Search
Search
Close this search box.

دانشگاه مدیترانه شرقی بهترین دانشگاه در قبرس شمالی

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی

آخرین مطالب خواندنی

دانشگاه EMU Eastern Mediterranean Universityیا به اصطلاح دانشگاه مدیترانه شرقی دارای رتبه و رنکینگ عالی در بین دانشگاه های جهان بوده و بنابرین مناسب ترین سکوی پرتاب به سمت کشورهای اروپایی میباشد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در قبرس شمالی را دارند میتوانند این دانشگاه را به عنوان یکی از اصلی ترین انتخاب های خود در نظر بگیرند.

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی بهترین و قدیمی ترین دانشگاه این کشور است. دانشگاهی که در طول سالیان همواره یکی از بهترین دانشگاههای قبرس شمالی و اروپا بوده است. اگر شما نیز دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی را برای تحصیل خود انتخاب کرده اید، بدانید که آینده ای درخشان و پربار در انتظار شما است.

رنکینگ بالای دانشگاه، بیشترین حجم از امکانات و برنامه های علمی و تبادل دانشجویی این دانشگاه سبب شده است که سالانه دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف برای تحصیل راهی آنجا شوند.
دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس در شهر فاماگوستا یا گازیماگوسا قرار دارد. شما به راحتی می توانید با پای پیاده خود را از دانشگاه به سواحل زیبایی که در اطراف قرار دارد که همان سواحل مدیترانه ای خوش آب و هوا هستند، برسانید. بد نیست بدانید که دانشگاه مدیترانه شرقی با مساحتی حدود 2200 هکتار در یکی از بهترین و زیباترین مناطق راه اندازی شده است.
دانشگاه EMU به عنوان برترین دانشگاه قبرس شمالی از سطح کیفیت بسیار عالی برخوردار میباشد و نسبت به کیفیت آموزش این دانشگاه شهریه های آن بسیار مناسب میباشد. لازم به ذکر است که این دانشگاه برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بورسیه تحصیلی 50 درصدی میدهد.

خوابگاه های دانشگاه مدیترانه شرقی (رزرو خوابگاه در دانشگاه EMU)

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس را دارند میتوانند از خوابگاه های متنوع که همگی در محوطه دانشگاه قرار گرفته اند استفاده کنند. تنوع خوابگاه های این دانشگاه به قدری زیاد است که هر دانشجو میتواند خوابگاه متناسب خود را بسته به بودجه خود انتخاب کند.
دانشگاه خوابگاه های متنوعی را برای هر سلیقه و با هر بودجه دارد. از خوابگاه های دولتی دانشگاه گرفته تا خوابگاه های خیلی لوکس دانشگاه که در حد هتل پنج ستاره برای دانشجویان خود امکانات فراهم میکنند.
انتخاب خوابگاه خود امری تخصصی میباشد زیرا خوابگاه ها در نقاط مختلف محوطه دانشگاه قرار کرفته اند، از این رو هنگام رزرو خوابگاه بایستی حتما این نکته را در نظر بگیرید که خوابگاه شما نزدیک به دانشکده باشد زیرا محوطه دانشگاه بسیار بزرگ بوده و عدم انتخاب خوابگاه مناسب و دور بودن خوابگاه از محل دانشکده دانشجو میتواند در فصل گرما و سرما، مشکلاتی را برای دانشجو بوجود آورد. در این رابطه باید گفت محوطه دانشگاه مدیترانه شرقی به دو قسمت محوطه شمالی و محوطه جنوبی تقسیم بندی شده است.
دانشکده هایی که در سمت محوطه جنوبی دانشگاه EMU قرار گرفته اند عبارتند از دانشکده زبان های خارجی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم بهداشت که رشته های پرستاری و تغذیه در این دانشکده قرار دارند و همچنین داننشکده پزشکی و دندانپزشکی. بنابراین تمام دانشکده های گروه پزشکی و پیراپزشکی در محوطه جنوبی دانشگاه مدیترانه شرقی قرار گرفته اند.
دانشکده هایی که در سمت محوطه شمالی دانشگاه EMU قرار گرفته اند عبارتند از دانشکده های مهندسی، دانشکده جهانگردی و هتلداری، دانشکده معماری، دانشکده مکانیک، دانشکده کامپیوتر و دانشکده حقوق. لذا تمام دانشکده ها به غیر از دانشکده های گروه پزشکی و پیراپزشکی و دانشکده زبان های خارجی، همگی در محوطه شمالی دانشگاه مدیترانه شرقی قرار گرفته اند.

اقامتگاه دانشگاه مدیترانه شرقی

سیستم های حمل و نقل دانشگاه EMU

برای راحت نمودن رفت و آمد دانشجویان دانشگاه اقدام به راه اندازی سیستم حمل و نقل دانشگاه مدیترانه شرقی نموده است تا دانشجویان بتوانند به راحتی به دانشگاه رفت و آمد کرده و در کلاسهای درس حاضر شوند. در این راستا دو نوع برنامه اتوبوس در این دانشگاه وجود دارد یکی برای رفت و آمد دانشجویان داخل دانشگاه و دیگر برای رفت و آمد به شهر فاماگوستا که سرویسهای آن تقریبا 70% سطح شهر را پوشش داده و در بیشتر نقاط شهر ایستگاه دارند.

کتابخانه دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

کتابخانه دانشگاه EMU بزرگترین کتابخانه کل کشور قبرس شمالی میباشد که در چهار طبقه بنا شده است و دارای مجموعه عظیمی از کتاب های الکترونیکی، مقالات و روزنامه ها میباشد که بصورت منظمی نگهداری میشوند. کتابخانه دانشگاه مدیترانه شرقی مجهز به اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه میباشد که استفاده از آن برای کلیه دانشجویان آزاد میباشد.
امکانات دانشگاه مدیترانه شرقی
یکی از امکانات ویژه دانشگاه مدیترانه شرقی داشتن قرارداد آکادمیک با برخی از دانشگاه‌ها و موسسات خارجی است. به عبارت دیگر، دانشجویان این دانشگاه بر اساس قراردادهای آکادمیک و شرایط ویژه می‌توانند به مدت یک ترم در دانشگاه‌های دیگر تحصیل کنند. برخی از این دانشگاه‌ها در آمریکا، ایتالیا، روسیه، اوکراین، اتریش، کانادا، آلمان و لهستان قرار دارند. در نتیجه، تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌تواند یک تجربه علمی جدید برای دانشجویان باشد.
بیشترین میزان از امکانات دانشگاهی را در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی خواهید داشت. برای همین همیشه دانشجویان ورودی در مورد زمانبندی تایم درسی و غیردرسی خود در این دانشگاه، هیجان زده هستند. در چند دسته می توان به امکانات این دانشگاه اشاره کرد. علاوه بر این می توان به دیگر امکانات دانشگاه emu از جمله غذاخوری های مجهز، رستوران، کافه تریا، کلاس ها، مدرسه ها، آزمایشگاههای تخصصی، کلوپ های دانشجویی، بانک، بوفه و … نیز اشاره کرد.

کتابخانه دانشگاه مدیترانه شرقی

امکانات ورزشی دانشگاه EMU

دانشجویان میتوانند از امکانات ورزشی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی در هر رشته ای که علاقه دارند استفاده کنند. باشگاه ها و زمین های ورزشی این دانشگاه به عنوان مجهزترین و بزرگترین سالن های ورزشی در کل کشور قبرس شناخته میشود. دانشگاه EMU امکانات ورزشی فراوانی دارد از جمله سالن بدنسازی سرپوشیده مجهز به جدیدترین دستگاه های ورزشی، سالن فوتسال، سالن والیبال و بسکتبال سرپوشیده که تمامی این سالن های سرپوشیده ظرفیت 3500 نفر را دارند. همچنین دانشگاه مدیترانه شرقی دارای چندین زمین بازی سرباز میباشد. از جمله 2 زمین تنیس یکی شنی و دیگری آسفالت. زمین ولیبال، بسکتبال و هندبال. دو زمین فوتبال با چمن مصنوعی و یک زمین فوتبال استاندارد بزرگ.دانشجویان می توانند با نرخ های تعیین شده توسط فدراسیون ورزشی دانشگاه مدیترانه شرقی بورسیه ورزش دانشگاه EMU را اخذ کنند. همچنین افرادی که در کشور خود عضو یکی از تیم های ملی باشند به شرط عضویت در باشگاه دانشگاه مدیترانه شرقی میتوانند از بورسیه ورزشی تحصیل در قبرس استفاده کنند.

فضای ورزشی دانشگاه مدیترانه شرقی

شرایط تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی

تمام رشته های ارائه شده و مدرک نهایی از دانشگاه مدیترانه شرقی مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد. نماینده های رسمی این دانشگاه در داخل کشور حضور دارند. شما با خیال راحت می توانید پذیرش این دانشگاه را به دست بیاورید. برای شروع به تحصیل در دانشگاه emu نیازی به مدرک زبان ندارید، اما این به این معنا نیست که زبان بلد نباشید. در صورتی که به دانشگاه مدرک معتبر زبان ارائه ندهید، باید در آزمون های تعیین سطح دانشگاه شرکت کنید. ترم های تحصیلی در مهرماه یا بهمن ماه آغاز می شوند. از نکته های مهم در مورد این دانشگاه شهریه های پایین و قابل قبول و امکان پرداخت قسطی آنهاست. یعنی شرایط به نحوی چیده شده است که فشارهای زیادی بر روی دوش دانشجو نباشد و این خیلی خوب است.

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی برای ایرانیان

مدارک پذیرش دانشگاه مدیترانه شرقی

باید هرچه زودتر نسبت به تکمیل و ارائه مدارک خود به دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی اقدام کنید. ما در اینجا یک لیست کلی از مدارک مورد نیاز را برایتان آورده ایم.
• ترجمه ریزنمرات پیش دانشگاهی و دیپلم و ترجمه معتبر آنها به ترکی یا انگلیسی (برای دوره کارشناسی ارشد، باید مدرک دوره کارشناسی نیز اضافه شود)
• ترجمه ی گواهی پیش و دیپلم
• کپی از صفحه ی اول پاسپورت معتبر
• ترجمه ی ریز نمرات سه سال دبیرستان و گواهی دیپلم
• ارائه مدرک زبان انگلیسی (اختیاری)
• شرکت کردن در آزمون های تعیین سطح
• 6 قطعه عکس
• کپی از تمام صفحات گذرنامه
• رزومه، انگیزه نامه، توصیه نامه برای دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر

ارسال مدارک برای دانشگاه مدیترانه شرقی

دستاورد های دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه EMU در سال های اخیر توانسته عضو کامل انجمن بین المللی دانشگاها،انجمن دانشگاه های اروپا،جامعه دانشگاه های مدیترانه ایی و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام شود .
دانشگاه مدیترانه شرقی برای به رسمیت شناخته شدن توسط جامعه بین‌المللی جایگاه ویژه ایی را در نظر گرفته است ، اعتبار نهاد های معتبر بین المللی مختلف را دریافت کرده است و تنها یکی از پنج دانشگاه در منطقه است که موفق به دریافت جایزه معتبر ABETدر زمینه مهندسی شده است .

دانشگاه مدیترانه شرقی در سطح جهانی چه رتبه‌ای دارد؟

هر ساله، برخی از موسسات به رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان می‌پردازند. هر یک از این موسسات با در نظر گرفتن فاکتورهای متفاوتی اقدام به رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان می‌کنند. در نتیجه، تفاوت‌های قابل توجهی میان فهرست منتشر شده موسسات مختلف وجود دارد. بنابراین، نمی‌توان این رتبه‌بندی‌ها را معیار درستی برای قضاوت امکانات تحصیلی و علمی دانشگاه‌ها دانست. با این وجود، برخی از این رتبه‌بندی‌ها دارای اعتبار جهانی بیشتری هستند.
همانطور که گفته شد، دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از برترین دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی به شمار می‌رود. بر اساس رتبه‌بندی THE ، دانشگاه مدیترانه شرقی در جایگاه 600 تا 800 قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، این دانشگاه را می‌توان در میان 7 درصد از برترین دانشگاه‌های اروپا و 5 درصد از برترین دانشگاه‌های جهان قرار داد.

بر اساس رتبه‌بندی URAP، کیفیت آموزش در دانشگاه مدیترانه شرقی به گونه‌ای است که می‌توان آن را فهرست 2000 دانشگاه برتر جهان از نظر کیفی مشاهده کرد. مدیریت بازرگانی، ارتباطات و مدیریت رسانه، بانکداری و امور مالی از رشته‌های برتر این دانشگاه محسوب می‌شوند. به عبارت دیگر، دانشگاه مدیترانه شرقی از نظر این چند رشته در فهرست 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

رتبه علمی دانشگاه مدیترانه شرقی

تحصیل در دانشگاه EMU چه مزایایی دارد؟

با توجه به آنچه در مورد امکانات دانشگاه مدیترانه شرقی گفته شد، احتمالاً با مزایای تحصیل در این دانشگاه کاملاً آشنا شده‌اید. با این وجود، تحصیل در این دانشگاه با مزایای دیگری نیز همراه خواهد بود. به عنوان مثال، دانشجویان دانشگاه EMU می‌توانند در دو رشته به طور همزمان تحصیل کنند. البته، این دو رشته باید به یکدیگر مرتبط باشند. به عنوان مثال، امکان تحصیل در رشته بانکداری و امور مالی به طور همزمان با رشته سنجش بیمه وجود دارد.

این برنامه به دانشجویان کمک می‌کند تا فرصت‌های شغلی بیشتری در آینده داشته باشند. علاوه بر این، سطح دانش دانشجویان نیز به این طریق افزایش می‌یابد. قراردادهای مشترک این دانشگاه با دانشگاه‌های کشورهای دیگر نیز از دیگر مزایای دانشگاه مدیترانه شرقی به شمار می‌روند. با این وجود، اکثر این قراردادها در حوزه علوم پزشکی هستند. البته، دانشجویانی شرایط شرکت در این دوره‌ها را دارند که معدلشان بالای 16 باشد.
مدرک تحصیلی دانشگاه EMU مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است. برای دانشجویانی که بعد از فارغ‌التحصیلی قصد برگشت به کشور را دارند، این یک مزیت بزرگ و مهم به شمار می‌رود. علاوه بر این، فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی این دانشگاه با معادل‌سازی مدرک خود می‌توانند در ایران طبابت کنند.
یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدیترانه شرقی، ارائه آموزش به زبان انگلیسی است. در واقع، اکثر رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. دانشجویانی که تسلط کامل بر زبان انگلیسی دارند، با مشکل زبان در حین تحصیل در این دانشگاه روبرو نخواهند شد. در نتیجه، کمتر کسی از تحصیل در مدیترانه شرقی پشیمان می‌شود.

تحصیل در مدیترانه شرقی

چرا دانشگاه مدیترانه شرقی؟

دانشگاه EMU یا مدیترانه شرقی در میان دانشگاه‌های برتر جهان از نظر رنکینگ علمی قرار دارد. این دانشگاه را می‌توان یکی از مجهزترین و برترین دانشگاه‌های سطح خاورمیانه و اروپا دانست. مدیترانه شرقی به عنوان یک دانشگاه بین‌المللی، بیش از 20 هزار دانشجو از 107 کشور جهان را شامل می‌شود. این موضوع، تاییدی بر محبوبیت دانشگاه EMU در میان دانشجویان نه‌تنها ایران بلکه جهان است.

اساتید شاغل در این دانشگاه با رزومه‌های علمی درجه یک، ملیت‌های مختلفی دارند. از دیگر ویژگی‌های برجسته دانشگاه مدیترانه شرقی می‌توان به قرارداد همکاری علمی-پژوهشی با دویست دانشگاه برتر جهان اشاره کرد. این امر می‌تواند فرصت‌های طلایی در زمینه ادامه تحصیل و شغل در اختیار دانشجویان EMU قرار دهد. لازم به ذکر است که دانشگاه EMU با دانشگاه کرمان و دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز توافق همکاری دارد.
از دیگر مزایا تحصیل در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• امکان تحصیل به زبان انگلیسی
• اخذ پذیرش بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی یا مدرک زبان
• امکان دریافت بورسیه تحصیلی تا 50 درصد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
• امکانات خدماتی، رفاهی، تفریحی و علمی فوق‌العاده
• دارای تاییدیه‌های معتبر بین‌المللی
• کتابخانه‌های مجهز و سالن‌های ورزشی متنوع

اعتبارنامه های دانشگاه مدیترانه شرقی

اگر همچنان در مورد تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی مردد هستید، می‌توانید رزومه کاری برخی از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه را مطالعه کنید. اکثر فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در سایر دانشگاه‌های مطرح سطح جهان به فعالیت می‌پردازند. از آنجایی که مدرک تحصیلی دانشگاه EMU مورد تایید کشورهای اروپایی و آمریکاست، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توانند در کشورهای دیگر مشغول به کار شوند.

برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین ما در وست ادوایزر در تماس باشید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آخرین مطالب