اوضاع و احوال جهانی منجربه رکود در گردشگری در خاورمیانه شده است. این رکود چندان دوام نخواهد داشت. با اتمام درگیری های منطقه ایی کشور ترکیه و یونان مجدد برای بالابردن درآمدهای خود تبلیغات سرسام آورشان برای پذیرش مهاجر و توریست را بالا میبرند تا این رکود را جبران کنند. این یعنی در سالیان آینده با جهش قیمت ملک و افزایش ساخت و ساز هتل در قبرس شمالی و جنوبی روبرو خواهیم بود.

از طرفی سرمایه گذاران صنف طلا نیز تا سه یا چهارماه آینده برای فروش طلای خریداری شده خود به دنبال مسکن خواهند گشت و کشور قبرس شمالی هم جذابیت سرمایه گذاری بالایی دارد. سرمایه گذاران طلا خریداران قطعی ملک نیستند آنها بین طلا، نفت و ملک سرمایه خود را جابجا میکنند تا بیشترین سود از بازار را ببرند. با توجه به این که هم اکنون ورود گسترده به بازار طلا داریم، تا چند ماه آینده این خریداران برای سیر سود خود باید طلا را بفروشند و چه کالایی جذاب تر از ملک برای سرمایه گذاری جایگذین طلا.

قبرس شمالی استودیو در هتل هفت ستاره

ارتقاء قدرت ترکیه و ایجاد فرصت استثنایی برای خرید ملک در قبرس شمالی

همانطور که میدانید ترکیه در حال تغییراتی است. رئیس جمهور این کشور بعد از مواجه با زلزله به دنبال افزایش اعتبار خود نزد مردم ترکیه است. کشور قبرس شمالی یکی از دستاوردهای مثبت برای ترکیه بوده و خواهد بود.

اگر ترکیه بتواند حجم سرمایه گذاری در قبرس شمالی را در این زمان بالا ببرد این به معنای ارتقاء سطح زندگی مردم ترکیه و قبرس شمالی خواهد بود.

بنابراین همه چشم ها به دنبال سیاست های افزایش امکانات برای خریداران ملک در قبرس شمالی است. همه سرمایه گذاران کلان درحال ورود به این بازار هستند.

هم اکنون که این مقاله نوشته میشود. سرمایه گذاران بسیاری از آمریکا و اروپا در حال ساخت و ساز ملک مسکونی و هتل در قبرس شمالی هستند.

در سایت وست ادوایزر ما دانشگاه های قبرس شمالی را به شما معرفی کرده اییم. با افزایش جمعیت قبرس شمالی در آینده نزدیک دانشگاه های بیشتری به فکر ایجاد شعبه در قبرس شمالی خواهند افتاد. دانشگاه های فعلی نیز به فکر ارتقاء تعداد رشته ها و تعداد ساختمان هایشان خواهند بود.

خانه های لاکچری در قبرس شمالی

چرا درگیری های نظامی منطقه باعث افزایش قیمت زمین خواهد شد

یاداوری آخرین جهش بزرگ قیمت زمین در قبرس مربوط به جنگ اوکراین و روسیه در ابتدای جنگ بود.

در تمام خبرگذاری ها شاهد بودیم که شرکت های روس و اوکراینی یکی بعد از دیگری همراه با کارمندان و خانواده های خود عازم ترکیه، قبرس شمالی، دبی و … شدند.

این جمعیت که از قضا همگی سرمایه داران و تولید کنندگان ثرورت در جامعه خود بودند. در قبرس شمالی و دیگر کشورها نیز به کسب کار خود ادامه دادند. این شرکت ها ثروت بالایی را در کشورهای مقصد ایجاد کردند.

تولید ثروت توسط شرکتهای خارجی در قبرس شمالی روزانه در حال افزایش است. در موقعیت کنونی همه سرمایه گذاران جدید منتظر تصمیمات رئیس جمهور قبرس شمالی و ترکیه برای سرمایه گذاران جدید هستند. همگی میدانند که قیمت ها بزودی بالا خواهد رفت. درست مانند جنگ اوکراین و روسیه. این درگیری ها در منطقه به معنای فرار سرمایه از کشورهای درگیر به ترکیه و قبرس شمالی است.

قبرس شمالی و خانه های لاکچری

مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس شمالی

همانطور که گفتیم انتظار انفجار و جهش قیمت ملک و انتظار توسعه ساخت و ساز ملک و هتل در کشور قبرس شمالی در ماه ها و سالیان پیش رو باعث شده که سرمایه گذاران غربی به این کشور سرازیر شوند.

اما برای ما ایرانی ها نیز این یک فرصت استثنایی است. برای مهاجرت فردی و یا مهاجرت سرمایه قبرس شمالی همواره ثابت کرده است که (بعد سال 2000 برای بیش از بیست سال) قیمت ملک در این کشور از هرجایی دیگر دنیا بیشتر رشد میکند.

سرمایه دار ها و سرمایه گذارن ملکی قوانین مشخصی  برای سرمایه گذای دارند. یک امنیت کشوری که در آن سرمایه گذاری میکنند.

قبرس شمالی تحت حمایت ترکیه است. ترکیه یکی از اعضاء سازمانی به نام ناتو است. اعضای این سازمان تعهد کرده اند که از هر گونه تعدی نظامی به دیگر کشورهای عضو جلوگیری کنند.

قبرس شمالی روابط بسیار خوبی با بیشتر کشورهای دنیا (به استنثناء یونان) و آمریکا دارد.

دو: سرمایه گذارن به میزان افزایش سرمایه در بازه های زمانی مشخص توجه میکنند. وقتی خرید ملک در قبرس شمالی در یکسال سودی دو و یا سه برابری خرید ملکی با همان قیمت در واشینگتون برای سرمایه گذار داشته باشد. تصمیم مشخص است.

قبرس شمالی و زندگی لاکچری

سرمایه گذاران ایرانی در قبرس شمالی

ایرانیان زیادی اکنون در قبرس شمالی بر روی ملک سرمایه گذاری کرده اند. شرکت وست ادوایزر نیز تعداد زیادی مشتریان خود را به این کشور برای سرمایه گذاری فرستاده است. تجربه و آمارها نشان میدهد که ایرانیان و عراقی ها بیشترین تعداد مهاجر ماندگار در قبرس شمالی هستند. در عوض اروپایی ها و آمریکایی ها معمولا ملک خود را بعد از بازه های یک یا دوساله میفروشند. با توجه به اینکه قبرس شمالی و ترکیه به دنبال افزایش جمعیت قبرس شمالی است، مهاجران ایرانی و عراقی را ترجیح میدهد.

ما ایرانی ها قرابت فرهنگی بسیار بالایی با قبرس شمالی و یونان داریم. معماری ما شبیه به هم است. لباس هایمان شبیه به هم است. مناسبات اجتماعی، اداری، خانوادگی ما شبیه به هم است.

تمام این مسائل به این معنا است که ترکیه و قبرس شمالی ترجیح میدهند که سرمایه گذاران ایرانی و عراقی بیشتری جذب کنند. البته طبیعی است که سرمایه گذاران آمریکایی و اروپایی را هم بپذیرند. به هر حال آنها با پوند و یورو و دلار در قبرس هزینه زندگی و خرید های خود را پرداخت میکنند.

خرید استودیو در قبرس شمالی

نتیجه گیری

اکنون فرصت استثنایی برای خرید ملک در قبرس شمالی است. چه برای سرمایه گذای چه برای مهاجرت. ملک در قبرس شمالی در چند ماه آینده رشد صعودی بالایی خواهد داشت و این رشد به نفع تمام افراد سرمایه گذار در این کشور خواهید بود.