نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی جزیره زیبا امن و پیشرفته است که برای جذب سرمایه گذار خارجی اقدام به دادن اقامت از طریق خرید ملک کرده. بخش ترک نشین قبرس یا همون قبرس شمالی قوانینی شبیه ترکیه داره برای همین تا زمانیکه اردوغان سر کار باشه احتمالاً در قبرس شمالی میشه با خرید خونه اقامت گرفت. اقامت های قبرس شمالی سالانه داده میشه و چیزی به اسم اقامت دائم برای خارجی ها عملاً وجود نداره اما تمدید اقامت سالانه فقط با نشان دادن سند ملک و در زمان کوتاهی انجام میشه بنابراین نیازی به نگرانی از این بابت وجود نداره. ب غیر از ایرانی ها، انگلیسی ها، روس ها ، اوکراینی ها، یونانی ها، اروپایی ها و آمریکایی های زیادی در قبرس بر روی ملک سرمایه گذاری کرده اند.  نزدیک 800 هتل در قبرس شمالی ساخته شده که خود این عدد حجم توریست و حجم سرمایه گذاری خارجی در صنعت گردشگری رو نشون میده. برای همین اگر برای سرمایه گذاری روی ملک تردید دارید کافیه بدونید اغلب مالکان این هتل ها خارجی هستند و سرمایه لازم برای خرید یک هتل بسیار سنگین تر از یک ملک هست. اگر سرمایه گذاران خارجی از این میزان سرمایه گذاری در قبرس ترس و واهمه ایی ندارند خوب دلیلی هم نداره که ما از این بابت ترسی داشته باشیم. شرکت وست ادوایزر خودش تو قبرس شمالی روی ملک سرمایه گذاری میکنه و هم ملک خرید و فروش میکنه. ما معمولا بین سه تا شش آپارتمان و یا ویلا رو همزمان در قبرس شمالی خریداری میکنیم که صرفه اقتصادی برامون داشته باشه. اگر سرمایه گذاری در قبرس شمالی خوب نبود خود ما اونجا ملک نمیخریدیم و سرمایه گذاری نمیکردیم.

چرا قبرس شمالی به خارجی ها خونه میفروشه

شاید این سوال به ذهن یک اروپایی و آمریکایی نرسه. در اروپا و آمریکا خیلی عادیه که یک سرمایه دار با خریدن ملک بتونه اقامت یک کشور رو بگیره ولی تو خاور میانه کشورهای زیادی نیستند که چنین کاری میکنن. برعکس اغلب کشورهای خاور میانه تنها خون رو عامل اقامت میدونن و به خارجی ها تنها اجازه اجاره ملک میدن. چرا قبرس فرق میکنه.

اول-  قبرس و ترکیه خیلی دوست دارن ادای اروپایی ها رو در بیارن خوب از اونجایی که در کشورهایی مثل اسپانیا، پرتغال و یونان خیلی راحت میشه با خرید خونه اقامت گرفت در ترکیه و قبرس شمالی هم هینجوری هست.

دوم- سرمایه هنگفت خارجی ها- وقتی یک مولتی میلیاردر اروپایی داخل قبرس شمالی یک هتل بخره یا بسازه فقط خودش نیست که پول میاره ماهی 100 تا 500 نفر دیگه بعنوان مهمان هتل، خدمه هتل و غیره وارد قبرس شمالی میشن و باخودشون سرمایه میارن. این سرمایه ها میتونه هر اقتصادی رو رونق بده.

سوم- اقامت های یکساله برای مالکان خارجی امنیت مورد نیاز برای ترکیه و قبرس شمالی رو محیا میکنه. اگر شما در قبرس شمالی خونه بخری و بعد قبرس شمالی متوجه بشه که شما مثلا در طول یک سال چندین بار مرتکب جرم منجر به محکومیت قضایی شدی خوب اقامتت رو تمدید نمیکنه و مجبور میشی ملکت رو بفروشی.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

ریسک عدم تمدید اقامت در خرید ملک در قبرس شمالی

خیلی ها از اینکه قبرس شمالی بعد از یکسال اقامتشون رو تمدید نکنه نگران هستند. خوب کشور قبرس شمالی قوانینش برای افزایش فروش ملک در قبرس شمالی هست و نه کم کردن اون. برای همین اگر اقامت شما رو تمدید نکنه احتمالا باعث وحشت بقیه سرمایه گذارهای موجود میشه که میتونه ضرر هنگفتی به اقتصاد قبرس شمالی بزنه.

فرایند تمدید اقامت در قبرس شمالی چند قانون ساده داره:

  • ثابت کن که هنوز تو قبرس شمالی ساکن هستی
  • جرم و جنایتی مرتکب نشده باش
  • برای همسایه ها دردسر منجر به شکایت درست نکرده باش.

این ها مساوی خواهد بود با تمدید اقامت. بسیاری از بستگان درجه یک مدیران شرکت هم اکنون چندین سال است که با خرید ملک در قبرس شمالی ساکن هستند. شرکت وست ادوایزر سالانه برای چندین نفر در قبرس شمالی با خرید ملک اقامت میگیره. حتی یک مورد هم نارضایتی و یا عدم تمدید اقامت رو مشاهده نکردیم. بنابراین نگران این موضوع نباشید.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

  1. معامله نامه: برای خرید ملک در قبرس شمالی، ابتدا باید یک معامله نامه (Sales Agreement) با فروشنده امضا کنید. این قرارداد شامل شرایط خرید، قیمت، مساحت و شرایط پرداخت است.
  2. معرفی‌نامه خرید: برای خرید ملک در قبرس شمالی، باید یک معرفی‌نامه خرید (Purchase Introduction) از یک وکیل معتبر دریافت کنید. این معرفی‌نامه نشان می‌دهد که شما خریدار جدی هستید و توان مالی برای خرید ملک را دارید.
  3. پرداخت وجه: پس از امضای معامله نامه، باید وجه خرید را به حساب فروشنده واریز کنید. معمولاً یک سپرده اولیه (Deposit) درصدی از کل قیمت ملک است. سپس، بر اساس توافق، می‌توانید مابقی مبلغ را در یک زمان مشخص یا اقساط ماهیانه پرداخت کنید.
  4. انتقال مالکیت: پس از پرداخت کامل هزینه، باید مراحل انتقال مالکیت را طی کنید. برای این منظور، لازم است تا به دفتر املاک محلی بروید و مدارک مربوطه را تحویل دهید. پس از انجام این مراحل، مالکیت ملک به نام شما ثبت می‌شود.
  5. مالیات و هزینه‌های دیگر: باید در نظر داشته باشید که علاوه بر قیمت ملک، ممکن است مالیات و هزینه‌های دیگری نیز وجود داشته باشد. برای مثال، هزینه‌های ثبت انتقال مالکیت، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه‌های وکالت ممکن است متحمل شوید.
  6. توصیه می‌شود که قبل از خرید ملک، مشاوره حقوقی از یک وکیل متخصص در امور خرید ملک در قبرس شمالی بگیرید. شرکت وست ادوایزر می‌تواند شما را در مورد قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک در این منطقه راهنمایی کند و مطمئن شوید که تمامی مراحل قانونی به درستی انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که شرایط خرید ملک در قبرس شمالی ممکن است در طول زمان تغییر کند. بنابراین، بهتر است قبل از خرید ملک، اطلاعات به‌روز و کاملی در مورد شرایط و قوانین مربوطه دریافت کنید.

شرایط خرید ملک در حال ساخت در قبرس شمالی

املاک در حال ساخت در قبرس شمالی روند ساخت سریعی دارند و معمولا در کمتر از دو سال تحویل میشوند. بسیاری از آپارتمان های زیر ده طبقه در کمتر از 18 ماه تحویل میگردد.

برای خرید این املاک شما میتوانید آنها را از مالک خریداری کنید و هنگام اتمام ساخت شما قرارداد سند خرید ملک را دریافت خواهید کرد.

کشور قبرس شمالی برای افزایش سرمایه گذاران خارجی مزایای زیاد و قوانین خوبی برای حمایت از سرمایه گذاران قرار داده است.

اگر هنوز برای سرمایه گذاری روی ملک در قبرس شمالی تردید داری یک زنگ به ما بزن و مشاوره حرفه ایی بگیر