امروزه پاسپورت دومینیکا یکی از برترین پاسپورت های جهان می باشد که متقاضیان با اخذ آن می توانند به بیش از ۱۴۰ کشور جهان سفر کنند. با این حال که برای اخذ این پاسپورت متقاضیان باید مدارک قابل قبولی ارائه دهند. برای دریافت آن زمان بسیار زیادی نیاز نیست و در نبود مشکل در مدارک، طی مدت ۴ الی ۶ ماه به افراد اعطا می شود.

 

اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری در این کشور روندی است که شخص را ملزم به ترک تابعیت فعلی خود نمی کند، همچنین نیاز به اقامت فیزیکی افراد نمی باشد با این حال، شهروندی این کشور توسط برنامه سرمایه گذاری محدودیت هایی از جمله زبان، سن، تجربه شغلی یا شرایط تحصیلی و مصاحبه اجباری ندارد.

 

کشور دومینیکا از بالاترین سطح زندگی در دریای کارائیب برخوردار می باشد همچنین این کشور از لحاظ اقتصادی دارای دموکراسی پارلمانی است.

 

اگر بخواهیم راجع به طبیعت این کشور بگوییم باید به رودخانه های زیبا، مکان های دیدنی و سرسبز آن اشاره کنیم که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

 

کشور دومینیکا با پاسپورت معتبر دوم که با قیمت اولیه حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار آغاز می شود، ارزان ترین تابعیت را از طریق برنامه سرمایه گذاری در جهان به متقاصیان ارائه می دهد 

 

خرید پاسپورت دومینیکا و اخذ شهروندی

 

برای واجد شرایط بودن دریافت تابعیت و پاسپورت کشور دومینیکا از طریق سرمایه گذاری متقاضیان دو روش پیش رو دارند که آن دو راه شامل کمک صندوق اقتصادی دولت دومینیکا و یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور برای مثال خرید سهام هتل های مورد تایید می باشد.

 

در هر دو مورد، متقاضی باید قبل از اقدام، رسما متعهد به سرمایه گذاری شود و پس از دریافت نامه تایید باید مبلغ کمک اقتصادی یا سرمایه گذاری را پرداخت نماید.

 

هزینه پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض دولت

 

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) یک برنامه دولت دومینیکا است که از ابتکارات اجتماعی و اقتصادی بوده و هدف آن هدایت و حمایت توسعه ملی می باشد در عین حال متقاضیان می توانند تابعیت اقتصادی دومینیکا را با کمک مالی به EDF یا همان صندوق تنوع اقتصادی کسب کنند. هزینه مشارکت بر اساس تعداد وابستگان در درخواست  تعیین می شود و این به هر کسی که به شما به عنوان منبع اصلی درآمد متکی است، از جمله فرزندان، همسر، والدین و غیره اشاره دارد.

 

۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی

 

۱۵۰۰۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و همسر

 

۱۷۵۰۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر سه نفر که تحت تکفل آن هستند.

 

۲۵۰۰۰ دلار آمریکا برای هر فرد وابسته زیر هجده سال

 

۵۰۰۰۰ دلار آمریکا برای افراد وابسته هجده سال یا بیشتر از آن

 

قیمت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

 

افرادی که می خواهند شرایط شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری املاک و مستغلات را داشته باشند باید حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار آمریکا در این کشور ملک خریداری کنند. املاک و مستغلات باید به مدت پنج سال از تاریخ اعطای شهروندی افراد نگهداری شود. متقاضیان پس از پنج سال می توانند مالکیت خود را به فردی که خواستار تابعیت این کشور است انتقال دهند.

 

همانطور که اشاره کردیم کشور دومینیکا دارای طبیعت بسیار زیبایی است که همانطور که هر ساله گردشگران و توریستان زیادی را به خود جذب می کند، متقاضیان زیادی را برای خرید ملک و مستغلات افزایش داده است  همچنین بازرگانان از سراسر جهان در هتل های لوکس دومینیکا سرمایه گذاری می کنند.

دومینیکا

اگر درخواست شما برای شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مورد تایید قرار گرفت هزینه های دولتی آن مانند زیر اعمال می شود:

 

۲۵۰۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی

 

۳۵۰۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر سه نفر که تحت تکفل آن هستند.

 

۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر پنج نفر تحت تکفل آن.

 

۲۵۰۰۰ دلار آمریکا برای هر فرد وابسته که واجد شرایط است.

 

برخی از پروژه های معتبر در کشور دومینکا

 

پروژه استراحتگاه ساحلی

 

مجموعه ای از هیلتون یک پروژه شهروندی مجاز توسط سرمایه گذاری است که در این پروژه برتر که در Commonwealth of Dominica واقع شده است متقاضیان می توانند سرمایه گذاری کنند.

 اقامتگاه ها در Secret Bay

 

اقامتگاه ها در Secret Bay یک سرمایه گذاری عاقلانه املاک و مستغلات برای شهروندی Plan B و پاسپورت دوم می باشد. این پروژه تنها پروژه املاک و مستغلات مورد تایید دولت درکشور دومینیکا است که ویلاهای تکمیل شده را ارائه می دهد.

 Bios Cotlette

 پروژه اطراف اقیانوس

Anichi Resort and Spa

یک پروژه املاک و مستغلات به نام Anichi Resort که در رتبه اول شهروندی توسط برنامه سرمایه گذاری دومینیکا قرار دارد و مورد تایید این دولت می باشد و همچنین خریداران سهام گواهی سهم و خریداران سوئیت ها سند مالکیت با تابعیت خود دریافت خواهند کرد در عین حال این پروژه دارای مزایای شهروندی فوق العاده برای متقاضیان مجرد و هم برای خانواده ها می باشد.

 

افزایش هزینه پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

 

از تاریخ ۱۷ ژانویه بررسی دقیق تری بر روی کلیه متقاضیان ایرانی انجام خواهد شد چه متقاضیانی که تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارند و چه افرادی که در ایران اقامت دارند.

دومینیکا

بنابراین افزایش قیمتی بر روی پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان ایرانی اعمال شده است که به شرح زیر می باشد:

 

۲۵۰۰۰ دلار آمریکا برای متقاضیان اصلی

 

۱۵۰۰۰ دلار آمریکا برای همسر متقاضی

 

۱۰۰۰۰ دلار آمریکا برای افراد وابسته ۱۲ تا ۱۵ ساله

 

۱۵۰۰۰ دلار آمریکا برای افراد وابسته ۱۶ سال و یا بیشتر

 

شرایط لازم برای خرید پاسپورت دومینیکا

 

متقاضیان برای اینکه بتوانند پاسپورت دومینیکا را خریداری کنند باید شرایطی داشته باشند که ما در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

 

متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.

 

عدم سوء پیشینه و عدم سابقه کیفری بنابراین فقط افرادی که سابقه کیفری بین المللی و داخلی ندارند و بودجه آن ها از نظر قانونی اخذ شده باشد مجاز به دریافت تابعیت این کشور هستند.

 

متقاضیان باید از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردار باشند و همچنین با ارائه مدارک پزشکی و تائیدیه آن توسط پزشک اثبات کنند

 

متقاضی باید اثبات کند که سرمایه لازم جهت سرمایه‌گذاری را دارد.

 

متقاضی باید دارای تمکن مالی باشد.

 

برای اینکه صلاحیت دریافت پاسپورت شما تایید شود در طول پروسه درخواست گذرنامه برای اطمینان، مدارک مالی قابل استناد خواسته شده، توسط CIU بررسی خواهند شد.

دومینیکا

برنامه تابعیت و شهروندی کشور دومینیکا

 

برنامه تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در سال 1993 تاسیس شد که در طی چهار تا شش ماه، تابعیت و پاسپورت دوم غیرقابل ابطال را به متقاضیان و خانواده ها در سراسر جهان ارائه می دهد و نیازی به سکونت و اقامت در کشور دومینیکا نیست.

 

اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری در این کشور به متقاضیان و افراد توصیه می شود و از ویژگی های آن این است شخص را ملزم به ترک تابعیت فعلی خود نمی کند علاوه بر عدم نیاز به اقامت فیزیکی، شهروندی کشور دومینیکا توسط برنامه سرمایه گذاری فاقد محدودیت های زبان، تجربه شغلی، سن یا شرایط تحصیلی است.

چرا پاسپورت دومینیکا گزینه ای مناسب برای انتخاب است؟

 

کشور دومینیکا در کمترین زمان ممکن نسبت به اعطای پاسپورت و حق شهروندی اقدام می کند این زمان ممکن است تغییر کند ولی نزدیک به 4 الی 6 ماه طول خواهد کشید. این کشور ازجمله کشورهایی است که پایین ترین قیمت پاسپورت را از طریق سرمایه گذاری به متقاضیان اهدا می کند که از اصلی ترین مزایای شهروندی دومینیکا میباشند.

 

دارندگان پاسپورت دومینیکا امکان سفر به بیش از 140 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا را دارند همچنین با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان اخذ اقامت و تحصیل در انگلستان و اروپا وجود دارد  و در عین حال شهروندی مادام العمر و اعتبار 10 ساله پاسپورت دومینیکا و سهولت در تمدید مجدد این گذرنامه نیز از مزیت های آن به شمار می رود.

 

 

پاسپورت دومینیکا برای چه کسانی خوب است

 

پاسخ ما به شما این است که داشتن این پاسپورت برای متقاضیان با شرایط زیر مناسب است:

  1. مهاجرت، زندگی و کار برای ایرانی هایی که مشکلات اقامت و یا تمدید اقامت در کشور های مختلف رو دارند.
  2. پاسپورت دومینیکا برای مدیران شرکت‌ها ، روسای سازمان‌ها ، تجار ، بازرگانان ، پزشکان ، کثیرالسفرها و افرادی که می‌خواهند بدون دردسر و برای مواقع ضروری ، یک پاسپورت دوم در جیب خود داشته باشند، خوب است. این افراد می‌توانند به راحتی سوار هواپیما شوند و ساعاتی بعد در لندن، پاریس، رم، مادرید، پکن پیاده شوند. تصور کنید یک مزایده فرش در لندن برگزار می‌شود و شما به دلیل نداشتن ویزا و یا پاسپورت دوم نمی‌توانید شرکت کنید بنابراین یک معامله با سود چند صد میلیونی را برای اینکه یک هزینه جزئی برای پاسپورت دومینیکا نکرده‌اید از دست می‌دهید. همچنین شاید بخواهید برای در نمایشگاه‌های بین المللی صنایع مختلف جهان از نفت و گاز و پتروشیمی تا دارو و صنایع شیمیایی، پوشاک و گردشگری بروید بنابراین هر روز باید دنبال داستان‌های ویزای هر کشور باشید و کار از دست شما خارج می‌شود ، فکر کنید اگر می توانستید در خیلی از بیزینس های بین المللی شرکت کنید ، چه میزان برای کشور عزیزمان ایران ارز آوری داشتید و یا به خاطر همین مجوز تردد بین المللی و فروش کالاهای شما در جهان ، چه تعداد اشتغال زایی برای مردم ایران انجام می شد ومنافع ملی حفظ می شد و سرمایه گذاری ها حفظ می شد .
  3. کسانی که دوست دارید به راحتی به سفر و گردش بروید بنابراین شما با اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق علاءالدین تراول می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

برای مشاوره با ما تماس بگیرید