نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

خرید ملک در قبرس برای اقامت

اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی اصلی ترین هدف سرمایه گذاران است. اخذ اقامت قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها بسیار آسان تر و کم‌خرج تر است. تنها با پرداخت ۳۰درصد از بهای ملک امکان اخذ اقامت و استفاده از شرایط عالی مانند تحصیل رایگان فرزندان در مدارس قبرس شمالی وجود دارد.

در میان برنامه های سرمایه گذاری در قبرس روش خرید ملک، یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت اروپا برای سرمایه داران و سرمایه گذاران است. شاید بتوان گفت مهم ترین برنامه ای که منجر به اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری در قبرس می شود، همین برنامه خرید ملک است. اگر شخصی در قبرس ملکی خریداری کند، علاوه بر دریافت اقامت دائم از ابتدا، بعد از 5 سال در صورتی که در این کشور زندگی کرده باشد می تواند برای دریافت شهروندی و پاسپورت آن اقدام کند. نکته مهم این است که اگر شما پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشید می توانید در سایر کشورهای اروپایی کار و زندگی کنید و پیشبینی می شود قبرس شمالی در سال 2027 عضو اتحادیه اروپا شود.

از جمله مزیت های اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک عدم الزام به شرط حضور است. یعنی کافی است که در هر 2 سال تنها و تنها 1 روز در قبرس باشید تا اقامت شما تمدید شود. البته این نکته را نیز می بایست مد نظر قرار دهید که چنانچه در صدد اخذ پاسپورت و تابعیت قبرس می باشید باید در قبرس زندگی کنید. نتیجتا در صورت زندگی کردن در این کشور قادر خواهید بود تا بعد از گذشت 7 سال پاسپورت یا تابعیت قبرس را بگیرید و از آنجایی که کشور قبرس عضوی از اتحادیه اروپا خواهد شد؛ به راحتی می توانید با داشتن پاس قبرس در هر کجا و هر کشوری که عضو این اتحادیه است؛ زندگی کنید.

واجدین شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

شرایط خرید ملک در قبرس و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک بسیار مناسب است.

شخص نیازی به مدرک زبان و انجام تست پزشکی ندارد.

تنها مدرکی که می بایست ارائه دهد، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری است.

متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد.

همچنین نیازی به مصاحبه نیز نمی باشد و شرط حضور نیز ندارد.

چرا خرید ملک در قبرس شمالی

این روزها، شمار افرادی که به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی علاقه‌مند شده‌اند رو به افزایش است. یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع، آسان بودن مراحل قانونی آن است. خوب است بدانید که خرید و فروش ملک و اجاره آن در قبرس شمالی به پوند است و درآمد خوبی از این راه به دست می‌آورید. در سال 2021 کشور قبرس شمالی از طرف مجله فوربز به‌عنوان بهترین مقصد ساحلی برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک انتخاب شد. خبر خوب دیگر اینکه شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید و همچنین یک حساب بانکی نیز در این کشور داشته باشید.

آشنایی با شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی 2023

شرایط خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی خیلی پیچیده نیست. شما با داشتن یک پاسپورت و گواهی عدم سوء پیشینه حق خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور را خواهید داشت. طبق قانون این کشور، زمانی که یک فرد خارجی ملک یا آپارتمانی خریداری کند، و یا حتی با پرداخت یک ‌سوم قیمت کل ملک، می‌تواند اقامت موقت کشور قبرس شمالی را دریافت کند. به‌طورکلی هر فرد خارجی اجازه خرید یکی از این موارد را دارد: یک واحد آپارتمان یا یک واحد ویلایی یا یک دونوم قبرس شمالی که معادل با 1338 مترمربع زمین است. اما اگر قصد خرید بیشتر از این میزان را داشته باشد، اگرچه قولنامه رسمی خواهد داشت، اما باید نیم درصد مالیات را پرداخت کرده و همچنین یک شرح روی سند خواهد آمد که این ملک در اداره ثبت ‌اسناد تنها توسط این فرد قابل معامله است.

 • مزایای اخذ اقامت خرید ملک یا آپارتمان
 • وجود امنیت مالی و روانی در این کشور
 • زندگی در نزدیکی ایران
 • قوانین اروپایی در قاره آسیا
 • مالیات پایین در این کشور
 • امنیت بالا

امنیت بسیار بالا جهت زندگی، طبق آمارهای سازمان های جهانی قبرس شمالی در بین کشورهای کوچک دارای رتبه اول امنیت جهانی و پاکیزگی محیط زندگی را داراست و طبق آمارهای جهانی در سال ۲۰۲۱ در بین تمام کشورهای دنیا رتبه پنجم را از لحاظ امنیت اجتماعی و نبود جرم و جنایت و شرایط بهینه زندگی به خود اختصاص داده است.

 • خرید و فروش ملک به پوند انگلیس
 • انگلیسی زبان رایج مردم قبرس است.
 • استانداردهای آموزشی مطابق با پیشرفته‌ترین کشورهای دنیاست
 • هوای عالی با سطح آلودگی پایین
 • خرید به صورت عرصه و اعیان
خانه های قبرس شمالی را بخریم و اقامت قبرس شمالی را بدست بیارویم

خرید عرصه و اعیان (زمین و بنا) بر خلاف ترکیه که فقط اعیان یا همان بنا را می‌فروشد و در زمان فروش فقط باید به شرکت‌های ترکی 40 درصد ارزانتر آن هم بعد از سه سال بفروشید.

 • هزینه پایین زندگی
 • نرخهای مالیاتی مطلوب
 • فرصت های شغلی فراوان و اقتصاد رو به رشد
 • پروژه‌ های ساختمانی خوش موقعیت که توسط معتبرترین سازنده ‌ها در سطح جهانی ساخته می ‌شود.
 • اهمیت ویژه به بچه‌ها و خانم‌ها در قوانین و مقررات قبرس
 • رعایت حقوق حیوانات
 • مراقبت ‌های بهداشتی و بیمه درمانی با کیفیت
 • زیرساخت های حمل و نقل مناسب
 • سواحل خیره کننده
 • شبکه ارتباطی درجه یک
 • قیمت پایین املاک قبرس
 • وجود مدارس بریتانیایی و بین المللی
 • امکان مهاجرت آسان به قبرس
 • جامعه بزرگ مهاجران قبرس
 • سطح بالای امید به زندگی در بین مردم قبرس
 • معیارهای کاربردی

علاوه بر سرمایه گذاری مالی، متقاضیان باید شرایط زیر را نیز دارا باشند:

 • باید پاسپورت معتبر داشته باشند.
 • ارائه اسنادی مبنی بر منبع و منشا وجوه اعلام شده برای سرمایه گذاری
 • ادامه مدرکی مبنی بر نداشتن سابقه کیفری متقاضی
 • نام متقاضی نباید در فهرست افرادی که دارایی آنها در محدوده اتحادیه اروپا منجمد می شود قرار گیرد.

-پرداخت هزینه های درخواست

آیا می توان ملک خریداری شده در قبرس شمالی را قبل از گرفتن مجوز خرید، به فروش رساند؟

خیر، تنها زمانی می توانید این ملک در قبرس شمالی را بفروشید که قرارداد ها بین هر دو طرف و در اداره ثبت، ثبت گردید.

حداقل ارزش خانه برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک و اخذ اقامت دائم 15 هزار پوند انگلیس است .

همچنین دریافت اقامت قبرس با خرید ملک برای تمام اعضای خانواده میسر می ‌باشد.

در سال 2021 مجله‌ ی فوربز که یک مجله‌ی اقتصادی بسیار معتبر و معروف در آمریکا است، قبرس شمالی را بهترین مکان برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک معرفی کرد.

بسیاری از پروژه‌ های معتبر و مطرح در زمینه املاک، برای خریداران امکانات و تسهیلاتی را در نظر ‌گرفته‌ اند که امتیاز بزرگی را برای خریداران به ارمغان آورده است.

این امتیاز و تسهیلات به این صورت است که  با پرداخت حداقل 30 درصد کل قیمت ملکِ مورد نظر، مالک ملک خود می‌ شوید و قرارداد بین شما و فروشنده، در اداره‌ ی ثبت اسناد ثبت می‌شود. بدین صورت امکان فروش یک ملک به چندین نفر منتفی می‌شود.

این قانون را قبرس شمالی برای حمایت و تضمین سرمایه‌ ی سرمایه گذاران خارجی، وضع کرده است.

با همان پرداخت اولیه، شما می‌توانید برای اخذ اقامت خود و خانواده‌تان اقدام نمایید. مابقی مبلغ ملک را در اقساط بلند مدتِ بدون بهره می‌توانید پرداخت کنید. تعداد و میزان اقساط پروژه به پروژه متفاوت است.

خانه های قبرس شمالی چند

قیمت خرید آپارتمان در قبرس شمالی

به ‌طورکلی هزینه خرید آپارتمان در قبرس شمالی بسیار ارزان‌تر از کشورهای اروپایی است.  به دلیل متغیر بودن قیمت آپارتمان و ملک در مناطق مختلف این کشور، شاید نتوان قیمت دقیقی برای خرید اعلام کرد، اما شما حداقل به 35000 پوند احتیاج خواهید داشت. البته این مبلغ با توجه به ارزش ملک و متراژ آن متغیر است.

خانه های قبرس شمالی برای ایرانیان

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شمالی

زمان خرید آپارتمان و یا ملک در این کشور، شما به‌ عنوان یک فرد خارجی باید هزینه‌های جانبی دیگری علاوه بر قیمت تمام ‌شده خود ملک بپردازید. این هزینه‌ ها شامل نیم درصد از ارزش کل مبلغ ملک، هزینه باز کردن پرونده مالیاتی شخص (تا 21 روز بعد از عقد قرارداد)، 6 درصد هزینه سند زدن و 6 درصد هزینه ثبت قرارداد در اداره ثبت اسناد، 5 درصد مالیات بر خرید (قبل از تحویل کلید)، نیم درصد هزینه باطل کردن تمبر در اداره مالیات، بین 1500 تا 3500 پوند هزینه انشعابات که یک تا دو ماه قبل از تحویل کلید پرداخت می‌شود، 500 پوند هزینه نصب آب و برق، شارژ ماهانه شهرک و یا ساختمان.

خانه های قبرس شمالی برای ایرانیان

راهنمای خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی 2023

سهولت و سودآور بودن خرید ملک در قبرس شمالی باعث شده تا افراد زیادی این روزها به این کار روی بیاورند. شما نیز به ‌راحتی می‌توانید به ‌صورت حضوری و غیرحضوری نسبت به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی اقدام کنید.

کشور قبرس مدت ‌هاست مقصد سرمایه ‌گذاران سراسر جهان بوده است. اگرچه قبرس شمالی از ثروت کمتری نسبت به قبرس جنوبی برخوردار است، اما با رشد اقتصادی در سال‌ های اخیر، همه مناطق قبرس شمالی شاهد پیشرفت اساسی در زیرساخت ‌ها بوده‌اند. همین موضوع باعث شده تا سرمایه‌ گذاران زیادی در سال‌ های گذشته به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی روی بیاورند. جالب است بدانید که با خرید املاک در این کشور، امکان درخواست برای اخذ اقامت موقت برای شما و خانواده‌ تان فراهم خواهد شد.

قبرس شمالی خرید منزل

راهنمای کامل خرید ملک در قبرس شمالی 2023

کشور قبرس شمالی 3354 کیلومتر مربع مساحت دارد و به دلیل گستردگی سواحل و مسیرهای کوهستانی و بکر از زیبایی طبیعی ‌تری نسبت به جنوب جزیره برخوردار است. طی یک سال گذشته (2023) سرمایه ‌گذاری ‌های گسترده در این کشور باعث افزایش 100 درصدی قیمت ملک و آپارتمان در برخی مناطق شده است؛ اما با این وجود قیمت خرید مسکن و ملک همچنان به طرز چشمگیری ارزان‌تر از املاک مشابه در قبرس جنوبی است. جالب است بدانید که اجاره و خرید آپارتمان در قبرس شمالی بسیار آسان، مقرون ‌به‌ صرفه و به ‌طورکلی بدون دردسر است. اما اگر از تصمیم برای زندگی در این کشور اطمینان ندارید، ما به شما توصیه می ‌کنیم که به ‌صورت حضوری به این کشور آمده و شرایط را به‌ دقت مورد بررسی قرار دهید.

چرا خرید ملک در قبرس شمالی؟

این روزها، شمار افرادی که به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی علاقه‌ مند شده ‌اند رو به افزایش است. یکی از مهم ‌ترین دلایل این موضوع، آسان بودن مراحل قانونی آن است. خوب است بدانید که خرید و فروش ملک و اجاره آن در قبرس شمالی به پوند است و درآمد خوبی از این راه به دست می ‌آورید. در سال 2021 کشور قبرس شمالی از طرف مجله فوربز به‌عنوان بهترین مقصد ساحلی برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک انتخاب شد. خبر خوب دیگر اینکه شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید و همچنین یک حساب بانکی نیز در این کشور داشته باشید.

آشنایی با شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی 2023

شرایط خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی خیلی پیچیده نیست. شما با داشتن یک پاسپورت و گواهی عدم سوء پیشینه حق خرید ملک و سرمایه ‌گذاری در این کشور را خواهید داشت. طبق قانون این کشور، زمانی که یک فرد خارجی ملک یا آپارتمانی خریداری کند، و یا حتی با پرداخت یک ‌سوم قیمت کل ملک، می‌تواند اقامت موقت کشور قبرس شمالی را دریافت کند. به ‌طورکلی هر فرد خارجی اجازه خرید یکی از این موارد را دارد: یک واحد آپارتمان یا یک واحد ویلایی یا یک دونوم قبرس شمالی که معادل با 1338 مترمربع زمین است. اما اگر قصد خرید بیشتر از این میزان را داشته باشد، اگرچه قولنامه رسمی خواهد داشت، اما باید نیم درصد مالیات را پرداخت کرده و همچنین یک شرح روی سند خواهد آمد که این ملک در اداره ثبت ‌اسناد تنها توسط این فرد قابل معامله است.

قیمت خرید آپارتمان در قبرس شمالی

به‌ طور کلی هزینه خرید آپارتمان در قبرس شمالی بسیار ارزان ‌تر از کشورهای اروپایی است. شما برای خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی ابتدا نیاز دارید با شرکت ‌های معتبری  که مشاوره دقیق در اختیارتان قرار می دهند ، در این حوزه مشورت کنید. به دلیل متغیر بودن قیمت آپارتمان و ملک در مناطق مختلف این کشور، شاید نتوان قیمت دقیقی برای خرید اعلام کرد، اما شما حداقل به 35000 پوند احتیاج خواهید داشت.  البته این مبلغ با توجه به ارزش ملک و متراژ آن متغیر است.

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شمالی

زمان خرید آپارتمان و یا ملک در این کشور، شما به‌عنوان یک فرد خارجی باید هزینه‌های جانبی دیگری علاوه بر قیمت تمام‌شده خود ملک بپردازید. این هزینه‌ها شامل نیم درصد از ارزش کل مبلغ ملک، هزینه باز کردن پرونده مالیاتی شخص (تا 21 روز بعد از عقد قرارداد)، 6 درصد هزینه سند زدن و 6 درصد هزینه ثبت قرارداد در اداره ثبت اسناد، 5 درصد مالیات بر خرید (قبل از تحویل کلید)، نیم درصد هزینه باطل کردن تمبر در اداره مالیات، بین 1500 تا 3500 پوند هزینه انشعابات که یک تا دو ماه قبل از تحویل کلید پرداخت می‌شود، 500 پوند هزینه نصب آب و برق، شارژ ماهانه شهرک و یا ساختمان. به این موضوع دقت کنید که این موارد و مبالغ تا تاریخ و زمان انتشار این مقاله صحیح بوده و می‌توانید از طریق گروه آرتان از تغییرات مطلع شوید.

آشنایی با مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

همانطور که دانستید، در کشور قبرس شمالی خرید آپارتمان و ملک، بسیار راحت ‌تر از کشورهای اروپایی است. ما در این قسمت شما را با مراحل خرید یک ملک در این کشور آشنا خواهیم کرد.

ابتدایی ‌ترین کاری که باید انجام دهید، باید با مشاورین حقوقی و شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه در کشور قبرس شمالی مشورت کنید.

ودیعه رزرو ملک، چیزی حدود 0001 پوند تا 5 درصد مبلغ کل ملک است که شما این مبلغ را باید به شرکت سازنده بپردازید.

پس ‌ازاینکه تصمیم شما نهایی شد، یک‌ سوم از کل مبلغ ملک را پرداخت کرده و بین شما و شرکت سازنده قرارداد امضا خواهد شد و خریدتان نهایی می‌شود. اصولا از زمانی که رزرو را انجام می‌دهید، تا یک ماه فرصت خرید ملک را دارید.

با توجه به بودجه خود شما می ‌توانید با مشورت ملکی را انتخاب کنید که از لحاظ قانونی و مالیاتی مشکلی نداشته و مدارک کامل را داشته باشد.

شما می‌ تواند به سه حالت قرارداد خرید را امضا کنید: به‌ طور الکترونیکی، حضوری و یا با دادن وکالت به مشاورین ما یا افراد نزدیک خود تا به ‌صورت حضوری این کار را انجام دهند. اما در حالت کلی تحت هر شرایطی هم که باشد، نیم درصد از کل مبلغ ملک بابت باز کردن پرونده مالیاتی باید نهایتا تا 21 روز بعد از امضای فیزیکی قرارداد پرداخت شود.

پس از دریافت کلید، مالک جدید ملک باید هزینه‌های جانبی دیگر که در بالا به آن‌ها اشاره شد، را پرداخت کند.

خرید آنلاین ملک در قبرس شمالی

شاید تصور کنید که برای خرید ملک در قبرس شمالی حتما باید به ‌صورت حضوری به این کشور سفر کنید. اما خوب است بدانید که شما امروزه به ‌راحتی می‌توانید خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی را به ‌صورت کاملا آنلاین انجام دهید. این کار توسط شرکت‌های معتبر فعال در این زمینه انجام می‌شود. اگر به ‌صورت غیرحضوری قصد خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی را دارید، شرکت ما با تخصص در زمینه مشاوره سرمایه‌گذاری در این کشور، کلیه مراحل کار را برای شما انجام خواهد داد.

در این حالت دو راه پیش روی شماست: یا امضایتان را به ‌صورت الکترونیکی می‌فرستید و در اولین فرصتی که در کشور حضور پیدا کردید به‌ صورت حضوری امضا را انجام خواهید داد؛ و یا شرکت ما قرارداد را برایتان پست خواهد کرد تا امضا به‌ صورت حضوری انجام شود و شما مجدد قرارداد را برای شرکت برای انجام سایر کارها ارسال کنید. 

برای مشاوره با ما تماس بگیرید