Search
Close this search box.

مهاجرت به نوا اسکوشیا 2019 – مهاجرت به کانادا

مهاجرت به نوا اسکوشیا 2019 - مهاجرت به کانادا

آخرین مطالب خواندنی

مهاجرت به نوا اسکوشیا 2019 – مهاجرت به کانادا

استان نوا اسکوشیا شبه جزیره ای متصل به کانادا است که توسط باریکه تنگه چیک ناکاتو به سرزمین اصلی کانادا متصل است.  جمعیتی حدود 930000 نفر دارد و جز کم جمعیت ترین استان های کانادا به حساب می آید. که اکثرا از کشورهای ایرلند ،فرانسه، عرب، آلمان، هلند و تقریبا 30درصد جمعیت اسکاتلندی هستند. زبان رسمی این کشور فذانسه و انگلیسی است. نوا اسکوشیا جز استان های ساحلی کانادا و همچنین از استان های آتلانتیکی به شمار می آید.  دارای آب و هوای معتدل و چهار فصل است.

از اقتصاد روبه رشد این استان می توان به ماهیگیری و معدن و از میان دانشگاه های موجود می توان به کالج Dalhousie ، saint Mary ، Saint Mount و کالج Nova Scotia اشاره کرد.

مزایای مهاجرت به نوا اسکوشیا

از مزایای آن می توان به خدمات درمانی رایگان اشاره کرد که طبق قوانین کانادا تمامی شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند. تحصیل در محیط دو زبانه نیز از مزایای زندگی در این کشور است. لازم به ذکر است که این بیمه خدمات زیبایی و غیر ضروری را شامل نمی شود. لیست خدمات غیر رایگان در هر استان متفاوت است. طرح بهداشتی این استان تمامی خدمات ضروری فیزیکی در مطب دکتر، خانه یا بیمارستان را بیمه می‌کند.

روش های مهاجرت به نوا اسکوشیا

طبق آمار تعداد مهاجرانی که سالانهبه این استان مهاجرت می کنند حدود 3000 نفر است. از راه های مهاجرت به این ایالت می توان سرمایه گذاری، ویزای کاری (Express entry) و تحصیلی را برشمرد. نوا اسکوشیا با دارا بودن دانشگاه و کالج های عالی از ایالت های مناسب برای ویزای تحصیلی است. سیستم آموزشی این ایالت جز با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان است.

کسانی که قصد اقامت موقت را دارند، یکی از راه های پیشنهادی: ایجاد کسب و کار، کارآفرینی است.

برای مدیرهای ارشد و کسانی که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند و تجربه کافی دارند برنامه کارآفرینی ارائه می شود. این افراد با ارائه بیزنس پلن خود بعد از دریافت تایید نامه استانی، باید در ابتدا به صورت موقت به نوااسکوشیا مهاجرت کرده و مستقر شوند و در مرحله بعدی تجارت و کسب و کار خود را در این ایالت از سر بگیرند و روزانه فعالیت داشته باشند.

شرایط مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی نوااسکوشیا:

  • سن بالای 21 سال
  • تمکن مالی
  • سرمایه گذاری حداقل 150.000 هزار دلار
  • دارا بودن سابقه کار (حداقل 3 تا 5 سال)
  • تسلط به زبان (CLB5)

نوا اسکوشیا برای جذب بیشتر مهاجرین ، مهاجر متخصص را در برنامه انتخابی استانی خود آورده است که به جذب مهاجر کمک می کند. در این برنامه چندین روش از جمله متخصصین، کار خانوادگی و ارتباط خانوادگی در نوا اسکوشیا وجود دارد که اخیراً این استان تلاش بسیاری داشته‌است که دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل این استان را جهت کار و اقامت جذب کند.

نوا اسکوشیا همانند بقیه استانها لیست مشاغل مورد نیاز معرفی کرده است که سالانه تعدادی متقاضی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم از طریق برنامه اکسپرس انتری(نیروی متخصص) انتخاب می نماید اخیرا نیز اقدام به صدور 430 دعوتنامه برای پرستاران با حداقل امتیاز 300 در اکسپرس انتری نموده است.

مشاغل مورد نیاز در نوا اسکوشیا به شرح زیر هستند:

حسابدار، مسئول مالی، مسئول تبلیغات، تکنسین اداری، پرستار، روانپزشک، مدرس آموزشگاه، مشاور حقوقی و کارمند خدمات اجتماعی از جمله مشاغلی هستند که در حال حاضر در نوا اسکوشیا مورد نیاز است.

 

شرایط مهاجرت به نوا اسکوشیا

علاقه مندان در نظر داشته باشند شرایط قبولی استانی به مراتب بهتر از اکسپرس انتری شده و عزیزان با حداقل امتیاز به شرح زیر واجد شرایط هستند :
1.سن تا 40 سال
2.مدرک تحصیلی لیسانس
3.ایلتز فقط 6 جنرال
4.سابقه کار حداقل 1 سال

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *