Search
Search
Close this search box.

مهاجرت به شیلی

مهاجرت_به_شیلی

آخرین مطالب خواندنی

مطمئنا مهاجرت یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی یک شخص محسوب میشود و قطعا لازم به در نظرگرفتن جزئیات فراوانی خواهد بود. گروه مشاوره ی مهاجرتی وست ادوایزر با داشتن کارشناسان مجرب در زمینه مهاجرت ، به شما کمک میکند تا این راه را با کمترین دغدغه و ارامش خاطر بگذرانید. کشور شیلی در چند سال اخیر در بین هموطنان ما هم مورد استقبال قرار گرفته است.از این رو  مشاوران ما نیز مهاجرت به شیلی را در لیست پیشنهادات خود برای کسانی که قصد مهاجرت دارند را قرار داده است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در خصوص کشور شیلی و روش های مهاجرت به شیلی را با هم بررسی کنیم.

مهاجرت به شیلی

کشور شیلی به نام رسمی جمهوری شیلی کشوری واقع در آمریکای جنوبی است که پایتخت و مهم ترین شهر آن سانتیاگو است.

زبان رسمی کشور شیلی اسپانیولی و واحد پول این کشور پزوی شیلی است.

کشور شیلی از نظر آب و هوا بسیار متنوع بوده و این کشور از نظر اقتصادی تمکن مالی خوبی دارد وشرایط کار و تحصیل در آن بسیار خوب است .

کشور شیلی از نظر بهداشت و درمان در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

برای مهاجرت به کشور شیلی و اخذ پاسپورت راه های متنوعی وجود دارد.

اطلاعات عمومی در خصوص کشور شیلی

کشور شیلی در آمریکای جنوبی قرار گرفته است و پایتخت آن شهر سانتیاگو است. زبان مردم این کشور اسپانیایی است البته که این یک گویش است و حتی مردم شیلی از اسپانیایی ها با سرعت بیشتری سخن میگویند و گویشی خاص دارند.

این کشور طولانی ترین ساحل دریایی را دارد و بزرگترین استخر جهان به نام سن آلفونسو در شهری به نام آلگاروبو قرار دارد و از اقیانوس آرام به همراه یک پمپ آب فیلتر شده برای تامین آب خود استفاده میکند.

همچنین قدیمی ترین بیابان جهان به نام بیابان آتاکاما بین سه کشور شیلی ، پرو و بولیوی قرار گرفته است.

سفارت کشور شیلی در تهران از سال 2016 شروع به فعالیت کرده است. و این موضوع باعث رشد مهاجرت به شیلی شده است.

سفر توریستی به شیلی :

سفر توریستی نیاز به رعایت ۳ موضوع مهم را دارد:

 • اگر قبلا ویزای توریستی کشور شیلی یا کشور دیگری را اخذ کرده باشید و بدقولی داشته باشید شرایط مهاجرت توریستی برای شما به صورت مجدد اعمال نمی‌شود ویزای توریستی این کشور در رده بندی مشخصی دنبال می‌شود مثلاً کسانی که ویزای توریستی کشور شیلی را انتخاب کرده‌اند می‌دانند که برای اخذ این ویزا نیاز به اثبات بازگشت به کشور مبدأ است.
 • افراد باید اثبات نمایند که اگر قصد دارند به کشور شیلی بازگردند باید مدارکی برای اثبات آن وجود داشته باشد و مهم است که افراد گواهی مخصوص به شغل و یا تحصیل داشته باشند.
 • افراد نیاز دارند به نامه تمکن مالی و به پول نقد و تبدیل آن به ارز

مهاجرت به شیلی

چرا مهاجرت به شیلی؟

اولین موردی که در خصوص کشور شیلی مورد توجه قرار گرفته است سطح بهداشت و درمان در شیلی است که به صورت دولتی و با قیمت مناسب در دسترس افراد قرار گرفته است و رضایت بالایی را در بین مردم دارد.

یکی دیگر از مزیت های مهاجرت به شیلی امکان دو تابعیتی بودن در این کشور است یعنی شما میتوانید همزمان هم شهروند ایرانی باشید و هم برای اقامت دائم شیلی اقدام کنید.

کشور شیلی بعد از کانادا دومین رتبه اقتصاد را در قاره آمریکا دارد از این رو افراد را برای مهاجرت به شیلی متقاعد می کند.

سطح اشتغال در این کشور بسیار بالاست و این یکی از موارد و مزیت های مهاجر به شیلی به شمار میرود.

کشور شیلی نسبت به سایر کشورهای امریکای جنوبی در هزینه های مسکن و خرید و خورد و خوراک مناسب است و به عنوان کم هزینه ترین کشور آمریکای جنوبی یاد می شود.

به لحاظ اقتصادی ، شیلی دارای ثبات خوبی است و در طی چند سال گذشته پیشرفت خوبی را داشته است.

به لحاظ سیاسی و اجتماعی شیلی دارای ثبات بیشتری از سایر کشورهای امریکاست و میزان جرم و فساد در شیلی کمتر از سایر کشورهای امریکایی است.

با داشتن پاسپورت شیلی شما به ۱۷۴  کشور از جمله اتحادیه اروپا ، کانادا و آمریکا میتوانید بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

همچنین بخوانید : روش های مهاجرت به کانادا در 2020

مهاجرت به شیلی از طریق کار

اگر قصد دارید از طریق کاری به شیلی مهاجرت کنید ابتدا بایستی که از جانب کارفرمای خود دعوت نامه دریافت کنید و سپس با آن به سفارت شیلی بروید تا اقدامات بعدی انجام شود. دقت کنید شخصی که دعوت نامه از یک شرکت برای کار در شیلی دریافت کرده است موظف به کار در آن شرکت به مدت ۲ سال میباشد.

چه مدارکی برای دریافت ویزای کار شیلی باید داشته باشیم؟

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی
 • اصل و فتوکپی مدارک شناسایی
 • مدرک معتبر زبان
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • رزومه و سوابق کاری

مهاجرت به شیلی از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد دارید از جهت سرمایه گذاری برای مهاجرت اقدام کنید بایستی طرحی داشته باشید تا بتواند دولت شیلی را از جهت سود آوری و بازدهی این طرح توجیه کند.

مهاجرت به شیلی از طریق تحصیل

در دانشگاه های این کشور دروس به زبان اسپانیولی تدریس میشوند و اگر کسی آشنایی به این زبان را نداشته باشد می بایست در کلاسهای اموزشی این زبان شرکت کند. دقت کنید با مهاجرت به شیلی از طریق تحصیل شما نمیتوانید اقامت دائم شیلی را دریافت کنید.

مهاجرت تحصیلی به کشور شیلی شرایط خاص خودش را دارد یعنی شخص قرار است که در ابتدا بودجه و سرمایه‌های خودش را بررسی کند و بعد از آن باید  در یکی از دانشگاه های شیلی پذیرفته شود.

افراد باید رزومه تحصیلی خود را ارائه کنند  و نیاز به مدرک اصل دیپلم دبیرستان و ریز نمرات تحصیلی دبیرستان را دارند.

هر شخص باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند

و علاوه بر آن گواهی سلامت پزشکی برای شخص در نظر گرفته شود

و گواهی تمکن مالی بسیار پر اهمیت است در نظر داشته   باشید که در دانشگاه های خصوصی کشور شیلی زبان انگلیسی وجود دارد

شما برای ورود به برخی از دانشگاه‌های دولتی در این کشور باید نمرات عالی داشته باشید در نظر بگیرید که به طور کلی جریان‌های تحصیلی در این کشور بر اساس شرایط آموزشی بررسی می‌شود. مقطع لیسانس در کشور شیلی ۴ سال زمان نیاز دارد و مدرک ارائه شده آن معادل با Licenciature  است در صورتی که رشته انتخابی شما مهندسی به خصوص مهندسی معماری باشد نیاز است که ۵ سال برای دوره لیسانس در نظر گرفته شود.

کشور شیلی و راه های مهاجرت به آن

مهاجرت به شیلی از طریق ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی

ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی مخصوص افرادی می باشد که منبع در آمد ثابتی در کشور خود داشته باشند و دولت شیلی متقاعد شود که این افراد میتوانند از پس هزینه های زندگی در کشور مقسط بر می آیند.

بطور مثال:

داشتن حقوق بازنشستگی

دریافت اجاره ملک

دریافت سود سپرده از بانک

داشتن شرکت و ارایه مدارک مبنی بر درآمد ماهانه

با دریافت این نوع ویزا شخص اجازه کار در کشور شیلی را دارد که اهمیت بسیار بالایی نسبت به کشور های دیگر دارد.

شیلی و راه های مهاجرت به ان

مهاجرت از طریق همراه به شیلی :

در این نوع مهاجرت در صورتی که یک سال از شرایط زندگی مهاجر گذشته باشد فرد می‌تواند  در خواست آمدن همسر و فرزندان خود را بدهد

فرد باید فرم مخصوص پر کند و فرم مخصوص باید به صورتی طراحی شده باشد که سفارت متوجه شود که چقدر می‌توانید از پس هزینه‌ها ی زندگی در شیلی برآیید.

مهاجرت برای همراهان اصول مشخصی را دارا میباشد

 • مانند اینکه همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال می‌توانند از طریق ویزای همراه در دانشگاه تحصیل کنند و همینطور شرایط کار برای همسر فرد نیز فراهم می‌شود.

یا اینکه در ویزای همراه افراد تنها اجازه استفاده از بیمه‌های خصوصی را دارند و اجازه استفاده از بیمه‌های هایی که از بودجه های دولتی تامین می‌شود را افراد می‌توانند بعد از دوسال تمدید  استفاده کنند

یکی دیگر از شرایط مهاجرت همراه این است که فرد اصلی در این کشور می‌بایست منزل تهیه نماید و همینطور باید شغل مناسب داشته باشد

فردی که شرایط مهاجرت به شیلی را دارد باید هم از نظر اقتصادی قوی باشد  و هم هیچ نوع پرونده قضایی نداشته باشد.

شیلی

مهاجرت پناهندگی به شیلی

در این روش از مهاجرت ابتدا باید  تابعیت افراد بررسی شود

بسیاری از ملیت‌ها شرایط برای پناهندگی در کشور شیلی را ندارند و دولت حمایت‌های لازم را بسیار محدودتر کرده اند کشور شیلی فضای عالی برای کار و زندگی است و انتخاب روش پناهندگی تنها دردسرساز بوده و مشکل‌آفرین خواهد بود.

مهاجرت به شیلی

مهاجرت از طریق تولد به شیلی :

تولد فرزند یک عامل بسیار خوب برای مهاجرت است

کشور شیلی دو قانون برای  برای تابعیت تولد فرزند دارد

که قانون اول این است که اگر پدر و مادر تبعه کشور شیلی باشند فرزند چه در خاک شیلی متولد شده باشد و چه در یک کشور دیگر تابعیت شیلی برای وی در نظر گرفته می‌شود.

قانون دوم پدر و مادر برای گردشگری وارد این کشور شده‌اند مادر باردار بوده و طبق زمان تعیین شده فرزند وی در خاک کشور شیلی متولد شود شرایط مالی پدر و مادر و تمایل آنها برای زندگی در این کشور بررسی می‌شود در صورتی که تمکن مالی به درستی وجود داشته باشد و البته که پدر و مادر شرایط زندگی در خاک این کشور را داشته باشند به آنها اجازه داده می‌شود که در عرض یک ماه با ویزای سرمایه‌گذاری وارد خاک کشور شیلی شوند. پس از آن درخواست برای تابعیت شیلی برای فرزندان صورت می‌گیرد.

برای تولد فرزند در این کشور چند  موضوع بسیار مهم وجود دارد

 • پدر و مادر نباید اعتیاد داشته باشند و یا نباید پرونده قضایی داشته باشند.
 • نیاز است وضعیت سکونت اشخاص ارزیابی شود
 • در زمینه تولد در این کشور بهتر است که میزان سرمایه خود را افزایش دهید

شیلی و راه های مهاجرت به آن

مهاجرت از طریق ازدواج به شیلی

برای مهاجرت به کشور شیلی از طریق ازدواج تنها یک دوره یک ماهه زمان در اختیار افراد قرار می‌گیرد که ازدواج خود را ثبت کنند .

بسیار مهم است که در این دوره ثابت کنید که ازدواج تان واقعی است و تمکن مالی لازم را دارا میباشید .

مهاجرت به کشور شیلی از طریق ازدواج می‌تواند یک شروع خوب برای اقامت دائم باشد. در کمتر از سه سال به هیچ عنوان شرایط برای اقامت دائم در این کشور رویت نخواهد شد و قطعاً باید یک سال از ازدواج شما گذشته باشد.

شیلی

مهاجرت شرایط خاص به شیلی

یکی از شرایط بسیار خوب برای مهاجرت به کشور شیلی این است که شرایط ورزشی درستی داشته باشید، این کشور هر ساله در المپیاد سرشناس بوده و جذب ورزشکاران حرفه‌ای بخش مهمی از شرایط مهاجرتی به کشور شیلی محسوب می‌شود. ورزشکاران می‌توانند در ابتدا با ویزای شرایط خاص وارد کشور شیلی شوند. مشخص است که این موضوع در سال‌های اخیر می‌تواند شاخص‌های دقیقی داشته باشند.

شیلی

هزینه های اخذ اقامت شیلی چقدر است؟

هزینه روشهای اخذ اقامت شیلی با توجه به نوع ویزا و شرایط متفاوت بوده و شامل هزینه های تاییدیه مدارک و هزینه های وکیل در دو کشور است.

پس از چه زمانی میتوان درخواست پاسپورت شیلی داد؟

شما از هر روشی برای دریافت ویزای شیلی اقدام کنید پس از حضور ۱٨۳ روز در هر سال و پس از ۵ سال متقاضی به همراه کل خانواده میتوانند درخواست پاسپورت دهند.

مشاوران ما در وست ادوایزر در تلاشند تا با ارائه مشاوره های مهاجرتی شما را یاری کنند تمرکز مجموعه وست بر روی اقامت شیلی از راههای دریافت ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و ویزای کار است. البته که ما در کلیه زمینه های مهاجرتی و کلیه کشورها از جمله مهاجرت به ترکیه و … فعالیت داریم.

بهتر است با مشاورین وست ادوایزر تماس بگیرید تا بتوانند شمارا در این مسیر راهنمایی کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

یک پاسخ

 1. سلام و وقت بخیر… برای اخذ اقامت کشور شیلی چطور میتونم درخدمتتون باشم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب