نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

عدم نیاز به ویزای کانادا برای 13 کشور

کانادا اعلام کرد که 13 کشور از داشتن ویزا برای سفر به کانادا معاف شده اند.

Canada introducing visa-free travel to 13 countries

شهروندان 13 کشور برای سفر به کانادا نیازی به ویزا ندارند

 

شان فریزر Sean Fraser، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی، امروز از وینیپگ Winnipeg (نام مرکز ایالت مانیتوبا است) اطلاعیه ایی درباره عدم نیاز به ویزا برای سفر را قرائت کرد.

دارندگان گذرنامه از 13 کشور از این پس می توانند بدون نیاز به ویزای اقامت موقت از طریق هوا به کانادا سفر کنند. با این حال، این فقط برای مسافرانی از این کشورها اعمال می شود که یا در 10 سال گذشته ویزای کانادا داشته اند یا در حال حاضر دارای ویزای معتبر غیر مهاجرتی ایالات متحده هستند. مسافران واجد شرایط شامل دارندگان گذرنامه از:

فیلیپین
مراکش
پاناما
آنتیگوا و باربودا
سنت کیتس و نویس
سنت لوسیا
سنت وینسنت و گرنادین
ترینیداد و توباگو
آرژانتین
کاستاریکا
اروگوئه
سیشل
تایلند

فریزر در این سخنرانی اعلام کرد که سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) تلاش کرده است که فرایند غربالگری قبل از سفر به کانادا آسانتر سریعتر و مقرون به صرفه تر باشد.او اضافه کرد که این تصمیمات باعث کاهش حجم هزاران پرونده  درخواست ویزای کانادا می‌شود و به سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا اجازه میدهد که درخواست های ویزا را کارامدتر پردازش کند.

وزیر یک برنامه آزمایشی مشابه در برزیل که در سال 2017 اجرا شد را مثال زد و عنوان کرد که در آن برنامه بازدید از برزیل 40 درصد افزایش یافت و با این حال پرونده های اداره مهاجرت برزیر در سائوپائولو 60 درصد کاهش یافت و این باعث شد افسران اداره مهاجرت برزیل وقت آزاد تری برای کار روی پرونده های پیچیده تر مهاجرتی داشته باشند.

سفر بدون ویزا به کانادا

ساکنان بیش از 50 کشور میتوانند بدون ویزا وارد کانادا شوند، اما این اجازه در بیشتر موارد مشروط به سفر هوایی به کانادا برای صدور مجوز سفر الکترونیکی (eTA) است.

شهروندان ایالات متحده برای ورود به کانادا نیازی به eTA یا ویزا ندارند مگر اینکه برای کار یا تحصیل به کانادا مهاجرت کنند.

اتباع کشورهایی که از اخذ ویزا معاف نیستند، باید برای ویزای اقامت موقت (TRV) که به عنوان ویزای بازدید کننده نیز شناخته می شود، درخواست دهند.

TRV به یک فرد اجازه می دهد تا برای یک دوره شش ماهه از کانادا بازدید کند (اگرچه ممکن است برای برخی از اتباع خارجی متفاوت باشد).

ویزای TRV به دارندگان آن اجازه تحصیل یا کار در کانادا را نمیدهد و ممکن است هنگام ورود به کانادا از آنها خواسته شود که ادله ایی مبنی به موقتی بودن سفر خود ارائه دهند (مسافرت و یا دیدار با اقوام).

وزیر ادامه داد که در حال کار روی برنامه های کاربردی TRV است. او اضافه کرد که داده های بکلوک از سازمان مهاجرت و شهروندی نشان میدهد که بررسی 50% پرونده های مربوط به TRV در زمان استاندارد که 14 روز است انجام نمیشود و بیشتر از آن زمان میگیرد.

وزیر فریزر گفته است که برنامه های TRV تحت تأثیر اعتصاب اخیر اتحادیه خدمات عمومی کانادا قرار گرفته است. اعتصاب 12 روزه از 19 آوریل تا 1 مه ادامه داشت و فریزر به خبرنگاران گفت که 100,000 درخواست در آن دوره رسیدگی نشده بود که در غیر این صورت می شد. او همچنین گفت که انتظار دارد IRCC بتواند به استانداردهای پردازش قبل از همه‌گیری طی هفته‌ها یا چند ماه آینده برسد.

برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین ما در وست ادوایزر در تماس باشید.