Search
Close this search box.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

آخرین مطالب خواندنی

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی یک نامه تائیدیه از بانک است که برای دریافت ویزای کشورهای معتبر دنیا و پذیرش تحصیلی دانشگاه ها مورد نیاز خواهد بود. نامه تمکن مالی نشان دهنده این موضوع است که متقاضی درخواست ویزا از شرایط مالی مناسبی برای پوشش هزینه های سفر برخوردار است.

 اگر برای مثال قصد دریافت یکی از انواع ویزای کانادا و حضور در این کشور را داشته باشید، وجود مدرک تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کانادا نقش بسیار مهمی را در تصمیم گیری افسر پرونده و سفارت کانادا ایفا خواهد کرد.

 به طور معمول نامه تمکن مالی از جزئیاتی نظیر مانده حساب، تاریخ افتتاح حساب، میانگین مبالغ واریزی و خروجی از حساب و گردش حساب تشکیل شده و در اغلب موارد تمامی مبالغ به ریال درج می شود. البته صاحب حساب باید با در نظر گرفتن نوع ویزا، شعبه بانکی مورد نظر را از واحد ارزی کشور مقصد مطلع سازد.

 عموماً نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی بوده و موجودی و گردش حساب فرد به واحد ارزی ایران یعنی ریال درج می گردد و در محتوای نامه تمکن مالی به نرخ بانکی و دولتی ارز کشور مقصد اشاره می شود. اما در نامه تمکن مالی برخی از بانک ها مقدار موجودی و اطلاعات گردش حساب فرد به صورت معادل دلار کانادا درج می گردد.

 باید به این موضوع توجه داشته باشید که برخلاف بانک صادر کننده نامه تمکن مالی، نرخ دولتی دلار کانادا مدنظر افسر سفارت نبوده و موجودی حساب ویزای کانادا با نرخ آزاد دلار محاسبه می گردد.

 مدرک مهم تمکن مالی براساس گردش حساب 3 تا 4 ماه متقاضی دریافت ویزای کانادا است و اعتبار آن از زمان صدور برابر با 30 روز کاری است. لازم به ذکر است که نامه تمکن مالی و یا همان موجودی حساب ویزای کانادا باید از مهر شعبه ارزی بانک و امضای مدیر شعبه برخوردار باشد.

 گواهی تمکن مالی برای ویزای توریستی

 تمکن مالی ویزای کانادا شامل، مانده حساب شخص به دلار کانادا، مبالغ ورودی به حساب متقاضی، مبالغ خروجی از حساب متقاضی و گردش حساب می‌باشد. بازه تمکن مالی و گردش حساب مورد درخواست سفارت کانادا 4 ماه اخیر از تاریخ درخواست می باشد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده سفارت کانادا، مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر 10000 دلار کانادا می باشد. مدت اعتبار تمکن مالی ویزای کانادا 30 روز از تاریخ صدور آن می باشد. تمکن مالی کانادا، باید دارای  مهر شعب ارزی بانک صادر کننده باشد و مدیر شعبه ارزی نیز آن را به امضاء برساند.

البته میزان تمکن مالی ای که باید اعلام شود بستگی به مدت زمان اقامت متقاضی در خاک کانادا دارد.

سفارتخانه های هر کشور مبالغی را برای تمکن مالی اعلام می‌کنند که این مبلغ برای هر کشور متفاوت بوده که مبنای آن بر اساس هزینه های رفت و برگشت، هزینه اقامت هتل، هزینه‌های حمل و نقل و خیلی از موارد دیگر است که شما قبل از سفر می توانید به طور کامل آن را مطالعه کنید، زیرا در بیشتر مواقع این اتفاق برای متقاضیان افتاده است که به دلیل آگاهی نداشتن در مورد تمکن مالی ویزای آنها دچار شده است، در نتیجه مشکلات خاصی را برای این افراد بر جای گذاشته و حتی از سفر خود نیز به جای مانده اند.

فرد متقاضی برای اخذ ویزای کانادا با مدارک تمکن مالی باید به دولت کانادا اثبات کند که توان مالی کافی برای سفر توریستی به این کشور را دارد و برای برطرف کردن مخارج زندگی به هیچ وجه دچار مشکل نمی شود.

فرد متقاضی به هیچ عنوان نمی تواند از شخص دیگری برای امرار معاش در این کشور پول قرض بگیرد و باید توانایی پرداخت تمام هزینه ها را دارا باشد و اگر همسر و فرزند خود را نیز به همراه دارد، باید بتواند مخارج آن ها را نیز بپردازد.

اگر تمکن مالی ویزا توریستی کانادا بیشتر از مبلغ اعلام شده توسط سفارت این کشور باشد، شرایط سفر و اسناد ملکی برای ایشان تغییر پیدا خواهد نمود و با افزایش مبلغ تمکن مالی تعداد سفرهای خارجی شخص متقاضی و همچنین اموال منقول و غیرمنقول نیز باید بیشتر باشد.

اگر شما اطلاعات کافی در مورد این مسئله ندارید می توانید از افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

همچنین بخوانیدهزینه ویزای کار کانادا

رعایت چند نکته زیر در هنگام ارائه تمکن مالی ویزای توریستی کانادا ضروری است:

 • میزان تمکن مالی باید با سن شما تناسب داشته باشد.
 • میزان تمکن مالی باید با شغل شما متناسب باشد.
 • برای ویزای توریستی کانادا، نمی‌توانید از ارائه حساب های پدر و مادر برای اثبات تمکن مالی استفاده کنید. تمام مدارک و حساب ها باید به اسم خودتان باشد.

به طور کلی داشتن حداقل 10 هزار دلار کانادا داخل حساب بانکی جهت اخذ ویزای توریستی کانادا ضروری و اجباری می باشد.

میزان تمکن مالی برای ویزای کانادا

موارد زیر باید درگواهی تمکن مالی مشخص شده باشد

 •  گواهی درسربرگ مخصوص بانکی صادر شده باشد.
 • گواهی بانک به نام شخص اقدام کننده باشد. اگر فرد متقاضی متاهل باشد، می‌توان گواهی را به نام همسرشان صادر نمود. ولی برای اطمینان، بهتراست به نام اقدام کننده اصلی باشد.
 •  اطلاعات تماس بانک مانند آدرس پستی، شماره تماس و آدرس ایمیل در گواهی ذکر شده باشد.
 • شماره حساب در آن درج شده باشد.
 • تاریخ افتتاح حساب که باید حداقل ۶ ماه از آن گذشته باشد.
 • موجودی روز حساب، روزی که گواهی را دریافت می‌ نمایید

سعی کنید تمام پول را در مدت ۶ ماه قبل از گرفتن گواهی در حساب نگه دارید و حتی بعد از گرفتن گواهی بانک تا روشن شدن وضعیت ویزا به پول دست نزنید. در گواهی که از بانک می‎گیرید می‎توانید درخواست کنید که میانگین موجودی شما در ۶ ماه گذشته را هم علاوه بر موجودی روز قید کنند.

نیازی نیست مقدار پول موجود در حسابتان، مقدار خیلی بیشتری از آنچه که در جدول تعیین شده است، باشد. ولی بهتر است موجودی حسابتان حداقل ۵ درصد بیشتر از مقدار تعیین شده باشد.

پروفایلتان، مبلغ بالاتری را ادعا نکنید و همین اعداد اعلام شده یا کمی کمتر وارد کنید.

اگر قبل از PPR از شما مجددا گواهی بخواهند، در این صورت اگر پول را از حساب خارج کرده‌ باشید، کافی است دوباره همان مقدار پول (مقدار آن کمتر نباشد) را در حساب گذاشته و گواهی جدید بگیرید، اما گواهی با موجودی روز گرفته شود.

 استعلام تمکن مالی

نامه تمکن مالی که برای دریافت ویزا به سفارت ارائه میکنیم استعلام میشود؟چگونه؟

در حالت کلی دسترسی به حسابهای بانکی افراد نیازمند اخذ مجوز از مراجع قضایی است (البته این اختیار به بعضی ارگانها در قانون داده شده )

سفارت نمیتواند مستقیما با ارائه مشخصات اشخاص، حساب آنها را چک کند

مثلا نمیتوانند استعلام کنند که فلان شخص با فلان شماره حساب چه مقدار پول در حساب دارد ؟

راهکار آنها چیست ؟

یک نامه که برگه تمکن مالی شما به آن پیوست شده برای بانک میفرستند و اعلام میکنند آیا این نامه از طرف شما صادر شده است یا خیرو بانک پاسخ بلی یاخیر خواهد داد.

به علت حجم کاری سفارتها در صدور ویزا ،امکان این نیست که تمامی نامه های تمکن مالی را استعلام کنند چون اینکار بسیار زمانبر است و همچنین در بسیاری از موارد بانکها پاسخ نمیدهند.

شرکت وست ادوایزر نیز این کار را سریع تر انجام میدهد در صورت درخواست سفارت

نکته: البته در مورد بعضی از بانکها به صورت اینترنتی و آنلاین استعلام نامه تمکن مالی امکان پذیر است.

هزینه ویزای توریستی کانادا چقدره

قیمت دلار در نامه های بانکی موضوع بسیار چالش برانگیزی است که هنوز هم سرنخی برای این کلاف سردرگم پیدا نشده است.

 •  دلار دولتی
 •  دلار بانک ملی
 •  دلار نیمایی
 •  دلار جهانگیری
 •  دلار آزاد
 •  دلار فردایی
 •  دلار بورسی
 •  دلار دولت امید

حواستان باشد مواردی مشاهده شده ، آفیسرهای مهاجرت بر اساس نرخ دلار از  وبسایت bonbast .com  تصمیم گیری میکنند و برایشان اهمیت ندارد قیمت مندرج در نامه شما چقدر است.

لذا دلخوش به قیمت مندرج در نامه تمکن بانکی خود نباشید.

 مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهی تمکن مالی

 •  ارائه کارت ملی متقاضی
 •  ارائه اصل/کپی پاسپورت متقاضی
 •  اصل وکالت ‌نامه نماینده قانونی درصورت وکالت به غیر
 •  ارائه فرم تکمیل شده درخواست صدور گواهی تمکن مالی

 تغییر مبلغ تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا:

وب ‌سایت وزارت مهاجرت کانادا به تازگی جدول جدید مبلغ تمکن مالی برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق شیوه اکسپرس انتری (Express Entry) دارند را منتشر کرد. این جدول از ۲۵ آوریل اجرایی شده است.

آن دسته از متقاضیان که پیشنهاد شغلی (job offer) و اجازه کار در کانادا را دارند، از ارائه گواهی تمکن مالی معاف هستند.

همچنین بخوانید:مقایسه روش های مهاجرتی به کانادا

 حداقل تمکن مالی (به دلار کانادا):

 • یک نفر: ۱۳،۵۷۵ دلار
 • خانواده دو نفره: ۱۷،۱۲۷ دلار
 • خانواده سه‌نفره: ۲۱،۰۵۵ دلار
 • خانواده چهارنفره: ۲۵،۵۶۴ دلار
 • خانواده پنج‌نفره: ۲۸،۹۹۴ دلار
 • خانواده شش نفره: ۳۲،۷۰۰ دلار
 • خانواده ۷ نفره: ۳۶،۴۰۷ دلار
 • خانواده‌های بالای ۷ نفره، به ازای هر نفر بیشتر: ۳،۷۰۶ دلار

 

نتیجه گیری

با توجه به میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا، این میزان معمولاً بر اساس مدت اقامت و نیازهای شخصی متغیر است. مهمترین نکته در این موضوع، توانایی ارائه مدارک مالی به مقدار کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی و اقامت در طول مدت اقامت مورد نظر است. این مدارک ممکن است شامل حساب بانکی، گواهی ارزش سهام، گواهی سپرده‌های بانکی یا سایر دارایی‌های مالی معتبر باشد. همچنین، باید توجه داشت که میزان تمکن مالی باید به گونه‌ای باشد که بتواند هزینه‌های زندگی، اقامت و بازگشت به کشور مبدا را پوشش دهد. در نهایت، ارائه مدارک مالی معتبر و مطمئن باعث افزایش اطمینان مقامات مهاجرتی می‌شود و احتمال موفقیت در درخواست ویزا را افزایش می‌دهد.

 

دیگر مقالات مفید وست ادوایزر:

نیروی متخصص کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

برای دریافت ویزای توریستی کانادا در سریعترین زمان با ما تماس بگیرید.


021-88581547


0912-8902303

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *