Search
Search
Close this search box.

هزینه کیملیک ترکیه

هزینه کیملیک ترکیه

آخرین مطالب خواندنی

کسانی که بیش از نود روز در ترکیه اقامت دارند باید برای دریافت اقامت دائم که کاری سخت و نیازمند وقت زیادی است اقدام کنند و یا باید مجوز اقامت موقت و کارت کیملیک ترکیه را دریافت کنند. ایرانیان فقط اجازه اقامت در خاک کشور ترکیه را به مدت 3 ماه یعنی نود روز را دارند . آن‌ها نیاز به دریافت ویزا ندارند و با پاسپورت می توانند مهاجرت به ترکیه را آغاز کنند. ولی در صورت تمایل به اقامت فرد دچار یکسری مشکلات از جمله جریمه مالی و یا دیپورت خواهد شد. بنابراین بهترین راه و آسان ترین روش برای اقامت بیشتر، داشتن کارت کیملیک ترکیه است. در ادامه به نحوه دریافت و هزینه کیملیک ترکیه بیشتر می پردازیم.

دریافت کیملیک ترکیه و شرایط عمومی آن

برای بیشتر افرادی که خواستار اقامت در ترکیه بیش از سه ماه هستند سوال این است که شرایط گرفتن کارت کیملیک ترکیه چیست ؟ کارت کیملیک ترکیه با نام اختصاری T,C نیز شناخته می‌شود . T,C مخفف جمهوری ترکیه است. همان گونه که به آن اشاره شد در کشور ترکیه متقاضیان اخذ اقامت بیشتر از مدت زمان تعیین شده بین ایران و ترکیه بایستی به اخذ کیملیک ترکیه اقدام کنند. در این کارت یک شماره یازده رقمی درج شده است. این شماره با عدد نود و نه آغاز می‌شود و در سیستم مربوط به کارت کیملیک ترکیه اطلاعات شخص متقاضی نیز درج شده است. این اطلاعات شامل آدرس محل سکونت فرد ، اطلاعات مربوط به شناسنامه و غیره است. خارجی ‌ها برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت در ترکیه، کارت اقامتی را به دو صورت موقت و دائمی می‌توانند دریافت کنند. فرق بین این دو کارت در این می‌باشد که کارت کمیلیک ترکیه در صورت موقت بودن فقط به منظور اقامت در این کشور است و شما جزئی از شهروندان به حساب نمی‌آیید . ولی اگر شما می‌خواهید اقامت دائم در ترکیه داشته باشید و از شهروندان محسوب شوید می‌توانید با روش‌های مختلف اقامت دائم و پاسپورت را گرفته و کارت خود را به کارت دائم تبدیل کنید.

هزینه کیملیک ترکیه

میزان هزینه دریافت کیملیک ترکیه

شما با داشتن کیملیک ترکیه می توانید بدون هیچ مشکلی تا وقت تعیین شده در ترکیه اقامت داشته باشید. برای اقامت از طریق کیملیک در ترکیه باید هزینه کیملیک ترکیه را پرداخت کرد که برای هر نفر حدود 200 دلار است . این هزینه شامل موارد زیر است:
-هزینه ترجمه ی پاسپورت شخص
-مالیات برای اقامت یک ساله به اداره ی مالیات ترکیه
-پرداخت هزینه تاییدیه ی نوتر
-هزینه ی بیمه ی درمانی یکساله
-هزینه ی اجاره ی خانه
-هزینه های مرتبط با دفترخانه های رسمی در ترکیه
-هزینه های مربوط به معاینات و آزمایش های پزشکی
-هزینه سفارت برای تایید مدارک

هزینه کیملیک ترکیه

مدارک و چگونگی دریافت کیملیک ترکیه

برای دریافت کارت کیملیک باید به ترکیه بروید در آن‌ جا یک ملک را اجاره کنید و یا آن‌ را بخرید. سپس باید اقدام به دریافت بیمه نامه کنید. حال می‌توانید در سایت اداره مهاجرت به ترکیه برای دریافت و تکمیل فرم گرفتن راندوو اقامت ترکیه بپردازید. این فرم را باید به زبان ترکی پر کنید. پس از پر کردن فرم و ارسال آن‌ها باید ایمیل خود را جهت ارسال آدرس به شما در سایت وارد کنید. پس از چند روزی آدرسی به ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید در زمان تعیین شده در محل موردنظر حضور داشته باشید و مدارک اعلام شده را همراه خود ببرید. در آن‌ جا با افسر در مورد هدف از اقامت ترکیه مصاحبه خواهید داشت . پس از مصاحبه رد شدن و یا میزان اقامت شما معلوم خواهد شد. مدارکی که باید همراه خود داشته باشید به صورت زیر است:

-اصل پاسپورت و کپی آن
-پرینت فرم درخواست اجازه اقامت
-تصویر آخرین مهر ورود
-شماره مالیات
-اصل بیمه نامه
-چهار قطعه عکس
-اصل اجاره نامه یا سند
-تاییدیه آدرس محل سکونت از شهرداری منطقه

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب