Search
Search
Close this search box.

شرایط گرفتن اقامت کانادا

شرایط گرفتن اقامت کانادا

آخرین مطالب خواندنی

کانادا از مهاجرپذیر ترین کشور های دنیا است که روش های متعددی برای ورودی به این کشور وجود دارد. شرایط گرفتن اقامت کانادا با توجه به نوع ویزا و روش مهاجرتی برای افراد متفاوت است. به عنوان مثال مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، نیاز به پذیرش و تمکن مالی و سطح مناسبی از زبان وجود دارد اما در روش سرمایه گذاری، داشتن هزینه لازم برای سرمایه گذاری مهم است. در این مقاله بیشتر در مورد روش های مهاجرتی و شرایط آن می پردازیم.

مهاجرت به کانادا

برخلاف کشور آمریکا که رفته رفته در سال های اخیر سیاست های ضد مهاجرتی در آن به خصوص در برابر ایرانیان افزایش یافته است، کانادا اما کشوری است که پایه و بنای آن بر مهاجرت نهاده شده و به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا، همواره راه را برای مهاجران قانونی باز گذاشته است.
این کشور در شمال قاره آمریکا از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است که پایتخت آن اتاوا و بزرگترین شهر آن، تورنتو می باشد. حکومت در این کشور از نوع دموکراسی پارلمانی فدرال می باشد. جالب است بدانید که این کشور هفته گذشته اعلام کرد که در طول سه سال آینده قرار است بیش از 1 میلیون و 200 هزار مهاجر را بپذیرد که این رقم عدد بزرگی نسبت به سال های قبل آن است.

شرایط گرفتن اقامت کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا، راه های مختلفی وجود دارد که اگر بخواهیم به مهم ترین آنها اشاره کنیم، می توان گفت:

1- اکسپرس اینتری:

اکسپرس اینتری یک برنامه برای افراد متخصص است که می تواند به افراد پذیرفته شده، اقامت تعلق بگیرد. این نوع روش مهاجرتی بر پایه سیستمی با همین نام است که فاکتور های متعددی از جمله سن، تحصیلات، دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی و … در آن وجود دارد.

2- برنامه های استانی:

برنامه استانی PNP یک برنامه مهاجرتی مختص به آن استان است که با نام PNP شناخته می شود. این برنامه برای هر استان امکان جذب نیروهای متخصص با توجه به نیاز اقتصادی و برای رفع مشکلات مشاغل را امکان پذیر می سازد.

3- تحصیل در کانادا:

کانادا را می توان از جمله کشورها با بیشترین درخواست مهاجرت تحصیلی دانست. زیرا این کشور از نظر شهریه های مناسب دانشگاهی، رنکینگ بالا در دانشگاه ها و امکان جذب دانشجویان در جامعه، رتبه بسیار خوبی دارد.

4- برنامه مهاجرتی AIP:

برنامه ای برای جذب نیروی کار در ناحیه آتلانتیک است که کارفرمایان از آن استفاده می کنند.
از ديگر راه های مهاجرت به کانادا همچنین می توان گفت:

– ویزای اسپانسری
– ویزای کار LIMA
– ویزای سرمایه گذاری
تجربه کاری
– ویزای بشردوستانه

شرایط گرفتن اقامت کانادا

آشنایی با شرایط گرفتن اقامت کانادا

شرایط گرفتن اقامت کانادا شامل یک سری شرایط خاص و شرایط عمومی می شود که متناسب با نوع و روش مهاجرتی، متفاوت است. در شرایط گرفتن اقامت کانادا به صورت عمومی می توان گفت مهم ترین شرایط سن، مدرک تحصیلی، وضعیت و نمره زبان، سابقه کار و تمکن مالی می باشند.

به عنوان مثال در روش مهاجرتی تحصیلی، سن مهم است اما در روش مهاجرتی سرمایه گذاری سن و مدرک تحصیلی اهمیت چندانی ندارد. همچنین باید گفت در روش سرمایه گذاری و کارآفرینی، مقدار سرمایه مورد نیاز حداقل 100 الی 300 هزار یورو می باشد که داشتن سابقه کار مدیریتی نیز در برخی موارد ضروری است.

شرایط گرفتن اقامت کانادا در ویزای کاری و ازدواج

در مورد شرایط گرفتن اقامت کانادا می توان گفت این روش که از روش های مهاجرتی با هزینه کمتر نسبت به سایر روش ها است، برای افرادی که دارای تخصص، دانش زبان انگلیسی و تجربه کاری می باشند، بسیار مناسب است.
در این روش مهاجرتی، شما اقامت دائم دریافت می کنید و باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری واجد شرایط در میان متقاضیان بسیار از سایر کشورها شناخته شوید.

شرایط گرفتن اقامت کانادا

در مورد شرایط گرفتن اقامت از طریق ازدواج نیز باید به شرایط خاص این روش توجه کرد. در این روش همسر یا شوهر شما که فردی با تابعیت کانادا است و می تواند از عهده مخارج خود و شما بربیاید، درخواستی برای شما می فرستد که شما می توانید با این درخواست وارد کشور کانادا شده و ازدواج نمایید. نکات مهم این روش آن است که هر دو باید بالای 18 سال سن داشته و ازدواج به صورت حقیقی باشد. همچنین زوجین باید بتوانند ازدواج حقیقی خود را اثبات کنند. در این روش ابتدا فرد دارای 3 سال اقامت موقت بوده و پس از 3 سال از ازدواج، می تواند برای تابعیت این کشور درخواست خود را ارائه کند.

شرایط گرفتن اقامت کانادا

شرایط گرفتن اقامت در ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری

همچنين در مورد شرایط گرفتن اقامت کانادا در روش های تحصیلی و سرمایه گذاری می توان گفت در روش تحصیلی می تواند در رده های سنی مختلف در مدرسه، کالج و دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد. کسانی که از روش تحصیلی در دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند، می توانند حداکثر به مدت 3 سال و در برخی موارد 1 سال در کانادا باقی بمانند و به دنبال کار باشند. در این روش شما باید پذیرشی از مراکز آموزشی معتبر داشته باشید و با نشان دادن تمکن مالی (هزینه ای برای ساپورت خود برای یکسال) می توانید این نوع ویزا را اخذ نمایید.

شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری نیز بدین صورت است که افراد باید از تمکن مالی کافی برخوردار بوده و بتوانند از طریق برنامه های سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا، کسب و کار سود دهی را برپا کنند. همچنین شما می توانید مبلغ معینی را به موسسه یا دولت بدهید تا به جای شما سرمایه گذاری کند. این رقم می تواند در استان های مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال در ایالت کبک سرمایه گذاری باید مبلغ 1.2 میلیون دلار را به دولت کبک قرض داده و همچنین توانایی سرمایه گذاری تا 2 میلیون دلار را نیز داشته باشید. بعد از 5 سال این سرمایه به شما باز می گردد.

برای مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آخرین مطالب