یکی از مهمترین سوالات مشتریان ما این است که کدام روش برای مهاجرت به کانادا از دیگر روش ها بهتر است. براین انتخاب بهترین روش مهاجرتی به کانادا باید اطلاعات زیر را از مشتریان دریافت کنیم:

  • سن شخص
  • وضعیت سلامت شخص
  • وضعیت تاهل شخص
  • مدرک تحصیلی شخص
  • میزان سرمایه شخص که میتواند به کشور ثانی منتقل کند.
  • اقوام نزدیک و درجه یک در کانادا
  • تخصص شخص

دانشگاه در کانادا

روش مهاجرتی کانادا براساس سن شخص

هرچه سن شخص کمتر باشد مهاجرت به روش تحصیلی برای شخص ساده تر خواهد بود.

یعنی اگر شما زیر سی سال سن داشته باشید. بهترین روش مهاجرتی برای شما مهاجرت تحصیلی، نیروی متخصص و کاری به کانادا است.

توجه داشته باشید که میزان ساعت کار دانشجویی در کانادا شامل روزهای تعطیل (شنبه و یکشنبه) نیست و شما میتوانید درآمد خوبی ضمن تحصیل در کانادا داشته باشید.

بین بیست و چهل سال شما میتوانید برای مهاجرت نیروی متخصص کانادا اقدام کنید. این نوع مهاجرت نیازمند آن است که شما در تخصص خود رزومه معتبر ارائه دهید. شرکت وست ادوایزر میتواند شما را در انجام این کار کمک و راهنمایی کند.

بعد از چهل سال تقریباً امکان استخدام شرکت ها بسیار پایین است. امکان تحصیل نیز بشدت افت میکند و شما میتوانید از طریق استارتاپ، ثبت شرکت و سرمایه گذاری وارد کانادا بشوید.

کانادا

وضعیت سلامت شخص و تعیین روش مهاجرت

هر چه شما بتوانید بهتر از سلامت جسمانی خود دفاع کنید شانس پذیرش شما بعنوان نیروی مهاجر کانادا بیشتر است.

اما درباره بعضی مشکلات جسمانی نیازی به نگرانی نیست.

بعنوان مثال: اگر متخصصی معلولیتی داشته باشد معمولاً آن معلولیت نادیده گرفته میشود. حتی ممکن است مزیتی هم برای او باشد.

بنابراین نوع و میزان معلولیت بستگی زیادی به میزان تخصص شما برای گرفتن پذیرش کانادا دارد.

توجه داشته باشید که اگر معلولیت خاصی دارید بهتر است که یک همراه با شما درخواست دهد. به این ترتیب دولت کانادا مطمئن میشود که شما نیروی کار کانادا را برای نگهداری از خودتان بکار نخواهید گرفت.

انواع روش های مهاجرت به کانادا

وضعیت تاهل شخص در تعیین پذیرش برای مهاجرت به کانادا

کانادا هم مانند تمام کشورهای مهاجر پذیر نگران به هم ریختن ساختار جمعیتی خودش است. بعد از آنکه چین رسماً اعلام کرد که ساختار جمعیتی بهم ریخته ایی دارد بسیاری از کشورها نگران تکرار آن برای کشور خودشان شدند.

اگر فقط مردان به یک کشور مهاجرت کنند جمعیتی مردان مجرد در آن کشور بالا میرود. این بدان معنا است که این جمعیت بالا میتوانند سرخورده و یا حتی ایجاد آسیب های اجتماعی کنند.

بنابراین کشورهای مهاجر پذیر اولویت خود را بر روی پذیرش زوجین گذاشته اند. از طرف دیگر وقتی یک زوج باهم به جایی مهاجرت میکنند احتمال بازگشتشان به کشور مبدا تقریبا صفر است. بنابراین در ویزاهای تحصیلی اولیت با پذیرش یکی از زوجین است تا کشور مقصد از بازگشت مطمئن باشد.

برج های کانادا

مدرک تحصیلی و تاثیر آن در مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت تحصیلی اولویت با مقاطع ابتدایی، دبیرستان، کارشناسی است. بعد از آن کارشناسی ارشد و دکتری مطرح میشود.

کلا بیشتر کشورها بدنبال آن هستند که مقاطع کارشناسی و به پایین را جذب کنند تا کارشناسی ارشد و دکتری  و دلیل آن هم این است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شخص وابستگی های فرهنگی زیادی دارد و امکان اخت شدن با فرهنگ جدید را تقریباً از دست داده است.

برج CN در کانادا

میزان سرمایه برای مهاجرت به کانادا

اگر شما بتوانید به دولت کانادا نشان دهید که هنگام حضور و زندگی در کانادا میتوانید از پس مخارج خود برآمده و نیازی به کار در کانادا نخواهید داشت اولیت با شما خواهد بود. زیرا کارکردن شما در کانادا به معنی بیکار شدن نیروی کار کانادایی نخواهد بود.

از طرف دیگر کانادا یک سیاست کلی برای افزایش بهروری اقتصادی خود از طریق جذب سرمایه گذار را دارد. این بدان معنا است که اگر شما تمکن مالی خوبی داشته باشید، دولت کانادا به شما به چشم یک سرمایه گذار بلقوه نگاه میکند.

بنابراین اگر تمکن مالی خوبی دارید. این تمکن مالی را به سفارت کانادا مستند نشان دهید. این موضوع میتواند بر روی تصمیم آنها برای پذیرش و یا رد شما تاثیر بالایی داشته باشد.

کانادا و مهاجرت به آن

داشتن اقوام نزدیک و درجه یک در کانادا و تاثیر آن بر مهاجرت

اگر شما اقوام درجه یک در کانادا دارید دولت کانادا مطمئن میشود که در صورتیکه شما دچار هرگونه مشکل از قبیل مشکلات مالی، جسمی، پلیسی و غیره شدید، شخصی هست که به شما کمک کند و شما به کمک دولت کانادا نیاز پیدا نخواهید کرد.

اگر اقوام درجه یک در کانادا دارید سفارت کانادا را از وجود آنها باخبر کنید. زیرا در غیر این صورت دولت کانادا تصور میکند که بدلیلی شما نمیخواهید و یا نمیتوانید در صورت بروز مشکل به آن بستگان مراجعه کنید.

کانادا

تخصص و مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری صنعتی و بدنبال جذب متخصص در حوزه های گوناگون است. اگر شما در حوزه خود یک متخصص هستید میتوانید با ارائه مدارک این تخصص را اثبات کنید.

اگر دولت کانادا و یا هر کدام از ایالات های کانادا تخصص شما را نیاز داشته باشند. شما شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزای کانادا خواهید داشت.

کانادا و مکان های دیدنی آن

آیا بهتر نیست توریستی برم کانادا بعد درخواست اقامت کنم

خیر این آخرین مرحله برای دریافت اقامت دائم کانادا است. تاجای ممکن ما سعی میکنیم که با دولت کانادا صادق باشیم. اگر شما هیچ گونه امکانی برای روش های دیگر مهاجرت نداشته باشید، از این روش استفاده میشود.

اینکه اقامت توریستی به اقامت دائم قابل تغییر است درست است. اما این تنها یک فرصت کاریابی طولانی مدت در کانادا نیست.

شرکت وست به شما کمک میکند که شغل خود در کانادا را از ایران پیدا کنید تا حداکثر صرفه جویی در زمان را در کانادا داشته باشید.

به این ترتیب شما بلافاصله بعد از  دریافت OPEN WORK PERMIT میتوانید CLOSE WORK PERMIT بگیرید. یا از همان ابتدا برای یک ویزای کاری تقاضا دهید.

پیشنهاد ما تقاضای ویزای کاری کانادا خواهد بود.

 

برای مشاوره با ما تماس بگیرید