Search
Close this search box.

قیمت و خرید خانه در قبرس به پول ایران

قیمت ملک در قبرس شمالی به پول ایران

آخرین مطالب خواندنی

قیمت و خرید خانه در قبرس به پول ایران

یکی از معضلات سرمایه گذارن در بخش خرید ملک در کشورهای خارجی نحوه انتقال امن سرمایه برای خرید آن ملک است. یکی از راهکارهای موجود خرید ملک های خارجی از مالکان ایرانی ساکن ایران با پول ایران است.

شرکت وست ادوایزر یکی از شرکت‌هایی است که این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که در ایران قیمت واحدها و سوییت‌ها و ویلاهای خریداری شده در قبرس را به پول ایران – ریال به پردازند.

شما می‌توانید با رفتن به صفحه پروژه های ملکی قبرس شمالی بخشی از پروژه ه های آماده تحویل و در حال ساخت شرکت وست ادوایزر را مشاهده کنید.

اگر در لیست سه صفحه ایی پروژه ها موفق به یافتن ملک مورد نظر خود نشدید با کارشناس ارشد املاک قبرس شمالی شرکت وست ادوایزر تماس بگیرید تا بتوانید لیست دیگر پروژه ها را در اختیار داشته باشید.

نکته: پروژه های لیست شده در سایت ترکیبی از پروژه های در دست ساخت و آماده تحویلی است که مالک پروژه خود شرکت وست ادوایزر است همراه با پروژه هایی که مالکان آنها شرکت های بزرگ ساختمان سازی بین المللی هستند.

بعد از آنکه توانستید ملک خود را انتخاب کنید. با توجه به نوع ملک که آماده تحویل و یا در حال ساخت است مشاور مالی ما به شما یک مشاوره کاملاً حرفه ایی در مورد بهترین روش پرداخت با پول ایران خواهد داد.

شما میتوانید یکی از این روش های پرداخت را انتخاب کرده و هزینه ملک را پرداخت و مالک آن شوید. گام بعدی دریافت یکسال اقامت قبرس شمالی و بعد از آن تمدید اقامت خود بصورت سالانه می‌رسد.

از ویست ادوایزر در قبرس شمالی خونه بخر

شرایط خرید ملک در قبرس

 • داشتن سن حداقل 18 سال
 • سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیارد تومان برای اخذ اقامت
 • نشان دادن منشا پول (انتقال از خارج قبرس)
 • تمکن مالی
 • داشتن گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس

خارجی هایی که قصد خرید خانه در قبرس را دارند، علاوه بر هزینه اصلی که برای خرید ملک می پردازند ، مبالغ دیگری از جمله لیست زیر را پرداخت نمایند:

 • نیم درصد از ارزش کل خانه خریداری شده
 • 3 درصد هزینه سند زدن
 • 5 درصد مالیات بر خرید ملک
 • هزینه انشعابات: مبلغی بین ۸۰ میلیون الی  ۱۶۰ میلیون تومان سالانه پس از تحویل ملک می باشد.

این هزینه های جانبی در کنار هزینه اصلی که فرد برای خرید ملک پرداخت کرده است، مجموعه هزینه های مربوط به خرید ملک در قبرس را تشکیل می دهد که عدم پرداخت هرکدام از آنها، فرد را برای اقامت دچار مشکل خواهد کرد.

مراحل خرید ملک و خانه در قبرس شمالی چیست؟

به طور خلاصه مراحل خرید ملک در قبرس شمالی ساده و سریع است:

 • انتخاب ملک و یا خانه
 • پرداخت برای رزرو ملک و تنظیم قرارداد
 • پرداخت 30 درصد از قیمت کلی ملک
 • انجام امور اقامتی
 • پرداخت اقساط بلند مدت و بدون بهره

نکته‌ی مهم: با دریافت رسید پرداختی که بابت رزرو ملک و یا خانه پرداخت کرده‌ اید، از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

پس از دریافت ملک، بر طبق شرایط کمپانی که ملک را از ایشان خریداری کرده ‌اید ، پرداخت مابقی مبلغ ملک، قسط بندی شده و در زمان مقرر پرداخت اقساط بدون بهره آغاز می‌شود.

عوامل تعیین کننده قیمت خانه در قبرس

نزدیکی به‎ ساحل و دریا

ویو دریا و همچنین نزدیکی به ساحل یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده می باشد ، هر چه خانه به ساحل نزدیک تر باشد و همچنین ویو دریای بهتری داشته باشد ، قیمت خانه نیز گرانتر است ، منطقه لانگ بیچ قبرس و یا بوآز به خاطر نزدیکی به دریا و ساحل نمونه ای از همین موضوع هستند ، قیمت خانه ها در این مناطق هم قیمت بالاتری دارند و هم رشد بیشتری را هم تجربه می کنند ، بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری دارید ، این گونه خانه ها گزینه بهتری محسوب می شوند.

در حال حاضر و در سال 2023 شما با سرمایه حداقل 4 میلیارد تومان و یا با پیش پرداخت 1.5 میلیارد می توانید یک خانه در این مناطق خریداری کنید

امکانات پروژه

امکانات پروژه مسکونی در قبرس در تعیین قیمت بسیار نقش مهمی دارد ، امکانات تفریحی همچون : باشگاه بدنسازی ، استخر سرپوشیده و سرباز ، سونا ، جکوزی، مهمد کودک ، رستوران ، بار ساحلی ، سینما ، فروشگاه ، نانوایی ، وایفای مرکزی، سرویس رفت و آمد و بسیاری از امکانات دیگر در اکثر پروژه ها موجود می باشد.

در بعضی از پروژه ها خبری از این امکانات نمی باشد و اگر دو پروژه با یک موقعیت یکسان را در نظر بگیریم ، قیمت پروژه با امکانات بین 15 تا 35 درصد از پروژه بدون امکانات گرانتر است ، به عنوان مثال ممکن است قیمت سوئیت در یک پروژه بدون امکانات 3 میلیارد تومان باشد ، اما  قیمت همان سوئیت در پروژه با امکانات 3 میلیارد و 500 هزار تومان باشد و این در حالتی است که هر دو در یک موقعیت مکانی هستند.

نوع سند مالکیت

شاید برایتان جالب باشد که سند مالکیت در قبرس شمالی 5 نوع می باشد و قیمت خانه در قبرس به پول ایران با توجه به سند متغیر است و معمولا قیمت خانه ها با سند ترک از بقیه خانه ها بالاتر است ، البته 80 درصد املاک در قبرس سند اکسچنج دارند که مشکل خاصی ندارد ، اما بجز سند های ترک و اکسچنج بقیه سندها کمی ریسک بالاتری دارند و قیمت خانه هایی که روی املاک با سند های غیر ترک و اکسچنج ساخته می شوند ارزانتر است.

خوشبختانه کلیه سندها از سال 2021 به صورت یک سند و با عنوان سند قبرس شمالی ارئه می شوند ، اما قبل از خرید ممکن است شما با سند قبلی مواجه شوید.

تعداد اتاق خواب

خانه ها در قبرس شمالی بیشتر با تعداد اتاق خواب شناخته می شوند تا متراژ ، البته ما در ایران روی متراژ تمرکز بیشتری داریم ، و قیمت خانه در ایران با متراژ تغییر می کند ، اما در قبرس قیمت ها با تعداد اتاق متغیر است و هر چه اتاق خواب بیشتری داشته باشد ، قیمت بالاتر است.

اقساط و تسهیلات

در قبرس اگر بتوانید نقدی خرید کنید ، امکان گرفتن تخفیف بیشتر است ، البته در اکثر پروژه ها خانه ها با اقساط بلند مدت موجود است، اما تسهیلات بدون بهره هستند ، اگر با پول نقدی دارید و با پول خود در ایران کاری نمیکنید ، پیشنهاد می کنم که نقدی خرید کنید ، چرا که شما با خرید ملک در قبرس شمالی به صورت نقدی دو امتیاز دریافت می کنید ، تخفیف که در مورد آن صحبت شد، به عنوان امتیاز اول می باشد ، اما بجز تخفیف شما با تبدیل پول خود از تومان به دلار و پوند ، ارزش سرمایه خود را حفظ خواهید کرد ، البته با توجه به رشد سالانه قیمت خانه در قبرس سود دلاری نیز خواهید داشت.

عرضه و تقاضا

قیمت خانه در قبرس به پول ایران ممکن است با توجه به عرضه و تقاضا تغییر کند ، یکی از عوامل رشد بالای قیمت خانه در فاصله سالهای 2022 تا 2023 در قبرس تقاضای بالا در مقابل عرضه کم بوده است ، در سال های اخیر مهاجران زیادی از روسیه و اکراین و ایران و حتی ترکیه و سایر کشورهای دنیا  به این کشور آمده اند ، البته بسیاری از سازندگان که از قبل پیش بینی ها را نیز کرده بودند ، پروژه های زیادی را در قبرس استارت زدند ، اما باز هم این خانه ها نتوانست پاسخگوی تقاضای بالا باشد و قیمت ها رشد بسیار خوبی را تجربه کرد . در قبرس خانه ها در همان مراحل پیش فروش ، فروخته می شوند و واحد آماده بسیار کم است.

سال ساخت

هر چه پروژه جدیدتر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر است ، اگر به دنبال خانه ارزان هستید ، می توانید در پروژه های قدیمی شهرها خرید انجام دهید ، به عنوان مثال قیمت خانه در فاماگوستا به پول ایران از 2 میلیارد تومان است و این کمترین قیمت ممکن است ، چرا که سال ساخت آن بیشتر است و البته بقیه عوامل یاد شده نیز در قیمت تاثیر گذار هستند.

متریال و مصالح به کار رفته

متریال و جنس مصالح به کار رفته در قیمت آپارتمان در کشور قبرس شمالی بسیار تاثیر گذار است ، البته سازندگان در قبرس شمالی از بهترین متریال و مصالح استفاده می کنند ، رضایت و خدمات بعد فروش برای این شرکت ها بسیار مهم است ، چرا که سازندگان در قبرس برای خود افق چندین ساله را در نظر گرفته اند و با توجه به بکر بودن قبرس ، دوست دارند تا سال ها در این جزیره فعالیت داشته باشند ، بنابراین برای کسب رضایت مشتری تمام تلاش خود را به کار می برند ، مشتری راضی قطعا برای کمپانی مشتری می آورد . اما بعضی از شرکت ها ممکن است از متریال ضعیف تری استفاده کنند و به هر حال متریال و مصالح در این قیمت تاثیر گذار است.

به ریال ایران در قبرس شمالی خونه بخر

نام شهر و قیمت خانه به پول ایران

اسکله 2 تا 20 میلیارد تومان فاماگوستا 1.8 تا 12 میلیارد تومان لفکوشا 3 تا 16 میلیارد تومان گیرنه 3.5 تا 19 میلیارد تومان گوزل یورت 1.5 تا 7 میلیارد تومان لفکه 2 تا 9 میلیارد تومان می باشند

قیمت خانه در قبرس به پول ایران بین 2 تا 20 میلیارد تومان است ، این قیمت برای یک خانه یک خوابه در قبرس شمالی می باشد و در قیمت با توجه به شهر و موقعیت نسبت به دریا و امکانات متغیر است.

ما در همان ابتدای مطلب قیمت تقریبی خانه ها را در قبرس شمالی در سال 2023 عنوان کردیم تا به صورت کلی یک پاسخ به آن داده باشیم.

یکی از دغدغه افرادی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند ، این است که با چه بودجه ای می توانند ، خانه خود را خریداری کنند و ضمنا آیا ارزش این ملک با آن چه مشاور املاک به آن ها می گوید برابر است یا خیر؟ قیمت آپارتمان در قبرس به  عوامل زیادی بستگی دارد . در قبرس تنوع املاک بسیار زیاد است و برای مقاصد مختلف مهاجرتی املاک متنوعی وجود دارد.

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی ، خرید اقساطی تا 7 سال می باشد ، شما می توانید با پرداخت 30 درصد از قیمت کل خانه اقامت خود و افراد خانواده تان را دریافت کنید.

سرزمین رویاها را با پول ایران بخرید

راهکارهای انتقال سرمایه لازم برای خرید ملک در قبرس

همانطور که در بالا اشاره شد راهکار خرید ملک به پول ایران یکی از امنترین روش های خرید ملک در مسئله انتقال دارایی است. اما روش های دیگری هم وجود دارد.

 • خرید ملک به پول ایران از شرکت سازنده و یا واسطه شرکت سازنده در ایران
 • انتقال پول از طریق صرافی
 • انتقال پول از طریق مسافر
 • انتقال پول از طریق رمزارز
 • حواله پول به حساب مستقیم آن شخص(اغلب کشورها مبدا و مقصد ایران را برای جابجایی پول قانونی نمیدانند.)

مهاجرت به قبرس باخرید ملک

مزایای خرید خانه در قبرس به پول ایران

عدم نیاز تبدیل سرمایه خود به دلار و یا پوند و یا هر ارز خارجی دیگر.

تمام کشورهای دنیا نسبت به افزایش نرخ تبدیل پول کشورشان به ارز دیگر حساسند و قوانینی را برای آن ایجاد می‌کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست و شما ممکن است با مالیات و یا مسائل دیگری برای تبدیل سرمایه خود به دلار روبرو باشید که اگر خرید خود را به پول ایران انجام دهید با آن مشکلات روبرو نخواهید شد.

تبدیل مبلغ زیادی پول به ارز فارغ از مشکلات مالیاتی که میتواند به همراه داشته باشد ممکن است خالی از دردسرهای مالی نباشد.

پیدا کردن صرافی معتبر که بتواند چنین مبلغی را به دلار و یا پوند تبدیل کند. انتقال آن به فروشنده و … از جمله دردسرهایی است که با خرید ملک در قبرس با پول ایران از همه آنها رها خواهید شد.

ملک قبرس شمالی خود را در تهران بخرید

معایب خرید ملک در قبرس به پول ایران

خرید ملک در قبرس به پول ایران با وجود مزایای بسیاری که ارائه می‌دهد، ممکن است با معایبی همراه باشد. یکی از معایب مهم ممکن است نبودن قانونی یا محدودیت‌های مالیاتی برای ایرانیان در این کشور باشد که ممکن است به تأخیر یا مشکلاتی در فرآیند خرید منجر شود. علاوه بر این، اختلافات فرهنگی و قانونی میان ایران و قبرس ممکن است باعث ایجاد مشکلات در فرآیند خرید، مدیریت و نگهداری ملک گردد. همچنین، امور مربوط به مالکیت و مشکلات قانونی ممکن است برای خریداران ایرانی پیچیدگی‌هایی ایجاد کند. به عنوان نمونه، مشکلاتی مانند تفاوت در فرهنگ معاملاتی، تفاوت در مفاهیم قراردادهای املاک و مستغلات و یا مشکلات مربوط به مدارک قانونی ممکن است برای افراد ایرانی به وجود آید. به همین دلیل، قبل از خرید ملک در قبرس، بهتر است که افراد ایرانی از مشاوره حرفه‌ای و کسب اطلاعات کافی در مورد قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک در این کشور بهره‌مند شوند.

ملک قبرس شمالی

کدام یک از املاک وست ادوایزر در قبرس را میتوان با پول ایران خرید

در صفحه مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک   لیستی از املاک برتر ساخته شده و یا در حال ساخت شرکت وست ادوایزر و برترین سازندگان دنیا را لیست کرده ایم.

برای اطلاع دقیق از املاکی که میتوانید در ایران به ریال تهیه کنید با کارشناس ارشد املاک قبرس ما تماس بگیرید.

شرکت وست ادوایزر با محاسبه نرخ مسکن خریداری شده به قیمت روز پوند به شما قیمت ریالی که باید پرداخت کنید را اعلام می‌کند. با توجه به نوسانات بازار ما همواره قیمت پروژه ها را به دو نرخ پوند و ریال و یا دلار و ریال اعلام میکنیم که مشتری بتواند تغییر قیمت ریالی در لحظه اقدام به خرید را تخمین بزند.

توجه کنید که قیمت پروژه های هر کشور خارجی مانند قبرس به واحد پولی همان کشور و یا دلار و پوند محاسبه می‌شود. شما نمیتوانید از هیچ فروشنده ای انتظار داشته باشید که نرخ تغییر قیمت این دو ارز را در محاسبه قیمت واحد در نظر نگیرد.

خرید خانه در قبرس به پول ایران

نرخ تبدیل وست ادوایزر شما برای خرید خانه در قبرس به پول ایران

شرکت وست ادوایزر تمایل به دریافت نرخ تبدیل بالاتری ندارد. اما باید توجه داشته باشید قواعد اقتصادی خودشان را به خواست ما تحمیل می‌کنند. بنابراین نرخ تبدیل براساس نرخ واقعی دلار و پوند در بازار و میزان ریسک پذیری اصل سرمایه است.

بدین معنی که اگر شرایط به نحوی باشد که از زمان دریافت پول توسط وست ادوایزر تا لحظه انتقال آن به کشور مقصد احتمال تغییر قیمت ملک در کشور  مقصد وجود داشته باشد. شرکت وست ادوایزر ناگزیر است این مبالغ را پیشبینی و در محاسبات خود بیاورد.

پلان ویلا قبرس شمالی

آیا اگر به پوند و دلار در قبرس خونه بخرم بیشتر به نفعم نیست.

همانطور که گفتیم نرخ بالایی برای تبدیل در شرکت وجود ندارد بنابراین میتوانید از پول ایرانی و یا دلار و پوند برای پرداخت مبلغ خود استفاده کنید.

نرخ های تبدیل در پرداخت های بلند مدت تر ممکن است تغییرات بیشتری داشته باشد. زیرا که تلاطم قیمت در ایران بالاست و متاسفانه این وضع در سایر کشورهای دنیا هم به همین منوال است. بعد از شروع جنگ اوکراین قبرس شمالی تلاش کرد که از بین بخشی از مردم اوکراین و روسیه که توان مالی خرید ملک در قبرس شمالی را دارند تعداد بالایی سرمایه گذار جذب کند. این موضوع باعث شد که رقابت بر سر خرید ملک در قبرس بالا برود. هنگامیکه تقاضا برای کالایی بالا برود قیمت آن کالا بالا خواهد رفت. این موضوع باعث گردیده است که نرخ تبدیل در پرداخت های بلند مدت بیشتر باشد.

 

نتیجه گیری

با توجه به ارزش مناسب پول ایران نسبت به ارزهای خارجی، خرید خانه در قبرس برای افراد ایرانی یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری و اقامت دائمی است. با قیمت‌های مسکن نسبتاً مناسب و مزایای مالیاتی متعدد که قبرس ارائه می‌دهد، خرید ملک در این کشور برای افرادی که به دنبال یک زندگی آرام و متنوع هستند، یک گزینه جذاب و مقرون به صرفه می‌باشد. همچنین، امکانات رفاهی، فرهنگ متنوع، و طبیعت زیبا قبرس را به یک مقصد پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری و زندگی تبدیل کرده است. اما برای دستیابی به بهترین نتیجه در خرید ملک در قبرس، افراد باید از مشاوره حرفه‌ای، مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوطه، و انجام تحقیقات کافی بهره‌مند شوند.

 

دیگر مقالات مفید وست ادوایزر:

امنیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

تجربیات زندگی در قبرس

برای دریافت دقیق قیمت ملک خود میتوانید با کارشناس ارشد امور مالی سرمایه گذاری در قبرس شمالی تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *