نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به استرالیا

هر دانشجوی بین‌المللی پس از اتمام تحصیل و اخذ مدرک در استرالیا، با ورود به بازار کار می‌تواند بعد مدتی اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

تحصیل در خارج از کشور یکی از پر تقاضاترین برنامه های مهاجرتی به کشور های مختلف در نظر گرفته می شود. در واقع افرادی که تمایل دارند آموزش با کیفیت تری را دریافت نمایند و همچنین بتوانند بعد از تحصیل با پیدا کردن کار اقامت خود را دریافت نمایند این مسیر را انتخاب می کنند. بهره مندی از دانشگاه های با کیفیت، سیستم زندگی مناسب، فضای کسب و کار ایده آل، جامعه ای مهاجر پذیر، شرایط مطلوب سیاسی و اقتصادی و… از دلایل روشنی برای تحصیل در استرالیا قلمداد می گردد.

بهترین رشته‌ ها برای تحصیل در استرالیا 

مدیریت کسب و کار و رشته‌های مرتبط با آن، علوم پزشکی و زیرشاخه‌های آن، معماری و رشته‌های مهندسی به ویژه عمران، کامپیوتر، زمین‌شناسی و محیط زیست، معدن، نفت، شیمی، برق، مکانیک و…

اگر بخواهیم در خصوص شرایط تحصیلی و کیفیت آموزشی در استرالیا صحبت کنیم بایستی به این موضوع بسنده کنیم که 7 تا از دانشگاه های این کشور در لیست 100 دانشگاه اول دنیا قرار می گیرند. افرادی که برای تحصیل وارد دانشگاه های این کشور می گردند آینده خود را تضمین می نمایند. در حال حاضر دوره های تحصیلی بسیار زیادی در دانشگاه های استرالیا ارائه می گردد و بیش از 1100 موسسه آموزشی با 22000 دوره تحصیلی مختلف برای تحصیل در استرالیا وجود دارد. همچنین استرالیا از افرادی که به عنوان نیروی کار ماهر هستند و در زمنیه کاری خود متخصص به حساب می آیند استقبال می نماید و برنامه های مبتنی بر کار تحت عنوان اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر را برای اعطای اقامت دائم به افرادی که از سابقه تحصیلی و کاری و همچنین دانش زبان بالایی برخوردار هستند ارائه می نماید. بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا را می توان در دو دسته رشته های پول ساز برای مهاجرت و بهترین رشته های برای تحصیل و امکان کاریابی بعد از تحصیل اشاره کرد. رشته هایی مانند حسابداری، Actuarial Science، علوم کشاورزی، معماری، مهندسی زیست پزشکی،  Core Engineering(مهندسی عمران، سازه و مدیریت پروژه های ساختمانی)، علوم مربوط به زمین (معدن و متالورژی، مهندسی نفت و گاز، زمین شناسی)، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، روانشناسی، مدیریت گردشگری و هتلداری، تجزیه و تحلیل مدیریت کسب و کار، پزشکی و… جز بهترین رشته های برای امکان کاریابی بعد از تحصیل می باشند و در لیست بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا قرار می گیرند. در قسمت های بعدی به شرایط تحصیل در هر کدام از این رشته ها می پردازیم و رشته های پول ساز در استرالیا را اعلام میکنیم.

برترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

رشته های پولساز در استرالیا

همانگونه که می دانیم میزان درآمد و حقوق یکی از عوامل بسیار موثر در زمینه اتخاذ تصمیمات مهاجرتی می باشد، لذا متقاضیان در هنگام بررسی بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا باید به رشته های پولساز در استرالیا نیز توجه نمایند. از میان پولسازترین رشته ها جهت تحصیل و اشتغال به کار در استرالیا، می توان به موارد موجود در زیر اشاره نمود :

تحصیل در رشته مدیریت در استرالیا

رشته مدیریت و تجارت که درآمد افراد فعال در این حوزه در کشور استرالیا حدود ۱۱۰ هزار دلار در سال می باشد.

تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا

رشته های پزشکی با میانگین درآمد سالانه ۱۱۸ هزار دلار در سال، از میان پردرآمدترین تخصص ها می توان به جراح عمومی، متخصص اطفال، متخصص قلب، پزشک عمومی، متخصص داخلی و پزشک خانواده اشاره نمود.

تحصیل در رشته حسابداری در استرالیا

حسابداری با توجه به نیاز همیشگی شرکت های بزرگ به یک حسابدار خبره و متخصص با میانگین درآمد حدود 95 هزار دلار در سال در لیست رشته های پولساز در استرالیا قرار دارد .

تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا

رشته دندانپزشکی با میانگین درآمد حدود ۲۱۴ هزار دلار در سال. از بهترین تخصص های مرتبط با دندانپزشکی در استرالیا می توان به جراح دندان، ارتودنتیست، دندانپزشکی کودکان، ایمپلنت های دندانی و پروتزهای دندانی اشاره نمود.

تحصیل در رشته حقوق در استرالیا

رشته حقوق در استرالیا با میانگین درآمد سالیانه ۱۸۶هزار دلار در سال

تحصیل در رشته اینترنت اشیاء در استرالیا

رشته اینترنت اشیا به عنوان یک رشته جدید مرتبط با ساخت و راه اندازی ربات ها با میانگین درآمد ۸۷ هزار دلار در سال

رشته آموزش با میانگین درآمد ۷۴ هزار دلار در سال

پر در آمدترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

جراح، متخصص بیهوشی، متخصص داخلی، معماری فناوری اطلاعات، متخصصان قضایی، مهندس معدن، روانشناس، انکولوژیست، دندانپزشک، کنترل امور مالی و…

ده رشته با بیشترین استخدام

داروسازی، توانبخشی، مهندسی، معلم، دندانپزشک، دامپزشک، بیزینس و مدیریت آن، پرستاری، حقوق و مطالعات قضایی

رشته حسابداری در استرالیا

نظام آموزش استرالیا، دوره‌های تخصصی مختلفی ارائه می‌دهد. مهم‌ترین دوره‌های تحصیل حسابداری در استرالیا عبارتند از:

  • دیپلم حسابداری: یک دوره شش‌ماهه است.
  • کارشناسی حسابداری: یک دوره سه‌ساله است و شما می‌توانید در گرایش مد نظر خود تحصیل کنید.
  • مدرک حسابداری حرفه‌ای: برای دریافت این مدرک، به مدرک کارشناسی یا پنج سال تجربه حرفه‌ای نیاز دارید.
  • کارشناسی‌ارشد حسابداری: دوره‌ای تمام‌ وقت و یک ساله است که برای تحصیل در آن داشتن مدرک کارشناسی حسابداری الزامی است.

رشته آمار در استرالیا

علم آمار، علم به کار بردن فرمول‌های ریاضی در علوم اجتماعی، برای حل مشکلات بیمه، بازرگانی و … است. هنگام تحصیل علم آمار در استرالیا دروسی مانند اقتصاد، آمار و محاسبه فرایندهای تصادفی را می‌آموزید.

تحصیل در ایتالیا

علوم کشاورزی

استرالیا فرصت‌های شغلی فراوانی را برای علوم کشاورزی، بزرشناسان، مشاوران جنگلداری و مشاوران کشاورزی نیز پدید می‌آورد. پس این رشته‌ها را هم باید در میان بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا قرار داد. نامزدهای دارای مدرک علوم کشاورزی که سابقه کاری مکفی دارند می‌توانند بدون تحصیل در استرالیا، به این کشور مهاجرت کنند. اما باید توجه داشت که بازار استرالیا به نامزدهایی که مدرک تحصیلی خود را در استرالیا کسب کرده‌اند، اهمیت بیشتری می‌دهد.

تحصیل در رشته معماری برای مهاجرت به استرالیا

۹۰ درصد از مردم استرالیا در نقاط خارج از مناطق شهری زندگی می‌کنند. پس تعجبی ندارد که معماری یکی از مشاغل پرتقاضا است. لازم است اشاره شود که در میان زیرشاخه‌های گسترده معماری، بیشترین تقاضا مربوط به معماران چشم انداز می‌شود.

تحصیل مهندسی عمران در استرالیا

با رشد تمدن‌ها و توسعه اقتصادی در سرتاسر جهان، نیاز به ساختارهای بزرگ‌تر، بهتر، متنوع‌تر و پایدار نیز رو به افزایش است. هر ساله به ساخت بزرگراه ها، خانه ها، فضاهای تجاری و مراکز خرید نیاز است. مهندسی عمران یکی از شاخه های اصلی مهندسی است و متخصصان مهندسی عمران از جمله افرادی هستند که بسیار مورد توجه قرار می گیرند. استرالیا برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رشته های مهندسی عمران و ساخت و ساز هستند کمتر از یک بهشت ​​نیست. در استرالیا فرصت های زیادی وجود دارد از جمله این فرصت ها در زمینه انرژی و منابع، ساختمان و املاک، مهندسی محیط زیست، آب و دریا، حمل و نقل و غیره می باشد.

تحصیل مهندسی نفت و گاز در استرالیا

با توجه به تقاضای انرژی در سطح جهانی، نیاز به مهندس نفت روز به روز در حال افزایش می باشد. منابع زیادی در استرالیا وجود دارد. اورانیوم، گاز طبیعی و زغال سنگ از منابع موجود در این کشور هستند. طبق گزارش KPMG، صنعت نفت سالانه 6.2 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی استرالیا کمک می کند. مهندسی نفت دیگر تحت رده MLTSSL نیست. با این حال، هنوز در لیست مشاغل کمبود عمومی وجود دارد.

تحصیل مهندسی معدن و رشته های مرتبط در استرالیا

استرالیا از نظر منابع معدنی بسیار غنی است و صنعت مواد معدنی جزء حیاتی اقتصاد استرالیا است. استرالیا دارای معادن عظیم خود است که چندین مهندس معدن و متالوژیست را از سراسر جهان از جمله هند و ایالات متحده جذب می کند. استرالیا برای آموزش و تحقیقات دانشگاهی در زمینه متالوژی معدن چه در زمینه های آهنی و چه در زمینه های غیر آهنی شهرت بسیار خوبی دارد.

تحصیل پزشکی (متخصصان) در استرالیا

با توجه به جمعیت سنی نیروی کار پزشکی، تعداد زیادی از پزشکان از سال 2025 در استرالیا بازنشسته خواهند شد. هیچ کمبودی برای دانشجویان پزشکی داخلی در استرالیا وجود ندارد. با این حال، نیاز واقعی به متخصصان پزشکی هم چنان وجود دارد. البته از آنجا که پزشکان فارغ التحصیل خارج از استرالیا نیاز به معادل سازی دارند، طبیعتا تحصیل رشته پزشکی در استرالیا شرایط بهتری برای کار در این کشور دارد.

استرالیا و رشته های برتر در آن

تحصیل روانشناسی در استرالیا

رشته روانشناسی به مطالعه رفتار و ذهن انسان می پردازد. این رشته جنبه های ناخودآگاه و خودآگاه را در بر می گیرد و همچنین فرآیند فکر را مورد تحلیل قرار می دهد. رشته روانشناسی مطالعات اجتماعی و علوم را شامل می شود و کاربرد آن در جنبه های گوناگون زندگی انسان مانند روابط، زندگی، کار، صنایع و ورزش می باشد. در استرالیا، دسته‌های زیر در فهرست کمبود مهارت قرار دارند:

  • روانشناس سازمانی
  • روانشناس بالینی
  • روان درمانگر
  • روانشناس تربیتی

رشته مدیریت بازرگانی و تحلیل (داده) تجاری

فارغ التحصیلان این رشته برای سازمان های تجاری موجود در کشور استرالیا از اهمیت زیادی برخوردار می باشند و بر همین اساس رشته مدیریت بازرگانی و تحلیل تجاری در لیست بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا قرار دارد. همچنین میزان تقاضا برای متخصصان تحلیل تجاری در حال افزایش میباشد و فرصت های شغلی بسیاری برای متخصصین این رشته در استرالیا وجود دارد.

رشته های علوم پزشکی

کشور استرالیا در حال حاضر در حال تجربه کردن کمبود شدید نیروی متخصص در حوزه ی پزشکی می باشد، به همین خاطر استرالیا به نسبت دیگر کشور های توسعه یافته جذب پزشکان را ساده تر کرده است و فرصت خوبی برای افراد متخصص علاقمند در حوزه ی پزشکی فراهم آورده این رشته برای علاقمندان به مهاجرت به یکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تبدیل کرده است.

بهترین رشته دانشگاهی برای مهاجرت به استرالیا در این حوزهmedical science می‌باشد.

متقاضیان تحصیل رشته پزشکی باید مطابق مراحل زیر عمل نمایند.

  • مرحله اول:داوطلبان میبایست در سازمان های AMC و ECFMG ثبت نام کنند .
  • مرحله ی دوم: داوطلبان نیازمند شرکت در آزمون MCQ ی سازمان AMC می‌باشند، این آزمون شامل سوالات تستی در زمینه ی علوم های پایه ی پزشکی می‌باشد و هزینه ای در حدود ۲۵۰۰ دلار دارد .

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

دانشجویانی که در رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات تحصیل می‌کنند، دانش خوبی در استفاده از رایانه، کدنویسی رایانه، مهارت‌های ارتباط نوشتاری و شفاهی، تفکر تحلیلی، توانایی‌های حل مسئله و مهارت‌های سازمانی مورد نیاز دریافت خواهند نمود. لیسانس و فوق لیسانس علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها را پوشش می‌دهد که از برنامه‌نویسی، بازی‌های ویدیویی و چند رسانه‌ای گرفته تا تعامل انسان و ماشین، امنیت فناوری اطلاعات، اطلاعات سلامت، فناوری ابری و بسیاری موارد دیگر. مفاهیم برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار، و سیستم عامل ها، ریاضیات و الگوریتم ها را در برنامه های درسی علوم کامپیوتر پوشش داده میشود. فرصت های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان رشته های علوم کامپیوتر و IT وجود دارد، از این رو رشته کامپیوتر یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا شناخته می گردد.دوره تحصیلی در رشته های علوم کامپیوتر در مقطع لیسانس 3 سال و در فوق لیسانس 2 سال می باشد و دانشگاه هایی مانند دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه کوئینزلند و… از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در این رشته می باشند. رشته هایی مانند توسعه وب و اپلیکیشن، شبکه، ICT، توسعه نرم افزار، مدیریت پایگاه داده، امنیت سایبری، هوش مصنوعی، تجارت الکترونیک و… از بهترین گرایش های رشته علوم کامپیوتر می باشد. هزینه های تحصیل در این رشته که یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا نیز تلقی می گردد بین 30 الی 45 هزار دلار در سال می باشد.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید