Search
Close this search box.

تغییرات قوانین مهاجرت به استرالیا در سال 2021

تغییرات_قوانین_مهاجرت_به_استرالیا_در_سال_2021

آخرین مطالب خواندنی

تغییرات قوانین مهاجرت به استرالیا در سال 2021

مقوله مهاجرت و مهاجران همواره تاثیر قابل توجهی بر فرهنگ و اقتصاد استرالیا داشته اند. متاسفانه در سال 2020، با شیوع پاندومی ویروس کوید 19 سهمیه های مهاجرت نیروی ماهر به استرالیا با تاخیر مواجه شده است. و موجب شوک بی سابقه ای در اقتصاد استرالیا در دهه های اخیر شده است.

در 6 اکتبر 2020، بودجه فدرال استرالیا، پس از سه ماه تأخیر اعلام شد. بودجه جدید شامل برنامه های بلند مدت مفصل برای خنثی کردن اثرات ویروس کرونا در مهاجرت می شود. در سال 2021، کماکان سقف برنامه مهاجرت تعداد 160.000 هزار باقی خواهد ماند. همچنان دولت استرالیا تمرکز در جذب بهترین، درخشان ترین و با استعدادترین مهاجران را دارد. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، خواندن مطلب پیش رو در رابطه با قوانین مهاجرت این کشور خالی از لطف نخواهد بود.

دولت از اول ژوئیه 2021 برنامه نوآوری و سرمایه گذاری در تجارت را ساده و بهبود می بخشد.

هزینه های درخواست ویزا از 1 ژوئیه 2021 11.3 درصد افزایش پیدا کرده اند.

این برنامه همچنان تمرکز زیادی بر جذب بهترین و درخشان ترین مهاجران از سراسر جهان خواهد داشت. برنامه نیروی ماهر بیشترین تغییر را داشته است. و به ترتیب ویزاهای کارفرمایی (کلاسهای 482 و 186) و نوآوری و سرمایه گذاری مشاغل موقت (زیر کلاس 188) در اولویت خواهند بود. سقف مهاجران از طریق برنامه مهارت های عمومی، ویزای کلاس 190، ویزای کلاس 491 و ویزای کلاس 189 کاهش یافته اند.

برنامه ریزی بودجه سال 2021 بدین صورت است که ویزاهای ماهر 17 شغل در اولویت را پر می کنند که 11 مورد از آن ها در بخش مراقبت های بهداشتی است.

یکی از اصلی ترین تغییرات این است که شرایط لازم برای دارندگان ویزای نوآوری در تجارت افزایش می یابد. دارندگان ویزای کسب و کار نوآوری برای اثبات تجارت خود ملزم به داشتن دارایی تجاری و شخصی 1.25 میلیون دلار (از 800000 دلار) و گردش مالی سالانه 750،000 دلار (از 500،000 دلار) خواهند بود.

تغییرات_قوانین_مهاجرت_به_استرالیا_در_سال_2021

تغییرات در ویزای موقت نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (زیر کلاس 188)

تغییرات در ویزای موقت نوآوری و سرمایه گذاری تجاری به منظور بهبود کیفیت متقاضیان است. در سرمایه گذاری و شرایط اقامت، صاحبان مشاغل و کارآفرینان تغییراتی ایجاد خواهد شد. برای جذب مشاغل بین المللی بیشتر و استعدادهای استثنایی به استرالیا، جبران آسیب های متاثر از ویروس کرونا و تقویت مشاغل محلی، گروه ویژه و جدیدی جهت جذب استعدادهای جهانی تاسیس خواهد شد. این طرح مبتنی بر طرح استعدادهای جهانی موجود و برنامه نوآوری و سرمایه گذاری در تجارت خواهد بود.

ویزای شریک

بر اساس بودجه، شاهد تغییرات جدید در برنامه های ویزای شریک خواهیم بود. یکی از مهم ترین تغییرات در ویزای شریک، زبان انگلیسی است. هدف از این آزمون ارتقا انسجام اجتماعی و مشارکت اقتصادی است.

تغییرات زبان برای ویزای ازدواج آینده احتمالی در کلاس 300 ، ویزای زیر کلاس 309 شریک زندگی (موقت خارج از کشور) و زیر کلاس 820 شریک زندگی (موقت برون مرزی) وجود ندارد. گزینه جایگزین آزمون زبان انگلیسی این است که متقاضی حدود 500 ساعت کلاس زبان انگلیسی را از طریق برنامه انگلیسی مهاجرت بزرگسالان (AMEP) انجام دهد.

تقویت مهاجرت جریان خانواده

کسانی که قصد دارند برای اخذ ویزای شریک (همسر) برای استقرار در استرالیا برنامه ریزی کنند خوش شانس هستند.  اکثر ویزاهای موجود در جریان خانواده به همسران تعلق می گیرد.

تغییرات_قوانین_مهاجرت_به_استرالیا_در_سال_2021

بازپرداخت هزینه در خواست ویزا در دوران کرونا

دولت استرالیا اعلام کرده است که برای دارندگان ویزا که به دلیل ویروس کرونا نمی توانند به استرالیا سفر کنند، بازپرداخت هزینه درخواست ویزا (VAC) وجود خواهد داشت. کارگران ماهر موقت، دارندگان ویزای بازدید کننده، دارندگان ویزای احتمالی ازدواج (PMV) و دارندگان ویزای برنامه کارگر فصلی شامل این طرح می شوند.

همچنین دولت اعلام کرد که معافیت از هزینه درخواست برای کسانی که هزینه ویزا پرداخت کرده اند و به دلیل بسته شدن مرزها قادر به سفر به استرالیا نیستند در دسترس خواهد بود. ویزاهایی مثل: ویزاهای تعطیلات کاری، ویزاهای بازدید کننده، درخواست مجدد کارگران ماهر موقت.

یکی از برنامه ریزی و پیش بینی ها در بودجه فدرال مربوط به واکسن کووید 19 در نیمه دوم سال 2021 است. توزیع و در دسترس بودن این واکسن طبیعتا بازگشایی مرزهای بین المللی استرالیا را در پی خواهد داشت.

مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی ماهر (Skilled Worker) از شیوه های رایج و کم دردسر برای افراد با تجربه کاری بالا می باشد.

جهت مهاجرت به استرالیا و دانستن راه های مهاجرت به این کشور می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاوران مجموعه وست در تماس باشید:

تماس با ما

تلگرام

واتس اپ

ایمیل: info@westadviser.com

با لمس لینک زیر نیز مستقیم به صفحه شرکت وست در برنامه اینستاگرام هدایت خواهید شد. با دنبال کردن صفحه مجموعه ما در محیط های مجازی می توانید به تازه ترین اخبار مربوط به مهاجرت دسترسی داشته باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *