Search
Close this search box.

دسته بندی جدید کانادا نیروی متخصص

تغییرات نیروی متخصص کانادا

آخرین مطالب خواندنی

دسته بندی جدید کانادا نیروی متخصص

Express Entry rounds of invitations

در زیر ما تمامی اطلاعات مربوط به مراحل دعوت نامه کانادا را قرار داده‌ایم:

بخش سوم دعوت بر اساس شرایط مورد درخواست دولت کانادا به این لیست اضافه شده است. اگر قصد جدی مهاجرت دارید این بخش را مطالعه کنید.

اگر نیاز به مشاوره داشتید با تماس با مشاوران ما مشاوره رایگان بگیرید.

در اینجا ما دعوت‌نامه‌های دسته بندی شده را معرفی میکنیم
برای حمایت از اهداف اقتصادی خود ما دسته بندی های خاصی از دعوت نامه ها را برای نامزدهای خاص (ویزای اکسپرس انتری) معرفی میکنیم.
انواع این دسته بندی ها را مطالعه کنید و ببینید چه کسانی واجد شرایط آن هستند و با روند کار دعوتنامه های مبتنی بر دسته بندی آشنا شوید.

دورهای دعوتنامه اکسپرس اینتری

فرم آنلاین را پر کنید
برای مهاجرت به عنوان یک متخصص اولین قدم ارسال مشخصات خود به بخش اکسپرس انتری است.
اگر واجد شرایط باشید ما این کارها را انجام خواهیم داد:
ما شما را در کنار دیگر متقاضیان ویزای اکسپرس انتری قرار میدهیم.
ما براساس چندین فاکتور به شما نمره ایی میدهیم که براساس آن رتبه بندی خواهید شد.
اگر از دیگر رقبا بهتر و برتر باشید از شما برای اقامت دائم کانادا دعوت میشود.
فقط درصورتی که ما به شما دعوتنامه داده باشیم میتوانید درخواست ویزای خود را بصورت آنلاین پر کنید.
تکمیل فرم تقاضای ویزای اکسپرس انتری هیچ تضمینی بابت دعوت از شما نمیدهد. هیچ تضمینی برای دعوت از شما برای درخواست اقامت دائم وجود ندارد.

سوالات واجد شرایط بودن
به چند سوال پاسخ دهید تا ببینید آیا واجد شرایط اکسپرس اینتری هستید یا خیر. حدود 15 دقیقه طول می کشد.
اگر شما متاهل هستید و یا شریک زندگی شما بصورت قانونی به ثبت رسیده است(عقد کرده اید). یکی از شما متقاضی اصلی خواهد بود و فرم را ارسال میکند و همسر یا شریک زندگی را لیست میکند.
متقاضی اصلی باید یکی از شما باشد که به احتمال زیاد:
شرایط واجد شرایط بودن را برآورده کند
بیشترین امتیاز را در فاکتورهای انتخاب کسب کنید (در صورت درخواست تحت برنامه کارگران ماهر فدرال)
بیشترین امتیاز را در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری کسب کنید
هنگام ایجاد نمایه اکسپرس اینتری، از شما خواسته نمی شود اطلاعات مربوط به فرزندان تحت تکفل خود را وارد کنید. ما فقط در صورتی از شما این اطلاعات را می خواهیم که برای درخواست اقامت دائم دعوت شده باشید.
این ابزار در پایان یک عدد (کد مرجع شخصی) به شما می دهد. کد به شکل زیر است: JM1234567890. از این شماره برای انتقال اطلاعات خود از ابزار به نمایه اکسپرس اینتری خود استفاده کنید.
نمایه اکسپرس اینتری خود را ایجاد کنید
اگر واجد شرایط هستید به بخش حساب آنلاین اکپرس انتری منتقل خواهید شد تا فرم های مربوطه را پر کنید.
اگر حساب کاربری ندارید دستورالعمل ها را برای ایجاد یک حساب دنبال کنید.
اگر کد مرجع شخصی دارید آن را در بخش مربوطه پر کنید.
مشخصات شخصی خود را وارد کنید.
حساب خود را ایجاد کرده یا وارد آن شوید
اگر پزشک با سابقه کار کانادایی هستید
ما یک خط مشی عمومی موقت برای پزشکان خارجی معرفی کردیم که
از 25 آوریل 2023 یا بعد از آن از طریق اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت شدند و درخواست ارائه کردند.
تجربه کاری در ارائه خدمات پزشکی با بودجه عمومی در کانادا (بخش درمان عمومی کانادا)
برای کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا امتیاز تجربه کاری کانادا در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) واجد شرایط نیستند زیرا خوداشتغال هستند.(پزشکان بخش خصوصی )
ما تجربه کاری شما در کانادا را به حساب میآوریم و یکی از عناصر رتبه بندی شما خواهد بود.
واجد شرایط بودن برای CEC
امتیاز تجربه کاری کانادا در CRS
هنگامی که نمایه خود را تکمیل می کنید، برای اینکه تجربه کاری شما به عنوان تجربه کاری کانادا به حساب بیاید، کادر “کار خوداشتغالی” را در قسمت تجربه کاری در کانادا علامت نزنید.
برای تکمیل نمایه خود به موارد زیر نیاز دارید:
اطلاعات از اسناد خاص (به عنوان مثال، نتایج آزمون زبان)
عنوان و کد شغلی NOC شما
شما می توانید در هر زمان از نمایه خارج شوید. اطلاعات شما در حساب شما ذخیره می شود.
شما 60 روز فرصت دارید تا نمایه اکسپرس اینتری خود را تکمیل و ارسال کنید. در غیر این صورت، باید دوباره شروع کنید.
هنگامی که نمایه خود را پر کردید، می توانید آن را به صورت آنلاین ارسال کنید. بر اساس اطلاعاتی که وارد می‌کنید، متوجه می‌شویم که برای کدام برنامه (های) تحت اکسپرس اینتری واجد شرایط هستید و ممکن است از شما دعوت شود که برای آن درخواست دهید.
هنگام ایجاد نمایه خود نمی توانید برنامه ای را که ترجیح می دهید انتخاب کنید.

اگر برای بیش از یک برنامه واجد شرایط باشید چه خواهد شد:

دوره بندی زمانی برای دعوت از کاندیداهای اکسپرس انتری ما دعوت نامه های مختلفی در طول سال داریم: 1- دعوت براساس نیاز های کلی در این روش ما از میان کاندیداهایی که درخواست اکسپرس انتری داده اند افراد برتر که دارای شرایط 1 از 3 برنامه از اکسپرس انتری باشند را دعوت میکنیم. 2- دعوت نامه براساس شرایط خاص در دوره‌های دعوت‌نامه‌های خاص، از کاندیداهای رتبه‌بندی برتر دعوت می‌کنیم که واجد شرایط یک برنامه اکسپرس اینتری هستند. به عنوان مثال، اگر ما یک نوع دعوت نامه را به طور خاص برای برنامه نامزدهای استانی (PNP) برگزار می کنیم، فقط از نامزدهایی دعوت می کنیم که واجد شرایط PNP هستند. 3. دعوتنامه بر اساس دسته بندی برای دعوت‌نامه‌های مبتنی بر دسته بندی، وزیر دسته‌بندی را برای دستیابی به یک هدف اقتصادی خاص ایجاد می‌کند. سپس از کاندیداهای دارای رتبه برتر در مجموعه که واجد شرایط این دسته هستند دعوت می کنیم. دورهای زمانی مبتنی بر دسته با دعوت از نامزدهای رتبه برتر که می توانند ما را در دستیابی به اهداف اقتصادی خاص یاری کنند، به دورهای زمانی عمومی و ویژه برنامه اضافه می شود. نحوه عملکرد دورهای زمانی دعوت نامه های مبتنی بر دسته را بیابید . دسته بندی جدید برای پذیرش مهاجران متخصص نامزدهای با نامزدی استانی یا منطقه ای ما به دعوت از نامزدهای دارای نامزدی استانی یا منطقه ای از طریق دورهای ویژه برنامه نامزدهای عمومی و استانی ادامه خواهیم داد. این نامزدها نشان داده اند که مهارت ها، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد استان یا منطقه را دارند. دستورالعمل دعوت براساس دوره های زمانی خاص هر دور از دعوت نامه ها دارای مجموعه ای از دستورالعمل ها هستند که عبارتند از در زمان راند به صورت آنلاین ارسال شده است توسط سیستم اکسپرس اینتری برای دعوت از نامزدها از نامزدهایی که تقاضا اکسپرس انتری داده اند، استفاده می شود دستورالعمل ها شامل تاریخ و ساعت دورزمانی تعداد نامزدهایی که برای درخواست دعوت نامه دریافت می کنند کاندیدای مورد درخواست در آن بازه زمانی (عمومی، برنامه خاص یا بر اساس دسته) در صورتی که این مورد صدق کند، کدام برنامه(های) مهاجرت در آن دوره زمانی گنجانده شده اند (برای دوره های خاص برنامه) واجد شرایط بودن برای دسته، در صورت اعمال (برای دورهای زمانی که انتخاب براساس دسته بندی صورت میگیرد.) امتیاز خود را بررسی کنید و سپس از این اطلاعات استفاده کنید تا ببینید چقدر احتمال دارد در دور بعدی دعوت نامه دریافت کنید. گزارش های اکسپرس اینتری دستورالعمل های وزیر در مورد دعوت نامه ها برای درخواست اقامت دائم تحت سیستم اکسپرس اینتری #250–8 ژوئن 2023 متن کامل دستورالعمل وزیر را ببینید هیچ برنامه ای مشخص نشده است تعداد دعوتنامه های صادر شده: 4800پاورقی* رتبه لازم برای دعوت به درخواست: 4800یا بالاتر تاریخ و زمان دور: 08 ژوئن 2023 ساعت 12:08:58 UTC امتیاز CRS از نامزد با رتبه پایین دعوت شده: 486 قانون تساوی شکست: 19 مه 2023 ساعت 14:04:00 UTC اگر بیش از یک نامزد کمترین امتیاز را داشته باشند، برش بر اساس تاریخ و زمانی است که پروفایل اکسپرس انتری خود را ارسال کرده اند. پی نوشت 1 نامزدها ازکارگر ماهر فدرال، کلاس تجربه کانادایی، مشاغل ماهر فدرال و برنامه نامزدهای استانی واجد شرایط این دور از دعوت ها بودند. توزیع امتیاز CRS از نامزدها در استخر اکسپرس انتری از تاریخ8 ژوئن 2023
CRS score range Number of candidates
601-1200 768
501-600 1,092
451-500 56,653
491-500 1,096
481-490 4,925
471-480 21,083
461-470 16,472
451-460 13,077
401-450 58,274
441-450 12,082
431-440 12,585
421-430 10,371
411-420 11,202
401-410 12,034
351-400 65,791
301-350 34,208
0-300 5,380
Total 222,166
اعداد در این جدول نشان دهنده تعداد کل افراد حاضر در صف انتظار، چند روز قبل از یک دوره زمانی خاص برای دعوت است. با ارسال نمایه های جدید توسط افراد و منقضی شدن سایر پروفایل ها، توزیع امتیاز ممکن است تغییر کند.

.

طبقه بندی ملی مشاغل 2021
در 16 نوامبر 2022، ما به نسخه 2021 طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) تغییر مکان دادیم.

اگر قبلاً نمایه ای ارسال کرده اید اما دعوت نامه ای برای درخواست (ITA) برای شما ارسال نشده است، باید

هنگامی‌که در صف انتظار هستید.مقدمات تهیه درخواست خود را برای اقامت دائم را فراهم کنید. زیرا اگر شما برنده شوید و ما برای شما درخواست بفرستیم 60 روز فرصت دارید تا یک درخواست کامل را ارسال کنید.
مدارک خود را آماده کنید
اگر مدارک خود را از قبل آماده کرده باشید ساده تر میتوانید در مهلت 60 روزه تمامی مرارد لازم برای ارائه درخواست اقامت دائم را تهیه کنید.
آزمون های زبان
بررسی کنید که نتایج آزمون زبان شما معتبر باشد. اعتبار آنها 2 سال پس از تاریخ نتیجه آزمایش است. آنها همچنین باید در تاریخ درخواست اقامت دائم معتبر باشند.
اگر نتایج شما قبل از آن منقضی شود، باید:
دوباره تست شود یا قبل از انقضای نتایج آزمایش خود (در صورت امکان) درخواست دهید یا دعوت را رد کنید و به استخر برگردید تا در آینده در نظر گرفته شود
اگر برای اقامت دائم با نتایج آزمون زبان که منقضی شده است درخواست دهید، ما درخواست شما را رد می کنیم.
گواهی پلیس
همه اعضای بالای 18 سال باید گواهی سوء پیشینه داشته باشد.
اگر در کشوری زندگی میکنید که گرفتن این گواهی بیش از 60 روز زمان میبرد. باید هنگامیکه در صف انتظار هستید تقاضای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه را پر کنید.
با Job Match کار پیدا کنید
می توانید با ایجاد یک حساب Job Match در Job Bank، جستجوی شغل خود را شروع کنید. Job Bank پایگاه داده ای است که می تواند به شما کمک کند تا شما را با کارفرمایانی که به دنبال کارگرانی با مهارت های شما هستند مطابقت دهد.
بعد از آنکه برای اکسپرس انتری درخواست دادید،می توانید برای یک حساب Job Match ثبت نام کنید. برای انجام این کار، به کد اعتبارسنجی Job Seeker که هنگام ارسال نمایه خود دریافت کرده اید، نیاز دارید. هنگامی که به کانادا آمدید، می توانید برای یافتن شغل از Job Bank استفاده کنید.
با Job Bank ثبت نام کنید
سعی کنید امتیاز خود را بهبود بخشید
در صف انتظار میتوانید مهارت های خود را ارتقاء دهید تا نمره شما بالاتر رود و شانس پذیرش شما بیشتر شود.
دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر توسط
با استفاده از بانک کار
معرفی خود به کارفرمایان در کانادا با استفاده از هیئت های شغلی بخش خصوصی
با استان ها و مناطق تماس بگیرید و از آنها بخواهید که شما را برای یک برنامه نامزد استانی در نظر بگیرند
بهبود نمره زبان شما
بهبود آموزش شما
کسب تجربه کاری مرتبط بیشتر
برای کسب امتیاز، تجربه کاری شما باید تحت طبقه بندی مشاغل ملی باشد که در نمایه شما ذکر شده است.
نمایه خود را به روز نگه دارید
باید مطمئن شوید که اطلاعات نمایه شما همیشه درست و دقیق باقی می ماند. اگر وضعیت شما تغییر کرد، باید نمایه خود را به روز کنید، برای مثال اگر:
شروع یک حرفه جدید
به دست آوردن یا از دست دادن یک پیشنهاد شغلی
یک آزمون زبان جدید بگیرید
ازدواج کن یا طلاق بگیر
فرزند جدیدی داشته باشید یا به فرزندی قبول کنید
اگر متوجه شدیم که شما اطلاعات نادرستی به ما داده اید یا جزئیات مهم را حذف کرده اید، می توانیم:
درخواست شما را ردکنیم.
درخواست شما را غیر قابل قبول اعلام کنیم.
شما را به مدت 5 سال از درخواست برای آمدن به کانادا به هر دلیلی منع کنیم.
دریافت به روز رسانی در مورد اکسپرس اینتری
برای دریافت آخرین اخبار در مورد اکسپرس اینتری، در به روز رسانی های ایمیل مشترک شوید.
ما را در کانال های رسمی رسانه های اجتماعی ما لایک کنید یا آنها را دنبال کنید..

اگر از شما دعوت شد به آن پاسخ دهید.
اگر از شما دعوت کنیم که برای اقامت دائم درخواست دهید، پیامی در حساب خود دریافت خواهید کرد که به شما می گوید:
برای کدام برنامه دعوت شده اید
کار بعدی چیه
شما باید مدارکی مبنی بر اطلاعاتی که به ما داده اید را در نمایه اکسپرس اینتری خود نشان دهید. ما ارزیابی خواهیم کرد که آیا اطلاعاتی که در درخواست خود ارسال می کنید با آنچه در نمایه شما بود متفاوت است یا خیر.
الزامات برنامه
می‌توانید معیارهای برنامه‌ای را که برای آن دعوت شده‌اید بررسی کنید تا مطمئن شوید هنوز واجد شرایط هستید.
با درک الزامات برنامه خود، آمادگی بیشتری برای درخواست خواهید داشت. همچنین می تواند به شما در تصمیم گیری برای پذیرش دعوت نامه برای درخواست کمک کند.
تغییرات در وضعیت شخصی شما
اگر وضعیت شما (یا همسر یا شریک زندگی تان) تغییر کرد، باید امتیاز خود را قبل از درخواست آنلاین برای اقامت دائم مجدداً محاسبه کنید.
اگر امتیاز محاسبه‌شده مجدد شما کمتر از کمترین امتیاز در دور دعوت‌هایتان است، باید دعوت را رد کنید. اگر تصمیم به درخواست دارید، ممکن است:
درخواست شما را رد کنید
هزینه درخواست خود را بازپرداخت نکنید
چند نمونه از تغییراتی که می تواند امتیاز شما را کاهش دهد:
شما دیگر یک پیشنهاد شغلی معتبر ندارید
شما دیگر نامزد استانی ندارید
نمرات آزمون زبان شما:
منقضی شده اند
پس از آزمایش مجدد شما پایین تر هستند
رد دعوت برای درخواست
اگر دعوتی را رد کنید، مجدداً در فهرست نامزدهای اکسپرس انتری قرار می گیرید. اگر هنوز واجد شرایط باشید، در دورهای آتی دعوتنامه مورد بررسی قرار خواهید گرفت.

امتیاز برش از دور به دور متفاوت است. اگر نمره شما به اندازه کافی بالا نیست، ممکن است از شما دعوت نشود که دوباره درخواست دهید. در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید اقداماتی را انجام دهید تا مجدداً از شما دعوت شود. برای مثال، ممکن است لازم باشد:

نمره خود را بهبود بخشد
نمایه اکسپرس اینتری خود را به روز کنید
هیچ تضمینی وجود ندارد که از شما برای درخواست مجدد دعوت شود. با این حال، اگر انتخاب کنید که دوباره وارد استخر شوید، رد کردن دعوت تاثیری بر دعوت یا عدم درخواست شما برای درخواست بعدی ندارد.
اگر دعوتی را رد نکنید و ظرف 60 روز درخواست نکنید، دعوتنامه منقضی می شود و نمایه شما از استخر حذف می شود. برای در نظر گرفتن در دورهای آتی دعوتنامه، باید:
نمایه اکسپرس انتری جدید را پر کرده و ارسال کنید
واجد شرایط شوید
دوباره در صف انتظار پذیرفته شوید

اگر برای درخواست دعوت نشدید چه کاری باید انجام دهید
اگر ظرف 12 ماه از ارسال نمایه اکسپرس انتری خود برای درخواست دعوت نشدید، به طور خودکار منقضی می شود. می توانید این تاریخ را در حساب کاربری خود مشاهده کنید.

زمانی که پروفایل شما منقضی شود، از سیستم حذف خواهد شد. شما یک پیام در حساب خود دریافت خواهید کرد.

هنوز هم می توانید یک نمایه جدید ایجاد کنید. اگر نمایه شما در شرف منقضی شدن است، می‌توانید عکس‌های صفحه نمایه خود را چاپ کنید تا وارد کردن مجدد داده‌هایتان آسان‌تر شود.

تا زمانی که پروفایل موجود شما منقضی نشده است، یک نمایه جدید ایجاد نکنید. اگر این کار را انجام دهید، ابتدا باید نمایه موجود خود را پس بگیرید.

برای برداشتن پروفایل خود:

به حساب خود وارد شوید
در صفحه اصلی به «مشاهده برنامه‌هایی که ارسال کرده‌اید» بروید
روی پیوند “برداشت نمایه” کلیک کنید
روی دکمه “ادامه” در زیر “هشدار!” کلیک کنید. متن زیر عنوان “دوست داری امروز چه کار کنی؟”
اگر نمایه جدیدی ارسال نکنید، نمی‌توانید اکسپرس اینتری را در پروفایل‌های خود در هیچ تابلوی شغلی ذکر کنید.

اگر یک نمایه جدید ارسال کنید، یک نمایه جدید دریافت خواهید کرد:

شماره پروفایل اکسپرس اینتری
کد اعتبار سنجی Job Seeker برای Job Bank
راه های دیگر مهاجرت
شما می توانید از طریق برنامه نامزد استانی به طور مستقیم به یک استان یا منطقه درخواست دهید یا از گزینه های دیگر برای مهاجرت به کانادا مطلع شوید.

برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین ما در وست ادوایزر در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *