قیمت ملک در قبرس

 

قبرس با توجه به امکان بسیار بالا برای پیوستن به اتحادیه اروپا تو سال 2027 به مدت طولانی به داشتن بازار املاک و مستغلات شکوفا شناخته شده. حداقل سرمایه ای که برای خرید خانه تو قبرس و اخذ اقامت نیازه، 30% ارزش ملک برای خرید املاکه. این قیمت برای خانه های کوچک به 1 میلیارد تومان ویلایی 3 میلیارد تومان میرسه.

 

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

داشتن سن حداقل 18 سال

سرمایه گذاری 30% از ارزش ملک

نشان دادن منشا پول (انتقال از خارج قبرس)

تمکن مالی

داشتن گواهی عدم سوء سابقه کیفری

برای خرید ملک در قبرس هیچ نیازی به مدرک زبان ندارین. تمامی افراد خانواده متقاضی مثل همسر و فرزندان زیر 24 تا 25 سال  و همچنین والدین خود متقاضی و همسر او هم مشمول پرونده می توانند باشند. از جمله خوبیای خرید ملک تو قبرس عدم نیاز به حضور تو این کشوره و متقاضی برای حفظ اقامت خود کافیه در طی یک سال تنها چند روز تو کشور قبرس حضور داشته باشه و تقریبا بدون شرط حضوره. افرادی که تمایل دارن تا تابعیت رو دریافت کنن باید 5 سال تو این کشور زندگی کنن.

راهنمای کامل خرید ملک تو قبرس  2023

کشور قبرس شمالی 3354 کیلومتر مربع مساحت داره و به دلیل گستردگی سواحل و مسیرهای کوهستانی و بکر از زیبایی طبیعی‌تری نسبت به جنوب جزیره برخورداره. طی یک سال گذشته (2023) سرمایه‌گذاری‌های گسترده تو این کشور باعث افزایش 100 درصدی قیمت ملک و آپارتمان تو بعضی مناطق شده ؛ اما با این وجود قیمت خرید مسکن و ملک  به طرز چشمگیری ارزان‌تر از املاک مشابه در قبرس جنوبیه. جالبه بدونید که اجاره و خرید آپارتمان تو قبرس شمالی خیلی آسان، مقرون‌به‌صرفه و به‌طورکلی بدون دردسره. اما اگر از تصمیم برای زندگی تو این کشور اطمینان ندارین، ما به شما توصیه می‌کنیم که به‌صورت حضوری به این کشور اومده و شرایط رو به‌دقت مورد بررسی قرار بدید.

 

خانه در قبرس شمالی

چرا خرید ملک تو قبرس شمالی

این روزها، افرادی که به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی علاقه‌مند شدن رو به افزایشه. یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع، راحت بودن مراحل قانونی اونه. خوبه بدونید که خرید و فروش ملک و اجاره اون تو قبرس شمالی به پونده و درآمد خوبی از این راه به دست میارید. در سال 2021 کشور قبرس شمالی از طرف مجله فوربز به‌عنوان بهترین مقصد ساحلی واسه سرمایه‌گذاری و خرید ملک انتخاب شد. خبر خوب دیگه اینکه شما به‌عنوان یه سرمایه‌گذار، می‌تونید اقامت موقت این کشور رو بگیرید و همچنین یک حساب بانکی هم تو این کشور داشته باشید.

آشنایی با شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی 2023

شرایط خرید ملک و آپارتمان تو قبرس شمالی خیلی پیچیده نیست. شما با داشتن یه پاسپورت و گواهی عدم سوء پیشینه حق خرید ملک و سرمایه‌گذاری تو این کشور رو خواهید داشت. طبق قانون این کشور، زمانی که یک فرد خارجی ملک یا آپارتمانی خریداری کنه و یا حتی با پرداخت یک‌سوم قیمت کل ملک، می‌تونه اقامت موقت کشور قبرس شمالی را بگیره. به‌طورکلی هر فرد خارجی اجازه خرید یکی از این موارد رو داره: یک واحد آپارتمان یا یک واحد ویلایی یا یک دونوم قبرس شمالی که معادل با 1338 مترمربع زمینه. اما اگه قصد خرید بیشتر از این میزان را داشته باشه، اگرچه قولنامه رسمی خواهد داشت، اما باید نیم درصد مالیات را پرداخت کرده و همچنین یک شرح روی سند میاد که این ملک تو اداره ثبت ‌اسناد تنها توسط این فرد قابل معامله ست.

 

قیمت خرید آپارتمان در قبرس شمالی

به‌طورکلی هزینه خرید آپارتمان تو قبرس شمالی خیلی ارزان‌تر از کشورهای اروپاییه. شما برای خرید آپارتمان و ملک تو قبرس شمالی اول نیاز دارین با شرکت‌های معتبری که مشاوره دقیق در اختیارتان قرار می‌دهند، در این حوزه مشورت کنین. به دلیل متغیر بودن قیمت آپارتمان و ملک در مناطق مختلف این کشور، شاید نتوان قیمت دقیقی برای خرید اعلام کرد، اما شما حداقل به 30000 پوند احتیاج دارین. البته این مبلغ با توجه به ارزش ملک و متراژ آن متغیره.

آشنایی با مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام بدین، باید با مشاورین حقوقی و شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه در کشور قبرس شمالی مشورت کنین.

ودیعه رزرو ملک، چیزی حدود 1000 پوند تا 5 درصد مبلغ کل ملک است که شما این مبلغ را باید به شرکت سازنده بپردازین.

پس‌ازاینکه تصمیم شما نهایی شد، یک‌سوم از کل مبلغ ملک را پرداخت کرده و بین شما و شرکت سازنده قرارداد امضا میشه و خریدتون نهایی می‌شه. اصولا از زمانی که رزرو را انجام می‌دید، تا یک ماه فرصت خرید ملک رو دارید.

با توجه به بودجه خود شما می‌تونید با مشورت ملکی را انتخاب کنین که از لحاظ قانونی و مالیاتی مشکلی نداشته و مدارک کامل رو داشته باشه.

شما می‌تونید به سه حالت قرارداد خرید را امضا کنید: به‌طور الکترونیکی، حضوری و یا با دادن وکالت به مشاورین ما یا افراد نزدیکتون تا به‌صورت حضوری این کار رو انجام بدن. اما در حالت کلی تحت هر شرایطی هم که باشه، نیم درصد از کل مبلغ ملک بابت باز کردن پرونده مالیاتی باید نهایتا تا 21 روز بعد از امضای فیزیکی قرارداد پرداخت بشه.

پس از دریافت کلید، مالک جدید ملک باید هزینه‌های جانبی دیگه که در بالا به آن‌ها اشاره شده، رو پرداخت کنه.

شهرهای مناسب برای خرید آپارتمان در قبرس شمالی

بهترین کار قبل از خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی تحقیق در مورد شهرهای اونه. شما قبل از خرید آپارتمان تو قبرس شمالی باید بدونید که بیشتر به دنبال چه چیزی هستین تا بتونید بهترین شهر رو انتخاب کنین.

به‌طورکلی شهرهای خوب این کشور عبارت‌اند از:

اسکله: اسکله در حال حاضر یکی از رو به رشد ترین شهرهای قبرس شمالیه. این شهر توسط مجله فوربز به‌عنوان بهترین شهر ساحلی جهان برای خرید ملک معرفی شده.

فاماگوستا: اگر به قصد تحصیل به کشور قبرس مهاجرت می‌کنین، بهترین گزینه براتون شهر فاماگوستا ست؛ چراکه معتبرترین دانشگاه قبرس شمالی به نام EMU تو این شهره.

گیرنه: این شهر به دلیل زیبایی‌های طبیعی و تاریخی که داره، جواهر قبرس شمالی نامیده می‌شه. گیرنه توریستی‌ترین شهر این کشور بوده و ارزش ملک در این شهر، از شهرهای دیگر قبرس شمالی بیشتره و خرید ملک و آپارتمان در گیرنه نیز به طبع گرون‌تر از شهرهای دیگس.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه خرید ملک تو قبرس شمالی و تو مناطق ساحلی اون از حدود ۸۷۰۰۰ پوند برای یه واحد استودیوی آپارتمانی و ۱۳۰۰۰۰ پوند برای خانه های نیمه ویلایی شروع می‌شه. پنت‌هاوس‌ها و آپارتمان‌های لوکس هم از قیمت ۳۸۰۰۰۰ پوند و ویلاهای بسیار لوکس از ۵۰۰۰۰۰ پوند موجودن. شروع هزینه خرید ملک قبرس شمالی در مناطق مختلف آن (نوساز) عبارت است از:

شهر نیکوزیا: ۷۵۰۰۰ پوند (اما تعداد ملک نوساز محدوده)

 شهر فاماگوستا: ۸۷۰۰۰ پوند

شهر گیرنه: ۹۵۰۰۰ پوند

خوبه به این نکته اشاره کنیم که فروش ملک تو قبرس شمالی به صورت متری نبوده و قیمت هر خانه به امکانات اون ، محل قرارگیری خونه و موارد مشابه دیگر، صورت می گیره.

 

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک در قبرس شمالی

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک تو قبرس شمالی 40000 پونده.

حداقل قیمت خانه تو قبرس شمالی به پول ایران

حداقل قیمت خرید خونه تو قبرس شمالی در مناطق ساحلی برای یک آپارتمان حدودا برابر با پنج میلیارد و ۵۶۸ میلیون تومان و برای یک ویلا حدودا برابر با ۲۶ میلیارد تومانه. آپارتمان‌ها و پنت‌هاوس‌های لوکس هم از قیمت حدودا ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تو دسترس خریداران ایرانی قرار دارن. این قیمتها تو فروردین 1402 آپدیت شده اند و بهتره همواره برای اطلاع از قیمتهای به روز شده با ما در تماس باشین.

خرید خانه ارزان در قبرس شمالی توسط مشاوران حرفه ای

اگر به دنبال خرید خونه در قبرس شمالی هستین و می‌خواید ارزون‌ترین خونه‌ها رو پیدا کنین، می‌تونید با مشاوران حرفه‌ای گروه ما در تماس باشید تا بهترین گزینه‌های مناسب خودتون رو پیدا کنین. پروژه‌های زیادی تو قبرس شمالی در حال فعالیت هستن.

 

خرید زمین تو قبرس شمالی

خرید زمین قبرس شمالی یکی دیگر از گزینه‌های شما واسه سرمایه‌گذاری تو این کشور است. با خرید زمین تو قبرس شمالی می‌تونید خونه خودتون را به هر سبکی که می‌خواید بسازین یا صرفا از اون برای سرمایه‌گذاری استفاده کنین.

قیمت زمین در قبرس شمالی

برای خرید زمین قبرس شمالی گزینه‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی پیش روی شماست. شروع قیمت یک دونوم زمین ۴۵۰۰۰ پونده اما قیمت ها بسته به لوکیشن و شهر بسیار متفاوته.

خرید مغازه تو قبرس شمالی

قوانین خرید مغازه در قبرس شمالی هم چندان پیچیده نیستش و فرد متقاضی هم می‌تونه مغازه‌ش رو اجاره بده و هم اینکه خودش تو اون مشغول به کار بشه. اما باید دقت داشته باشین که قبل از خرید مغازه قبرس شمالی ، برای شروع هر نوع فعالیتی نیاز به ثبت شرکت دارین تا بتونید کسب و کارتون رو راه بندازید.

اما آیا با خرید مغازه تو قبرس شمالی می‌تونید اقامت این کشور رو بگیرید؟ پاسخ منفیه. اگر قصد راه‌اندازی کسب و کاری تو قبرس شمالی رو دارید، اول باید کارهای اقامت خود رو انجام بدین و بعد می‌تونید با خرید مغازه قبرس شمالی ، کار خود رو شروع کنین. در واقع شما با ویزای توریستی و صرفا خرید مغازه تو قبرس شمالی نمی‌تونید برای ثبت شرکت تو این کشور اقدام کنین و اول باید اقامت موقت خود رو بگیرین. اما بدون اخذ اقامت موقت، می‌تونید برای خرید مغازه قبرس شمالی اقدام کنین. همچنین خرید مغازه قبرس شمالی می‌تونه منبع درآمد خوبی برای شما باشه و با اجاره اون می‌تونید ماهانه حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند درآمد داشته باشین.

قیمت مغازه در قبرس شمالی

اولین نکته مهم درباره قیمت خرید مغازه قبرس شمالی اینه که قیمت‌گذاری تمام املاک در قبرس شمالی اعم از آپارتمان، ویلا، زمین و مغازه، بر اساس واحده، نه مثل ایران بر اساس متراژ. در اکثر پروژه‌های ساخت و سازهای مسکونی قبرس شمالی، واحدهای تجاری رو هم می‌تونید پیدا کنین. قیمت خرید مغازه تو قبرس شمالی حدودا از ۱۰۰ هزار پوند شروع می‌شه اما قیمت مغازه های نوساز از ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار پوند شروع میشه.

خرید ویلا تو قبرس شمالی

اگر می‌خواهید کمی بیشتر هزینه کنین، خرید ویلا تو قبرس شمالی بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری شماست. در پروژه‌های مسکونی مختلف قبرس شمالی، ویلاهای لوکس، ساحلی و زیبای متنوعی می‌تونید پیدا کنین. با خرید ویلا قبرس شمالی می‌تونید اقامت موقت این کشور رو بگیرین و سرمایه‌گذاری پرسودی داشته باشین. با خرید ویلا قبرس شمالی می‌تونید زندگی رویایی خودتان رو تو این کشور بسازین.

قیمت ویلا در قبرس شمالی

همانطور که پیشتر خوندید، حداقل قیمت خرید ویلا تو قبرس شمالی تو مناطق ساحلی برابر با ۴۰۵ هزار پونده و پنت‌هاوس‌های لوکس هم از قیمت ۳۸۰۰۰۰ پوند به فروش می‌رسن.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید