Search
Close this search box.

ویزای جاب آفر کانادا

ویزای جاب آفر کانادا

آخرین مطالب خواندنی

داشتن یک پیشنهاد شغلی راهی مطمئن برای مهاجرت به کانادا است. زیرا تمام امتیازات اضافی را برای ورود سریع فراهم می کند. در کانادا، هنگامی که شهروندان این کشور نتوانند به دلیل نداشتن تخصص کافی، در موقیعیت شغلی خاصی مشغول به کار شوند.؛ دولت کانادا سعی می کند این خلع را با استخدام نیروی کار متخصص خارجی از بین ببرد.
برای پیشنهاد شغلی (Job Offer) شما باید از جانب شرکتی در کانادا نامه پیشنهاد شغلی دریافت کنید. نامه پیشنهاد کار سندی است که کارفرمای کانادایی (به عنوان کارمند موقت) به شما می دهد.
فرد متخصص قطعا بعد از شروع به کار، درآمد بالایی خواهد داشت که می تواند با آن در کشور مقصد زندگی کند. اما برای اقدام و انجام امور دریافت ویزا و سفر و غیره، متقاضی باید سرمایه مورد نیاز به علاوه هزینه های زندگی برای ماه های اول حضورش در کانادا را داشته باشد. قطعا سن و سطح زبان نیز از موارد مهم محسوب می شود. اما در این شیوه مهاجرتی به دلیل نیاز کشور به نیروی متخصص، تخصص فرد متقاضی بالاترین امتیاز را دارد. و می توان گفت برای پذیرش حتی در صورت پایین بودن سطح زبان کفایت می کند.

در ادامه، گزینه های مختلف را برای دریافت پیشنهاد کار در خارج از کانادا را بررسی میکنیم.

راه های دریافت پیشنهاد شغلی:

1- آژانس های استخدام

تماس با یک یا چند آژانس استخدام متمرکز بر حرفه شما می تواند پیشنهاد خوبی باشد. شرکت ها یا کارفرمایان نمی توانند از همه منابع به استعدادها دسترسی پیدا کنند. و گاهی برای یافتن کاندیدای مناسب به شرکت های استخدام کننده اعتماد می کنند.

2- سازمان LMIA

هر پیشنهاد شغلی باید برای LMIA ارسال شود. بعد از بررسی های این سازمان و در صورت مثبت بودن، نامه دعوت شغل برای متقاضی می تواند ارسال شود. این بدان معنی است که کارگر خارجی می تواند شرایط شغلی خاصی را پر کند که هیچ یک از شهروندان کانادا نمی توانند این جایگاه را پر کنند. آنها ارزیابی و اطمینان می دهند که اشتغال کارگر خارجی تأثیر منفی بر بازار کار کانادا نخواهد داشت.

پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا

3- خود آغازگر

بسیاری از مشاغل هرگز تبلیغ نمی شوند. در عوض کارفرمایان کار را به شخصی که قبلاً ملاقات کرده اند یا می شناسند می دهند. بنابراین تنها راهی که می تواند شخصی باشد که شغل خود را دریافت می کند قرار گرفتن در مکان مناسب در زمان مناسب یعنی تماس تلفنی است که می توانید از طریق تلفن ، ایمیل یا مراجعه حضوری انجام دهید.

4- بانک کار

یکی از منابع اصلی کانادا در مورد اطلاعات بازار کار، بانک کار است. دقیقاً مانند سایر پورتال های جستجوی کار آنلاین است. اما علاوه بر مشاغل خصوصی، تمام مشاغل دولتی را در تمام بخش ها لیست می کند. متقاضیان کار و کارفرمایان می توانند مشاغل را به صورت رایگان پیدا کرده و لیست کنند. و می توانند فرصت های شغلی زیادی را با شرایط شغلی و تحصیلی، میزان دستمزد پیدا کنند.
اگرچه بانک کار با جریان های مهاجرت و نیازهای بازار کار مطابقت دارد. اما نباید درگاه اصلی جستجوی کار شما باشد زیرا بسیاری از کارفرمایان خصوصی برای پر کردن یک استعداد از چندین سیستم عامل استخدام استفاده می کنند.

پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا

5- LinkedIn

با نیم میلیارد عضو و حساب، LinkedIn به عنوان ابزاری حرفه ای برای ایجاد شبکه در نظر گرفته می شود. می توانید با کارمندان فعلی شرکت ارتباط برقرار کنید یا می توانید پورتال شغلی شرکت را نیز بررسی کنید. در هر دامنه ای که در آن مشغول به کار هستید، توصیه می شود که نمایه حرفه ای خود را ایجاد کنید.

کارمندان می توانند از LinkedIn به روش های مختلفی از شبکه های حرفه ای گرفته تا جستجوی کار استفاده کنند. بسیاری از کارفرمایان مشخصات LinkedIn را معیار ارزیابی نامزدها قرار می دهند.

6- درگاه های کاری

Monster، Indeed و Workopolis پورتال های شغلی پرطرفداری هستند که پل ارتباطی کارفرمایان ، استخدام کنندگان و کارمندان را تشکیل می دهند. ایجاد و به روزرسانی نمایه خود در این شبکه ها با تجربه فعلی توصیه می شود.

شرایط اولیه متقاضی پیشنهاد شغلی:

– متقاضی باید تجربه کاری کافی و لازم در زمینه تخصص خود داشته باشد.

– متقاضی باید سطح زبان مقبول و متوسط داشته باشد.

– متقاضی باید بتواند تمکن مالی خود را به اثبات برساند.

و این را ذکر کنم در این خصوص بسیار مواظب باشید کلاه برداری زیاد است تنها باید باتوجه به تخصص خود کارفرما پیدا کنید.

پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا

تاییدیه LMIA چیست؟

هنگامی که شرکتی در کانادا، به دلیل نداشتن نیروی کار متخصص با ارسال دعوت نامه و استخدام شخص متخصص خارجی می خواهد فقدان نیرو را جبران نماید؛ قبل از ارسال دعوت نامه باید سازمان LMIA تایید کند. به این معنی که طی مراحلی اطمینان حاصل نماید نیروی متخصص مورد نیاز در بین متخصصین کشور کانادا یافت نمی شود. بعد از تایید عدم وجود نیروی متخصص، اجازه ارسال دعوتنامه به متقاضی خارجی صادر می شود. و بدین ترتیب قانونا شخص متقاضی می تواند دعوت نامه را دریافت و از این طریق ویزای کار و سپس اقامت کانادا را کسب کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا و اطلاع از شرایط کار و موقعیت شغلی در کانادا با مشاورین ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید تا شما را در این خصوص راهنمایی نمایند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید