Search
Close this search box.

مهاجرت به ترکیه

آخرین مطالب خواندنی

مهاجرت به ترکیه را اگر بخواهیم ببرسی کنیم باید اول نگاهی به کشور ترکیه بی‌اندازیم. کشور ترکیه با اسم رسمی جمهوری ترکیه دارای جمعیتی حدود 82 ملیون نفر و مساحت ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع است.
ترکیه از حساس ترین مناطق جهان به حساب می آید و در قسمت شمال شرقی دریای مرمره شهر های بورسا و استانبول واقع شده و در قسمت مرکزی، شرقی، جنوب شرقی و سواحل شمالی دریای سیاه شهر های وان، الازیگ، ارزروم، آنکارا، قونیه، کایسری، گازیانتپ، ماردین، سانلیورفا، ترابزون، ریزه و آماسیا قرار دارد.
کشور ترکیه از لحاظ آب و هوایی کشوری کوهستانی و بارانیست و بخاطر آب و هوای جلگه ای و مناطق زیبای دیدنی گردشگران و مهاجران زیادی را به خود جذب می کند
در کشور ترکیه به دلایلی مانند فرهنگ، تاریخ، آداب و رسوم و… از استان دیگر متمایز است و هر استان دارای اقلیم خاص خود است. و بسیاری از استان های ترکیه شهرت جهانی دارند

مهاجرت به ترکیه

راه های مهاجرت به کشور ترکیه

• مهاجرت از طریق خرید ملک
• مهاجرت کاری
• مهاجرت تحصیلی
• مهاجرت سرمایه گذاری
• مهاجرت از طریق ازدواج
• مهاجرت از طریق تولد
• مهاجرت پناهندگی

روش های مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

یکی از راه های مهاجرت و گرفتن اقامت از کشور ترکیه خرید ملک است که خرید ملک در کشور ترکیه به دو روش نقد و اقساط انجام میگیرد

خرید ملک نقدی در ترکیه

خرید ملک در ترکیه بصورت نقدی میتواند از 70هزار دلار آغاز شود و در صورت خرید به قیمت 400هزار دلار شخص ظرف 3 ماه پاسپورت کشور ترکیه را دریافت می کند.

خرید ملک نقدی در ترکیه

خرید ملک اقساطی در ترکیه

در این نوع خرید بعد از آنکه ارزش ملک فرد مشخص شود
متقاضی 30درصد از هزینه آن را پرداخت می کند.در این مدت سند مالکیت ملک به نام خریدار می باشد و باید اقساط ۳ تا ۵ سال را بدون سود پرداخت کند اما در رهن سازنده خواهد بود و بعد از اتمام این اقساط سند مالکیت به شخص متقاضی انتقال داده می شود.

خرید ملک در ترکیه

مهاجرت کاری

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و کسب درآمد ترکیه می باشد. بسیاری از متقاضیان تمایل دارند کاری مرتبط با تخصص خود پیدا کرده و در این کشور مشغول به کار شوند.
یکی از راه های مهاجرت به ترکیه از طریق مهاجرت کاری است و یا دریافت اقامت کاری است .

سه مجوز برای کار در کشور ترکیه

  • مجوز اجازه کار دائمی یا مستقل در ترکیه

در مجوز اجازه کار دائمی اگر فرد به مدت ۵ سال در ترکیه زندگی کرده باشد می‌تواند برای دریافت مجوز کار مستقل یا دائم در ترکیه اقدام کند

  • مجوز کار با کارت فیروزه‌ای

این مجوز فقط به متقاضیانی که تحصیلات دانشگاهی خوبی داشته و مهارت و سابقه شغلی خوبی دارند داده می‌شود و افراد می‌توانند با مراجعه به اداره کار ترکیه این مجوز را دریافت کنند و با کارت فیروزه‌ای از تمامی مزیت های حقوق شهروندی ترکیه بهره‌مند شوند.

  • مجوز کار موقت در ترکیه

این مجوز مستقیما از سوی کارفرما به متقاضیانی که شرایط کاری مناسبی دارند، اعطا می‌شود.

مهاجرت کاری به ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

یکی از راه های کسب اقامت در ترکیه مهاجرت تحصیلی به این کشور است. متقاضیان به راحتی می‌توانند با دریافت ویزای دانشجویی به ترکیه مهاجرت کنند.

مزایای تحصیل در ترکیه

  • کیفیت بالای تحصیل
  • سهولت دریافت پذیرش
  • ارائه بورسیه‌های تحصیلی متنوع برای دانشجویان
  • تدریس دو زبان انگلیسی و ترکی
  • کم بودن هزینه زندگی

تحصیل در ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه یکی دیگر از راه های مهاجرت است که در آن افراد میتوانند با سرمایه گذاری در صندوق املاک و مستغلات به ارزش 500 هزار دلار اقامت این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های مهاجرت و گرفتن اقامت است که افراد با ازدواج کردن با یک شهروند ترکیه ای می‌توانند بعد از ثبت شدن ازدواجشان اقامت ترکیه را بگیرند

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند

برای این روش از مهاجرت بر اساس قوانین کشورها دو نوع اقامت وجود دارد

  • اقامت از طریق خاک

در این نوع اقامت والدین می‌توانند شهروندی آن کشور را نداشته باشند و فقط فرزند در خاک آن کشور بدنیا می آید و شهروند آن کشور می شود.

  • اقامت از طریق خون

در این نوع از اقامت ارائه تابعیت به کودکی که تازه متولد شده فقط در صورتی ممکن است که یک یا هر دو والد او تابعیت آن کشور مقصد را داشته باشند و کشور ترکیه نیز از همین قانون تبعیت میکند.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

پناهندگان ترکیه

این راه برای مهاجرت برای افرادی است که زندگیشان در خطر افتاده و برای نجات جان خود از آن استفاده میکنند.

لازم به ذکر است که با داشتن تابعیت کشور ترکیه شما می توانید به بیش از 72 کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.

نتیجه‌گیری

مهاجرت به ترکیه یکی از گزینه های جذاب برای افرادی است که به دنبال فرصت‌های جدید در زندگی و کار هستند. این کشور با اقتصاد پویا، فرهنگ گنجاننده و موقعیت جغرافیایی ممتاز، انگیزه‌های قابل توجهی را برای مهاجران فراهم می‌کند. با وجود قوانین مهاجرت کمی پیچیده، اما فرصت‌های شغلی فراوان و بازار کار فعال، مهاجران می‌توانید به راحتی در ترکیه زندگی جدیدی را آغاز کنید. همچنین، ترکیه به عنوان یک کشور پذیرای پناهندگان نیز شناخته می‌شود که به میلیون‌ها مهاجر از سراسر جهان پناهندگی داده است. با این وجود، مهاجران باید آماده باشند که با چالش‌هایی مانند زبان، فرهنگ و مسائل حقوقی مواجه شوند. اما با تلاش، تعهد و استفاده از منابع موجود، مهاجران می‌توانند در ترکیه زندگی موفقی داشته باشند و به جامعه محلی مشارکت موثری داشته باشند. در مجموع، مهاجرت به ترکیه باعث ایجاد فرصت‌های جدید و تجربه‌های متنوع برای افراد است و می‌تواند به عنوان یک گام بزرگ و مهم در راه بهبود کیفیت زندگی و تحقق اهداف شخصی و حرفه‌ای مطرح شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *