بدون تردید بسیاری از افراد به تحصیل در قاره اروپا و آمریکا تمایل دارند؛ زیرا در کشورهای خارجی شرایط تحصیل به خوبی فراهم شده و زیرساخت های اساسی برای تحصیل دانشجویان فراهم شده است. مهاجرت به کانادا یکی از مقاصد دانشجویان ایرانی می باشد که باید ویزای تحصیلی کانادا را بدین منظور دریافت کنند.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا به منظور ادامه تحصیل را دارید، باید اطلاعات مربوط به چگونگی گرفتن وقت سفارت کانادا، مدارک و شرایط لازم ویزای تحصیلی کانادا را بدانید تا در این زمینه با مشکل مواجه نشوید؛ از این رو اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا برای ادامه تحصیل هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی اجمالی با کشور کانادا

کشور کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورها می باشد که شرایط لازم را برای تحصیل و کار مهاجران فراهم کرده است. این کشور در میان دانشجویان بین المللی از محبوبیت خاصی برخوردار است. هر ساله تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی در شهرهای مختلف کانادا از قبیل اتاوا، تورنتو، مونترال، ونکوور و … تحصیل می کنند. همچنین بسیاری از ایرانی ها به منظور تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر این کشور، مهاجرت به کانادا را در برنامه تحصیلی خود قرار می دهند تا بتوانند از کیفیت و امکانات تحصیلی این کشور بهره ببرند؛ از این رو باید به اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند که شرایط خاصی دارد.

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج معتبر این کشور، به اخذ ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنند؛ از این رو باید مدارک اجباری و اختیاری را به سفارت کانادا در ایران تحویل دهند. علی رغم اختیاری بودن برخی مدارک چون اسناد وابستگی به ایران (اسناد تای) و حساب بانکی، بهتر است که مدارک اختیاری نیز ضمیمه شود تا درصد احتمال دریافت ویزای کانادا به منظور تحصیل افزایش پیدا کند.

اغلب دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه می شود؛ بنابراین متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند. در صورت اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا برای تحصیل، شرایط لازم در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان فراهم شده است.

ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که اشاره شد، برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه ها و کالج های معتبر شهرهای مختلف کانادا باید به اخذ ویزای تحصیلی این کشور از طریق سفارتخانه کانادا در ایران اقدام کرد. متقاضیان مهاجرت به کانادا برای تحصیل باید به صورت اینترنتی یا حضوری، وقت سفارت کانادا را دریافت کنند و مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا را به مسئول مربوط ارائه دهند.
مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا به شرح زیر هستند:

فرم درخواست استادی پرمیت کانادا
نامه پذیرش دانشگاه یا کالج کانادا
شناسنامه و ترجمه آن
عکس متقاضی
پاسپورت و مهرهای فعلی یا قبلی
برنامه تحصیلی
رزومه تحصیلی (ریز نمرات دوره های مختلف تحصیلی)
نامه بورسیه یا هر کمک مالی در صورت وجود
گواهی حساب بانکی
مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
گواهی عدم سوء پیشینه
اسناد ملکی متقاضی
و …

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید کلیه مدارک اجباری و اختیاری را به منظور سهولت پذیرش و صدور ویزا به سفارت ارائه دهند و هزینه های اخذ ویزای کانادا را به صورت آنلاین با کارت های اعتباری یا فیش بانکی به مسئول مربوطه تحویل دهند.

ویزای تحصیلی کانادا

شرکت بین المللی وست ادوایزر؛ مجری خدمات مهاجرت

کشور کانادا یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین کشورهای آمریکای جنوبی به حساب می آید که شرایط ایده آل به منظور تحصیل و کار برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم شده است. ایرانیان متقاضی مهاجرت به این کشور باید به اخذ ویزای کانادا اقدام کنند و کلیه مراحل اخذ ویزا از قبیل شرایط و مدارک لازم را از طریق سفارتخانه کانادا در ایران پشت سر بگذارند. در حال حاضر شرکت های فعال زیادی از قبیل وست ادوایزر در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا مشغول فعالیت هستند و به متقاضیان در اخذ ویزای کشورهایی چون کانادا خدمات ارائه می دهند.

بنابراین اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید، می توانید با کارشناسان شرکت بین المللی وست ادوایزر در قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کرده و مشاوره های لازم را دریافت کنید یا کارهای مربوط به سفارت و اخذ ویزا را به شرکت وست ادوایزر واگذار کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *