نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص 2019

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص 2019

استرالیا کوچکترین قاره جهان و بزرگترین جزیره جهان می باشد . اسم این کشور از کلمه لاتین AUSTRALAS ، به معنی جنوب ، گرفته شده که از افسانه “سرزمین ناشناخته جنوب” آمده است .

استرالیا کشوری توسعه یافته با مساحت  ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ و جمعیت 25 ملیون نفر ششمین کشور بزرگ جهان می باشد. این کشور دارای 6 ایالت و دو قلمرواست که از شهرهای بزرگ آن می توان سیدنی قدیمی ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا، پایتخت ایالت نیوساث‌ولزرا نام برد و ملبورن که دومین شهر بزرگ استرالیا،‌پایتخت ایالت ویکتوریاست. استرالیا دارای آب و هوایی معتدل است اما این آب و هوا به علت مساحت زیاد آن در نقاط مختلف متغیر است. این کشور طبیعت زیبا و عجایب دیدنی فراوانی دارد به همین دلیل هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. راه های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که ما در این شرکت قادر به انجام گرفتن ویزای شغلی هستیم.

مهاجرت به استرالیا

راه های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که ما در این شرکت قادر به انجام گرفتن ویزای شغلی هستیم که این روش یکی از متداولترین و آسانترین راههای مهاجرت به استرالیا می باشد. هر ساله لیست MLTSSL و STSOL توسط دولت استرالیا که حاوی مشاغل متخصصین مورد نیاز این کشور است برای آگاه کردن مهاجران ارائه می شود. در صورت داشتن رشته مرتبط و گرفتن 65 امتیاز شما می توانید از این روش برای مهاجرت اقدام کنید.

برای دریافت ویزای مهارت شغلی استرالیا شما باید شرایطی داشته باشید که در اینجا به آنها می پردازیم:

الف) تحصیلات و سابقه کار مرتبط با لیست مشاغل مربوطه

ب)  انجام ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط سازمان های ارزشیابی مربوطه در استرالیا

پ)  مدرک آیلتس 6 و یا بالاتر

ج)  سن کمتر از 50 سال

د) حداقل مجموع امتیاز 65

در صورت داشتن این شرایط متقاضیان می توانند از طریق یکی از این 3 روش اقدام کنند.

اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 189-مستقل

در این روش شما می توانید هر کجای استرالیا که بخواهید ساکن شوید چون به هیچ ارگان و ایالتی وابسته نیستسد. به همین دلیل این بهترین روش برای اقدام است. شما نیازی به اخذ حمایت از کارفرما و یا وابستگان فامیلی و یا ایالتی ندارید. برای این ویزا باید 65 امتیاز کسب کرده در skill select علاقه خود را جهت مهاجرت به این کشور بیان کنید و از این کشور دعوت نامه دریافت کنید. سن شخص متقاضی باید زیر 50 سال و نمره آیلتس 6 و امتیاز او65 باشد. رشته تحصیلی در لیست مشاغل MLTSSL باشد. در صورت داشتن همه این شرایط سوابق تحصیلی و شغلی توسط سازمان مربوطه ارزیابی می شود. شخص متقاضی باید فرم علاقمندی(EOI) جهت مهاجرت به استرالیا را تکمیل کند.  در این صورت دعوتنامه از طرف دولت دریافت می کند و درخواست ویزای خود را در اداره مهاجرت به استرالیا ثبت میکند.

اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 190-اسپانسر ایالتی

امتیاز مورد نیاز در این روش 60 می باشد. در این روش شخص متقاضی باید یکی از مشاغل موجود در لیست   SSTOL و حداقل 55 امتیاز را داشته باشد، در این صورت یکی از ایالت های استرالیا به او 5 امتیاز می دهد که امتیاز شخص به 60 برسد. در واقع با اینکار اسپانسر او خواهد شد. سن شخص متقاضی باید زیر 50 سال و نمره آیلس او 6 باشد.  اسپانسری یکی از ایالتها را کسب کرده باشد. در صورت داشتن همه این شرایط ، سوابق تحصیلی و شغلی توسط سازمان مربوطه ارزیابی می شود. شخص متقاضی باید نام ایالت اسپانسر کننده را اعلام و فرم علاقمندی(EOI) جهت مهاجرت به استرالیا را تکمیل کند.  در این صورت دعوتنامه از طرف دولت دریافت می کند و درخواست ویزای خود را در اداره مهاجرت به استرالیا ثبت میکند.
دارندگان این ویزا باید به مدت 2 سال در ایالت اسپانسر کننده کار و زندگی کنند. آنها از حقوق بیکاری و بازنشستگی و مزایای بیمه درمان رایگان برخوردار شوند. می توانند در این کشور اقامت دائم داشته باشند و با کسب شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنند.

اقامت موقت استرالیا ساب کلاس 489-اسپانسر فامیلی یا مناطق کم جمعیت

امتیاز مورد نیاز در این روش 50 می باشد. در این روش شخص متقاضی باید یکی از مشاغل موجود در لیست  STSOL را داشته باشد.   سن شخص متقاضی باید زیر 50 سال و نمره آیلتس او 6 باشد. این ویزا مخصوص متقاضیانی است که نتوانستند از طریق ویزاهای 189 یا 190 جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند می باشد. در این ویزا یکی از ایالتهای استرالیا یا یکی از اقوام متقاضی که در مناطق کم جمعیت استرالیا زندگی می کنند بعنوان اسپانسر 10 امتیاز به متقاضی اعطا می کنند تا به این طریق امتیاز متقاضی به حداقل مجموع امتیاز 60 و یا بالاتر که مورد نیاز تشکیل پرونده مهاجرت است برسد.این ویزا اقامت موقت 4 ساله با قید و شرط است و متقاضی متعهد است که 2 سال اول ورودش به استرالیا را درآن ایالت خاص کار و زندگی کند. برای این ویزا شخص باید اسپانسری یکی از اقوام ساکن در مناطق کم جمعیت و یا یکی از ایالتها را کسب کرده باشد. در صورت داشتن همه این شرایط ، سوابق تحصیلی و شغلی توسط سازمان مربوطه ارزیابی می شود. شخص متقاضی باید نام ایالت اسپانسر کننده را اعلام و فرم علاقمندی(EOI) جهت مهاجرت به استرالیا را تکمیل کند.  در این صورت دعوتنامه از طرف دولت دریافت می کند و درخواست ویزای خود را در اداره مهاجرت به استرالیا ثبت میکند.
شخص متقاضی با داشتن این ویزا می تواند به مدت 4 سال در استرالیا و 2 سال در ایالت مربوطه زندگی کنو و مشغول به کار و تحصیل شود. همسر و فرزندان متقاضی نیز از مزایای این ویزا بهره مند میشوند. در صورت داشتن شرایط می توانند این ویزا را به ویزای دائم 887 تبدیل کنند. این ویزا مزایای زیادی دارد ولی بعضی خدمات مانند بیمه درمان رایگان به دارندگان این ویزا تعلق نمیگیرد.