Search
Close this search box.

فرصتهای شغلی برای مهاجران به قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی برای مهاجران

آخرین مطالب خواندنی

فرصتهای شغلی برای مهاجران به قبرس شمالی

فرصت های شغلی برای مهاجران به قبرس شمالی به شما در باره فرصتهای شغلی در قبرس اطلاعات جامعی خواهد داد.
در سالهای اخیر شرایط جغرافیایی، موقعیت استراتژیک و امنیت داخلی این جزیره زیبا سبب جذب سرمایه گذاران خارجی به کشور و در نتیجه رونق اقتصادی و رشد کسب و کار در قبرس شمالی شده است. قبرس شمالی کشوری جزیره ایست و هزینه های انرژی از جمله؛ آب، سوخت و الکتریسته بسیار بالاست. بنابراین راه اندازی یک واحد تولیدی در این کشور به هیج وجه مقرون به صرفه نیست. از این رو کارخانجات و واحدهای تولید دراین کشور بسیار انگشت شمار هستند بنابراین شغل های رایج در قبرس شمالی در حوزه صنعت و تولید بسیار کمرنگ است.

فرصت های شغلی برای دانشجویان
اما دارای پتانسیل های دیگریست که دولت این کشور توانسته است به نحو احسنت از این پتانسیل ها در راستای ایجاد شغل برای شهروندان و یا اتباع خارجی استفاده کند و بسترهای شغلی متعددی را ایجاد نماید. همانطور که گفته شد وجود دانشگاه های معتبر بین المللی در این کشور و سایت های تاریخی مهم، باعث جذب گردشگران و دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا به این کشور شده است. که این خود باعث ایجاد شغل های زیادی در این راستا برای شهروندان قبرسی و مهاجران به این کشور شده است. از جمله؛ هتلداری، رستوران داری، کافه، آزانس های مسافرتی، مشاغل توریستی و … .

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
علاوه براین، سرمایه گذاری های متعدد خارجی که در زمینه ساخت و ساز در این کشور انجام شده است، بستر مناسبی برای ایجاد شغل هایی در این زمینه نیز فراهم آورده است. حضور شرکتهای تجاری در بندرگاه های این کشور نیز باعث ایجاد شغل های زیادی در قبرس شمالی شده است. بنابراین برخلاف آنچه که تصور می شود یافتن کار در قبرس شمالی نه تنها مشکل نیست بلکه در صورت داشتن تخصص لازم و آشنایی کافی به زبان های ترکی و انگلیسی، کاملا دست یافتنی است.
حتی دانشجویان نیز می توانند بصورت پاره وقت در مراکز مختلف از جمله واحد های صنفی، شرکت ها، رستورانها، هتل ها، کافه ها و … مشغول به کار شوند. به ویژه در فصل تابستان این مراکز و اماکن به نیروی کار ماهر و نیمه ماهر نیازمند هستند.

هتلداری شغلی برای مهاجران قبرس شمالی
زمینه های شغلی متناسب با بازار کار در قبرس شمالی

مهمترین صنعت کشور قبرس شمالی، صنعت توریسم است. پس از آن به دلیل وجود بندرگاه های مهم شرکت های تجاری زیادی در این کشور مستقر هستند که خود باعث رونق گرفتن بازار کار در قبرس شمالی شده اند. علاوه بر آن شرکتهای ساختمانی بزرگ دراین کشور نقش مهمی در رشد بازار کار داشته و همچنین وجود دانشگاه های بین المللی معتبر نیز باعث ایجاد شغل های زیادی در این زمینه شده است. تمامی این عوامل دست به دست هم داده و باعث ایجاد یک بازارکار پررونق در قبرس شمالی شده اند. عمده ترین شغل های مرتبط با اصناف و صنایع موجود در قبرس شمالی (شغل های رایج در قبرس شمالی) به شرح ذیل است:
• مشاغل مالی
• مشاغل توريستی
• رستوران و هتلداری
• آژانسهای مسافرتی
• ورزش های دریایی
• صرافی های بین المللی
• اجاره ماشین
• ساخت و سازمسکن
• املاک و مستغلات تجاری و مسکونی
• مراکز تفریحی
• شرکت های تجارتی
• مشاغل کشاورزی و دامداری
• صادرات محصولات کشاورزی چون جو، گندم، سیبزمینی، مرکبات، محصولات صنعتی، انواع میوه‌، انواع پوشاک و کفش، صنایع دستی، تنباکو
• واردات مانند موادخوراکی، نفت و فرآورده‌های شیمیایی
و متخصص بودن درموارد زیر میتواند منجربه استخدام شما در کادر اداری، شرکتها و موسسات خصوصی ودولتی قبرس شمالی شود:
• مهارت در رشته های مهندسی برق
• فراگیری زبان انگلیسی، ترکی و یونانی
• مهارت در IT و ارتباطات
• سرمایه گذاری بین المللی
• ترجمه مدارک تحصیلی
• تحصیلات آکادمیک
• تجارب وسوابق کاری مرتبط و موثق

مهاجرت نیروی کار به قبرس شمالی
اقامت همراه متقاضی کار در قبرس شمالی

افراد متاهل که دارای همسر و فرزند هستند می توانند با رعایت قوانین و ضوابط قبرس شمالی جهت همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت نمایند. شرایط آن نیز بدین صورت است:
• گذشت حداقل یکسال از اقامت وی در قبرس
• داشتن ویزای کاری حداقل یکساله
• امکان تامین افراد خانواده در قبرس شمالی

فرصتهای شغلی قبرس شمالی و درآمدها
میزان حقوق خالص مشاغل در قبرس شمالی

مانند دیگر کشورها حقوق پایه در قبرس شمالی با توجه به قوانین کار حاکم بر بازار کار این کشور سالانه در حال تغییر است. اما بطور نمونه طبق قانون کار در سال 2018 حداقل حقوق خالص یک فرد شاغل 2057 لیر و حداقل حقوق با درنظرگرفتن تمامی مزایا 2365 لیر ترکیه بوده است.
در قیاس با کشورهای اتحادیه اروپا حقوق ناخالص در قبرس شمالی کمی پایین است؛ اما باید توجه داشت که نرخ مالیات در این کشور نیز به مراتب پایین تر و هزینه های جاری زندگی نیز کمتر می باشد. بنابراین همین حقوق پایین، در سطح اروپا قابل رقابت است.
مزایای دیگر که دولت قبرس برای شاغلین در نظر گرفته است؛
• بیمه‌ی درمانی
• بیمه عمر
• پاداش های سالانه
• کمک های بازنشستگی
مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی، مشاغل بسیار زیادی به صنعت کشاورزی و خدمات مربوط می شود. مشاغل گردشگری نیز از جمله مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی هستند. با توجه به تعداد زیاد مؤسسات آموزش عالی و صد ها هزار دانشجو که قبرس شمالی را برای تحصیل انتخاب می کنند، فرصت های شغلی در این زمینه نیز فراوان هستند.

تحصیل در قبرس و فرصتهای شغلی آنها

مقاله شرایط مهاجرت کاری به قبرس اطلاعات کاملی را در باره شرایط لازم برای مهاجرت به قبرس به قصد اشتغال در آن کشور را به شما میدهد.

مشاغل مورد نیاز در قبرس – کار در قبرس شمالی

از آن جایی که فرصت‌ های شغلی به تغییر فصل‌ ها وابستگی دارند، کسانی که مایل به کار در قبرس هستند باید به طور منظم موقعیت های شغلی در قبرس را بررسی کنند. اقتصاد این کشور با درآمد های گردشگری در تابستان و مؤسسات آموزش عالی در زمستان رونق بیش تری می گیرد.
در سال های اخیر، فرصت های تجاری در قبرس شمالی به لطف توسعه بخش های موجود و ظهور بخش های جدید افزایش یافته است. اگر تجربه حرفه ای کافی دارید، برای یافتن کار مناسب در قبرس هیچ مشکلی نخواهید داشت.
زمانی که در قبرس شمالی اقامت دارید جست و جوی شغل بسیار ساده است. قبرس شمالی جامعه کوچکی است که اکثریت با یکدیگر آشنا هستند. اکثر قبرسی ‌هایی که ملاقات می‌کنید، از افراد سرشناس و با نفوذی هستند که با یکدیگر به طور معمول در ارتباط هستند. همان طور که به آرامی با طیف وسیع تری از افراد ملاقات می کنید، به زودی با فرصت هایی آشنا خواهید شد که ممکن است با ترجیحات شما مطابقت داشته باشد.
مسکن مقرون به صرفه، صنایع مختلف، گردشگری پر رونق و املاک و مستغلات رو به رشد از مواردی هستند که باعث می شوند کار کردن در قبرس ساده تر باشد.
کار و تجارت بین المللی در سال های اخیر در قبرس شمالی مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است. صنایع پیشرفته در حال حاضر توسط دولت قبرس در حال توسعه است، گرایش خدماتی در این کشور یکی از بخش ‌های پر مخاطب و اشتغال ‌‍زا است که به آن توجه زیادی می شود.

بازار کار قبرس شمالی
در ادامه به چند مورد از مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی اشاره خواهیم کرد:
یکی از مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی که جزو شغل های پر درآمد در دنیا است صنعت بیمه بوده که دارای حقوق و درآمد بالایی است.
از جمله مشاغل مورد نیاز دیگر در قبرس شمالی تجارت است که شما می توانید برای تجار به صورت تمام وقت کار کنید و از این طریق کسب درآمد کنید.
از دیگر مشاغل مورد نیاز در قبرش شمالی، حسابداری و املاک و مستغلات است، جهت کار در بنگاه املاک می توانید به آگهی‌ های مربوطه که در سایت ‌های کاریابی ثبت می کنند و یا در روزنامه ‌ها ثبت میشود مراجعه کنید.

فرصتهای شغلی در قبرس شمالی برای مهاجران ایرانی
چگونه می توان صلاحیت خود را به کارفرما نشان داد؟

داشتن سابقه کار کافی و مرتبط به همراه مدرک تحصیلی معتبر از پیش نیاز های اولیه است که می تواند نشان دهنده‌ صلاحیت شما برای دریافت کار در این کشور باشد. به این منظور یک رزومه‌ قوی مطابق با رزومه‌ های قبرسی تهیه کنید. همچنین برای بالا بردن سطح زبان خود تلاش کنید، چرا که بدون توانایی صحبت به زبان بومی مردم (یونانی یا ترکی) حتی اگر دارای رزومه خوبی باشید باز هم در جلب نظر کارفرما موفق نخواهید بود.

یکی از مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی صنعت توریسم است که در دسته قرار می گیرد. به خصوص در سال های اخیر، توجه بسیار زیادی روی این صنعت بوده است که باعث می شود پتانسیل شغلی بسیار زیادی نیز داشته باشد.
برای کار در قبرس شمالی روش‌ های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها، تاسیس یک شرکت جدید با استفاده از نام و ساختار مورد نظر است که معمولا بین ۷ تا ۱۰ روز زمان می برد. راه دیگر دریافت ویزای کاری، خریداری و استفاده از یک شرکت از پیش تشکیل شده است که معمولا ظرف ۲۴ ساعت قابل استفاده است.

درآمد شما از کار در قبرس شمالی چقدر خواهد بود؟
راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی

راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی را دارید یا می خواهید به این کشور نقل مکان کنید، به شما توصیه می شود که برخی موارد را در نظر بگیرید.
دانستن قوانین مربوطه در ابتدا می‌تواند شما را سردرگم کند، ولی با کسب این اطلاعات، می توانید اقدامات خود را عاقلانه تر و حساب شده تر انجام دهید.
در این میان، کمک گرفتن از مشاوران حقوقی می تواند به شما در تسریع روند مهاجرت و پیدا کردن کار کمک کند.

ثبت شرکت در قبرس شمالی

همان طور که گفته شد مهم ترین مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی، صنعت توریسم است. پس از آن، به دلیل وجود بندرگاه های مهم، شرکت های تجاری زیادی در این کشور مستقر هستند که خود باعث توسعه و رونق کسب و کارها در قبرس شمالی شده است. علاوه بر آن شرکت های ساختمانی معتبر در این کشور، سهم بزرگی در رشد بازار کار داشته و همچنین وجود دانشگاه های بین المللی معتبر نیز باعث ایجاد یک بازار کار پر رونق در قبرس شمالی شده اند.
از جمله مواردی که دولت قبرس برای شاغلین خود در نظر گفته است، بیمه عمر، خدمات درمانی، پاداش کاری و مزایای بازنشستگی است. همچنین از دیگر مزایایی که کار و زندگی در قبرس شمالی دارد، هزینه پایین زندگی است و به خاطر تورم پایینی که این کشور دارد در بین ۱۱۱ کشور رتبه ۲۳ را کسب کرده است، میانگین هزینه زندگی در قبرس ماهانه چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر در این کشور است.

ویزای کار در قبرس چگونه دریافت می شود؟

برای دریافت ویزای کار در قبرس شمالی، ابتدا باید از یک کارفرمای معتبر در قبرس شمالی، درخواست کار داشته باشید. هنگام مراجعه به سفارت قبرس شمالي، نامه درخواست کارفرما به شما کمک می کند که ویزای کاری دریافت کنید.
این ویزا، تا یک سال اعتبار دارد و هر یک سال یک بار باید آن را تمدید کنید.
پس از گذشت ۵ سال از اقامت موقت شما در قبرس، می توانید اقامت دائم دریافت نمایید و به این صورت پس از ۵ سال نیازی به تمدید ویزای کاری نخواهید داشت. مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی کم نیستند و با اندکی جستجو می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید
مهارت‌ های مورد نیاز جهت استخدام در قبرس شمالی چیست؟
مهارت‌ هایی نظیر تسلط بر زبان انگلیسی، مهارت در زمینه‌ های مهندسی برق، سرمایه گذاری، آی تی و ارتباطات همگی جزو مهارت‌ های مورد نیاز در قبرس شمالی هستند که تقاضای کار برای آن زیاد است.

ویزای کار قبرس شمالی
پردرآمدترین مشاغل در قبرس

• خرید ملک در قبرس

• خرید ماشین در قبرس

• تحصیل در قبرس

خرید خانه در قبرس شمالی

• درباره قبرس شمالی

مقالات

پرطرفدارترین و پردرآمدترین مشاغل در قبرس شمالی 

یکی از دغدغه‌های مهم افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند بررسی شرایط کاری و میزان درآمد آن‌ها است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با وضعیت کار و تعدادی از شغل های پر طرفدار در قبرس شمالی آشنا کنیم.

قبرس شمالی با اینکه یک کشور کوچک است، اما در سال‌های اخیر توانسته از نظر اقتصادی رشد بسیار زیادی داشته باشد. این مساله باعث شده نرخ بیکاری و نرخ فقر به شدت پایین بیاید و در نقطه مقابل، رونق اقتصادی در کشور حاکم شود. در قبرس شمالی به خاطر گران بودن هزینه‌های آب، الکتریسیته و سوخت، راه‌اندازی یک واحد تولید به صرفه نبوده و به همین خاطر واحدهای تولیدی بسیار اندکی در این کشور وجود دارد. اما شغل‌های دیگری وجود دارد که دولت از آن‌ها به نحو احسنت استفاده کرده و توانسته بسترهای خوبی را در این زمینه ایجاد کند.

نمودار پیشترفت اقتصادی قبرس شمالی
وضعیت کار در قبرس شمالی چگونه است؟

کشور قبرس شمالی به دلیل موقعیت جغرافیایی، جاذبه‌های طبیعی، آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای، امنیت بالا، تورم پایین و… توانسته است افراد زیادی جهت ادامه زندگی و سرمایه‌گذاری را به خود جلب کند. در سال‌های اخیر و با جذب سرمایه‌گذاران خارجی، اقتصاد قبرس شمالی رشد چشم‌گیری داشته است.

فرصتهای شغلی در قبرس شمالی

آشنایی با فرصت‌های شغلی در قبرس شمالی

همانطور که اشاره شد به دلیل آنکه قبرس شمالی یک جزیره در دریای مدیترانه است، تامین و هزینه انرژی مانند: سوخت، آب و برق بسیار بالا است. از این‌رو راه‌اندازی کسب و کارهای تولیدی و صنعتی گزینه مناسبی نمی‌باشد. قبل از اینکه بخواهیم به پرطرفدارترین و پردرآمدترین مشاغل در قبرس شمالی بپردازیم، بهتر است با فرصت‌های شغلی که در این کشور وجود دارد، بیشتر آشنا شویم.

کشور قبرس شمالی از لحاظ وجود دانشگاه‌های معتبر در رتبه بسیار خوبی قرار دارد و به همین خاطر سالیانه دانشجوهای زیادی برای تحصیل به این کشور می‌آیند. وجود دانشگاه‌های معتبر و مجهز، پائین بودن هزینه تحصیل و اعطای امتیاز بورسیه تحصیلی به دانشجویان سبب مهاجرت تحصیلی دانشجویان به قبرس شمالی می‌شود. این جزیره‌ی زیبا را برای سفر انتخاب می‌کنند. از این‌رو کشور قبرس شمالی به یکی از قطب‌های گردشگری در جهان تبدیل شده و سالانه افراد زیادی از نقاط مختلف جهان به این کشور مسافرت می‌کنند. این مساله موجب شده تا شغل‌های زیادی از جمله رستوران داری، هتلداری، مشاغل توریستی و آژانس‌های مسافرتی ایجاد شود. علاوه بر این موارد، سرمایه گذارهای زیادی نیز در بخش‌های مختلف این کشور به خصوص در بندرگاه‌ها اتفاق افتاده است؛ بنابراین می‌توان گفت یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین مشاغل در قبرس شمالی، صنعت توریسم است.

گردشگری در قبرس شمالی

با توجه به این مسائل، پیدا کردن شغل در قبرس شمالی کار بسیار راحتی است. اما دقت داشته باشید که باید به یکی از زبان‌های ترکی و یا انگلیسی مسلط باشید. در این کشور حتی دانشجویان نیز می‌توانند به صورت پاره وقت و در مراکز مختلف کار کنند.
امنیت بالا و پائین بودن هزینه‌های زندگی و تورم کم و اقتصاد رو به رشد این کشور سبب شده تا افراد زیادی، قبرس را برای ادامه‌ی زندگی انتخاب و برای همیشه به آن‌جا مهاجرت کنند.

موارد گفته شده در بالا دلایلی برای جذب افراد به قبرس است. از این پتانسیل‌ها می‌توان برای راه‌اندازی کسب و کار مناسب استفاده کرد. وجود مهاجرین و توریست‌ها در این کشور دلیلی برای شکل گرفتن مشاغل مربوط به صنعت ترسم مانند: رستوران‌داری، هتل‌داری، آژانس مسافرتی، کافه‌‎داری، ساختمان‌سازی و… می‌باشد.
اگر تخصص کافی داشته باشید و یا به زبان رایج کشور قبرس (ترکی استانبولی و انگلیسی) مسلط باشید جای نگرانی برای کار پیدا کردن نیست.

زمینه های شغلی در قبرس شمالی

مهم‌ترین صنعت در قبرس شمالی صنعت توریسم است. همچنین وجود دانشگاه‌های بین المللی معتبر در این کشور و پذیرش دانشجو از سراسر جهان از دیگر عوامل زمینه‌ساز شغل در قبرس شمالی محسوب می‌شود. به علاوه وجود بندرگاه‌های تجاری فراوانی که اطراف جزیره قبرس وجود دارد بسترساز بسیاری از مشاغل در این زمینه است.
لیستی از مشاغل و صنایع مختلف در قبرس شمالی را مشاهده خواهید کرد.
• آژانس‌های مسافرتی
• مهندسی برق
• توسعه دهنده نرم افزار (مهندسی IT و متخصصان کامپیوتر)
• ورزش‌ها و مشاغل دریایی
• اجاره دادن ماشین
• املاک
• کشاورزی
• صادرات محصولات کشاورزی (مرکبات، سیب زمینی، جو، گندم و…)
• واردات (نفت، خوراک و…)
• صنایع دستی
• دامداری
• وجود مراکز تفریحی و مشاغل مربوط به آن
• مشاغل مالی (وکالت، حسابداری و…)
• صنعت توریسم (تاکسی، دی جی، تور لیدر)
• صرافی‌های بین المللی
• ساخت و ساز مسکن (معماری، سیم کشی، نقشه کشی و…)
• رستوران و هتلداری (رستوران، کافه، کازینو و…)
• مراکز تفریحی
• شرکت‌های تجاری (واردات و صادرات)
• صادرات انواع مرکبات مانند جو و گندم
• صادرات انواع کیف، کفش و صنایع دستی مختلف

مزایای کار در قبرس شمالی

• بیمه عمر و بیمه درمانی

• پاداش و سنوات سالیانه

• کمک هزینه‌های بازنشستگی

 

برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین ما در وست ادوایزر در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *