جاب آفر آلمان برای مهاجرت به کشور آلمان

 

جاب آفر آلمان : آلمان را می‌توان یکی از کشورهای پیشرفته قاره اروپا به شمار آورد. این کشور قطب صنعتی و اقتصادی این قاره بوده و رشد بسیار زیادی در صنایعی همچون حمل‌ونقل هوایی، پزشکی، تولید مواد مصرفی، ماشین‌سازی و … داشته است. پیشرفت در تمامی این زمینه‌ها نیازمند داشتن نیروی کاری متخصص است و از آنجایی که کشور آلمان چند سالی است که با مشکل پیر شدن جمعیت و همچنین کاهش نرخ فرزندآوری روبرو شده است، شرایط مهاجرت به ین کشور برای نیروی های متخصص خارجی مناسب شده است.

 

جاب آفر آلمان

بسیاری از کشور ها از طریق یک پیشنهاد شغلی به فرد ویزا کار می دهند که کشور آلمان نیز از این مورد مسثسنا نیست.

جاب آفر به اصطلاح دعوت نامه از یک  کارفرمای آلمانی برای یک موقعیت شغلی می باشد.این نامه تمامی اطلاعات و  جزییات شغلی از جمله موقعیت شغلی در نظر گرفته شده، میزان حقوق دریافتی، تاریخ شروع و پایان کار، سمت شخص و شرح وظایف را در بر میگیرد. کارفرمایان آلمانی به دنبال جذب نیروهای خارجی بوده و  می‌توانند به کمک جاب آفر آلمان این نیروها را استخدام کنند.

 

مهاجرت به کشور آلمان

 

مراحل دریافت نامه ی شغلی ( جاب آفر )

برای این که بتوانید دعوتنامه یا جاب آفر از یک کارفرمای آلمانی دریافت کنید ، لازم است مدارک دانشگاهی و یا فنی حرفه ای خود و همچنین سوابق شغلی خود را به تایید سفارت المان دربیاورید.در اکثر رشته ها و پیشنهاد های شغلی متقاضی می بایست تا حدی به زبان آلمانی مسلط باشد اما خبر خوب این است که افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات و مهندسی تحصیل کرده و یا سوابق کاری آن ها نیز در همین زمینه می باشد، نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی ندارند و میتوانند با مدرک زبان انگلیسی برای دریافت پیشنهاد شغلی آلمان اقدام کنند.

پس از تکمیل تمامی مدارک تحصیلی و کاری، مکاتبات لازم با کارفرماهای آلمانی آغاز میشود تا بتوان بهترین پیشنهاد شغلی را برای متقاضی دریافت کرد.کارفرما پس از بررسی رزومه و مدارک ، ممکن است درخواست برقراری مصاحبه آنلاین با متقاضی دهد .پس از انجام مصاحبه و دریافت جواب مثت از کارفرما، دعوت نامه شغلی برای شخص صادر می شود.

بعد از دریافت جاب آفر یا همان دعوت نامه شغلی، باید کلیه مدارکی که در رزومه متقاضی اقرار شده را آماده کرده و در موعد مقرر برای مصاحبه به سفارت آلمان مراجعه کرد.بررسی پرونده ویزای کاری آلمان حدود 3 الی 4 ماه به طول می‌انجامد. اگر با درخواست ویزای شما موافقت شده باشد، از جانب سفارت اطلاع رسانی شده و باید برای دریافت ویزای کاری، پاسپورت خود را به سفارت آلمان ارائه دهید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق جاب آفر

 

دریافت اقامت آلمان از طریق ویزای کار ( جاب آفر )

با دریافت ویزای کاری آلمان، به شما یک اقامت 1 ساله داده می‌شود که در پایان مدت اعتبار می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید. لازمه تمدید اقامت کاری آلمان، داشتن قرارداد کاری با یک شرکت آلمانی است. اگر به مدت 8 سال در آلمان مشغول به کار باشید و مالیات خود را به موقع پرداخت کنید، می‌توانید برای اقامت دائم آلمان برای کل اعضای خانواده اقدام کرده و سپس تابعیت و پاسپورت آلمانی را دریافت کنید. یکی از مواردی که این نوع ویزا را در بین ویزاها در کشورهای مختلف جذاب میکند، عدم نیاز به تمکن مالی برای اکثر رشته ها و سریع بودن روند پرونده می باشد.

در حال حاضر رشته های مرتبط به کادر درمان و پیراپزشکی و رشته های نرم افزار و مرتبط با کامپیوتر جزو رشته های پر طرفدار با درصد قبولی بسیار بالای ویزا به شمار می آیند.

 

کلام آخر

همان طور که بررسی شد،به دلیل رشد منفی جمعیت آلمان، دولت این کشور برنامه‌های متفاوتی برای جذب نیروی متخصص و حرفه‌ای خارجی دارد.

بنابراین اگر شرایط دریافت جاب آفر آلمان را داشته باشید، به راحتی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. در صورتی که تصمیم به مهاجرت به کشور آلمان از طریق دریافت ویزای کار ( جاب آفر)  را دارید بهتر است با مشاورین وست ادوایزر تماس بگیرید تا بتوانند شمارا در این مسیر راهنمایی کنند.