ایتالیا یکی از کشورهایی است که برای مهاجرت تحصیلی افراد در سطوح مختلف تحصیلی انتخاب می شود. ایتالیا به رشته های معماری در سرتاسر دنیا معروف است. اما در رشته هایی مانند نقاشی نیز شهرت بالایی دارد.

دانشگاه های ایتالیا به دانشجویان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز میدهند و این امر باعث شده است که مهاجران تحصیلی بالایی از سرتاسر اروپا و آمریکا داشته باشند.

اما برای ما ایرانیها نیز ایتالیا همواره کشور جذابی برای مهاجرت تحصیلی بوده است.

این امر چند دلیل مهم دارد. مثلا نزدیکی فرهنگ مردم ایران به مردم ایتالیا و یا سادگی زبان ایتالیایی و راحتی یادگیری آن.

فرصت استثنایی تحصیل در ایتالیا

فرصت های استثنایی تحصیل در ایتالیا:

  • مقاطع تحصیلی ابتدایی تا قبل از دانشگاه

دانش آموزان میتوانند در این مقاطع تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا اقدام کنند. پایین بودن سن چند مزیت و چند ایراد دارد که با هم بررسی میکنیم.

سن های زیر 12 سال برای مهاجرت میتوانند دچار اندوه ناشی از دوری از کشور باشد. از طرف دیگر این سن بسیار تطابق پذیر است و احتمال ایجاد پیوند با فرهنگ جدید در این سنین بسیار بالاست. بنابراین افسران مصاحبه در سفارت باید مطمئن شوند که فرزند شما در آن سن میتواند تطابق خوبی با فرهنگ ایتالیا برقرار کند.

سنین 12 تا قبل از 18 سال تعلق خاطر کمی دارند و افسران مصاحبه در سفارت ممکن است احتمال کمی برای بازگشت شما به ایران در نظر بگیرند و این امر میتواند منجر به رد شما بشود.

توجه داشته باشید که کشورهای مختلف به فرایند مهاجرت تحصیلی بعنوان یک پدیده برای مهاجرت دائم نگاه نمیکنند و تمایلی ندارند که مهاجران تحصیلی در کشور آنها ماندگار شوند.

ماندگار شدن طولانی مدت مهاجران میتواند ساختار جمعیتی و زادو ولد در یک کشور را از بین ببرد.

به طور مثال در کشور خودمان در اصفهان در روزی که این مقاله درج میشود 29 نوزاد به دنیا آمدند و از این تعداد 19 نوزاد متعلق به جمعیت افغانی های ساکن در این شهر بودند. البته ممکن است این افراد از دیگر شهرهای ایران برای به دنیا آوردن فرزند به اصفهان آمده باشند. اما به احتمال بسیار بالا همه آنها ساکن ایران هستند. این زنگ هشداری برای هر کشوری است. بهم ریختن ساختار جمعیتی میتواند برای هر کشوری خطرات بالایی داشته باشد.

هنگام مصاحبه شما باید بتوانید پیوندهای خود را با ایران ثابت کنید. اگر بتوانید پیوندهای عاطفی و مالی در ایران را هنگام مصاحبه مستند کنید شانس پذیرش بالاتری دارید.

شرکت وست ادوایزر بعنوان مرکز تخصصی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به شما برای تهیه و ساخت مدارک احراز پیوندهای عمیق با ایران کمک میکند.

ایتالیا و دانشگاه پیزا

  • مقطع کارشناسی یا همان لیسانس

اگر در سالهای آخر دبیرستان میتوانید برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا اقدام کنید، فراموش نکنید که روند اخذ تایید دانشگاه زمان براست، بنابر این بهتر از قبل از آنکه تحصیل دبیرستان خود را تمام کنید برای این امر اقدام نمایید. برای دریافت زمان مناسب اقدام برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا با کارشناسان حرفه ایی وست ادوایزر تماس بگیرید.

مقطع لیسانس از طرفی مقطعی است که دانشجو هنوز پیوندهای مالی لازم با کشورش را ندارد که افسر مصاحبه اطمینان حاصل کند که بازگشت به کشور مبدا بعد از پایان تحصیل صورت میگیرید.

از طرف دیگر دانشجویان در آن سن بسیار تنوع طلب هستند و به راحتی با هر فرهنگ و آداب رسومی میتوانند اخت شوند. این ترکیب و همجوشی فرهنگی میتواند برای کشور ایتالیا مفید باشد. زیرا شما جزئی از فرهنگ آن کشور خواهید بود.

یکی از راههای اثبات این موضوع به افسر دانش زبان ایتالیایی است. درست است که تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی هم ممکن است اما اگر در زمان مصاحبه بتوانید یک حداقل از زبان ایتالیایی را مستند ارائه دهید شانس بیشتری برای پذیرش دارید.

  • مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

کارشناسان خبره در هر زمینه ایی سرمایه های یک کشور محسوب میشوند. در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کمترین حساسیت روی امکان بازگشت شما به ایران در نظر گرفته خواهد شد. زیرا دولت ایتالیا ترجیح میدهد بعد از پایان این مدارج تحصیلی اطلاعات و دانش خود را برای توسعه و پیشترفت ایتالیا صرف کنید و نه در کشور مبدا خودتان.

دانشگاه پیزا درایتالیا

وست ادوایزر و فرصت استثنایی تحصیل در ایتالیا

هم اکنون که این مقاله را میخوانید فرصت استثنایی برای تحصیل در معتبرترین دانشگاه های ایتالیا برای شما فراهم شده است.

وست ادوایزر با مشاوره و کارشناسی دقیق و تحقیقات گسترده در مورد تک تک دانشگاه ها و کالج ها و مدارس ایتالیا شما را به بهترین مقصد تحصیلی در ایتالیا هدایت میکند.

اما این پایان راه نیست. در طول مسیر ما همراه شما هستیم. بعد از ایتالیا هدف شما چیست؟ آیا قصد مهاجرت به کشور ثانی را دارید.

وست ادوایزر میتواند دانشگاه مقصد دوم را هم برای شما انتخاب کند. میتواند گرفتن اپلای را برای شما ساده کند.

ایا میتدانید که با گرفتن چند مدرک ساده در ایران که مبلغ بالایی هم ندارد به راحتی میتوانید برای کالج های ایتالیا تقاضای اپلای ارسال کنید.

آیا میدانید وست ادوایزر میتواند در سریعترین زمان اپلای دانشگاه های ایتالیا را برای شما اخذ کند.

دانشگاه پیزا

نتیجه گیری مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

در حال حاضر با توجه به شرایط جمعیتی و افزایش بهروری اقتصادی در اروپا،ایتالیا بیش از همیشه به دنبال جذب دانش آموزش و دانشجو است. این فرصت استثنایی را نباید از دست داد.

نگرانی های شما برای تحصیل در ایتالیا را شرکت وست ادوایزر برطرف خواهد کرد. اگر نگران هزینه ها هستید ما تمام راه کارهای گرفتن انواع بورسیه تحصیلی را در اختیارتان میگذاریم.

اگر نگرانی شما از رشته های تحصیلی و زبان است. ما مشاوره های مفیدی در این زمینه به شما خواهیم داد.

چرا یک مشاوره رایگان از ما نمیگیرید؟

همین الان گوشی تلفن خود را بردارید و به کارشناس ارشد وست ادوایزر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا زنگ بزنید و یک مشاوره حرفه ایی رایگان بگیرید. مطمئن باشید این مشاوره زندگی تحصیلی شما را دگرگون خواهد کرد.

 

برای مشاوره با ما تماس بگیرید