Search
Close this search box.

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه ویزای کار کانادا

آخرین مطالب خواندنی

کشور کانادا از جمله مهاجرپذیرترین کشورها می باشد که از طریق مختلفی، امکان مهاجرت به این کشور میسر خواهد بود. یکی از راه هایی که امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت کانادا با آن میسر است مهاجرت کاری به کانادا از طریق یکی از برنامه های کاری این کشور می باشد. کانادا جمعیتی در حدود 37 میلیون نفر را در خود جای داده است. زبان رسمی کانادا زبان انگلیسی و فرانسوی است که به عنوان دلایل موثر استقبال مهاجران از مهاجرت به این کشور است.  پایتخت کشور کانادا اتاوا می باشد. کانادا مساحتی در حدود 10 کیلومتر مربع دارد که بخش شمالی آن به دلیل موقعیت جغرافیایی از جمله سردترین مناطق کره زمین است و اکثرا خالی از سکنه و امکان زیست می باشد. واحد پول این کشور دلار کاناداست.

هزینه های ویزای کار کانادا

دولت کانادا به اتباع کشورهای مختلف با توجه به نیاز ایالات و شهرهایش به نیروی کاری متخصص تحت برنامه های ایالتی و دولتی مختلف ویزای کاری ارائه می دهد.

یکی از این برنامه های دریافت اقامت کاری کانادا، روش اسکیل ورکر کانادا‌ می باشد که در این برنامه امتیازات متقاضی ویزای کاری کانادا در دو مرحله محاسبه می گردد. هزینه مهاجرت کاری به کانادا از این روش نسبت به سایر روش ها به دلیل عدم نیاز به سرمایه گذاری، هزینه تحصیل و … کمتر است.

مهاجرت به کانادا

در برنامه Skilled Worker متقاضی باید در مرحله اول حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز لازم را کسب نماید و وارد استخر الکترونیکی گردد و در ادامه امتیازی بالا باید دریافت نماید تا بتواند موفق به اخذ ویزای کاری کانادا گردد. امتیازات متقاضی بر حسب سن، تحصیلات، سطح زبان، سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی و …. محاسبه می شود که در ادامه به آنها پرداخته خواهد شد. متقاضی که تمایل به دریافت ویزای کاری کانادا دارد باید هزینه ویزای کار کانادا را به همراه دیگر هزینه های جانبی لازم را پرداخت نماید تا بتواند دیگر مراحل اخذ ویزای کار کانادا را سپری نماید.

انواع ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا انواع مختلفی دارد که به متقاضیان امکان ورود و کار در این کشور را فراهم می‌کند. یکی از این انواع، ویزای کاری موقت است که برای کارکنان خارجی با ارتباط مستقیم با کارفرمای کانادایی صادر می‌شود و معمولاً تا مدت کوتاهی اعتبار دارد. ویزای کاری دائمی نیز برای کسانی که توانایی ارزیابی شده و مورد نیاز برای بازار کار کانادا هستند، ارائه می‌شود و به آنها امکان اقامت دائم در این کشور را می‌دهد. برای دریافت هر یک از این انواع ویزاها، متقاضیان باید شرایط و معیارهای مختلفی را مطابق با نوع ویزای موردنظر خود، ارضاء کنند و مراحل متناسب با هر نوع ویزا را طی کنند. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و به‌روز، افزایش دسترسی و مشاهده وب‌سایت شما را توسط موتورهای جستجو تضمین می‌کند.

عمده ترین روش های دریافت مجوز کار یا اقامت کانادا عبارتند از:

اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

شرکت در سیستم ورود سریع یا Express Entry مختص کسانی است که می خواهند از بدو ورود اقامت دائم کانادا یا کارت PR‌ کانادا را داشته باشند و به همراهان (‌ همسر و فرزندان زیر 22 سال خود ) در کانادا زندگی نمایند و به کار مشغول شوند. برای این امر شما باید پس از تشکیل پروفایل در سیستم امتیاز بندی وارد شوید و بعد از تایید صلاحیت برای کار در کانادا دعوت می شوید. در این صفحه می توانید جدول امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا را مشاهده کنید. مطابق قوانین مهاجرتی کانادا عموما 3 پلن مهاجرتی تحت سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد که در ابتدا نیاز به تعیین امتیاز شما می باشد. این امتیازات براساس موارد زیر هستند:

  • سن
  • سطح زبان
  • تعداد اعضای خانواده
  • تحصیلات
  • جزئیات پیشنهاد شغلی

ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری

در این پلن، افرادی که از قراردادهای کاری و دعوت نامه از کمپانی های کانادایی که مورد تائید دولت کانادا هستند، برخوردارند؛ می توانند موفق به دریافت این نوع از ویزا گردند. از دیگر انواع ویزای کار کانادا، برنامه تجاری می باشد که به جهت شرکت در فعالیت های تجاری و اقتصادی وارد کانادا می گردند و به عنوان نیروی کاری نمی توانند وارد کانادا گردند. این نوع از ویزا برای مدت زمان کوتاهی مورد استفاده خواهد بود؛ بدین معنی که افرادی که از طریق برنامه های تجاری وارد کشور کانادا می شوند باید تا مدت زمان معینی در خاک کانادا حضور داشته باشند که مدت کوتاهی هم خواهد بود. البته این نوع از ویزای کانادا قابلیت تمدید را نیز خواهد داشت.

همچنین بخوانید:ویزای توریستی کانادا

ویزای کار کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت پیشنهاد کاری

متقاضیان بسیاری سالیانه با داشتن اجازه کار موقت وارد کشور کانادا می شوند. در ابتدای امر برای اخذ ویزای کوتاه مدت کاری کانادا نیاز به اجازه کار موقت ( Temporary Work Permit ) خواهد بود که دریافت این مجوز با دعوتنامه کاری از یک کارفرما در کانادا میسر خواهد بود. لازم به ذکر است که کارفرمای مورد نظر باید نیاز خود را به تخصص متقاضی کار در کانادا در موقعیت شغلی مشخص به اثبات رساند و نشان دهد که استخدام متقاضی برای کشور کانادا سودمند خواهد بود. از جمله مطالبی که اطلاع از آن الزامی خواهد بود این است که مجوز کاری برای چند سال هم قابلیت تمدید خواهد داشت. در صورتی که خودتان برای یافتن کارفرما اقدام کنید، هزینه اخذ جاب آفر از کانادا به حداقل ممکن خواهد رسید و جز هزینه های جانبی هزینه دیگری نخواهید داشت. به این نکته توجه داشته باشید که در ابتدای امر کارفرما باید اجازه استخدام از اتباع خارج از کشور کانادا را داشته باشد تا بتواند برای اخذ مجوز کاری متقاضی اقدام کند و متقاضی کار در کانادا باید شرایط ذیل را دارا باشد:

  • کارفرمای کانادایی به تخصص و توانایی متقاضی کار در کانادا نیاز داشته باشد که این امر نیاز بازار کار را نشان خواهد داد.
  • در صورت مشغول به کار شدن امکان تمدید مجوز کاری توسط درخواست کارفرما وجود خواهد داشت.
  • مجوز کاری باید با در دست داشتن دعوتنامه و یا پیشنهاد کاری اخذ گردد

مشاغل موقت در کانادا

متداول ترین روش های دریافت ویزای کار کانادا

در این قسمت به این سوال شما مبنی بر اینکه چگونه ویزای کار کانادا بگیریم پاسخ خواهیم داد. یکی از شرایط ویزای كار كانادا اثبات صلاحیت برای کار در کاناداست که بسته به روشی که انتخاب می کنید، شرایط احراز صلاحیت متفاوت است. یکی از روش های متداول اسکیل ورکر است که دارای دو مرحله می باشد. در مرحله اول متقاضی حداقل باید ٦٧ امتیاز از ١٠٠ امتیاز را كسب نماید و در مرحله دوم كه سنجش در دامنه وسیع تری صورت می گیرید، متقاضی باید امتیازی بالا كسب كند تا موفق به اخذ اقامت دایم كانادا گردد.

یکی دیگر از روش های ورود و دریافت مجوز کار کانادا، تحصیل است. دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده اند، در صورتی که نوع مرکز آموزشی و رشته مورد تایید باشد و طول دوره بالاتر از 6 ماه باشد، می توانند از ویزای جاب سیکر کانادا استفاده کنند. بنابراین ویزای جاب سیکر کانادا با ویزای جاب سیکر در آلمان و اتریش متفاوت است و مخصوص افرادی است که در کانادا تحصیل کرده اند. مدت زمان اقامت پس از تحصیل برای جستجوی کار در کانادا، به اندازه طول مدت تحصیل و حداکثر تا سه سال است.

دانشجویانی که برای تحصیل وارد کانادا می شوند، در صورتی که متاهل باشند، می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه دریافت کنند. در این حالت، همسر دانشجو می تواند ویزای work permit کانادا را دریافت کند و از ابتدای ورود به کانادا مجوز کار تمام وقت خواهد داشت. البته شرایط دریافت ویزای work permit کانادا نیز باید به طور دقیق بررسی شود و تمامی افرادی که ویزای همراه دریافت می کنند، ممکن است مجوز کار کانادا نداشته باشند.

ذکر یک نکته ضروری است که از آنجا که قوانین کار در کانادا و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، در اختیار هیچ یک از وکلا و مشاوران مهاجرت نیست، لذا جاب آفر کانادا تضمینی یا اخذ ویزای کار کانادا تضمینی ممکن نیست و وکلا و مشاوران مهاجرت در کانادا تنها می توانند درصد شانس شما را در دریافت جاب آفر و ویزای کار کانادا بررسی و تحلیل کنند و تلاش خود را در این پروسه به کار گیرند. بنابراین برای مهاجرت کاری به کانادا حتما این مورد را در نظر داشته باشید.

اگر پس از محاسبه امتیازات خود در پروسه اسکیل ورکر گمان می کنید، امتیازات بالایی کسب می کنید، می توانید با مشاوران ما در خصوص چگونگی اقدام، مشورت کنید و یا از پکیج راهنمای کار در کانادا کمک بگیرید.

هزینه های اخذ ویزای کار کانادا

متقاضیانی که تمایل به اخذ ویزای کاری کانادا دارند باید به جهت پیشروی روند کار خود علاوه بر هزینه ویزای کار کانادا هزینه های دیگری نظیرموارد زیر بپردازند:

هزینه فرایند بررسی درخواست ویزای کشور کانادا.هزینه دریافت مجوز کار نا محدود در کانادا و هزینه انگشت نگاری پرداخت نمایند.

لازم به ذکر است هزینه ویزای کار كانادا و هزینه موارد دیگر ممکن است در گذر زمان دچار نوساناتی گردد. بدین معنی که ممکن است با توجه به شرایط هزینه ویزای کار کانادا و هزینه های موارد دیگر نظیر بررسی درخواست ، انگشت نگاری و …. تغییر کند که عمدتا افزایش خواهد یافت.

هزینه ویزای کار کانادا به متقاضی بازگردانده نمی شود اما هزینه مجوز کار نامحدود به متقاضی بازگردانده می شود.

از جمله هزینه های دیگری که به همراه هزینه ویزای کار کانادا به متقاضی باز گردانده نخواهد شد می توان به هزینه انگشت نگاری و هزینه بررسی درخواست ویزا اشاره کرد. در صورتی که درخواست شما مبنی بر اخذ ویزا کانادا رد شد؛ شما این فرصت را دارید تا دوباره درخواست خود را ارائه دهید تا مجددا مدارک شما مورد بررسی قرار گیرد. به نکته توجه کنید که می بایست از نو هزینه های ارزشیابی مدارکتان را پرداخت نمایید. اگر هزینه های زیستی نیز شامل شرایط شما گردد باید این هزینه را نیز پرداخت نمایید. به جهت پرداخت هزینه ویزای کار کانادا خود شما می توانید اقدام نمایید در صورتی که شرایط ذیل را دارا باشید:

همچنین بخوانید:مقایسه روش های مهاجرتی به کانادا

باید یک آدرس ایمیل معتبر داشته باشید.

ویزای کانادا

به جهت پرداخت هزینه ویزای کار کانادا و دیگر هزینه های جانبی باید یکی از کارتهای اعتباری ویزا کارت، مستر کارت یا امریکن اکسپرس را دارا باشید.

یک کارت صادر شده در کانادا از BMO, Scotia Bank, RBC یا باید در خدمات بانکی انلاین ثبت شده باشد. کارت های اعتباری که به عنوان کارت های بدهی نیز استفاده می شوند (مانند ویزا دبیت) قابل قبول هستند.

در جدول ذیل به هزینه ویزای کار کانادا و همچنین هزینه هایی که متقاضی برای دریافت ویزای کار کانادا ملزم به پرداخت خواهد بود اشاره شده است. باید در هنگام ارائه کلیه مدارک، فیش های پرداختی نیز باید ارائه گردد تا مورد بررسی قرار گیرد.

خدمات تعداد افرادهزینه ارزیابی به ازای هر فرد اجازه کار۱ نفر۱۵۵ دلاراجازه کار گروه هنرمندان انجام دهنده ۳ نفر یا بیشتر۴۶۵ دلارهزینه مجوز نامحدود کار، در صورت شمول۱ نفر۱۰۰ دلار

تمامی هزینه های گفته شده در این مقاله، هزینه های دولتی و قانونی در روند دریافت ویزای کار کانادا است و ممکن است شما قبل از اینکه هزینه های گفته شده را پرداخت کنید، برای دریافت جاب آفر نیز هزینه جاب آفر کانادا را پرداخت کرده باشید. توجه داشته باشید که چیزی به نام هزینه جاب آفر کانادا به صورت قانونی دارای مبلغ مشخصی نمی باشد چرا که کارفرمایان برای ارائه پیشنهاد کار می بایست با نیروی کار درارتباط باشند.

هزینه ویزای کار کانادا و نرخ بیکاری در کانادا

برای بررسی بهتر شرایط ویزای کار کانادا در این قسمت به بررسی نرخ بیکاری می پردازیم. نرخ بیکاری هر کشور می تواند از عمده ترین دغدغه های فکری متقاضیانی باشد که تمایل به مهاجرت کاری دارند. نرخ بیکاری کشور کانادا در سال 2021 بصورت میانگین 9 درصد می باشد که با توجه به جمعیت این کشور نرخ مطلوبی محسوب می گردد. از لحاظ شرایط اقتصادی، کشور کانادا از بازار کار پر رونقی در عرصه ها  و زمینه های مختلف برخودار بوده و در صنایع مختلف مشغول به فعالیت است و بر اساس همین امر، نیاز به نیروی کاری متخصص دارد. متقاضیان با پرداخت هزینه ویزای کار کانادا و عمل به تمامی دستورالعمل ها و قوانین کاری کشور کانادا و همچنین ارائه مدارک مورد نیاز می توانند به این مهم دست یابند.

 

نتجه گیری

هزینه‌های ویزای کاری کانادا متناسب با نوع ویزا، مدت زمان اقامت، و شرایط فردی متقاضی متغیر است. برای مثال، ویزای کاری موقت هزینه‌های متفاوتی نسبت به ویزای کاری دائمی دارد. هزینه‌ها شامل مبلغ اعتباری، هزینه پرداخت برای مراحل مختلف مصوبه، و هزینه‌های مشاوره و وکالت است. همچنین، ممکن است هزینه‌های مربوط به امکانات اضافی مانند مسکن، بیمه، و سایر خدمات نیز محاسبه شود. برای به‌روزرسانی هزینه‌ها و اطلاعات دقیق‌تر، توصیه می‌شود به منابع رسمی مهاجرتی یا مشاوران مجرب مراجعه کرد. استفاده از این اصطلاحات در پاراگراف شما به توسعه‌ی دسترسی و جذب مخاطبان موتورهای جستجو کمک می‌کند.

دیگر مقالات مفید وستت ادوایزر:

هزینه ویزای توریستی کانادا

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

آخرین اخبار ویزای توریستی کانادا

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

و یا جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید 👇

    این مطلب را به اشتراک بگذارید