پاسپورت دومینیکا و مهاجرت به کشور دومینیکا

پاسپورت دومینیکا و مهاجرت به دومینیکا : دومینیکا کشور جزیره ای است که در قاره آمریکای مرکزی و دریای کاراییپ به همسایگی جزیره های سنت لوسیا، گرانادا، باربادوس، سنت کیتس، ماتینیک و آنتی گوا قرار دارد.

این جزیره به سبب طبیعت دست ‌نخورده‌ای که دارد «جزیره طبیعت کارائیب» نامیده شده‌است. مساحت دومینیکا ۷۵۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز ۷۱٫۲۹۳ نفر می باشد. زبان رسمی مردم  این کشور انگلیسی است و به دلیل داشتن دانشگاه های خوب با هزینه های پایین و رنکینگ بالا هر ساله تعداد زیادی آمریکایی برای ادامه تحصیل به این جزیره مهاجرت می کنند.

اقتصاد کشور دومینیکا به گردشگری، کشاورزی و سرمایه گذاران خارجی متکی است بنابراین به منظور جذب سرمایه مورد نیاز برای توسعه اقتصاد خود، در قبال سرمایه‌گذاری به صورت بلاعوض یا خرید سهام در پروژه‌های مورد تایید دولت، تابعیت و حق شهروندی را به افراد اهداء می‌کند.

 

مهاچرت و پاسپورت دومینیکا

 

دریافت پاسپورت دومینیکا

دریافت پاسپورت دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی معتبر است که از سال 1993 تا کنون درحال اجرا میباشد. باید در نظر داشت که برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیاز به مدت زمان طولانی نیست و عموما طی مدت سه الی شش ماه نتیجه استعلامات به شما اطلاع رسانی شده و موافقت با شهروندی صادر میشود. امروزه افراد بسیاری برای ارتقاء سطح زندگی خود تمایل به دریافت تابعیت دوم دارند، زیرا علاوه بر انتقال تابعیت به فرزندان و نسل های بعدی، مزایای دیگری که در ادامه توضیح خواهیم داد، داده میشود.

 

روش های دریافت پاسپورت و مهاجرت به دومینیکا

برای مهاجرت به دومینیکا از دو روش خرید ملک و کمک مالی به دولت می توان اقدام نمود.

مهاجرت به دومینیکا از این دو روش امکان پذیر است که به اختصار توضیح میدهیم:

 

دریافت پاسپورت و مهاجرت به دومینیکا از طریق کمک مالی به کشور(donation):

شخص متقاضی در این روش در ازای مشارکت در برنامه های اقتصادی از طریق کمک مالی مبلغی را به کشور دومینیکا می بخشد که به اصطلاح با این عمل به اقتصاد کشور کمک کرده و تابعیت و پاسپورت دومینیکا را دریافت میکند. این روش یکی از کوتاه ترین و آسان ترین روش های دریافت تابعیت دوم یک کشور به حساب می آید.

 

مبالغ اهدایی شخص متقاضی جهت دریافت پاسپورت

علاوه بر هزینه های سرمایه گذاری، هزینه های دیگری نیز قابل پرداخت می باشد که باید مستقیما به دولت دومینیکا پرداخت شود.

 

هزینه های پردازش دولتی Due Diligence Fee :

برای صدور فوری پاسپورت نفری 1200 دلار اضافه خواهد شد.

 

پاسپورت دومینیکا
دریافت پاسپورت دومینیکا

 

دریافت پاسپورت و مهاجرت به دومینیکا از طریق خرید ملک

یکی از موضوعات دارای اهمیت در ارتباط با مهاجرت به دومینیکا از طریق خرید ملک، آگاهی از حداقل سرمایه مورد نیاز جهت خرید ملک در این کشور است. شخص متقاضی باید قادر به خرید ملکی به ارزش 220 هزار دلار باشد که مالکیت ملک به نام شخص خواهد شد. ملک متقاضی اجاره داده می شود وحدود 4 درصد سالانه به شخص بازگردانده می شود که میتواند بعد از 5 سال می تواند ملک را به فروش رساند.

 از جمله شرایط لازم برای خرید ملک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

مبلغ اهدایی شخص متقاضی جهت دریافت پاسپورت دومینیکا و مهاجرت به دومینیکا :

شخص متقاضی مجرد: 25هزار دلار

متاهل: 35هزاردلار

وابستگان: خانواده 4 نفره(دارای دو فرزند زیر 16 سال) 35هزاردلار – 6نفره 50هزار دلار،  7نفره و بیشتر 70هزار دلار

علاوه بر هزینه های سرمایه گذاری، هزینه های دیگری نیز قابل پرداخت می باشد که باید مستقیما به دولت دومینیکا پرداخت شود:

 

هزینه پردازش دولتی (due diligence fee):

 

مزایای مهاجرت به دومینیکا

 

مزایا دریافت پاسپورت و مهاجرت به کشور دومینیکا :

داشتن تابعیت دوم برای افرادی که به دنبال سفر بدون ویزا به جهان و امکان مدیریت مالی بهتر هستند ایده‌آل است. از مزایای داشتن پاسپورت کشور دومینیکا میتوان به این موضوع اشاره کرد که قدرت پاسپورت دومینیکا در رتبه 31 جهانی است و با داشتن آن می توان به بیش از 87 کشور بدون ویزا و 41 کشور با ویزای فرودگاهی سفر کرد.

 

بی شک دریافت تابعیت دوم این کشور بدون نیاز به مهاجرت و ترک کشور و عدم نگرانی بابت رها کردن کسب و کارتان در ایران، میتواند یکی دیگر از مزایای دریافت پاسپورت این کشور باشد. نداشتن شرط حضور در این کشور و عدم نیاز به مدرک زبان بزرگترین امتیاز آن به شمار می رود زیرا این کشور تنها کشوری است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به اعطای پاسپورت و حق شهروندی به ایرانیان اقدام می‌نماید.

از دیگر مزایا اخذ تابعیت دوم این کشور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

کلام آخر

مشاوران وست ادوایزر با ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان ، امکان بهره مندی از فرصت های موجود دریافت تابعیت دوم و پاسپورت دومینیکا را فراهم می آورد.

برای اطلاع از شرایط مهاجرت به دومینیکا از طریق خرید ملک و یا کمک مالی میتوانید  با شماره  مشاورین  Westadviser در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *