Search
Close this search box.

بهترین شهر قبرس شمالی برای کار

بهترین شهر قبرس شمالی برای کار

آخرین مطالب خواندنی

با بسیاری از شهرهای زیبا و پرطرفدار در قبرس شمالی، انتخاب بهترین شهر برای کار می‌تواند وظیفه‌ای چالش برانگیز باشد. اما شهر فاماگوستا به عنوان یکی از مقصدهای برتر به‌خصوص برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران جلب توجه می‌کند. با زیرساخت‌های مدرن، محیط کسب و کار مساعد، و فرصت‌های شغلی متنوع، فاماگوستا به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی و تجاری در قبرس شمالی شناخته می‌شود. این شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی نیز دارای اهمیت استراتژیکی بوده و دسترسی آسان به بازارهای بین‌المللی را فراهم می‌کند. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی و شغلی، به بهبود دسترسی و جذب مخاطبان موتورهای جستجو کمک می‌کند.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی و نحوه‌ دریافت ویزای کاری

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، ایران، ترکیه و دیگر کشورهایی که دارای کنسولگری در قبرس شمالی هستند، برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند. ویزای کاری این کشور اعبتاری 30 روزه داشته و به تمامی کسانی اعطا می‌شود که با مجوز اولیه به این کشور وارد شده‌اند. همچنین افراد دارای سرمایه می‌توانند با هدف ایجاد کسب و کار در این کشور به مدت یک ماه مجوز ایجاد کسب و کار Business Establishment Permit دریافت کنند. شهروندان ایرانی به منظور مهاجرت کاری به قبرس شمالی می‌توانند بدون ویزا به این کشور وارد شوند. با وجود اینکه قبرس شمالی از نیروی کار متخصص و ماهر برای جبران کمبود نیروی کار کشور استقبال می‌کند، اما مهم‌ترین دلیل افراد برای دریافت ویزای کاری قبرس شمالی، تاسیس یک بیزنس است. در واقع این کشور به دلیل خلاء‌های اقتصادی که دارد، مکان مناسب و به صرفه‌ای برای به راه اندازی یک کسب و کار نوپا است اما باز مشاغل زیادی در این کشور در دسترس برای همه از جمله نیروی کار بین‌المللی وجود دارد؛ به ویژه در زمینه هتلداری و گردشگری که بسیار در این کشور خواهان و رونق دارد.

برای دریافت ویزای کاری قبرس، در ابتدا باید مجوز کاری Work Permit در این کشور را دریافت کرد. طبق سیاست‌های وزارت کار قبرس، شهروندان این کشور و اتحادیه اروپا برای کار در قبرس از اولویت بیشتری برخوردار هستند. در نتیجه افراد خارج از اتحادیه اروپا تنها در صورتی می‌توانند برای مجوز کاری اقدام کنند که کارفرمایان قبرسی درخواست نیروی خارجی غیر از دو گروه اصلی را داشته و یا در میان این دو گروه فرد مورد نظر خود را پیدا نکرده‌اند. متقاضیان برای دریافت مجوز کاری می‌توانند برای موقعیت‌های شغلی زیر درخواست دهند:

مدیر اجرایی (شرکت‌ها سالانه اجازه دارند تنها 5 مدیر اجرایی خارجی را استخدام کنند).

بیشتر بخوانید: خرید ملک در قبرس شمالی

مدیران میانی یا کارمندان میان‌رده

کارمندان بخش پشتیبانی و خدمات تنها در صورتی که شهروندان اتحادیه اروپا مناسب آن موقعیت شغلی نباشند.

متقاضیان باید ابتدا از طریق کارفرمایی در قبرس پیشنهاد کاری دریافت کرده و سپس کارفرمای مورد نظر برای دریافت تاییده وزارت کار قبرس اقدام کرده و توصیه‌نامه مورد نیاز برای مجوز کاری را دریافت می‌کند. در مرحله بعد متقاضی با همراه داشتن توصیه‌نامه، برای دریافت مجوز کاری در اداره مهاجرت قبرس درخواست می‌دهد. به طور کلی فرآیند اخذ مجوز کاری در این کشور حدود 4 تا 6 هفته طول می‌کشد، اما ممکن است بسته به شرایط به خصوصی این زمان طولانی‌تر شده و تا 6 ماه ادامه یابد.

لازم به ذکر است که به طور کلی به استثنای نیروی کار متخصص با درآمدهای بالا، مدیران ارشد و میانی، پرستاران حرفه‌ای، ورزشکاران یا مربیان تیم‌های ورزشی، نقاشان تصاویر مذهبی طرف قرارداد در یک پروژه به خصوص، مجوز کار در قبرس برای 4 سال صادر شده و سپس از فرد مورد نظر باید به کشور خود بازگردد.

همچنین بخوانید:مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی

 • تکمیل فرم‌های M.58 و M.64 برای درخواست ویزای کاری
 • کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی برای عدم ابتلا به سل، هپاتیت B و C، ایدز یا HIV و سیفلیس در طول 4 ماه گذشته
 • نامه ضمانت بانکی از طرف استخدام‌کننده به مبلغ 350-800 لیر (با توجه به کشور مبدا) که به مدت یک سال از زمان شروع کار اعتبار داشته باشد.
 • قرارداد کاری تمبر شده با مهر تایید وزارت کار قبرس
 • گواهی ترخیص مالیاتی شرکت استخدام‌کننده
 • گواهی بیمه درمانی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 20 لیر
 • *برای تمدید ویزای کاری به تکمیل فرم M.61، کپی پاسپورت، تصویر پرسنلی و پرداخت مبلغ 20 لیر احتیاج است.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی و انواع ویزای کاری

 • ویزای کار در خانه
 • ویزای کارآموزی
 • ویزای کار در شرکت‌های بین‌المللی
 • ویزای کار در شرکت‌های عمومی
 • ویزای استارت آپی
 • ویزای کارهای داوطلبانه

میخواهی تو قبرس شمالی کار کنی؟

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

وضعیت کار، اشتغال و درآمد در قبرس شمالی

قبرس شمالی به عنوان یکی از بهترین کشورهای توریستی برای گذراندن تعطیلات، نه صرفا از این روش بلکه امروزه با پیشرفت‌های روز افزون در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی دیگر، فرصت‌های شغلی خوبی را برای فارغ‌التحصیلان و نیروهای کار ماهر در این کشور فراهم ساخته است. البته کشور قبرس شمالی در کل یک کشور فعال اقتصادی در سطح متوسط محاسبه می‌شود و در واقع صنعت توریستم و گردشگری آن، خود به تنهایی نقش کلیدی در این کشور را ایفا کرده و می‌توان گفت که موقعیت‌های شغلی بسیار زیاد و خوبی در زمینه گردشگری و مهمان ‌نوازی را در این کشور ایجاد کرده است. اما در کل قبرس در زمینه‌های صنعتی مختلف در طی 5 دهه اخیر، پیشرفت زیادی داشته و بنابراین موقعیت‌های شغلی متنوع در آن فراهم است. نرخ بیکاری در قبرس شمالی مطابق با آخرین آمار در سال جاری میلادی، معادل 6.2 درصد است.

کمترین حقوق و درآمد تایین شده در قبرس شمالی حداقل حدود  11500  لیر  در ماه می‌باشد و متوسط و رایج‌ترین میزان حقوق در این کشور حدود 13500 لیر (مشاغل دولتی) و 4500 لیر می‌باشد. بد نیست به این نکته هم اشاره کرد که در سراسر قبرس شمالی، در کنار واحد پول رسمی کشور (لیر ترکیه)، واحدهای پول پوند، یورو و دلار نیز رایج بوده و در معاملات و همچنین سرمایه‌گذاری‌ها و کسب سود از آن‌ها استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید:اجاره خانه در قبرس شمالی

محبوب‌ترین مشاغل در قبرس شمالی

محبوب‌ترین مشاغل در قبرس شمالی عبارتند از:

 • هتلداری
 • گردشگری
 • پزشکی
 • داروسازی
 • معماری
 • مهندسی
 • IT و تکنولوژی
 • امور مالی
 • آموزش و پرورش
 • زبان انگلیسی
 • و…

هتلداری در قبرس شمالی

بهترین شهرهای قبرس برای کار

تقریبا در غالب کشورهای دنیا شهرهای بزرگ مرکز اصلی اشتغال هستند که هم فرصت های شغلی بیشتری برای ساکنان آن ها موجود است و هم متوسط درآمد ماهیانه افراد در این شهرها بالاتر از شهرهای کوچک و روستاها است و قبرس نیز از این قاعده مستثنی نیست. در قبرس مطابق آمارهای سال 2022 کم ترین حقوقی که یک فرد دریافت می کند ماهیانه 460€ (یورو) و بیشترین میزان حقوق ماهیانه 15200€ (یورو) می باشد. در حقیقت متوسط درآمد ماهیانه در کشور قبرس حدود 3430€ (یورو) است یعنی میانگین درآمد سالیانه 41200€ (یورو) می باشد. منتهی این شرایط در شهرهای مهم قبرس ممکن است کمی متفاوت باشد.

مشاغل قبرس شمالی

 بهترین شهرهای قبرس شمالی برای سرمایه گذاری مالی

در انتخاب بهترین شهرهای قبرس شمالی برای سرمایه‌گذاری مالی، عوامل متعددی نقش دارند که شامل موقعیت جغرافیایی، زیرساخت‌های اقتصادی، و فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌شود. یکی از شهرهای برتر این منطقه، فاماگوستا است. این شهر به عنوان مرکز اقتصادی و تجاری مهمی در قبرس شمالی شناخته می‌شود و دارای زیرساخت‌های مدرن و فراهم‌کننده امکانات شغلی و کسب و کار است. همچنین، شهرهای کرنیا و کیرنیا نیز جزو شهرهایی هستند که برای سرمایه‌گذاری مالی جذابیت دارند. این شهرها با طبیعت زیبا، فرهنگ متنوع، و فرصت‌های متنوع سرمایه‌گذاری، به عنوان مقاصدی مورد توجه برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بین‌المللی محسوب می‌شوند. با بهره‌گیری از کلمات کلیدی مرتبط با سرمایه‌گذاری مالی و قبرس شمالی، محتوایتان را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و جذب مخاطبان هدف بیشتری داشته باشید.

همچنین بخوانید:مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

فاماگوستا

فاماگوستا شهری بسیار بزرگ و شلوغ در قبرس شمالی است. این شهر که به لحاظ موقعیت جغرافیایی در سواحل شمال شرقی قبرس شمالی جای دارد، بزرگترین بندرهای قبرس شمالی را شامل می‌شود. از همین رو کشتی‌های تجاری و بازرگانی بزرگی از این شهر عبور می‌کنند و تجارت‌های بسیار بزرگی در دل این شهر انجام می‌شود.

گیرنه

شهر گیرنه که با نام کارینیا نیز در کشور قبرس شمالی شناخته می‌شود، مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است. گیرنه دانشجویان و گردشگران خارجی بسیاری را در دل خود جای داده است و به عنوان یکی از شهرهای توریستی و گردشگری قبرس شمالی، محبوبیت دارد. در این شهر، مکان‌های تفریحی بسیار در کنار بندر بازرگانی، سبب شلوغی آن شده است.

لفکه

لفکه شهری است که در آن خط ساحلی قبرس شمالی به جنگل‌ها و مراتع سرسبز می‌رسد. در این شهر هرساله رویدادهای بسیاری مانند نمایشگاه‌های مختلف و جشنواره‌های آشپزی بین‌المللی برگزار می‌شود. از همین رو شلوغی و شهرت این شهر، به این ترتیب افزایش یافته است و مخاطبان و گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

 

نتیجه گیری

فاماگوستا به عنوان بهترین شهر برای کار در قبرس شمالی معرفی می‌شود، زیرا این شهر دارای زیرساخت‌های اقتصادی پویا و محیط کسب و کار مساعدی است. با موقعیت استراتژیکی و دسترسی آسان به بازارهای بین‌المللی، فاماگوستا فرصت‌های فراوانی را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. این شهر به عنوان یکی از مراکز اقتصادی و تجاری اصلی در منطقه شناخته می‌شود و مناسب برای انواع فعالیت‌های تجاری، از کسب و کارهای کوچک محلی تا شرکت‌های بین‌المللی بزرگ است. بهره‌گیری از کلمات کلیدی مرتبط با شغل، کار، و فرصت‌های شغلی، محتوایتان را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و به دسترسی بیشتری برسید.

 

دیگر مقالات مفید وست ادوایزر:

خرید ملک در منطقه گوزل یورت قبرس شمالی

خرید ملک در منطقه گیرنه قبرس شمالی

قبرس شمالی سرمایه گذاری روی ویلا یا آپارتمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید