نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

راحت ترین راه مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا پس از ایالات متحده آمریکا و کانادا به عنوان سومین مقصد مهاجرت در سراسر جهان شناخته می‌شود. رفاه مالی، کیفیت بالای زندگی، استانداردهای آموزشی برتر و امنیت شغلی از جمله معیارهایی است که افراد را به ویژه در ایران برای مهاجرت به استرالیا ترغیب می‌سازد. روش‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که از آن میان به نظر می‌رسد مهاجرت تحصیلی و نیروی متخصص ساده‌ترین راه ها برای مهاجرت به استرالیا می‌ باشند.

روش‌های متعددی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. متقاضیان با بررسی انواع ویزاها می‌توانند بهترین روش مهاجرت را برای خود انتخاب کرده و در راستای برآورده کردن الزامات آن تلاش کنند. البته که انتخاب راحت‌ترین راه مهاجرت به استرالیا قطعاً نیاز به بررسی عمیق دارد. به همین خاطر یک روش را نمی‌توان به عنوان آسان‌ترین  روش مهاجرت به استرالیا معرفی کرد؛ زیرا شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است و هر کس باید با توجه به شرایط، بودجه و مهارت خود بهترین راه را انتخاب کند.

بدیهی است مهاجرت یکی از موضوعات پیچیده برای فردی که تصمیم به این کار دارد، خواهد بود و این بدان دلیل است که افراد با آگاهی کمی نسبت به قوانین و شرایط کشوری دیگر، قرار است که تمام زندگی خود را در آن بگذرانند، هر کشور نیز دارای قوانینی می‌باشد که برای زندگی در آن نقطه از دنیا، رعایت قوانین الزامی خواهد بود.

موضوع پیچیده قطعاً راه‌های بی دردسر و راحتی هم وجود دارد. برای مثال راحت‌ترین راه مهاجرت به استرالیا، سنجش و بررسی شرایط متقاضی می‌باشد و انتخاب آگاهانه ترین راه بر این اساس است که کار افراد را در زمان اخذ اقامت استرالیا، آسان می‌کند. در این بین راه‌هایی وجود دارد که به صورت کلی، لقب راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا گرفتند، راه‌هایی همچون: ازدواج، ویزای همراه، ویزای ۴۷۶، اسپانسر شیب.

مهاجرت به استرالیا از راحتترین راه

ویزای تحصیلی

استرالیا، کنار کانادا، آمریکا و آلمان از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی جذاب برای تحصیل در خارج است. برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنید. ابتدا لازم است در یک موسسه آموزشی ثبت نام و شهریه آن را پرداخت کنید. رسید پرداخت شهریه برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی است. پس از اتمام دوره تحصیل خود در استرالیا نیز، می‌توانید با توجه به مدت زمان تحصیل، ۳۰ الی ۶۰ روز در این کشور بمانید و به جستجوی کار باشید.

افراد با تحصیل رشته مهندسی در دانشگاه تهران و امیرکبیر، می‌توانند برای ۱۸ ماه به استرالیا سفر کنند. اگر مایل باشند، می‌توانند در این نوع مهاجرت سایر افراد خانواده را نیز با خود همراه کنند. برای بهره‌مندی از این شرایط فرد باید زیر ۳۱ سال داشته باشد، بیش از دو سال از اتمام تحصیلش نگذشته باشد و حداقل نمره ۶ را در آزمون زبان آیلتس کسب کرده باشد.

دانشگاه‌های زیادی این شرایط را ندارند. لازم به ذکر است که اگر مدارک مربوطه را از طریق ساب کلاس۴۷۶ بفرستید و ویزای استرالیا را دریافت کنید و بخواهید ویزای اشتغال بگیرید، دیگر امکان تغییر اطلاعات ثبت شده در پرونده شما وجود ندارد.

هزینه‌های تحصیل در استرالیا

هنگام تحصیل در استرالیا، می‌توانید ۴۰ ساعت در دو هفته کار کنید. مدت زمان کار در هفته بر عهده شماست. بیشتر از این میزان ساعت تعیین شده کار کنید، ممکن است ویزای شما باطل شود. دوره‌های کارآموزی جزو ساعات کاری شما محسوب نمی‌شود. در صورتی که در دوره‌های مجازی شرکت کنید، محدودیتی برای کار حین تحصیل در استرالیا ندارید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

اگر شما هم جزو نیروهای کاری ماهر و فعال در کشور خود هستید، مهاجرت به استرالیا گزینه مناسبی است . تنوع ویزاهای کاری استرالیا می‌تواند شرایط زندگی و فرصت‌های شغلی شما را تغییر دهد. انواع ویزا برای کار در استرالیا عبارتند از:

 • ویزای موقت حمایت کارفرمای ماهر
 • ویزای موقت کمبود مهارت
 • ویزای طرح نامزدی کارفرما

شرایط اخذ ویزای گردشگری

همانطور که از نامش پیداست، این ویزا برای تفریح و گردش صادر می‌شود. ویزای گردشگری به مدت سه ماه اعتبار دارد. البته شاید بد هم نباشد که در این مدت دنبال یک کارفرما بگردید تا بتوانید ویزای اشتغال با حمایت کارفرما را دریافت کنید. توجه داشته باشید که پس از پایان اعتبار ویزا باید خاک استرالیا را ترک کنید. چرا که ماندن در آنجا، بعد از ۲۸ روز غیرقانونی است.

مهاجرت به استرالیا راحتترین راه

روش‌های سرمایه‌گذاری در استرالیا

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

بازار املاک استرالیا رو به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا پیش رفته است به این صورت که شما می‌توانید ملکی که در استرالیا می‌خرید را اجاره دهید. برای خرید ملک در این کشور، از وام‌های کم بهره استفاده کنید.

 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا باید دو یا سه نفر از اعضای اصلی یک شرکت، افرادی باشند که اقامت استرالیا را دارند. برای ثبت شرکت در استرالیا می‌توانید از راهنمایی کارشناسان موسسه استفاده کنید.

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در استرالیا

خرید اوراق قرضه یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف از جمله استرالیا است. اوراق قرضه در واقع وامی است که شما به ازای دریافت سودی معین به دولت می‌دهید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

شما می‌توانید به واسطه ازدواج با فرد شهروند استرالیا به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت و اقامت دائم از طریق ازدواج، ابتدا باید ویزای موقت همراه داشته باشید. هنگام درخواست باید در استرالیا حضور داشته باشید. هزینه درخواست ویزای موقت همراه ۵۳۴۶ دلار است.

معمولا ویزای ازدواج برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند نامزد استرالیایی خود را بهتر بشناسند. فردی که این ویزا را می‌گیرد، فقط ۹ ماه وقت دارد که با فرد مورد نظر ازدواج کند و در استرالیا بماند. برای دریافت ویزای ازدواج باید طرفین برای یک بار هم که شده همدیگر را از نزدیک ملاقات کرده باشند.

کاربرد دوم این ویزا نیز برای کسانی است که همسرشان در استرالیا کار می‌کند. جالب است بدانید که به آن ویزای پارتنر هم گفته می‌شود و در حقیقت برای کسانی است که می‌خواهند بعد از ازدواج با همسر خود از کشور خارج شوند. در وهله اول به این افراد یک ویزای دو ساله داده می‌شود. اگر بعد از دو سال، ازدواج پایدار بماند، این افراد در استرالیا ماندگار خواهند شد. به طور کل این ویزا برای کسانی است که و قصد ازدواج دارند. برای این منظور باید حداقل یک سال با هم زندگی کرده باشند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

بسته به نوع روش مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، نیاز به ارائه مدارک مختلفی دارید، اما عموماً دریافت ویزای استرالیا ارائه مدارک زیر الزامی است

 • گذرنامه
 • فرم تکمیل شده ویزای استرالیا
 • پرداخت هزینه ویزا
 • عکس بیومتریک
 • کارت شناسایی ملی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک خانوادگی( سند ازدواج یا طلاق و…)
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • مدارک مورد نیاز برای اقامت موقت: به نوع ویزای شما این مدارک متفاوت است.
 • فرم‌های گیرنده مجاز( نماینده قانونی شما که در صورت عدم حضورتان می‌تواند مدارک شما را تایید کند)
 • رزومه محل اقامت
 • نامه از کارفرما( در صورت لزوم)
 • دعوتنامه( در صورت لزوم)
 • برنامه سفر( شامل بلیط‌های خریداری شده، مکان‌هایی که قصد سفر به آن را دارید و…)

اقامت و شهروندی در استرالیا

شهروند استرالیا، باید نسبت به قوانین این کشور آگاهی کامل داشته باشد. پس از اقامت دائم در استرالیا، برای درخواست شهروندی در این کشور لازم است که در استرالیا حضور داشته باشید. شرایط دریافت اقامت برای افراد کمتر از ۶۰ سال با افراد بالای ۶۰ سال متفاوت است. برای تبدیل شدن به شهروند استرالیا، باید 3 سال اقامت دائم در استرالیا داشته باشید. پس از کسب ۷۵ درصد نمره در آزمون شهروندی استرالیا می‌توانید شهروند استرالیا شوید.

روش دیگه برای دریافت شهروندی این است که مادریا پدر شما شهروند استرالیا باشند و در خارج از این کشور متولد شده باشید، می‌توانید برای دریافت شهروندی استرالیا اقدام کنید. هزینه این درخواست ۳۱۵ دلار استرالیاست. در صورتی که شما همزمان با خواهر یا برادر خود برای شهروندی اقدام کنید می‌توانید ۱۳۰ دلار استرالیا بپردازید. شما باید ثابت کنید پدر و مادر شما، پدر و مادر واقعی و هنگام تولد شما شهروند استرالیا بوده‌اند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

نوع اقامت کودکانی که در استرالیا متولد می‌شوند مانند اقامت والدینشان است. اگر شما ویزای تحصیلی استرالیا داشته باشید و فرزند شما در این کشور متولد شود، ویزای همراه تحصیلی شامل حال او می‌شود. در صورتی که شما یا همسرتان شهروندی استرالیا را داشته باشید، فرزند شما به طور خودکار شهروند این کشور می‌شود و نیازی به درخواست ویزای مجزا ندارد.

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده

چنانچه فرزند یا فرزندانی داشته باشید که اقامت استرالیا را دارند، می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. برای این منظور فرزندان شما باید شما را حمایت کنند. قوانین اخذ این ویزا بسته به موقعیت شما متفاوت است. یکی از روش‌های متفاوت اخذ ویزا روش پولی است. شما با پرداخت هزینه‌ای معادل ۵۰ هزار دلار می‌توانید به مدت ۳ سال در استرالیا بمانید.

نتیجه گیری راحتترین راه مهاجرت به استرالیا

هر تغییری در زندگی سختی‌های خودش را دارد. اگر هم قرار باشد این تغییر، مهاجرت به کشور دیگری باشد، مسلماً باید قبل از هر اقدامی حسابی تمام زوایای کار را بررسی کنید. در اینکه مهاجرت به استرالیا مزایای زیادی برای شما در بر خواهد داشت هیچ شکی نیست! اما از چالش‌هایی مانند تفاوت‌های فرهنگی و شرایط جدید زندگی در یک کشور بیگانه هم چشم پوشی نکنید. توصیه ما به شما این است که بعد از کلی تحقیق و بررسی و با یک دید بازتصمیم خود را در این زمینه نهایی کنید.

راحتترین راه مهاجرت به استرالیا را از ما بخواهید کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید