Search
Search
Close this search box.

مهاجرت به کشور امارات متحده عربی

امارات متحده عربی

آخرین مطالب خواندنی

وضعیت روبه رشد اقتصادی و رفاه جاری شده در زندگی شهروندان کشور امارات متحده عربی ، در سالهای اخیر چشم انداز روشنی را پیش روی مهاجرینی قرار داده است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند . کشوری با جمعیت تقریبی ده میلیون نفری که نود درصد جمعیت آن را مهاجرین تشکیل میدهند و ساختارجمعیتی آن نشان دهنده تمایل و تقاضای بسیار زیاد برای سفر و اخذ اقامت در این کشور و به خصوص در شهر دبی می باشد . شهری با جمعیت سه میلیون نفری که به قطب مهم تجارت و سرمایه گذاری در خاورمیانه تبدیل شده و ثبات اقتصادی و دور بودن از نوسانات روزمره موجود،تنش های سیاسی و نظامی ، دور بودن از تحریم های دامنه دار ،وجود ثبات مالیاتی و … امنیت سرمایه گذاری و زندگی در این شهر را برای شما تضمین می نماید . شهری که مهمترین حسن آن تعادل کار و زندگی است.
روش هایی مانند اخذ ویزای تحصیلی ، ویزای ازدواج ، فرصت های استخدامی ، ثبت شرکت و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک از جمله متداول ترین روش های مهاجرت به کشور امارات متحده عربی هستند . دبی بزرگترین شهر امارات و مرکز اقتصادی و تجاری این کشور می باشد و ابوظبی پایتخت سیاسی این کشور است که اغلب مهاجرت ها به این دو شهر بزرگ انجام می گردد.

مهاجرت به امارات

مهاجرت از طریق اشتغال در امارات متحده

برای مهاجرت از طریق اشتغال به کار در امارات باید با مراجعه به سایت های کاریابی و مطالعه ترندهای مشاغل موجود در این کشور نسبت به اخذ اطلاعات لازم اقدام نمایید ، به طور مثال مشاغل مرتبط با امور پزشکی و درمانی به ویژه پرستاران در حال حاضر در این کشور پر تقاضا هستند و شاغلین انها دارای درآمد های بسیار خوبی می باشند .
کشور امارات متحده سرمایه گذاری هنگفتی در زمینه توریست کرده است. بنابراین اگر در رشته های هتلداری تحصیل کرده اید میتوانید مشاغل مناسبی در امارات بدست بیاوردید. بطور کلی کلیه مشاغل حوزه گردشگری در امارات پر رنق است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی در کشور امارات که از طریق اخذ مجوز های رایجی مثل مجوز حرفه ای ، مجوز صنعتی و مجوز تجاری صورت میگیرد نیز میتواند موجب اخذ اقامت موقت( معمولا دو الی سه ساله گردد) که این مدت بر اساس شرایط خاصی قابل تمدید خواهد بود . سرمایه گذاران میتوانند پس از ثبت شرکت برای خود و سایر اعضای خانواده از این کشور اقامت دریافت نمایند .

اخذ اقامت از طریق خرید ملک نیز از روش های مرسوم در این کشور می باشد که بسته به میزان سرمایه گذاری انجام شده در خرید ملک اقامت مشخص میگردد ، البته ملک خریداری شده باید در مناطق آزاد بوده و سرمایه آن با وام تامین نشده باشد و مالک بتواند به مدت سه سال این ملک را حفظ نماید .

همچنین بخوانید:مرکز تخصصی ویزای امارات

مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

اگر قصد سرمایه گذاری در دبی را دارید این مقاله را بخوانید

روش های دیگری مانند اخذ ویزای توریستی که معمولا به صورت سی روزه یا نود روزه و در قالب سینگل یا مولتی اخذ میگردند ، ویزای ورزشی برای ورزشکارانی با سوابق ورزشی مشخص و درخشان و یا ویزای ازدواج از جمله روش های اقامت در کشور امارات می باشند که هر کدام شرایط ویژه خود را دارند .
با وجود قرار گرفتن کشور امارات در ناحیه بیابانی جنوب خلیج فارس ، بوجود آوردن امکانات و جاذبه های  بسیار زیاد در حوزه گردشگری ، شهری مثل دبی را تبدیل به یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سراسر دنیا حتی از اروپا و امریکا نموده است . امروزه امارات متحده عربی با توجه به تولید ناخالص داخلی و میزان جمعیت یکی از ثروتمند ترین و مرفه ترین کشور های دنیا می باشد که پول ملی آن دارای جایگاه ممتازی در گرید بندی ارزش پول بین المللی است .
یکی از مهمترین نکاتی که در مهاجرت به امارات و به ویژه شهری مثل دبی میبایست مد نظر قرار گیرد هزینه های بسیار بالای این شهر جهت زندگی می باشد که شامل هزینه های مسکن ( خرید و اجاره) خوراک و سایر هزینه های روزمره زندگی می باشد و با در نظر گرفتن متوسط میزان دستمزد پنج هزار دلاری در ماه میبایست کلیه اشخاص قبل از تصمیم به مهاجرت در مورد توان اقتصادی خود در این رابطه تحقیق و بررسی نمایند .
در زمینه اشتغال و دریافت ویزای شغلی باید به این نکته توجه داشته باشید که شرایط دریافت اقامت کاری در این کشور بسیار پیچیده است . شما باید حتما از سوی یک کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشید . در صورتی که چنین پیشنهادی از سوی یک کارفرمای اماراتی ندارید ، شانسی برای دریافت ویزای کار در امارات و دبی نخواهید داشت .
اقامت از طریق ازدواج از دیگر روش های اخذ اقامت می باشد که با ازدواج با یک فرد اماراتی قابل پیگیری خواهد بود و در صورت ازدواج با یک زن اماراتی ، ابتدا باید تمکن مالی مرد برای ادامه معیشت و زندگی در امارات محرز گردد و ازدواج تا سه سال منجر به طلاق نگردد تا فرد بتواند اقامت این کشور را اخذ نماید و در صورت بروز طلاق بلاقاصله اقامت فرد خارجی لغو خواهد گشت .

متقاضیان مهاجرت میتوانن از طریق وبسایت رسمی دولت امارات به آدرس u.ae و یا وبسایت وزارت امور خارجه این کشور به آدرس mofaie.gov.ae برای کسب اطلاعات رسمی و پیگیری کارهای خود اقدام نمایند.

 

نتیجه گیری

مهاجرت به کشور امارات متحده عربی با توجه به پیشرفت اقتصادی، فرصت‌های شغلی فراوان، سطح زندگی بالا، زیرساخت‌های پیشرفته، و محیط زیست مطلوب، یک گزینه جذاب برای افرادی است که به دنبال بهبود وضعیت مالی و زندگی بهتر هستند. با داشتن یک اقتصاد پویا و متنوع، امارات متحده عربی فرصت‌های شغلی گسترده‌ای در بخش‌های مختلف ارائه می‌دهد و با ارزش‌های مدرن و جامعه چندفرهنگی، این کشور برای مهاجران از سراسر جهان، یک مقصد محبوب است. از مزایای دیگر مهاجرت به امارات متحده عربی می‌توان به زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته، خدمات بهداشتی و پزشکی با کیفیت، سیستم مالی پیشرفته، و امنیت بالای این کشور اشاره کرد. با توجه به این عوامل، مهاجرت به امارات متحده عربی می‌تواند فرصتی عالی برای بهبود شرایط زندگی و کسب درآمد برای افراد باشد.

 

دیگر مقالات مفید وست ادوایزر:

ثبت شرکت در امارات

قدرت پاسپورت امارات متحده عربی

مهاجرت به کشور امارات متحده عربی

برای مهاجرت موفق به کشور امارات متحده عربی:

بهتر است با مشاورین وست ادوایزر تماس بگیرید تا بتوانند شمارا در این مسیر راهنمایی کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آخرین مطالب