Search
Search
Close this search box.

مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کبک

آخرین مطالب خواندنی

برنامه سرمایه گذاری در کبک بزرگترین و محبوب ترین برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و تجارت در کانادا است.

از نظر وسعت، کبک بزرگ ترین استان پرجمعیت کانادا به شمار می آید. با پذیرش اقوام و مهاجرین مختلف دارای جامعه بسیار متنوعی است.

شهر مدرن مونترال نیز بزرگ ترین شهر کبک محسوب می شود. سیستم آموزش و پرورش کبک از با کیفیت ترین و بهترین سیستم های آموزشی در سطح جهان است و بسیاری از موسسات و دانشگاه های طراز اول جهان را در خود جای داده است. زبان فرانسه و انگلیسی از زبان های رایج مردم کبک هستند. از نظر آب و هوایی کبک از آب و هوای معتدل برخوردار و چهار فصل است. همواره از نظر اقتصادی پایدار و رو به رشد است و این یکی از نکات ارزشمندی است که نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به این استان جلب می کند.

سرمایه گذاری 1.200.000 دلار کانادا برای یک دوره پنج ساله توسط دولت کبک تضمین شده است. در پایان دوره پنج ساله، کارگزار یا شرکت ظرف مدت 30 روز مبلغ 1.200.000 دلار کانادا را بدون بهره بازپرداخت می کند. دولت پول را در سرمایه های سودآوری مانند اوراق قرضه قرار می دهد و آن را به صورت نقدی نگه می دارد تا اطمینان حاصل شود که پس از دوره پنج ساله بازپرداخت پول به سرمایه گذار امکان پذیر است. بخش کوچکی به وام مشاغل کوچک کبک اختصاص می یابد.

البته لازم به ذکر است که این برنامه تا آوریل 2021 به تعویق افتاده و درخواستی ثبت نمی شود.

اگرچه این برنامه به داوطلبانی نیاز دارد که در کبک اقامت کنند اما بیشتر داوطلبان ایالت های بیریتیش کلمبیا یا انتاریو را انتخاب می کنند.

مهاجرت سرمایه گذاران تحت مهاجرت تجاری قرار می گیرد. افرادی که توانایی ایجاد شغل و کمک به رونق اقتصادی در کانادا را دارند. مهاجرت تجاری شامل مهاجرت کارآفرینان نیز می باشد.

تفاوت اصلی بین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاران و کارآفرینان این است که برنامه های کارآفرینانه مهاجران را ملزم می کند در ازای دریافت اقامت دائم، یک تجارت را به طور فعال مدیریت کنند. در حالی که برنامه های سرمایه گذاران در ازای وام بدون بهره، اقامت دائم را ارائه می دهد.

سرمایه گذاری در کبک

شرایط سرمایه گذاری در کبک

برای واجد شرایط بودن در برنامه سرمایه گذاری در کبک شخص متقاضی باید:

 1. دارایی خالص به مبلغ 2.000.000 دلار کانادا
 2. طی 5 سال اخیر، حداقل به مدت 2 سال سابقه مدیریت
 3. قصد سکونت و زندگی در کبک
 4. توافق نامه سرمایه گذاری توسط یک واسطه مالی (کارگزار یا شرکت) انجام پذیرد.
 5. به مدت 5 سال 1.200.000 دلار کانادا را بدون سود به دولت کبک اعطا شود یا حدودا مبلغ 350.000 هزار دلار را به یک واسطه مالی پرداخت کند.
 6. نداشتن پرونده پزشکی و عدم سوپیشینه از دیگر شرایط اخذ این ویزا است.

درخواست از طریق سایرعوامل مانند سن، تحصیلات و مهارت های زبانی ارزیابی خواهد شد.

حداقل نمره قبولی 40 امتیاز است و 25 امتیاز تجربه مدیریت و سرمایه گذاری مالی برآورده شده است.

حداکثر امتیازات موجود 94 امتیاز برای متقاضیان است.

متقاضیانی که در آزمون زبان تأیید شده تسلط به زبان فرانسه در سطح متوسط و سطح پیشرفته شرکت کرده اند، می توانند در هر زمان درخواست خود را ارسال کنندو محدودیت زمانی برای ارسال درخواست خود ندارند.

مزایا سرمایه گذاری در کبک

این نوع سرمایه گذاری جز کم ریسک ترین برنامه های سرمایه گذاری در کبک به منظور مهاجرت به کانادا محسوب می شود.

همه اعضای درجه یک خانواده مشمول دریافت این نوع ویزا هستند.

برای دریافت این نوع ویزا محدودین سنی وجود ندارد.

فرد متقاضی با کسب اقامت دائم همچون شهروند کانادایی از تمامی خدماتی که دولت ارائه می دهد مانند: مراقبت های بهداشتی جهانی ، آموزش عمومی رایگان ، دسترسی به دانشگاه های کلاس جهانی بهره مند است.

سرمایه گذاری در کبک

مراحل درخواست اخذ ویزای سرمایه گذاری

مراحل درخواست برای ویزای سرمایه گذاری در کبک جهت اقامت دائم به شرح زیر است:

 1. ارائه مدارک مورد نیاز و تکمیلی:

مدارک شناسایی

گواهی عدم سوپیشینه

مدرک زبان

مدرک تجربه مدیریتی

مدارک تحصیلی

 1. مدارک تکمیلی متقاضی باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی باشد.
 2. فرم درخواست دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در کبک را طبق اصول منتشر شده از جانب دولت کانادا ارسال شود.
 3. درخواست امضا شده و مدارک برای مرحله اول به اداره مهاجرت کبک ارسال شده و مبلغ 15.000 هزار دلار کانادا باید پرداخت شود.
 4. دریافت مدارک رسما از جانب دولت کانادا اعلام شده و درخواست متقاضی به ستیر پرونده های مهاجرت برای بررسی افزوده می شود.
 5. مسئولین، درخواست و تمام شرایط متقاضی را طبق مدارک ارسالی ارزیابی می کنند.
 6. بعد از بررسی، برای متقاضی یک وقت مصاحبه حضوری با افسر پرونده ترتیب داده می شود. متقاضی باید تمام مدارک تکمیلی را به اداره مهاجرت کبک ارسال می کند.
 7. بعد از مصاحبه، مقامات اداره مهاجرت پرونده را پذیرفته و دستور انتقال مبلغ سرمایه گذاری صادر می شود.
 8. متقاضی طی 110 روز فرصت واریز مبلغ 1.200.000 هزار دلار را دارد. برای کسانی که از طریق شرکت واسطه، سرمایه گذاری انجام می دهند باید مبلغ 350.000 هزار دلار کانادا برای واسطه مالی ارسال شود.
 9. بعد از دریافت کل 800.000 هزار دلار، برگه قبولی CSQ صادر می شود. در این مرحله متقاضی در سطح استانی پذیرفته شده است. مرحله بعدی ارسال پرونده به اداره مهاجرت و تابعیت کشور کانادا برای بررسی در سطح فدرال است. و هزینه های پردازش فدرال باید در این مرحله تسویه شود.
 10. بعد از بررسی پرونده، دستورالعملی مبنی بر انجام آزمایشات پزشکی برای متقاضی صادر می شود و نتیجه آزمایشات باید مورد تایید پزشک اداره مهاجرت قرار گیرد.
 11. بعد از تایید نتایج آزمایشات متقاضی به طور کامل جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری مورد تایید قرار می گیرد و باید هزینه اقامت را در این مرحله تسویه کند.
 12. در نهایت پس از سپری کردن مراحل فوق، ویزای تجاری برای شخص متقاضی صادر می گردد.

اگر در زمینه سرمایه گذاری در کبک، سرمایه گذاری در کانادا سوال دارید می توانید از طریق تماس با ما، سوالاتتان را از مشاوران مجموعه وست بپرسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب