نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

ویزای توریستی نوعی ویزای موقت است و به افرادی اعطا می‌شود که شرایط لازم برای ورود به کانادا را داشته باشند. این ویزا معمولا برای بازه‌ زمانی ۶ ماهه الی 5 ساله صادر می‌شود. شما با داشتن این ویزا اجازه کار در کانادا و تحصیل در کانادا را ندارید.

دولت کانادا در مارس 2023 اعلام کرد که ایرانیانی که ویزاهای موقت کانادا از جمله ویزای توریستی کانادا را دارند، می توانند مجوز کاردریافت کنند. افرادی که این مجوز را دریافت کنند می توانند در هر شغلی و با  هر کارفرمایی مشغول به کار شوند.

طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا، از اول مارس 2023 تسهیلات مهاجرتی ویژه‌ای برای حمایت از ایرانیان اجرایی شده است. این موارد عبارتند از:

تسهیلات ویژه کانادا برای اقامت ایرانیان

 • آسان‌تر شدن پروسه تمدید اقامت برای ایرانیانی که با ویزای تحصیلی، توریستی یا کاری داخل کانادا هستند
 • حذف برخی هزینه‌های دولتی برای متقاضیان ایرانی که قصد تمدید اقامت خود را دارند
 • اولویت بخشیدن در بررسی درخواست و پرونده‌های مهاجرتی ایرانیان ساکن کانادا
 • حذف هزینه‌های مربوط به مدارک سفر به کانادا برای ایرانیانی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارند و هم‌اکنون داخل ایران هستند و قصد خروج از کشور را دارند.
 • معرفی مجوز کار بازبرای ایرانیان داخل کانادا که به آن‌ها این امکان را می‌دهد در هر شغلی و برای کارفرمای دلخواه خود کار کنند.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

 1. داشتن پاسپورت با اعتبار مناسب و بالاتر از ۶ ماه
 2. داشتن سلامت جسمی و نبود سوء سابقه
 3. داشتن تمکن مالی برای زندگی شش ماهه در این کشور
 4. داشتن سابقه سفر به کشورهای متعدد در 5 سال اخیر
 5. داشتن دعوتنامه از اقوام، دوستان و یا شرکتی در کانادا

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

 1. اصل و ترجمه (انگلیسی یا فرانسه) مدارک زیر بدون نیاز به مهر تاییدیه دادگستری برای اخذ ویزای کانادا مورد نیاز است:
 2. شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 3. در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال سن دارد، شناسنامه و کارت ملی والدین نیز باید ارائه شود.
 4. سند ازدواج / طلاق / گواهی فوت همسر
 5. گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه گذرنامه های پیشین (برای نشان دادن سابقه سفر)
 6. فایل اسکن شده یک عکس رنگی با پس زمینه سفید
 7. نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار / تحصیل  (در صورت وجود). بهتر است عنوان شغلی، میزان درآمد، طول دوره مرخصی و… در این نامه ذکر شود.
 8. نامه تمکن مالی و گردش 4 ماهه صادر شده توسط بانک
 9. اسناد املاک و دارایی ها
 10. برای صاحبین مشاغل، آگهی تاسیس، جواز کسب، اجاره نامه محل کسب، مدارک مالیاتی و بیمه و… که کسب و کار شما در ایران را نشان بدهند.
 11. فرم های تکمیل شده مورد نیاز مانند اطلاعات فردی و خانوادگی
 12. رضایت نامه محضری از طرف پدر / مادری که فرزندش را در سفر همراهی نمی کند
 13. نامه دفاعیه وکیل (در صورتی که با یک مشاور / وکیل قانونی ویزای کانادا همکاری دارید)
 14. دعوتنامه (الزامی نمی باشد)
 15. بلیط رفت و برگشت
 16. ارسال مدارک و پرداخت هزینه‌های صدور ویزا

پس از آماده کردن تمامی مدارک، آنها را به کنسولگری یا سفارت کانادا ارائه میدهیم.

مناطق توریستی کانادا برای ایرانیان

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای گردشگری کانادا یا ویزای توریستی کانادا به دو نوع کلی تقسیم بندی می شود:

 • ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود Single Entry
 • ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود Multiple Entry

ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود Single Entry

ویزای توریستی یک بار ورود یا Single یکی از محبوب ترین ویزاها در کشور کانادا است که شما با استفاده از آن می توانید تنها یک بار به خاک این کشور وارد شوید و حداکثر تا ۶ ماه در خاک این کشور حضور داشته باشید.

پس از ترک خاک این کشور، شما نیاز خواهید داشت تا دوباره ویزای جدیدی دریافت کنید و با استفاده از آن در این کشور حضور پیدا کنید.

ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود Multiple Entry

ویزای توریستی چند بار ورود یا ویزای مولتی کانادا از انواع ویزاهای موقت به شمار می رود که فرد می تواند به صورت مکرر وارد خاک این کشور شود. برای نمونه، شما می توانید با ویزای مولتی کانادا سه بار وارد این کشور شوید و هر بار حداکثر به مدت ۶ ماه در آن اقامت موقت داشته باشید.

مدت زمان اعتبار ویزای چند بار ورود کانادا زمانی تمام خواهد شد که پاسپورت تان منقضی شود که در آن صورت باید پاسپورت تمدید اعتبار شده و ویزا دوباره اخذ شود.

برای این که اقامت شما با ویزای مولتی کانادا به مشکل برخورد نکند، لازم است تا پس از پایان مدت ۶ ماهه چند ساعت از خاک این کشور خارج شوید و دوباره وارد آن شوید.

بهتر است بدانید که پاسپورت های ایرانی حداکثر اعتبار پنج ساله دارند که مدت زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا نیز با استفاده از آن مشخص می شود. بنابراین، ویزای مولتی با نام ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می شود.

توریست ایرانی در کانادا

شیوه درخواست ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا بدین ترتیب درخواست داده می شود که در ابتدا باید یک حساب دسترسی در سایت دولت کانادا ایجاد کرد سپس فرمهای مربوطه تکمیل شده و  آنها را چاپ کرده و امضا شوند و بعد از آن بوسیله اسکنر مجدداً در حساب کاربری خود قرار دهید پس از 5 روز که فرمها در حساب شخصی تان قرار گرفت هزینه های مربوطه را واریز می کنید و پس از تایید نامه اجازه انگشت نگاری صادر می شود و در این نامه که مهلت آن 30 روز است و شما می توانید به یکی از کشورهایی که سفارت کانادا دارند برای انجام انگشت نگاری مراجعه کنید.

پس از انجام انگشت نگاری احتمال دارد از شما خواسته شود جهت مصاحبه مجدد به سفارت مراجعه نمایید و در برخی موارد ممکن است از شما تست پزشکی بخواهند. اگر درخواست شما پذیرفته شده باشد پاسپورت شما مهر شده و تقدیم شما می گردد و اگر رد شده باشد طی نامه ای دلیل ردی درخواست شما توضیح داده خواهد شد. صدور ویزا تضمینی برای ورود شما به خاک کانادا نمی شود بلکه به شما اجازه می دهد وارد خاک کانادا شوید و به محض ورود به فرودگاه مجدد از شما انگشت نگاری می شود.

اگر مجوز شما صادر شود مامور مرزی مستقر به شما اعلام می کند تا چه مدتی می توانید در این کشور حضور داشته باشید. در نظر داشته باشید که مدارک باید کاملا صحیح و درست ارسال شود و از هرگونه مواردی که ممکن است خلاف واقع باشد پرهیز کنید.

نکته:جهت انجام انگشت نگاری در حال حاضرنیاز به اخذ وقت از سفارت است پس از صدور نامه انگشت نگاری می توان به سفارت کانادا در یکی از کشورهای نزدیک اقدام کرد.

همان طور که می دانید سفارت کانادا در ایران وجود ندارد و برای درخواست ویزای توریستی باید از نزدیک ترین سفارت این کار را انجام دهید. کشورهایی مثل ارمنستان، ترکیه، آذربایجان و امارات این امکان را دارند که شما درخواست خود را برای دریافت ویزا توریستی کانادا ثبت نمایید.

شرایط تعیین شده جهت دریافت ویزای کانادا توریستی

برای اعطای ویزا به افراد متقاضی، شرایطی تعیین شده است و کسانی که شرایط را دارا باشند، موفق خواهند شد ویزا بگیرند. از شرایط تعیین شده می‌توان به این موارد اشاره کرد:

متقاضی باید ۱۸ سال سن داشته باشد/ اگر هم کمتر از ۱۸ سال سن دارد، باید از طریق ولی و قیم قانونی خود اقدام کند

پاسپورت معتبر دولتی با حداقل یک صفحه خالی داشته باشد

تمامی اسناد و مدارک درخواست شده باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند

فرد نباید سابقه کیفری داشته باشد

هزینه‌های تعیین شده باید پرداخت گردند

فرم VAC پر و امضا شده باشد

اثبات کند که بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌ها را دارد

تمامی معاینات پزشکی درخواست شده از سمت کنسولگری باید انجام شوند

نباید قصد کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشد

اگر نتوانید ثابت کنید که واجد شرایط دریافت ویزای ویزیتور کانادا هستید، درخواست شما رد خواهد شد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا جزو ویزاهای موقت است و تنها ۶ ماه اعتبار دارد. البته کنسولگری کانادا بر اساس هدف و نیاز شما تعیین می‌کند که ویزا چه مدت اعتبار داشته باشد.

ویزای توریستی برای اقامت

ویزای توریستی یک ویزای موقت است و نهایت ۶ ماه اعتبار دارد. از طرفی شما زمانی که برای درخواست ویزا اقدام می‌کنید، باید ثابت کنید که بعد از اتمام اعتبار ویزا به کشور باز خواهید گشت، پس عملا امکان مهاجرت به کانادا با این نوع ویزا و تحصیل و کار در آن وجود ندارد. شما برای تحصیل، دیدار با اعضای خانواده و … می‌توانید از ویزاهای دیگری استفاده کنید که هم اعتبار بیشتری دارند، هم این که امکان تبدیل آن‌ها به اقامت دائم کانادا وجود دارد.

تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای چه افرادی مناسب است

یکی از سوالاتی که درباره تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان مطرح می‌شود این است که این روش مناسب چه افرادی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بسیاری از افرادی که قصد دریافت ویزای کاری کانادا را دارند ولی می‌خواهند که به صورت حضوری در این کشور به دنبال کار بگردند، می‌توانند به سراغ این روش اقامت بروند. چرا که با کمک اقامت توریستی می‌توانید در کانادا اقامت داشته باشید و به صورت حضوری به دنبال کار بگردید. در ادامه و بعد از پیدا کردن کار، برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا اقدام خواهید کرد.

اگر می‌خواهید ابتدا شرایط کار و زندگی در کانادا را بررسی و سپس برای کار در این کشور اقدام کنید، گزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری این کشور گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. چرا که با کمک این روش می‌توانید در کشور اقامت داشته باشید و در صورتی که شرایط زندگی در کانادا برایتان رضایت‌بخش بود، برای اخذ اقامت کاری آن اقدام کنید.

مهم‌ترین مزایای تبدیل اقا‌مت تور‌یستی به کار‌ی در کانا‌دا

تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان مزایای زیادی را به همراه دارد که هرکسی را برای انجام این کار وسوسه می‌کند. اگر شما نیز قصد دریافت اقامت کشور کانادا را از این طریق دارید، توصیه می‌کنیم حتما با مزایای انجام این کار آشنا باشید.

یکی از مزایای تبدیل ویزا‌ی تو‌ریستی به کا‌ری کاناد‌ا برای ایرانیان، سرعت عمل دولتی کانادا برای ایرانیان است. در گذشته اخذ اقامت کاری کشور کانادا برای ایرانیان بسیار دشوار بود. اما در حال حاضر، دولت این کشور از این طریق به سرعت اقامت کاری کانادا را به اعطا می‌کند.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای تبد‌یل ویزا‌ی تور‌یستی به کاری کاناد‌ا برای ایرانیان، امکان اخذ اقامت دائم است. بعد از اینکه جاب آفر مناسب را دریافت و اقامت خود را تبدیل کردید، کافی است تنها به مدت یک سال در این کشور کار و زندگی کنید تا بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. اخذ اقامت دائمی کشور کانادا نیز مزایای منحصر به فرد خود را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به حق تحصیل فرزندان و همسر به همراه اجاره کار همسر اشاره کرد. به این معنی که بعد از اینکه بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید، بلافاصله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالتان نیز برای اخذ ویزای همراهی خانواده اقدام خواهند کرد.

بعد از اینکه برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان و بعد از یک سال اقامت دائم این کشور را دریافت کردید، تنها لازم است برای چند سال دیگر در این کشور اقامت داشته باشید تا بتوانید پاسپورت و حق شهروندی را نیز دریافت کنید. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا اخذ اقامت کانادا از طریق تبدیل اقامت توریستی به کاری این کشور، به روشی محبوب برای مهاجرت ایرانیان تبدیل شود.

زمان لازم برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

به طور کلی، زمان مشخصی برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان وجود ندارد. در برخی مواقع که تعداد درخواست‌ها کم است، در مدت دو الی 4 هفته ممکن است بتوانید اقامت کاری را دریافت کنید. البته این تنها در صورتی است که تمام مدارک ارائه شده کامل باشند و هیچ نقصی در شرایط شما برای اخذ اقامت وجود نداشته باشد.

در صورتی که در بازه زمانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید که تعداد درخواست‌ها برای آن زیاد است، باید زمان بیشتری را صبر کنید. حتی در مواقعی دیده شده است که برای تبدیل ویزا، متقاضیان بیشتر از ۳ الی ۴ ماه صبر کرده‌اند. اما به طور کلی، میانگین زمان برای تبدیل ویزا بین ۱ تا ۲ ماه در نظر گرفته شده است.

اگر قصد دریافت اقامت کشور کانادا را از طریق تبدیل اقامت توریستی به کاری این کشور دارید، توصیه می‌کنیم بازه زمانی را انتخاب کنید که تعداد درخواست‌ها برای این منظور کم است. چرا که در این صورت، علاوه بر اینکه در بازه زمانی کمتری اقامت دریافت می‌کنید، شانستان برای دریافت ویزای این کشور مقداری بیشتر خواهد بود.

 

برای مشاوره با ما تماس بگیرید