Search
Close this search box.

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص 2020

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

آخرین مطالب خواندنی

استرالیا کوچکترین قاره جهان و بزرگترین جزیره جهان می باشد . اسم این کشور از کلمه لاتین AUSTRALAS ، به معنی جنوب ، گرفته شده که از افسانه “سرزمین ناشناخته جنوب” آمده است .

استرالیا کشوری توسعه یافته با مساحت  ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ و جمعیت 25 ملیون نفر ششمین کشور بزرگ جهان می باشد. این کشور دارای 6 ایالت و دو قلمرواست که از شهرهای بزرگ آن می توان سیدنی قدیمی ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا، پایتخت ایالت نیوساث‌ولزرا نام برد و ملبورن که دومین شهر بزرگ استرالیا،‌پایتخت ایالت ویکتوریاست. استرالیا دارای آب و هوایی معتدل است اما این آب و هوا به علت مساحت زیاد آن در نقاط مختلف متغیر است. این کشور طبیعت زیبا و عجایب دیدنی فراوانی دارد به همین دلیل هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. راه های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که ما در این شرکت قادر به انجام گرفتن ویزای شغلی هستیم.

مهاجرت به استرالیا

راه های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که ما در این شرکت قادر به انجام گرفتن ویزای شغلی هستیم که این روش یکی از متداولترین و آسانترین راههای مهاجرت به استرالیا می باشد. هر ساله لیست MLTSSL و STSOL توسط دولت استرالیا که حاوی مشاغل متخصصین مورد نیاز این کشور است برای آگاه کردن مهاجران ارائه می شود. در صورت داشتن رشته مرتبط و گرفتن 65 امتیاز شما می توانید از این روش برای مهاجرت اقدام کنید.

برای دریافت ویزای مهارت شغلی استرالیا شما باید شرایطی داشته باشید که در اینجا به آنها می پردازیم:

الف) تحصیلات و سابقه کار مرتبط با لیست مشاغل مربوطه

ب)  انجام ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط سازمان های ارزشیابی مربوطه در استرالیا

پ)  مدرک آیلتس 6 و یا بالاتر

ج)  سن کمتر از 50 سال

د) حداقل مجموع امتیاز 65

در صورت داشتن این شرایط متقاضیان می توانند از طریق یکی از این 3 روش اقدام کنند.

اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 189-مستقل

در این روش شما می توانید هر کجای استرالیا که بخواهید ساکن شوید چون به هیچ ارگان و ایالتی وابسته نیستسد. به همین دلیل این بهترین روش برای اقدام است. شما نیازی به اخذ حمایت از کارفرما و یا وابستگان فامیلی و یا ایالتی ندارید. برای این ویزا باید 65 امتیاز کسب کرده در skill select علاقه خود را جهت مهاجرت به این کشور بیان کنید و از این کشور دعوت نامه دریافت کنید. سن شخص متقاضی باید زیر 50 سال و نمره آیلتس 6 و امتیاز او65 باشد. رشته تحصیلی در لیست مشاغل MLTSSL باشد. در صورت داشتن همه این شرایط سوابق تحصیلی و شغلی توسط سازمان مربوطه ارزیابی می شود. شخص متقاضی باید فرم علاقمندی(EOI) جهت مهاجرت به استرالیا را تکمیل کند.  در این صورت دعوتنامه از طرف دولت دریافت می کند و درخواست ویزای خود را در اداره مهاجرت به استرالیا ثبت میکند.

اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 190-اسپانسر ایالتی

امتیاز مورد نیاز در این روش 60 می باشد. در این روش شخص متقاضی باید یکی از مشاغل موجود در لیست   SSTOL و حداقل 55 امتیاز را داشته باشد، در این صورت یکی از ایالت های استرالیا به او 5 امتیاز می دهد که امتیاز شخص به 60 برسد. در واقع با اینکار اسپانسر او خواهد شد. سن شخص متقاضی باید زیر 50 سال و نمره آیلس او 6 باشد.  اسپانسری یکی از ایالتها را کسب کرده باشد. در صورت داشتن همه این شرایط ، سوابق تحصیلی و شغلی توسط سازمان مربوطه ارزیابی می شود. شخص متقاضی باید نام ایالت اسپانسر کننده را اعلام و فرم علاقمندی(EOI) جهت مهاجرت به استرالیا را تکمیل کند.  در این صورت دعوتنامه از طرف دولت دریافت می کند و درخواست ویزای خود را در اداره مهاجرت به استرالیا ثبت میکند.
دارندگان این ویزا باید به مدت 2 سال در ایالت اسپانسر کننده کار و زندگی کنند. آنها از حقوق بیکاری و بازنشستگی و مزایای بیمه درمان رایگان برخوردار شوند. می توانند در این کشور اقامت دائم داشته باشند و با کسب شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنند.

ویزای 491 استرالیا

ویزای 491، یکی از ویزاهای موقت برای مهاجرت به استرالیا است که در 16 نوامبر 2019 جایگزین ویزا 489 شده و نسبت به ویزای 489 مزیت های بیشتری دارد. اشخاص از طریق مهارت که دارند (Skilled worker)  با این ویزا می توانند به استان های کم جمعیت استرالیا مهاجرت کنند.

بعد از گذشت سه سال از اقامت، فرد می تواند در صورت دارا بودن شرایط برای ویزا 191 اقدام کند. برای دریافت ویزا 491 نیاز به داشتن دعوت نامه یا اسپانسرشیپ از جانب دولت استرالیا است.

 

ویژگی های ویزای کلاس 491 :

 • 5 سال اقامت
 • مختص مناطق کم جمعیت
 • امکان داشتن شغل تمام وقت
 • امکان تحصیل برای افراد خانواده و برای فرزندان در مدارس دولتی به صورت رایگان
 • خدمات درمانی رایگان
 • تایید سالانه 15.000 نفر

شرایط متقاضی :

 • کسب حداقل ۶۵ امتیاز
 • داشتن دعوت نامه از طرف اداره مهاجرت استرالیا
 • اسپانسرشیپ
 • سن: زیر 45 سال
 • دارای گواهی ارزیابی مثبت شغلی از سازمان ارزیابی
 • حداقل نمره آیلتس ۶

هزینه ویزا 491

 

متقاضی: 4045 دلار استرالیا

همسر یا فرزند (بالا 18 سال):

2020 دلار استرالیا

فرزند (زیر 18 سال):

1015 دلار استرالیا

توجه: اگر یکی از اعضا خانواده (بالای 18 سال) اگر حداقل نمره آیلتس را نداشته باشد، مبلغ 4890 دلار استرالیا به مبالغ بالا افزوده می شود.

محدودیت اقدام برای ویزاهای دیگر استرالیا

افرادی که ویزا 491 را کسب نموده اند در سه سال اول برای سایر ویزا ها نمی توانند اقدام کنند. لیست ویزا ها در ادامه آمده است:

 • ویزاهای مربوط به مهارت : 189،186، 190
 • ویزاهای سرمایه گذاری: 188 و 132
 • ویزای استعداد درخشان
 • ویزا ازدواج

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *