مطمئنا مهاجرت یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی یک شخص محسوب میشود و قطعا لازم به در نظرگرفتن جزئیات فراوانی خواهد بود. گروه مشاوره ی مهاجرتی وست با داشتن کارشناسان مجرب در زمینه مهاجرت ، به شما کمک میکند تا این راه را با کمترین دغدغه و ارامش خاطر بگذرانید. کشور شیلی در چند سال اخیر در بین هموطنان ما هم مورد استقبال قرار گرفته است از این رو  مشاوران ما نیز مهاجرت به شیلی را در لیست پیشنهادات خود برای کسانی که قصد مهاجرت دارند را قرار داده است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در خصوص کشور شیلی و روش های مهاجرت به شیلی را با هم بررسی کنیم.

اطلاعات عمومی در خصوص کشور شیلی

کشور شیلی آمریکای جنوبی قرار گرفته است و پایتخت آن شهر سانتیاگو است. زبان مردم این کشور اسپانیایی است البته که این یک گویش است و حتی مردم شیلی از اسپانیایی ها با سرعت بیشتری سخن میگویند و گویشی خاص دارند.

این کشور طولانی ترین ساحل دریایی را دارد و بزرگترین استخر جهان به نام سن آلفونسو در شهری به نام آلگاروبو قرار دارد و از اقیانوس آرام به همراه یک پمپ آب فیلتر شده برای تامین آب خود استفاده میکند.

همچنین قدیمی ترین بیابان جهان به نام بیابان آتاکاما بین سه کشور شیلی ، پرو و بولیوی قرار گرفته است.

سفارت کشور شیلی در تهران از سال 2016 شروع به فعالیت کرده است. و این موضوع باعث رشد مهاجرت به شیلی شده است.

مهاجرت به شیلی

چرا مهاجرت به شیلی؟

اولین موردی که در خصوص کشور شیلی مورد توجه قرار گرفته است سطح بهداشت و درمان در شیلی است که به صورت دولتی و با قیمت مناسب در دسترس افراد قرار گرفته است و رضایت بالایی را در بین مردم دارد.

یکی دیگر از مزیت های مهاجرت به شیلی امکان دو تابعیتی بودن در این کشور است یعنی شما میتوانید همزمان هم شهروند ایرانی باشید و هم برای اقامت دائم شیلی اقدام کنید.

کشور شیلی بعد از کانادا دومین رتبه اقتصاد را در قاره آمریکا دارد از این رو افراد را برای مهاجرت به شیلی متقاعد می کند.

سطح اشتغال در این کشور بسیار بالاست و این یکی از موارد و مزیت های مهاجر به شیلی به شمار میرود.

کشور شیلی نسبت به سایر کشورهای امریکای جنوبی در هزینه های مسکن و خرید و خورد و خوراک مناسب است و به عنوان کم هزینه ترین کشور آمریکای جنوبی یاد می شود.

به لحاظ اقتصادی ، شیلی دارای ثبات خوبی است و در طی چند سال گذشته پیشرفت خوبی را داشته است.

به لحاظ سیاسی و اجتماعی شیلی دارای ثبات بیشتری از سایر کشورهای امریکاست و میزان جرم و فساد در شیلی کمتر از سایر کشورهای امریکایی است.

با داشتن پاسپورت شیلی شما به ۱۷۴  کشور از جمله اتحادیه اروپا ، کانادا و آمریکا میتوانید بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

همچنین بخوانید : روش های مهاجرت به کانادا در 2020

مهاجرت به شیلی از طریق کار

اگر قصد دارید از طریق کاری به شیلی مهاجرت کنید ابتدا بایستی که از جانب کارفرمای خود دعوت نامه دریافت کنید و سپس با آن به سفارت شیلی بروید تا اقدامات بعدی انجام شود. دقت کنید شخصی که دعوت نامه از یک شرکت برای کار در شیلی دریافت کرده است موظف به کار در آن شرکت به مدت ۲ سال میباشد.

چه مدارکی برای دریافت ویزای کار شیلی باید داشته باشیم؟

مهاجرت به شیلی از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد دارید از جهت سرمایه گذاری برای مهاجرت اقدام کنید بایستی طرحی داشته باشید تا بتواند دولت شیلی را از جهت سود آوری و بازدهی این طرح توجیه کند.

مهاجرت به شیلی از طریق تحصیل

در دانشگاه های این کشور دروس به زبان اسپانیولی تدریس میشوند و اگر کسی آشنایی به این زبان را نداشته باشد می بایست در کلاسهای اموزشی این زبان شرکت کند. دقت کنید با مهاجرت به شیلی از طریق تحصیل شما نمیتوانید اقامت دائم شیلی را دریافت کنید.

برای تحصیل در شیلی بایستی ابتدا پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود مدارک زیر را اماده کنید تا بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید:

مهاجرت به شیلی از طریق ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی

ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی مخصوص افرادی می باشد که منبع در آمد ثابتی در کشور خود داشته باشند و دولت شیلی متقاعد شود که این افراد میتوانند از پس هزینه های زندگی در کشور مقسط بر می آیند.

بطور مثال:

داشتن حقوق بازنشستگی

دریافت اجاره ملک

دریافت سود سپرده از بانک

داشتن شرکت و ارایه مدارک مبنی بر درآمد ماهانه

با دریافت این نوع ویزا شخص اجازه کار در کشور شیلی را دارد که اهمیت بسیار بالایی نسبت به کشور های دیگر دارد.

هزینه های اخذ اقامت شیلی چقدر است؟

هزینه روشهای اخذ اقامت شیلی با توجه به نوع ویزا و شرایط متفاوت بوده و شامل هزینه های تاییدیه مدارک و هزینه های وکیل در دو کشور است.

پس از چه زمانی میتوان درخواست پاسپورت شیلی داد؟

شما از هر روشی برای دریافت ویزای شیلی اقدام کنید پس از حضور ۱٨۳ روز در هر سال و پس از ۵ سال متقاضی به همراه کل خانواده میتوانند درخواست پاسپورت دهند.

مشاوران ما در وست ادوایزر در تلاشند تا با ارائه مشاوره های مهاجرتی شما را یاری کنند تمرکز مجموعه وست بر روی اقامت شیلی از راههای دریافت ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و ویزای کار است. البته که ما در کلیه زمینه های مهاجرتی و کلیه کشورها از جمله مهاجرت به ترکیه و … فعالیت داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *