نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

قیمت خانه در قبرس به پول ایران

شرایط خرید ملک در قبرس شامل:

 • داشتن سن حداقل 18 سال
 • سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیارد تومان برای اخذ اقامت
 • نشان دادن منشا پول (انتقال از خارج قبرس)
 • تمکن مالی
 • داشتن گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس

خارجی هایی که قصد خرید خانه در قبرس را دارند، علاوه بر هزینه اصلی که برای خرید ملک می پردازند ، مبالغ دیگری از جمله لیست زیر را پرداخت نمایند:

نیم درصد از ارزش کل خانه خریداری شده

3 درصد هزینه سند زدن

5 درصد مالیات بر خرید ملک

هزینه انشعابات: مبلغی بین ۸۰ میلیون الی  ۱۶۰ میلیون تومان سالانه پس از تحویل ملک می باشد.

این هزینه های جانبی در کنار هزینه اصلی که فرد برای خرید ملک پرداخت کرده است، مجموعه هزینه های مربوط به خرید ملک در قبرس را تشکیل می دهد که عدم پرداخت هرکدام از آنها، فرد را برای اقامت دچار مشکل خواهد کرد.

مراحل خرید ملک و خانه در قبرس شمالی چیست؟

به طور خلاصه مراحل خرید ملک در قبرس شمالی ساده و سریع است:

 • انتخاب ملک و یا خانه
 • پرداخت برای رزرو ملک و تنظیم قرارداد
 • پرداخت 30 درصد از قیمت کلی ملک
 • انجام امور اقامتی 
 • پرداخت اقساط بلند مدت و بدون بهره

نکته‌ی مهم: با دریافت رسید پرداختی که بابت رزرو ملک و یا خانه پرداخت کرده‌ اید، از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

پس از دریافت ملک، بر طبق شرایط کمپانی که ملک را از ایشان خریداری کرده ‌اید ، پرداخت مابقی مبلغ ملک، قسط بندی شده و در زمان مقرر پرداخت اقساط بدون بهره آغاز می‌شود.

عوامل تعیین کننده قیمت خانه در قبرس

 1. نزدیکی به ساحل و دریا

ویو دریا و همچنین نزدیکی به ساحل یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده می باشد ، هر چه خانه به ساحل نزدیک تر باشد و همچنین ویو دریای بهتری داشته باشد ، قیمت خانه نیز گرانتر است ، منطقه لانگ بیچ قبرس و یا بوآز به خاطر نزدیکی به دریا و ساحل نمونه ای از همین موضوع هستند ، قیمت خانه ها در این مناطق هم قیمت بالاتری دارند و هم رشد بیشتری را هم تجربه می کنند ، بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری دارید ، این گونه خانه ها گزینه بهتری محسوب می شوند.

در حال حاضر و در سال 2023 شما با سرمایه حداقل 4 میلیارد تومان و یا با پیش پرداخت 1.5 میلیارد می توانید یک خانه در این مناطق خریداری کنید

 1. امکانات پروژه

امکانات پروژه مسکونی در قبرس در تعیین قیمت بسیار نقش مهمی دارد ، امکانات تفریحی همچون : باشگاه بدنسازی ، استخر سرپوشیده و سرباز ، سونا ، جکوزی، مهمد کودک ، رستوران ، بار ساحلی ، سینما ، فروشگاه ، نانوایی ، وایفای مرکزی، سرویس رفت و آمد و بسیاری از امکانات دیگر در اکثر پروژه ها موجود می باشد.

در بعضی از پروژه ها خبری از این امکانات نمی باشد و اگر دو پروژه با یک موقعیت یکسان را در نظر بگیریم ، قیمت پروژه با امکانات بین 15 تا 35 درصد از پروژه بدون امکانات گرانتر است ، به عنوان مثال ممکن است قیمت سوئیت در یک پروژه بدون امکانات 3 میلیارد تومان باشد ، اما  قیمت همان سوئیت در پروژه با امکانات 3 میلیارد و 500 هزار تومان باشد و این در حالتی است که هر دو در یک موقعیت مکانی هستند.

 1. نوع سند مالکیت

شاید برایتان جالب باشد که سند مالکیت در قبرس شمالی 5 نوع می باشد و قیمت خانه در قبرس به پول ایران با توجه به سند متغیر است و معمولا قیمت خانه ها با سند ترک از بقیه خانه ها بالاتر است ، البته 80 درصد املاک در قبرس سند اکسچنج دارند که مشکل خاصی ندارد ، اما بجز سند های ترک و اکسچنج بقیه سندها کمی ریسک بالاتری دارند و قیمت خانه هایی که روی املاک با سند های غیر ترک و اکسچنج ساخته می شوند ارزانتر است.

خوشبختانه کلیه سندها از سال 2021 به صورت یک سند و با عنوان سند قبرس شمالی ارئه می شوند ، اما قبل از خرید ممکن است شما با سند قبلی مواجه شوید.

 1. تعداد اتاق خواب

خانه ها در قبرس شمالی بیشتر با تعداد اتاق خواب شناخته می شوند تا متراژ ، البته ما در ایران روی متراژ تمرکز بیشتری داریم ، و قیمت خانه در ایران با متراژ تغییر می کند ، اما در قبرس قیمت ها با تعداد اتاق متغیر است و هر چه اتاق خواب بیشتری داشته باشد ، قیمت بالاتر است.

 1. اقساط و تسهیلات

در قبرس اگر بتوانید نقدی خرید کنید ، امکان گرفتن تخفیف بیشتر است ، البته در اکثر پروژه ها خانه ها با اقساط بلند مدت موجود است، اما تسهیلات بدون بهره هستند ، اگر با پول نقدی دارید و با پول خود در ایران کاری نمیکنید ، پیشنهاد می کنم که نقدی خرید کنید ، چرا که شما با خرید ملک در قبرس شمالی به صورت نقدی دو امتیاز دریافت می کنید ، تخفیف که در مورد آن صحبت شد، به عنوان امتیاز اول می باشد ، اما بجز تخفیف شما با تبدیل پول خود از تومان به دلار و پوند ، ارزش سرمایه خود را حفظ خواهید کرد ، البته با توجه به رشد سالانه قیمت خانه در قبرس سود دلاری نیز خواهید داشت.

6) عرضه و تقاضا

قیمت خانه در قبرس به پول ایران ممکن است با توجه به عرضه و تقاضا تغییر کند ، یکی از عوامل رشد بالای قیمت خانه در فاصله سالهای 2022 تا 2023 در قبرس تقاضای بالا در مقابل عرضه کم بوده است ، در سال های اخیر مهاجران زیادی از روسیه و اکراین و ایران و حتی ترکیه و سایر کشورهای دنیا  به این کشور آمده اند ، البته بسیاری از سازندگان که از قبل پیش بینی ها را نیز کرده بودند ، پروژه های زیادی را در قبرس استارت زدند ، اما باز هم این خانه ها نتوانست پاسخگوی تقاضای بالا باشد و قیمت ها رشد بسیار خوبی را تجربه کرد . در قبرس خانه ها در همان مراحل پیش فروش ، فروخته می شوند و واحد آماده بسیار کم است.

7 ) سال ساخت

هر چه پروژه جدیدتر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر است ، اگر به دنبال خانه ارزان هستید ، می توانید در پروژه های قدیمی شهرها خرید انجام دهید ، به عنوان مثال قیمت خانه در فاماگوستا به پول ایران از 2 میلیارد تومان است و این کمترین قیمت ممکن است ، چرا که سال ساخت آن بیشتر است و البته بقیه عوامل یاد شده نیز در قیمت تاثیر گذار هستند.

8 ) متریال و مصالح به کار رفته

متریال و جنس مصالح به کار رفته در قیمت آپارتمان در کشور قبرس شمالی بسیار تاثیر گذار است ، البته سازندگان در قبرس شمالی از بهترین متریال و مصالح استفاده می کنند ، رضایت و خدمات بعد فروش برای این شرکت ها بسیار مهم است ، چرا که سازندگان در قبرس برای خود افق چندین ساله را در نظر گرفته اند و با توجه به بکر بودن قبرس ، دوست دارند تا سال ها در این جزیره فعالیت داشته باشند ، بنابراین برای کسب رضایت مشتری تمام تلاش خود را به کار می برند ، مشتری راضی قطعا برای کمپانی مشتری می آورد . اما بعضی از شرکت ها ممکن است از متریال ضعیف تری استفاده کنند و به هر حال متریال و مصالح در این قیمت تاثیر گذار است.

به ریال ایران در قبرس شمالی خونه بخر

نام شهرو قیمت خانه به پول ایران:

 اسکله 2 تا 20 میلیارد تومان فاماگوستا 1.8 تا 12 میلیارد تومان لفکوشا 3 تا 16 میلیارد تومان گیرنه 3.5 تا 19 میلیارد تومان گوزل یورت 1.5 تا 7 میلیارد تومان لفکه 2 تا 9 میلیارد تومان می باشند

قیمت خانه در قبرس به پول ایران بین 2 تا 20 میلیارد تومان است ، این قیمت برای یک خانه یک خوابه در قبرس شمالی می باشد و در قیمت با توجه به شهر و موقعیت نسبت به دریا و امکانات متغیر است.

ما در همان ابتدای مطلب قیمت تقریبی خانه ها را در قبرس شمالی در سال 2023 عنوان کردیم تا به صورت کلی یک پاسخ به آن داده باشیم.

یکی از دغدغه افرادی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند ، این است که با چه بودجه ای می توانند ، خانه خود را خریداری کنند و ضمنا آیا ارزش این ملک با آن چه مشاور املاک به آن ها می گوید برابر است یا خیر؟ قیمت آپارتمان در قبرس به  عوامل زیادی بستگی دارد . در قبرس تنوع املاک بسیار زیاد است و برای مقاصد مختلف مهاجرتی املاک متنوعی وجود دارد.

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی ، خرید اقساطی تا 7 سال می باشد ، شما می توانید با پرداخت 30 درصد از قیمت کل خانه اقامت خود و افراد خانواده تان را دریافت کنید.

سرزمین رویاها را با پول ایران بخرید

برای مشاوره با ما تماس بگیرید