سرمایه گذاری در شیلی یکی از مهاجرت به شیلی است که  در ادامه به آن می پردازیم. سیاست های اقتصادی شیلی که براساس اصل شفافیت سرمایه و عدم تبعیض نسبت به سرمایه گذاران خارجی بنا شده است ، یکی از نقاط قوت این کشور را تشکیل می دهد. سرمایه گذاران جذب غنای منابع طبیعی شیلی، ثبات سیستم اقتصادی شیلی، پتانسیل رشد آن، امنیت حقوقی دولت شیلی، سطح ریسک پایین و کیفیت بالای زیرساخت های آن می شوند.

در سال ۱۹۹۷ قانون اصلاح بانکداری تصویب شد و این امر باعث گسترش زمینه فعالیت های مجاز خارجی در بانک‌های شیلی شد.

طی سال های گذشته ، دولت برای ساده سازی رویه های سرمایه گذاری تلاش کرده است. سرمایه گذاری خارجی در شیلی بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی توسعه اقتصادی شیلی بوده است. در سطح مالی، سرمایه گذاران خارجی از مالیات متوسط شرکت ها بهره مند می شوند و دسترسی آن ها به بازار رسمی ارز از جمله ارسال رایگان سرمایه و سود تضمین می شود. این کشور همچنین طیف گسترده ای از راه حل ها را به سرمایه گذاران ارائه می دهد و برای تشویق سرمایه گذاری ، برنامه ای با عنوان “بستر سیاست نوآوری” ایجاد کرده است.

در طول دهه گذشته ، شیلی سرمایه های فزاینده ای را برای رسیدن به رکورد سطح 24.7 میلیارد دلار در سال 2012 جذب کرد. شیلی در سه ماهه اول سال 2020 رکورد 6477 میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی را کسب کرده است.

شیلی با داشتن اقتصاد پایدار، یکی از امیدوارترین سرمایه گذاری های آمریکای جنوبی است. در حالی که این کشور به عنوان بزرگترین صادرکننده مس در جهان شناخته می شود همچنین پنجمین صادرکننده بزرگ شراب و تولید کننده بزرگ منطقه ای از خمیر چوب شیمیایی ، ماهی و انگور نیز به شمارمی آید.

شیلی به عنوان یکی از قوی ترین مقاصد سرمایه گذاری در آمریکای لاتین بسیار مورد توجه جامعه مالی قرار گرفته است. این کشور با قرار گرفتن در معرض قابل توجه کالاهایی مانند مس ، سرمایه خارجی زیادی را به خود جلب کرده است که به رشد اقتصاد آن کمک کرده است.

سرمایه گذاری در شیلی

نقاط قوت برای سرمایه گذاری خارجی در شیلی:

نقاط ضعف برای سرمایه گذاری خارجی در شیلی:

در ادامه لازم به ذکر است کشور شیلی نسبت به کشور های دیگر قاره آمریکا رتبه دوم رشد اقتصادی در چند سال اخیر را پس از کانادا را دارا می باشد و این امر باعث جذب سرمایه گذاران خارجی از جمله کشور هایی مانند چین ،هندوستان و کشورهای قاره آمریکا می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به شیلی با ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *