Search
Search
Close this search box.

قدرت پاسپورت امارات متحده عربی

قدرت_پاسپورت_امارات

آخرین مطالب خواندنی

اغلب سرمایه گذاران خارجی و حتی ایرانی به دلیل موقعیت پویای اقتصادی امارات متحده عربی، به فکر مهاجرت به امارات و مهاجرت از طریق ثبت شرکت، خرید ملک یا کارمندی در امارات می افتند. قدرتمندترین پاسپورت در جهان عرب، پاسپورت امارات است. پاسپورت امارات در آخرین صفحه یک ریز تراشه دارد که شامل داده های بیومتریک و رمزگذاری شده برای جلوگیری از جعل است. عکس، امضا و اثر انگشت چاپ شده و قابل اصلاح نیست.

صفحه اول طرح آبرنگ از قاب بیرونی مسجد شیخ زاید و صفحه آخر نقاشی از یک مسجد با گنبد و ستون است.

 طبق گزارشات اعلام شده، پاسپورت امارات متحده عربی از اول دسامبر 2018 تا اوایل سال 2020 و قبل از گسترش ویروس COVID-19 در رتبه اول جهانی قرار داشت. دارنده گذرنامه امارات می تواند به 179 کشور سفر کند. 118 مقصد سفر بدون ویزا و 60 کشور از طریق دریافت ویزا هنگام ورود به فرودگاه.

پاسپورت امارات متحده عربی بالاتر از پاسپورت کشورهای آلمان، فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا قرار دارد.

درخواست پاسپورت امارات

اتباع امارات متحده عربی می توانند از چند طریق برای دریافت پاسپورت جدید، تمدید یا جایگزین اقدام نمایند:

  • اداره اقامت و امور خارجیان، بخش تابعیت
  • الکترونیکی
  • از طریق درگاه اقامت و تابعیت eChannels
  • فرودگاه های ابوظبی ، دبی و شارجه، البته در صورت اضطرار

 

قدرت_پاسپورت_امارات

اعتبار پاسپورت امارات

اعتبار پاسپورت امارات پنج سال از تاریخ صدور یا تا زمانی که تمام صفحات آن کاملاً استفاده نشود است. پس از انقضا پاسپورت، متقاضی باید برای گذرنامه جدید درخواست کند، زیرا تمدید امکان پذیر نیست.

چه مدارکی برای درخواست پاسپورت امارات لازم است؟

اصل و یک کپی از کارت شناسایی

یک قطعه عکس جدید

هنگام درخواست تمدید گذرنامه ، متقاضی باید علاوه بر مدارک فوق، گذرنامه قدیمی خود را نیز ارائه دهد.

چه کسی می تواند برای گذرنامه امارات متحده عربی اقدام کند؟

افراد واجد شرایط جهت دریافت پاسپورت امارات متحده عربی:

  • شهروندان امارات
  • نوزادان تازه متولد شده از شهروندان امارات
  • همسر ملیت خارجی
  • به تازگی در سال 2021 دولت امارات تصمیم به ارایه تابعیت به دانشمندان، هنرمندان، نویسنده ها، پزشکان با شرایط خاص و سرمایه گذاران خارجی گرفته است.
قدرت_پاسپورت_امارات

میزان جرم و جنایت در امارات

آمار جرم و جنایت در امارات متحده عربی در مقایسه با کشورهای بسیار صنعتی نسبتاً کم است. حوادث جرایم کوچکی مانند جیب بری کم است.

آمار جرم و جنایت در امارات متحده عربی در سال 2017، حدود 35 درصد نسبت به سال 2016 کاهش داشته است. و در سال 2016، حدود 9 درصد نسبت به سال 2015 افزایش داشته است.

جرایم اینترنتی در این کشور در حال افزایش است. در سال 2002، طی شش ماه 300٪ افزایش هک رایانه ای گزارش شده است. امارات متحده عربی در میان ده کشور در معرض حمله هکرها قرار دارد.

قاچاق مواد مخدر از عمده ترین جرایم در امارات متحده عربی به دلیل هم جواری با کشورهای تولیدکننده مواد مخدر آسیای جنوب غربی است.

مجازات داشتن کم ترین مقدار مخدر و داروی غیرقانونی، حداقل چهار سال حبس است. و حداکثر مجازات اعدام است.

پرونده های قاچاق انسان در امارات متحده عربی طی سال های اخیر در حال کاهش بوده است.

طبق گزارش های اعلام شده، جرم و جنایت برای مسافران در امارات متحده عربی مشکلی ایجاد نمی کند.

میزان ارتکاب جرم در دبی نسبت به سایر شهرهای مشابه در جهان کمتر است.

بیشتر جرم ها در مناطق پایین شهر و به اصطلاح مهاجرنشین و کارگرنشین رخ می دهد. جرایمی همچون: سرقت های کوچک، آزار و اذیت جنسی و …

آمار تصادفات جاده ای و کلاهبرداری آنلاین در امارات متحده عربی بالا است.

تمام تاکسی ها در دبی مجهز به دوربین نظارتی متصل به یک سیستم متمرکز هستند.

بر خلاف این که دبی تصویری غربی  از خود نشان می دهد؛ اما در حقیقت فرهنگ محافظه کارانه و تابو های خود را حفظ کرده است. در امارات باید مراقب رعایت و حفظ آداب و رسوم باشید تا کسی را آزرده خاطر نکنید. به خصوص بانوان مسافر در این کشور ممکن است ناخواسته باعث جلب توجه شوند. و حتی ممکن است باعث آزار و اذیت جنسی و کلامی قرار گیرند. مصرف یا داشتن الکل بدون مجوز الکل غیرقانونی است.

گرفتن عکس از تأسیسات نظامی امارات متحده عربی، فرودگاه ها، برخی از سواحل  پیگرد قانونی دارد. گرفتن عکس از افراد دیگر بدون رضایت آن ها غیرقانونی است.

 امنیت ملی در امارات متحده عربی از اهمیت بالایی برخوردار است.در این راستا، توافق نامه های همکاری با بسیاری از کشورها در زمینه امنیت تنظیم کرده است.

همچنین این کشور میزبان بسیاری از رویدادهای مربوط به امنیت است. از جمله برپایی نمایشگاه داخلی امنیت و مقاومت ملی، نمایشگاه آتش سوزی و نجات و نمایشگاه بهداشت و ایمنی عملیاتی در خاورمیانه.

مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک یکی از شیوه های مهاجرت به این کشور است. برای دانستن اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به امارات می توانید از طریق تماس با ما، با کارشناسان مجموعه وست در تماس باشید.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آخرین مطالب