مهاجرت و تحصیل در ایتالیا

 

درباره کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیا : ایتالیا یک شبه‌جزیره است که توسط رشته کوه آلپ و چندین جزیره ی دیگر محاصره شده است. پایتخت آن شهر رم است و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به میلان، فلورانس، ونیز، ناپل و… اشاره کرد. بعد از آلمان و فرانسه،ایتالیا با ۶۰ میلیون جمعیت ، سومین کشور پرجمعیت اروپا محسوب می شود. یکی از جذابترین ویژگی‌های این کشور، وجود آثار و بناهایی مثل کلیساهای باشکوه و آثاری از هنرمندان بزرگ تاریخ از دوران رنسانس است و به همین دلیل ایتالیا را می‌توان کشور فرهنگ و هنر و تاریخ نامید.

 

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مرکز آموزش عالی در سطح جهانی است. دانشگاه‌های ایتالیا از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان محسوب می شوند.اگر به دنبال تحصیل درمقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد در  دانشگاه های سطح بالای جهان به زبان انگلیسی هستید، ایتالیا میتواند گزینه منباسبی برای شما باشد .هزینه تحصیل در ایتالیا به نسبت دیگر  کشور های اروپایی پایین تر بوده و نزدیک بودن فرهنگ و تمدن مردم این کشور به ایران باعث شده که سالانه تعداد دانشجویانی که برای تحصیل در ایتالیا اقدام میکنند، افزایش یابد.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

 

مزایای تحصیل در ایتالیا

 

 1. پایین بودن هزینه های تحصیل

همانطور که می دانید ایتالیا یکی از کم هزینه ترین کشور ها برای تحصیل و زندگی است .پایین بودن هزینه های تحصیل و دریافت بورسیه استانی میتواند مهم ترین دلیل محبوبیت تحصیل در ایتالیا در سال های اخیر باشد.با دریافت بورسیه استانی نه تنها هزینه شهریه  دانشجو به حداقل مقدار خود می رسد بلکه میتواند بخشی از هزینه های زندگی خود را نیز پوشش دهد. هزینه زندگی در این کشور به نسبت سایر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار کمتر است. هزینه های کلی زندگی برای دانشجویان بین المللی در ایتالیا بین 700 تا 1000 یورو در ماه است.دانشگاه های ایتالیا بورسیه های متفاوتی را به دانشجو ارائه میدهند که از مهم ترین ومحبوب ترین آن میتوان به بورسیه استانی اشاره کرد که با توجه به دانشگاهی  که پذیرش گرفتید ، درخواست بورسیه استانی آن استان را میدهید. این بورسیه ممکن است به‌صورت تخفیف روی شهریه (تا سقف ۹۰ درصد) یا به‌صورت کمک‌ هزینه تحصیل و زندگی (بین ۱۱ تا ۲۰ هزار یورو در سال) به دانشجو تعلق بگیرد. متقاضیانی که سوابق علمی خوبی دارند شانس بالایی برای دریافت بورسیه دانشگاهی ایتالیا خواهند داشت.

 1. تحصیل به زبان انگلیسی

شما میتوانید در مقاطع کارشناسی وکارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تحصیل کنید.اکثر  رشته ها وبرنامه های تحصیلی ارائه شده در این مقاطع به زبان انگلیسی بوده و دانشگاه های ایتالیا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند که با فارغ التحصیلی از این دانشگاه ها میتوانید مسیر کارو تحصیل خود را در آینده در کشور های دیگر هموار کنید. دانشگاه های ایتالیایی یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان هستند.از جمله مهم ترین این دانشگاه ها میتوان به دانشگاه بولونیا،ساپینزا رم، پلی  تکنیک میلان ، پلی تکنیک تورین و…  اشاره کرد.

 1. اجازه ی کار حین و بعد از تحصیل

هر دانشجوی ایتالیا همزمان با تحصیل اجازه کار 20 ساعته در هفته را به صورت قانونی دارد.دانشجو میتواند با کار کردن بخشی از هزینه های زندگی از جمله خوراک، مسکن و پوشاک خود را تامین کند.پس از پایان تحصیل نیز دانشجواین فرصت را پیدا میکند تا بتواند در خود ایتالیا یا کشور های همسایه به دنبال کار بگردد.

 

مراحل پذیرش تا دریافت ویزای ایتالیا

 1. مشاوره تخصصی توسط تیم اجرایی برای انتخاب رشته
 2. جمع آوری مدارک پذیرش
 3. دریافت پذیرش مثبت از یکی از دانشگاه های ایتالیا
 4. جمع آوری مدرک بورسیه
 5. اقدام رای بورسیه استانی
 6. مشاوره و  اقدام برای مدارک ویزا
 7. رزرو وقت سفارت
 8. دریافت ویزا ایتالیا

 

مدارک لازم برای دریافت بورسیه استانی

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایتالیا

 

کلام آخر

اگر به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستین ایتالیا بهترین گزینه برای شما می باشد.مسیر مهاجرت تحصیلی مسیری پر استرس می باشد . مشاورین ما در وست ادوایزر به شما کمک میکنند تا با توجه به ایده ال های ذهنی و شرایط مالی تان بتوانید بهترین دانشگاه، رشته و شهر را انتخاب کنید تا بتوانید در یکی از دانشگاه های رتبه دار جهان با دریافت سالانه مبلغ کمک هزینه 7 هزار یورو تحصیل کنید. برای اطلاع از شرایط مهاجرت به ایتالیا با مشاورین ما در وست ادوایزر در ارتباط باشید.