Search
Close this search box.

مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی متخصص (Skilled worker)

آخرین مطالب خواندنی

 

مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی متخصص (Skilled worker): استرالیا یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی را به سمت ‌وسوی خودش می‌کشد. این کشور با داشتن تنوع فرهنگی، شهرهای پویا ،اقتصاد قوی، رفاه مالی ،کیفیت بالای زندگی،امنیت شغلی و استاندارد های آموزشی برتر  به یکی از مقاصد برتر مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل شده است. اقتصاد این کشور سال‌هاست که بدون مانع در حال رشد است و سیاست‌های مهاجرتی آن نقش بسیار مهمی در موفقیت آن داشته‌اند. محبوب ترین و کم هزینه ترین روش مهاجرتی به این کشور ، مهاجرت از طریق برنامه های نیروی متخصص می باشد.
نیروی متخصص به افرادی که دارای مهارت خاصی با توجه به رشته تحصیلی و سابقه کاری خود هستند، گفته می شود. این دسته از افراد به راحتی میتوانند از طریق این برنامه های مهاجرتی اقامت دائم استرالیا را از ابتدای ورودشان به این کشور دریافت کنند.
افرادی که علاقه مند مهاجرت به استرالیا از این روش هستند میتوانند با توجه به سیستم امتیاز بندی تعریف شده شانس خود را برای دریافت اقامت دائم استرالیا امتحان کنند.

مزایای مهاجرت به استرلیا از طریق نیرو متخصص

مهاجرت به استرالیا، به‌ویژه از طریق نیروی متخصص، یک راهی است که درآن فرد نه تنها به دنبال توسعه حرفه‌ای، بلکه در تحقق رویاهای یک زندگی بهتر و متفاوت نیز مشغول به جستجو می‌شود.

مزایا:

فرصت‌های شغلی بی‌پایاناسترالیا با بازار کار پویا و تنوع شغلی فراوان، به مهاجران نیروی متخصص امکان می‌دهد که در حوزه‌های مختلف اقتصادی، از فرصت‌های شغلی فراوان بهره‌مند شوند.

حقوق و مزایا عالی: سیاست‌های پایدار حقوق کارگران و مزایای اجتماعی در استرالیا، به مهاجران امکان می‌دهد تا به شکل مناسبی از نتایج تلاش‌های خود بهره‌مند شوند.

زندگی با کیفیتبا محیط زیبا، هوای مطبوع، و سیستم بهداشتی-درمانی عالی، زندگی در استرالیا برای مهاجران تجربه‌ای فراتر از انتظارات است.

تحصیلات معتبر و پیشرفت حرفه‌ایامکان دسترسی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی معتبر در استرالیا، به مهاجران این امکان را می‌دهد تا مسیر تحصیلی و حرفه‌ای خود را به بهترین شکل پیش ببرند.

تنوع فرهنگی و اجتماعیاسترالیا با جامعه متنوع و پویا، به مهاجران فرصت می‌دهد تا در یک فضای فرهنگی گسترده و دوستانه زندگی کنند.

سیستم امتیاز بندی برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استرالیا، یک سیستم است که بر اساس معیارهای مختلفی به متقاضیان امتیاز می‌دهد.
برای ورود به این سیستم ، می بایست حداقل امتیاز 65 را با توجه به فاکتور های زیر به دست آورد.

   مهم ترین معیار های امتیاز دهی

سن

21 تا 45 سال

مدرک تحصیلی

حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا مدارک فنی حرفه ای

سوابق کاری

حداقل یک سال سابقه کاری

سطح زبان انگلیسی

حداقل آیلتس 6 ( در هر چهار ماژول) یا آزمون های
CAE/TOFLE/PTE

انواع ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی متخصص

Skilled Independent Visa (subclass 189)

ویزای 189 یکی از انواع ویزاهای مهاجرت به استرالیا می‌باشد و به نام “Skilled Independent Visa (subclass 189)” شناخته می‌شود. این ویزا برای افرادی است که توانایی و مهارت‌های لازم برای پر کردن نیازهای شغلی استرالیا را دارند و به طور مستقل از نیازها یا حمایت ایالت‌ها یا ارتباط خانوادگی، اقدام به مهاجرت دائمی به این کشور می‌کنند.

مزایای ویزا 189

 • دریافت اقامت دائم از ابتدای ورود برای کل اعضای خانواده
 • انتخاب محل سکونت و اقامت از ابتدای ورود
 • بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی رایگان برای کل اعضای خانواده
 • اجازه تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال
 • اجازه کار تخصصی و غیر تخصصی به صورت قانونی در تمامی مشاغل
 • تحصیل در دانشگاه های استرالیا با هزینه یک سوم دانشجوی بین الملل
 • دریافت پاسپورت پس از سه سال

Skilled Nominated Visa 

این نوع ویزا ، ویزای اقامت دائم است که به شخص ارائه می شود . از شرایط اصلی این ویزا داشتن اسپانسر ایالتی / منطقه ای در استرالیا می باشد. این نوع ویزا برای افرادی است که حداقل امتیاز 60 را کسب کرده اند. بسته به نوع عنوان شغلی و رشته  فرد میتواند 5 امتیاز کمکی از این نوع ویزا دریافت کند. افرادی که از این طریق اقدام می کنند باید 2 سال در ایالتی که از آن اسپانسرشیب گرفته اند زندگی کنند.

ویزای Skilled Nominated (subclass 190) یکی از ویزاهای مهاجرت به استرالیا است که به افراد مهاجرتی با تخصص و مهارت‌های خاص امکان مهاجرت دائمی به این کشور را فراهم می‌کند. این ویزا به افرادی اختصاص می‌یابد که توانایی لازم برای پر کردن نیازهای شغلی خاص در استرالیا را دارند و توسط یکی از ایالت‌ها یا مناطق خود آن را نامزد کرده‌اند. در زیر، جوانب مختلف ویزای Skilled Nominated را توضیح می‌دهیم:

الزامات اولیه: برای ویزای Skilled Nominated، افراد باید از مهارت‌ها و تخصص‌های خود در یکی از شغل‌های مورد نیاز استرالیا برخوردار باشند. همچنین، آن‌ها باید از یکی از ایالت‌ها یا مناطق استرالیا نامزدی (نامینیشن) دریافت کرده باشند.

امتیازدهی: برای مهاجرت با این ویزا، افراد نیاز به کسب امتیازات مشخص دارند. امتیازات بر اساس عواملی نظیر تجربه شغلی، تحصیلات، زبان انگلیسی، و سن تعیین می‌شوند. حداقل امتیاز مورد نیاز برای ویزای Skilled Nominated 65 امتیاز است.

نامزدی توسط ایالت یا منطقه: یکی از ویژگی‌های اصلی این ویزا، نامزدی توسط یکی از ایالت‌ها یا مناطق استرالیا است. این امر به افراد این امکان را می‌دهد که با توجه به نیازهای شغلی خاص هر ایالت یا منطقه، نامزدی خود را ثابت کنند.

اجبار به اقامت در ایالت یا منطقه: افرادی که این ویزا را دریافت کرده‌اند، ملزم به اقامت در ایالت یا منطقه‌ای که آن‌ها را نامزد کرده است، هستند. این امر به تعزیز مهاجرت در مناطق منزوی و نیازمندتر کمک می‌کند.

حقوق ویژه برای مهاجران: افرادی که با ویزای Skilled Nominated به استرالیا مهاجرت می‌کنند، از حقوق ویژه‌ای مانند دسترسی به سیستم بهداشت و درمان ملی (Medicare) بهره‌مند می‌شوند.

پیشنهاد توجه: برای موفقیت در درخواست ویزای Skilled Nominated، افراد باید با دقت نیازمندی‌ها و شغل‌های مورد نیاز هر ایالت یا منطقه را بررسی کرده و درخواست خود را با دلایل قوی تقدیم کنند.

شرایط و مزایای ویزا 190

 • دریافت اقامت دائم از ابتدای ورود برای کل اعضای خانواده
 • سکونت در ایالت مد نظر به مدت 2 سال
 • بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی رایگان برای کل اعضای خانواده
 • اجازه تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال
 • اجازه کار تخصصی و غیر تخصصی به صورت قانونی در تمامی مشاغل
 • تحصیل رایگان در دانشگاه
 • دریافت پاسپورت پس از سه سال

ویزای 491 “Skilled Work Regional (Provisional) Visa

ویزای 491، یکی از ویزاهای موقت برای مهاجرت به استرالیا است که در 16 نوامبر 2019 جایگزین ویزا 481 شده است. این نوع ویزا مختص افرادی است که حداقل امتیاز 65 را کسب نکرده و از یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا درخواست امتیاز کمکی میکنند. .ویزا ی  491 یک اقامت موقت پنج ساله به افراد می دهد که تحت شرایط زیر میتوان آن را پس از 3 سال به اقامت دائم تبدیل کرد:

 • حضور حداقل 3 سال در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا
 • دریافت سالانه حقوق 54 هزار دلار استرالیا به مدت 2 سال

مزایای ویزا 491

 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان در مدارس دولتی
 • بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی رایگان برای کل اعضای خانواده
 • اجازه کار تخصصی و غیر تخصصی به صورت قانونی در تمامی مشاغل

مقایسه ویزای کار استرلیا موقت و دائم 

 

فرآیند اخذ ویزا ی استرالیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی متخصص

 1. دریافت ارزیابی مثبت از یکی از سازمان های ارزیابی در کشور استرالیا
 2. ثبت پروفایل EOI
 3. درخواست اسپانسر ایالتی
 4. لاج کردن پرنده در اداره مهاجرت
 5. پیگیری تا زمان صدور ویزا

جدول امتیاز بندی برای مهاجرت به کشور استرالیا از طریق نیروی متخصص

معیار

توضیحات

امتیاز

سن

18-24 سال

25

25-32سال

30

33-39 سال

25

40-44 سال

15

مدرک تحصیلی

دکتری

20

فوق لیسانس و لیسانس

15

فوق دیپلم و مدارک معادل ( فنی حرفه ای)

10

سابقه ی کار مرتبط خارج از استرالیا

3 سال سابقه ی مرتبط

5

5 سال سابقه ی مرتبط

10

8 سال سابقه ی مرتبط

15

نمره ی زبان انگلیسی

آیلتس 6 یا 50 PTE

0

آیلتس 7 یا 65 PTE

10

آیلتس 8 یا 79 PTE

20

امتیاز های کمکی

امتیاز زبان همسر

5

امتیاز مدرک تحصیلی و شغلی همسر

5

آزمون ترجمه همزمان ناتی

5

 

کلام آخر

استرالیا در سالیان اخیر به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا تبدیل شده است. مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی متخصص آرزوی بسیاری از افراد است و مهاجران بسیاری از سراسر دنیا برای این برنامه  مهاجرتی اقدام می‌کنند. این شیوه از اخذ اقامت دائم راهی امن برای متخصصان شناخته می‌شود و پیشنهاد می‌کنیم که در صورت واجد شرایط بودن شانس خود را امتحان نمایید.
وست ادوایزر با جمع همکاران، مشاوران و تیم اجرایی تخصصی‌اش به شما متقاضیان عزیز کمک میکند تا پرونده مهاجرتی خود به استرالیا از طریق برنامه نیروی متخصص را آغاز نموده و تا لحظه موفقیت و اخذ ویزا در کنار شما خواهد بود.
برای اطلاع از شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی متخصص با شماره  مشاورین  وست ادوایزر در ارتباط باشین تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید