Search
Search
Close this search box.

سرمایه گذاری در شیلی

سرمایه گذاری در شیلی

آخرین مطالب خواندنی

سرمایه گذاری در شیلی یکی از راه های مهاجرت به شیلی است که در ادامه به آن می پردازیم. سیاست های اقتصادی شیلی که براساس اصل شفافیت سرمایه و عدم تبعیض نسبت به سرمایه گذاران خارجی بنا شده است ، یکی از نقاط قوت این کشور را تشکیل می دهد. سرمایه گذاران جذب غنای منابع طبیعی شیلی، ثبات سیستم اقتصادی شیلی، پتانسیل رشد آن، امنیت حقوقی دولت شیلی، سطح ریسک پایین و کیفیت بالای زیرساخت های آن می شوند.

در سال ۱۹۹۷ قانون اصلاح بانکداری تصویب شد و این امر باعث گسترش زمینه فعالیت های مجاز خارجی در بانک‌های شیلی شد.

طی سال های گذشته ، دولت برای ساده سازی رویه های سرمایه گذاری تلاش کرده است. سرمایه گذاری خارجی در شیلی بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی توسعه اقتصادی شیلی بوده است. در سطح مالی، سرمایه گذاران خارجی از مالیات متوسط شرکت ها بهره مند می شوند و دسترسی آن ها به بازار رسمی ارز از جمله ارسال رایگان سرمایه و سود تضمین می شود. این کشور همچنین طیف گسترده ای از راه حل ها را به سرمایه گذاران ارائه می دهد و برای تشویق سرمایه گذاری ، برنامه ای با عنوان “بستر سیاست نوآوری” ایجاد کرده است.

در طول دهه گذشته ، شیلی سرمایه های فزاینده ای را برای رسیدن به رکورد سطح 24.7 میلیارد دلار در سال 2012 جذب کرد. شیلی در سه ماهه اول سال 2020 رکورد 6477 میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی را کسب کرده است.

شیلی با داشتن اقتصاد پایدار، یکی از امیدوارترین سرمایه گذاری های آمریکای جنوبی است. در حالی که این کشور به عنوان بزرگترین صادرکننده مس در جهان شناخته می شود همچنین پنجمین صادرکننده بزرگ شراب و تولید کننده بزرگ منطقه ای از خمیر چوب شیمیایی ، ماهی و انگور نیز به شمارمی آید.

شیلی به عنوان یکی از قوی ترین مقاصد سرمایه گذاری در آمریکای لاتین بسیار مورد توجه جامعه مالی قرار گرفته است. این کشور با قرار گرفتن در معرض قابل توجه کالاهایی مانند مس ، سرمایه خارجی زیادی را به خود جلب کرده است که به رشد اقتصاد آن کمک کرده است.

سرمایه گذاری در شیلی

نقاط قوت برای سرمایه گذاری خارجی در شیلی:

 • ثبات اقتصادی ، چشم انداز رشد و سطح پایین ریسک
 • وارد کننده برتر آمریکای لاتین ، از قدرت پرداخت و تسویه عالی برخوردار است
 • قدرت خرید بالا (برای آمریکای لاتین)
 • سلامتی منابع طبیعی (مس ، کشاورزی)
 • شرکت های بین المللی شیلی
 • قوانین کار که عمدتاً به دلیل انعطاف پذیری ساعات کار و اجازه استخدام نیروی خارجی
 • شرکت های خارجی همچنین می توانند از طریق دسترسی به امتیازات ممتاز به بازارهای منطقه از طریق توافق نامه های مختلف تجارت آزاد بهره مند شوند.
 • دولت دوستانه: دولت شیلی به لطف سیاست های اقتصادی مطلوب که برای تقویت رشد و پایداری در طولانی مدت ساخته شده است یکی از ثروتمندترین دولت های آمریکای لاتین به حساب می آید.
 • عملکرد قوی: براساس گزارش جهانی رقابت پذیری سالهای 2009 تا 2019 ، شیلی اولین کشور آمریکای جنوبی بود که در ماه می سال 2010 را با بالاترین تولید ناخالص داخلی رسمی و بالاترین رتبه رقابت در آمریکای لاتین را به خود اختصاص داد. OEDC پیوست.

بیشتر بخوانید:هزینه زندگی در شیلی

نقاط ضعف برای سرمایه گذاری خارجی در شیلی:

 • کمبود نوآوری ، هزینه های بسیار ضعیف برای تحقیق و توسعه
 • سرمایه گذاری در صنایع شبکه قابل توجه نیست
 • آسیب پذیری در برابر نوسانات قیمت کالاها و وابستگی به واردات به کشور های ودیگر از جمله چین
 • زیرساخت های برقی و جاده ای برای اندازه قلمرو کافی نیستند
 • عدم وجود نیروی کار واجد شرایط. میزان فعالیت جمعیت در حال کار به ویژه در بین زنان و جوانان بسیار پایین است.
 • تداوم نابرابری های اقتصادی منجر به تنش های سیاسی و اجتماعی (به عنوان مثال اعتصاب در بخش معدن)

نتیجه گیری:

با توجه به نتایج به‌دست‌آمده، مشخص است که شیلی به عنوان یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاران با زیرساخت‌ها و تنوع بخش‌های اقتصادی مناسب، توانمندی جلب سرمایه‌گذاران جهانی را دارد. این مقاله به این نتیجه می‌رسد که با درک دقیق از فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در شیلی، این کشور می‌تواند یک مقصد امن و با بازدهی بالا برای سرمایه‌گذاران جهانی به‌شمار آید.

 

در ادامه لازم به ذکر است کشور شیلی نسبت به کشور های دیگر قاره آمریکا رتبه دوم رشد اقتصادی در چند سال اخیر را پس از کانادا را دارا می باشد و این امر باعث جذب سرمایه گذاران خارجی از جمله کشور هایی مانند چین ،هندوستان و کشورهای قاره آمریکا می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به شیلی با ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب