و 640 کیلومتر مربع مساحت می‌باشد. جمعیت کشور دومینیکا حدود یکصدهزار نفر تخمین زده می‌شود.

کشور دومینیکا از نظر اقتصادی یک کشور با اقتصاد باز در نظر گرفته می‌شود. شاخص حدود 60 این کشور در آزادی اقتصادی در سال 2023 نشان دهنده این موضوع می‌باشد. کشور دومینیکا از لحاظ اقتصادی در حال پیشرفت است و شاخص اقتصاد باز کشور نسبت به سال گذشته 5 رتبه ارتقاء یافته است.

کشور دومینیکا از لحاظ شاخص GDP در میان کشورهای منطقه آمریکا رتبه 19 را دارد.

رتبه دومینیکا در ایجاد توازن اقتصادی 15.1 است.

دومینیکا و مهاجرت به آن

مشاغل موجود در دومینیکا

کشور دومینیکا فقط کمی از شهر تهران با مساحت 730 کیلومتر مربع بزرگتر است. با اینحال این کشور در رشته های مختلفی فعالیت اقتصادی گسترده دارد. در حال حاضر مشاغلی در حوضه IT و بازاریابی و منابع انسانی در بازار دومینیکا درخواست استخدام بالایی دارند(منبع آگهی های این مشاغل در کشور دومینکا در سایت لینکدین و ایندید).

شغل هایی مانند تجارت های آنلاین و معاملگری آنلاین، خرید انواع اوراق قرضه و سهام و سرمایه گذاری در آن بخش هم که تنها سرعت بالای اینترنت نیاز دارد.

سرعت اینترنت در دومینیکا توسط سازمان های مستقل 88.56 مگابایت برثانیه برای تلفن های همراه و برای اینترنت های ثابت دومینکا در مقام 32 در زمینه سرعت اینترنت قراردارد. سرعت آپلود داده در دومینکا 70.01 مگابایت بر ثانیه است.

شرکتهایی مانند دیجی سل نیز اینترنت فیبر نوری را در کشور دومینکا بصورت خصوصی ارائه میدهند.

سرعت اینترنت شرکته‌های خصوصی در دومینیکا عبارت است از: استارلینک 200 مگابایت برثانیه، تریکام 100 مگابایت برثانیه، وی ست 100 مگابایت برثانیه (بالاترین سرعت آپلود در دومینیکا) بقیه شرکت ها سرعت پایینتری دارند.

مشاغل دومینیکا

پاسپورت دومینیکا نیاز به ویزای کدام کشورها را ندارد

همانطور که می‌دانید بسیاری از کشورها با یکدیگر قراردادهایی مبنی بر عدم نیاز به اخذ ویزای زودهنگام دارند. شما باداشتن پاسپورت در مرز کشور دیگر میتوانید ویزای آن کشور را دریافت کنید.

نکته همه کشورهایی که به یکدیگر اجازه ورود بدون نیاز به اخذ ویزای زودهنگام را می‌دهند قوانین سختگیرانه ایی برای جلوگیری از ورود افرادی دارند که قصد اقامت دائم داشته باشند.

مثال: فرض کنید یک آمریکایی به کشور دومینیکا بعنوان توریست سفر کند. اگر هنگام ورود به دومینیکا ماموران مرزی گمان کنند که او قصد بازگشت به کشور خودش را ندارد جلوی ورود او به دومینیکا را خواهند گرفت. همینطور اگر یک شهروند اروپایی بعنوان توریست به کشورهای آمریکا و یا کانادا سفر کند و مرزبانی آن کشور منظور از سفر را اقامت دائم بداند مانع ورود او خواهد شد.

بنابراین این نکته را به یاد داشته باشیدکه اگر قصد دارید از دومینیکا برای مهاجرت به کشور دیگری اقدام کنید، باید تمام مراحل قانونی را داخل کشور دومینیکا انجام دهید و با اجازه اقامت دائم وارد کشور ثالث شوید.

این ها نکاتی نیست که شرکت های مهاجرتی به مشتریان خود میگویند ولی ما قصد داریم صداقت کامل داشته باشیم تا شما هنگام انتخاب دومینیکا بعنوان مقصد مهاجرتی دچار مشکل نشوید.

بهشت دومینیکا برای ایرانیان

دومینیکا برای کدام دسته از ایرانیان بهشت خواهد بود

  • اگر شغل شما در حوضه آنلاین قابل انجام است و بالای 60 درصد از کارهای شما هم اکنون بصورت آنلاین انجام می‌شود.(نکته اینترنت را از یک شرکت خصوصی تهیه کنید)
  • تریدرها همه کسانی که در بازارهای مالی اقدام به خرید و فروش می‌کنند از خرید و فروش رمز ارز تا بازارهایی مانند فارکس و یا خرید سهام شرکت ها و یا شرکت در بورس های خارجی بعنوان سرمایه گذار.
  • برنامه نویس ها و دیجیتال گرافیست ها این دسته از افراد هم در دومینیکا براحتی میتوانند در بهشت زندگی کنند.
  • کارگران ساده که می‌توانند مشاغل ساده ایی مانند کار در رستوران و غیره را انجام دهند.
  • دانشجویان و جوانان که میتوانند کارهای ساده را بپذیرند.
  • فارغ التحصیلان رشته های هتلداری و منابع انسانی و رشته های این چنینی.

کشور دومینیکا

وست ادوایزر دومینیکا را به چه دسته ایی از مشتریان پیشنهاد می‌دهد

نکته مهم شرکت وست ادوایزر سیاست کلی خود را مبنی بر عدم تشویق به مهاجرت قرارداده است. شرکت وست ادوایزر تنها به کسانیکه از قبل برای مهاجرت تصمیم نهایی خود را گرفته اند مشاوره می‌دهد تا در مسیر مهاجرت خود موفق باشند.

بنابراین اگر شما تصمیم قطعی برای مهاجرت دارید اما تنها مقصد مهاجرتی خود را انتخاب نکرده اید. وست ادوایزر می‌تواند مشاوره دقیق و حرفه ایی به شما بدهد.

بهتر است با مشاورین وست ادوایزر تماس بگیرید تا بتوانند شمارا در این مسیر راهنمایی کنند.

اگر شما سرمایه گذار هستید و سود هایی که از این سرمایه گذاری ها بدست میاورید منبع مالی شماست کشور دومینیکا کشور مناسبی برای شما خواهد بود.

اگر به هر دلیلی زندگی در ایران برای شما سخت و غیر قابل تحمل شده و زمان و شرایط بدست آوردن ویزای دیگر کشورهای صنعتی و نیمه صنعتی دنیا را ندارید کشور دومینیکا میتواند سکوی پرتاب شما باشد.

مهاجرت به قبرس برای ایرانیان

تحصیل در دومینیکا

بعد از خرید ملک و سرمایه گذاری و اخذ اقامت دومینیکا تکلیف تحصیل فرزندان چه خواهد شد؟

کالج ایالتی دومینیکا یا به اختصار DSC یکی از کالج هایی است که میتوان برای ادامه تحصیل فرزندان به آن فکر کرد.

دانشگاه University of the West Indies هم شعبه ایی در پایتخت دومینیکا دارد. این دانشگاه در کاراییب شناخته شده است و در 18 کشور انگلیسی زبان شعبه دارد. این دانشگاه برای تحصیلات عالیه است.

مدارس دومینیکا

مدارس خصوصی در دومینیکا

علاوه بر دانشگاه های فوق، دانشگاه ها و مدارس خصوصی نیز در دومینیکا فعال هستند که معروفترین آنها عبارتند از : All Saints University School of Medicine مدرسه یا دانشگاه خصوصی پزشکی در پایتخت دومینیکا، International University for Graduate Studies: یک دانشگاه خصوصی در منطقه  Portsmouth دومینیکا، St. Joseph University دانشگاه خصوصی در دومینیکا، University of Dominica دانشگاه دومینیکا.

دانشگاه ها و مدارس خصوصی و دولتی دومینیکا با توجه به نرخ جمعیت آن تعداد قابل قبولی میباشند. بطور کلی کشور دومینیکا با توجه به جمعیتش کشوری با امکانات تحصیلی ، رفاهی، اقتصادی خوب در نظر گرفته میشود.

دانشگاه دومینیکا

نتیجه گیری

برای مهاجرت به دومینیکا اولین گام تماس با مشاورین وست ادوایزر است.

بعد از دریافت مشاوره باید با اعضای خانواده خود نیز مشورت کنید.

اگر همه چیز درست بود و مشکلی برای شروع سفر نداشته باشید. میتوانید مهاجرت خود به دومینیکا را شروع کنید.