نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

نیروی کار متخصص فنی فدرال کانادا

نیروی کار متخصص فنی فدرال کانادا

نیروی کار برای هر کشوری مثل بازوی عملیاتی آن کشور است. لذا دولت‌ها با تدوین برنامه‌های گوناگون سعی می‌کنند تا آن را ارتقا دهند. در همین راستا نیروی کار متخصص فدرال کانادا به نحوی هوشمندانه تلاش کرده است تا افراد را سطح‌بندی کرده و شایستگی آ‌ن‌ها را برای یافتن شغل بسنجد. برای این کار معیارها و شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است که در ادامه مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

نیروی کار متخصص فنی فدرال کانادا

جذب نیروی متخصص

قبل از اینکه درباره نیروی کار متخصص فدرال کانادا بدانیم، خوب است تا با رشته‌های مورد نیاز در کانادا آشنا شویم. در واقع این کشور پهناور در زمینه جذب نیروهای فنی خیلی خوب عمل می‌کند و افراد متخصص را پس از بررسی‌های کارشناسانه، استخدام می‌کند. تکنسین ماشین‌های صنعتی، برنامه‌نویس، تکنسین شبکه، تکنسین برق، مهندس برق، مکانیک، عمران، کامپیوتر، مدیر ساخت و ساز و غیره از جمله تخصص‌های لازم در کانادا است که به آن بها داده می‌شود. کسی که به عنوان نیروی کار متخصص فنی فدرال استخدام می‌شود باید توانایی‌های خود را به دولت فدرال ثابت کند که در ادامه به چگونگی آن نیز می‌پردازیم.

برنامه مهاجرتی مشاغل در کانادا

کانادا برنامه‌های مهاجرتی زیادی را برای افراد متخصص و ماهر در نظر گرفته است. FSWP ( تحت سیستم Express Entry) یکی از روش‌های موجود است که برای افراد با مهارت خاص در نظر گرفته شده و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا فرصت‌های شغلی مورد نظر را یافته و اقامت دائم بگیرند. در واقع دولت کانادا با این برنامه سعی دارد کمبود نیروی متخصص را جبران کرده و به رشد اقتصادی کشور کمک کند. مشاغل در حوزه برق، عملیات نگهداری، کشاورزی و ساخت و ساز همگی در زیر مجموعه برنامه FSWP قرار دارند. لازم به توضیح است که برنامه‌های دیگری نیز مانند اسکیلد تریدز توسط دولت در نظر گرفته شده که برای افراد ماهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نیروی کار متخصص فنی فدرال کانادا

شرایط جذب نیروی متخصص

فرد برای استخدام شدن در کانادا باید نمره قبولی در زبان (انگلیسی یا فرانسوی)، مدارک فنی حرفه‌ای در صورت دارا بودن، فرم‌های مربوطه، سابقه کار، سن تحصیلات، تست پزشکی، نامه تمکن مالی و نامه پذیرش کار از کارفرما را به همراه داشته باشد و آن را به دولت فدرال ارائه دهد. همچنین ترجمه مدارک شناسایی و داشتن عدم سوء پیشینه از دیگر لازمه‌های شاغل شدن در کانادا است که منجر به کسب نمره قابل قبول فرد می شود. هرچه نمره اخذ شده بالاتر باشد، شانس پذیرش شدن بیشتر است و متقاضی می‌تواند به عنوان یک نیروی کار متخصص فدرال کار خود را آغاز نماید.

آیا استخدام شدن به عنوان نیروی متخصص منجر به اخذ اقامت می‌شود؟

در جواب باید بگوییم؛ بله. یکی از راه‌های اخذ اقامت کانادا شاغل شدن در این کشور است که باعث شده تا افراد متخصص زیادی را جذب خود کند. همچنین به تبع آن مهاجران می‌توانند خانواده خود را نیز به همراه برده و اقامت دائم کانادا را بگیرند. ناگفته نماند که راه‌های دیگری نیز مانند استخدام به عنوان نیروی ماهر نیز وجود دارد که با داشتن برنامه‌های جامع ارائه شده توسط دولت، مورد توجه افراد ماهر در حرفه‌های گوناگون قرار می‌گیرد.

چند نکته طلایی

– نیروی کار متخصص فدرال باید حتما در یکی از حوزه‌های مورد نیاز این کشور شاغل شود.
– گذراندن پروسه حدود 6 ماه به طول می‌انجامد، ولی با گرفتن وکیل می‌توانید مدت زمان آن را کمتر نمایید.
– متقاضی در عین داشتن اقامت دائم، پس از 3 سال می‌تواند شناسنامه کانادایی بگیرد.
– قوانین هر ایالت ممکن است متفاوت باشد، لذا از قبل آن را بررسی کنید.
– کسانی که معیارهای لازم را داشته باشند، وارد استخر (pool) می‌شوند، یعنی برگزیده شده و پس از آن افرادی که نمره بالاتر دارند انتخاب می‌شوند.
– فراموش نکنید که از طریق موسسات کاریابی در کانادا می‌توانید شغل مورد نظر خود را بیابید و با کارفرمای خود وارد مذاکره شوید.

نیروی کار متخصص فنی فدرال کانادا

مزایای استخدام به عنوان نیروی متخصص

اولین مزیت استخدام به عنوان نیروی کار متخصص فدرال کانادا اقامت دائم و شهروند شدن است که هدف مهاجران زیادی از سراسر دنیا محسوب می‌شود. همچنین به تبع آن می‌توانید از خدمات گوناگون مانند درمان، آموزش، بیمه و کمک‌های دولتی بهر‌ه‌مند شده و به راحتی در این کشور گذران عمر کنید.

کلام آخر

استخدام به عنوان نیروی کار متخصص فدرال کانادا آرزوی بسیاری از افراداست و مهاجران بسیاری از سراسر دنیا برای ویزای کار کانادا اقدام می‌کنند. این شیوه از اخذ اقامت راهی امن برای متخصصان شناخته می‌شود و پیشنهاد می‌کنیم که در صورت داشتن تخصص آن را انتخاب نمایید. بسته به استانی که برای اقامت انتخاب می‌کنید، قوانین هم می‌تواند متغیر و مختلف باشد، لذا از چگونگی آن مطلع شوید و از اداره مهاجرت استعلام بگیرید. همچنین به خاطر داشته باشید که در صورت تقلبی بودن مدارک از این کشور دیپورت خواهید شد و ممکن است دیگر امکان درخواست ویزای کار کانادا و یافتن شغل در این کشور را برای همیشه از دست بدهید.

برای اطلاع از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال با مشاورین ما (westadviser) در قسمت تماس با ما ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.