نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا از موارد مهمی است که پیش از اقدام به مهاجرت باید در نظر گرفت. گاهی صدور برخی ویزاها در آخرین فرصت‌های مورد انتظار فقط به خاطر محدودیت سنی لغو می‌شود.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور، از طریق اخذ ساب کلاسهای متنوع ویزای آن امکان‌پذیر است. از جمله برخی از روش‌های اقدام برای این کار می‌توان به ویزاهای سرمایه گذاری، خانوادگی، تحصیلی، تلنت و کاری اشاره کرد. برای استفاده از برخی از این روش‌ها باید امتیاز مشخصی را اخذ و یا واجد شرایط خاصی باشید.

استرالیا جز کشورهایی است که هر ساله جهانگردان و مهاجران بی‌شماری به خود جذب می‌کند زیرا هم دارای آب و هوای مناسبی است و هم امتیازهای بی‌شماری برای دانشجویان، سرمایه‌گذاران و دیگر مهاجران قائل می‌شود. به همین علت است که ما شاهد جمعیت زیادی از افراد خارجی در این کشور هستیم.

جدول امتیاز بندی استرالیا برای مهاجرت

جدول امتیازات مهاجرت استرالیا که اغلب به عنوان سیستم مبتنی بر امتیاز از آن یاد می‌شود، برای ارزیابی صلاحیت افرادی که برای ویزاهای خاص استرالیا درخواست می‌کنند، استفاده می‌شود. این سیستم بر اساس فاکتورهای مختلف امتیازی را جهت تعیین شایستگی متقاضی برای مهاجرت و اقامت استرالیا اختصاص می‌دهد.

عوامل در نظر گرفته شده عبارتند از: سن، تسلط به زبان انگلیسی، سابقه کار، مدارک تحصیلی و… برای واجد شرایط بودن، متقاضیان معمولاً باید حداقل تعداد امتیاز را به دست آورند، با دسته‌ها و معیارهای مختلف که در مجموع آن‌ها نقش دارند. جدول امتیازبندی برای هر کدام از انواع ویزای استرالیا، آیتم‌های متفاوتی را شامل می‌شود.

برای مهاجرت به استرالیا چه بازه سنی مناسب است؟

کشور استرالیا از افرادی با محدوده سنی ۲۵ تا ۳۲ سال بیشترین استقبال را به عمل می‌آورد.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا برای افراد، داشتن حداقل سن 18 سال و حداکثر 55 سال سن است. اگر کمتر از 18 سال سن دارید، یا در هنگام درخواست 55 سال یا بزرگتر هستید، باید برای جامعه استرالیا سود استثنایی داشته باشید.

امتیاز سن در پروسه اقامت دائم استرالیا

بهترین سن مهاجرت به استرالیا: امتیاز سن یکی از تاثیر گذارترین فاکتورها در مهاجرت به استرالیا و اخذ انواع ویزاهای اقامت از طریق مهارت و کار استرالیا است. آنچه که مسلم است دولت استرالیا نیز مانند دیگر کشورهای مهاجرپذیر بدنبال مهاجرین جوان و پر انرژی است تا بتواند از این طریق افراد متقاضی جوان و ماهر را وارد نظام کاری و صنعت خود کرده و از این طریق اقتصاد خود را پویا و در حال رشد نگه دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که امتیاز سن شما در سیستم امتیازبندی مهاجرت استرالیا در آخرین مرحله فرایند اخذ اقامت شما محاسبه میشود، دقیقا” زمانی که شما دعوتنامه ای برای تکمیل کردن درخواست خود از اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا دریافت می کنید. شما باید تا تکمیل مدارک کامل خود و پس از دریافت دعوتنامه امتیاز سن خود را محاسبه کنید. مثلا” اگر الان ارزیابی خود را از سازمان ارزیاب گرفته اید و ۳۲ سال دارید، اما دعوتنامه خود را ۸ ماه بعد میگیرید، این بدان معناست که شما وارد ۳۳ سالگی شده اید و امتیاز شما از ۳۰ امتیاز به ۲۵ امتیاز کاهش پیدا میکند. بنابراین شما باید پس از مشاوره با ایجنت خود دقیقا” بدایند که به طور محتمل چه زمانی دعوتنامه شما خواهد آمد. و توجه به این نکته باعث میشود که مخصوصا” برای متقاضیان ایرانی که زمان دریافت ویزا و دعوتنامه آنها کمی طولانی تر از معمول خواهد بود تصمیم درستی را اتخاذ کنید یا اینکه هزینه های گزافی نکرده و از این طریق متضرر نشوید. توجه داشته باشید این بدان معنا نیست که شما اصلا” نمیتوانید برای اقامت اقدام کنید ، اما میتواند با مشاوره درست با گزینه بهتری یا ویزای دیگری اقدام کنید.

اهمیت بهترین سن برای مهاجرت

از آنجایی که سن افراد، یکی از مهم ترین ویژگی های مهاجرت به هر کشوری می باشد، بسیاری از دولت ها از اهمیت بهترین  سن  برای مهاجرت در شرایط پذیرش آن ها  تاکید کرده اند .  درواقع  برای  اینکه بتوان یک مهاجرت موفق آمیزی داشت، می بایست اقدامات آن را در زمانی مناسب انجام داد. بهترین سن برای مهاجرت یکی از مواردی می باشد که با اهمیت دادن به آن می توان مانع ایجاد بسیاری از مشکلات احتمالی پیش رو در روند مهاجرت شد.

فاکتور سن بر پروسه دریافت انواع ویزا تاثیرگذار می باشد. به همین دلیل باید بهترین سن برای مهاجرت را در نظر گرفت و در زمان مناسب، فرایند مهاجرت را آغاز کرد. چرا که در نظر گرفتن بهترین  سن  برای مهاجرت میتواند نشان دهنده آمادگی  لازم  شخص  برای  شروع  یک زندگی جدید و پر چالش در یک کشور جدید باشد. از این رو افرادی که در گروه سنی ۲۵ تا ۳۲ سال قرار می گیرند، ممکن است واجد شرایط بسیاری از برنامه‌ های ویزای مهاجرتی باشند و به همین دلیل شانس آن ها برای دریافت ویزا بالا است.

مهاجرت به کشورهای دیگر همیشه یکی از اقداماتی می باشد که هر فردی علاقه مند به انجام آن می باشد.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا کاملاً وابسته به نوع ویزا است. برخی از انواع ویزاهای استرالیا نیازمند شرایط سنی خاصی هستند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • اگر با ویزای تحصیلی اقدام می‌کنید، هرچقدر سن و گپ تحصیلی شما کم‌تر باشد، شانس شما بیش‌تر خواهد بود.
  • اگر با ویزای مهارتی اقدام می‌کنید، بهترین سن ۲۵ تا ۳۳ است. این سن بالاترین امتیاز ممکن را خواهد داشت.
  • اگر با ویزای سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنید، بهترین سن برای شما ۳۰ تا ۵۰ است؛ البته، با سن‌های پایین‌تر و بالاتر هم امکان اقدام وجود دارد.
  • اگر با ویزای تلنت اقدام می‌کنید، بهتر است هم‌زمان هم تحصیلات شما در سطح دکتری باشد و هم تازه فارغ‌التحصیل شده باشید. اگر تازه فارغ‌التحصیل نشده‌اید، بهتر است سن شما کمی بیش‌تر باشد تا بتوانید سابقه کاری خوبی نشان دهید.
کی به استرالیا مهاجرت کنیم

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان می باشد. با وجود اینکه برای اپلای کردن در دانشگاه‌ های خارج از کشور هیچ گونه محدویت سنی وجود ندارد، اما دانستن بهترین سن برای مهاجرت، بورسیه تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی با روندی ساده تر، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بنابراین در هر سنی می توان برای تحصیل در هر مقطعی به غیر از رشته‌ های تحصیلی از جمله پزشکی در دانشگاه‌ های خارج از کشور اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کرد، اما سن و گپ تحصیلی که همان فاصله زمانی بین مقاطع تحصیلی می باشد، در فرایند صدور ویزای تحصیلی، فاکتور بسیار مهمی به شمار می رود. داشتن سن بالای 35 سال و گذشتن زمان زیادی (معمولا بیش از 4 سال) از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی، مهاجرت تحصیلی و روند اخذ ویزا را سخت تر می کند.

از این رو بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی از 18 تا 23 سال و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، بهتر است حداقل ۲۲ سال سن داشت. در واقع بیشتر دانشگاه‌ ها، سختگیری زیادی برای جذب دانشجویان کارشناسی ارشد ۳۵ سال به بالا دارند.

بهترین سن برای مهاجرت کاری

بهترین سن برای مهاجرت کاری، به موقعیت‌ های شغلی مختلف در کشور مقصد بستگی دارد. از آنجا که در یک سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز، افراد در بازه سنی ۲۵ تا ۳۲ سال دستاورد های بالایی دارند؛ بسیاری از شرکت‌ ها ترجیح می‌دهند افراد حرفه‌ ای جوان و پر انرژی را در تیم کارمندان خود استخدام کنند.

افراد با سن ۴۰ سال به بالا معمولا بر اساس تجربه یا  رزومه  شغلی  خوب وامتیاز  مهاجرت  کاری ، برای دریافت ویزای کاری اقدام می کنند. در واقع مهاجران جوان ‌تر با سرعت بیشتری جذب بازار کار می‌شوند و سال‌ های بیشتری را می توانند صرف کمک به اقتصاد کشور مقصد ‌کنند.

پس اگر شخصی در بهترین سن برای مهاجرت کاری باشد، اولویت بیشتری برای دریافت ویزا خواهد داشت. چرا که در هر موقعیت شغلی می‌ تواند بیشترین خدمت را به اقتصاد کشور مقصد برساند و دولت‌ ها به این نکته در پذیرش مهاجرین بسیار اهمیت می دهند. زیرا بیشتر کشورها در سن ۶۰ سالگی شهروندان خود را بازنشسته می کنند و نیرویی را به ‌عنوان مهاجر می ‌پذیرند که حداقل بتواند ۲۰ سال در کشور مقصد کار کند.

اگر متقاضیان دریافت ویزا در بازه سنی 40 تا 45 سال قرار داشته باشند در صورت داشتن دو شرط لازم  شانس پذیرش و اقدام برای کار یا نیروی متخصص  دارند. 

برای شرط اول در صورتی که مهارت و تخصص شغلی آن ها بالا باشد و در پی آن دارای رزومه کاری قابل توجهی باشند، شانس بالایی در پذیرش درخواست خود از جانب کارفرما در کشور مقصد دارند. و شرط دوم دارا بودن شرایط سلامت متقاضی کار می باشد. چرا که اگر فرد از نظر جسمی ناتوان و وابسته به خدمات درمانی آن کشور باشد، شانس کم تری برای پذیرش دارد.

بهترین سن برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از راحت ترین و مطمئن‌ ترین روش ‌های مهاجرت به شمار می رود. این روش با ثبت شرکت و یا اجرایی کردن یک ایده استارتاپی در کشور مقصد و یا سرمایه ‌گذاری در یک بیزینس فعال در کشور مقصد محقق می شود.

 بهترین سن برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری طبق اهداف مختلف فرد و قوانین کشورها می تواند از 18 سال تا 55 سال باشد.

طرح‌ های سرمایه‌ گذاری موفقی که باعث ورود پول به کشورها شوند و هم راستا با اهداف اقتصادی آن ها باشد، از جانب دولت استرالیا مورد استقبال فراوانی قرار می گیرند.

افرادی که از این طریق اقدام می کنند علاوه بر اخذ ویزا  برای خود  و ویزا برای مهاجرت خانوادگی می توانند پاسپورت و تابعیت کشور مقصد را نیز از آن خود کنند.

  • بهترین سن برای مهاجرت از روش های دیگر

آمار و تجربه نشان می دهد بیشتر افراد مسئولیت‌ های مهم زندگی خود مانند ازدواج، تشکیل زندگی و فرزند آوری را به دوران بعد از سی ‌سالگی منتقل می‌کنند. به همین دلیل بهترین سن برای مهاجرت از روش های دیگر قبل از شروع شدن دهه سوم زندگی می ‌تواند اقدام بهتر و موثرتری باشد.

 چرا که بعد از سی سالگی افراد علاوه بر اینکه به دنبال موفقیت در مهاجرت خودشان هستند ،  باید در قدم بعدی به مهاجرت همسر و فرزندان خود نیز فکر کنند.

بنابراین ‌بهتر است که قبل از این دوران مسئولیت، مهاجرت انجام شده باشد و بهترین سن برای مهاجرت را قبل از سی‌ سالگی بدانیم. کشورهای مهاجر پذیری مانند کانادا، نیوزلند، استرالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی بهترین سن برای مهاجرت را بین ۲۱ تا ۴۹ سال در نظر می ‌گیرند و مهاجران در این بازه سنی را ترجیح می‌ دهند. بنابراین افراد برای دریافت انواع ویزای مهاجرتی خود بهتر است در گروه سنی 21 تا 49 سالگی باشند.

به جز در نظر گرفتن فاکتور سن شرایط اصلی اولویت‌ بندی مهاجران جوان در کشورها بر اساس عواملی مانند سازگاری با شرایط متغیر بازار کار، داشتن پتانسیل کمک بیشتر به اقتصاد کشور مقصد، محدوده شغلی و توانایی آموزش و پرورش تعیین می شوند.

شرایط سنی برای مهاجرت

در تمام کشورهای توسعه ‌یافته و صنعتی شرایط سنی خاصی برای مهاجرت و دریافت انواع ویزا در نظر گرفته می‌شود. در واقع شرایط سنی برای مهاجرت مطابق با هدف مهاجر و کشورهای مهاجر پذیر متغیر می باشد. بیشتر کشورهای مهاجرپذیر در جهان مانند کشورهای آلمان، سوئد، کانادا، آمریکا، استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر شرایط سنی مختلفی برای اخذ ویزا و انواع مهاجرت دارند. از این رو اگر بخواهیم میانگینی از شرایط سنی معمول برای مهاجرت را بیان کنیم باید به میانگین سنی 25 تا 32 سال اشاره کرد.

در واقع برای مهاجرت به هر کشوری باید امتیازاتی دریافت کرد که این امتیازها بر اساس موارد مختلفی حساب شده و جمع زده می‌شوند.

 علاوه بر میانگین سنی که در بالا به آن اشاره کردیم ، تقریبا بیشتر کشورهای جهان و دولت ‌های وابسته به آن ها تمایل دارند به افرادی که در گروه سنی ۲۱ تا ۴۹ سال قرار دارند امتیاز بدهند.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید