Search
Close this search box.

تحصیل در قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

آخرین مطالب خواندنی

تحصیل در قبرس شمالی

قبرس شمالی مروارید پنهان دریای مدیترانه است مناظر بکر و دل انگیز مکان های عالی برای اقامت و هزینه های کمتر نسبت به بقیه کشورهای اروپایی و آمریکایی باعث شده تا زندگی و تحصیل در این کشور به یک تجربه فراموش نشدنی تبدیل شود. یکی از راه های مهاجرت به قبرس شمالی تحصیل در دانشگاه های این کشور است .شما با حداقل معدل میتوانید از بورسیه تحصیلی برخوردار شوید. همچنین امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در قبرس شمالی برای همه دانشجویان وجود دارد.
قبرس شمالی یکی از مقاصد تحصیلی پر طرفدار در بین مردم جهان و ایرانیان است.
دانشگاه های این منطقه با کیفیت هستند و در سطح جهان به رسمیت شناخته شده اند.
سیستم آموزشی قبرس شمالی طی چند سال گذشته به‌ سرعت رشد کرده و برنامه‌های آموزشی استاندارد و متنوعی را ارائه می‌دهد. این موضوع باعث جذب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بخصوص غرب ها در مقاطع دانشگاهی در این کشور شده است. در قبرس شمالی هم مدارس دولتی هم مدارس خصوصی وجود دارند و همه آن‌ها از یک سیستم آموزشی استاندارد پیروی می‌کنند

American-University-of-Cyprus

مقطع پیش‌دبستانی و دبستان

مقطع پیش‌دبستانی در قبرس شمالی، برای کودکان بین ۴ تا ۶ سال است و
تحصیلات ابتدایی در قبرس شمالی به سه دوره تقسیم می‌شود: دوره اول، دبستان است. این مقطع برای کودکان بین ۷ تا ۱۲ سال است و به مدت پنج سال ادامه دارد. تحصیلات در مدارس خصوصی یا دولتی قبرس شمالی به میزان بودجه مالی شما بستگی دارد. از این رو، برخی از والدین مدارس خصوصی و بقیه مدارس دولتی را برای تحصیل کودکانشان انتخاب می‌کنند. دوره دوم، تحصیلات متوسطه اول (۱۲ تا ۱۴ سالگی) است و ۳ سال طول می‌کشد. دوره سوم تحصیلات متوسطه در قبرس شمالی است که توسط دبیرستان‌های معروف به “Lycee`s” مدارس حرفه‌ای فراهم می‌شود.
امکان تحصیل دانش آموزان بین‌المللی در مدارس قبرس شمالی وجود دارد.
این کشور تمرکز زیادی بر آموزش عالی دارد و این آموزش توسط کالج معلمان، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشکده باز اقتصاد و مدیریت بازرگانی، دانشگاه آمریکایی گیرنه ، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه اروپایی لفکه، دانشگاه بین‌المللی آمریکایی و بقیه موسسات آموزش عالی این کشور ارائه می‌شود. قبرس شمالی دارای یک دانشگاه در رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی رنکینگ تایمز است. بالاترین رتبه دانشگاه در قبرس شمالی، دانشگاه مدیترانه شرقی است که دارای رتبه 400–600 جهانی است.
آموزش عالی در هر دو مؤسسات دولتی و خصوصی (در کل ۸ دانشگاه) انجام می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی قبرس شمالی عبارت‌اند از: دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه راف دنکتاس، دانشگاه کارنیا و دانشگاه علوم قبرس. همچنین، دانشگاه‌های مدیترانه شرقی و اروپایی لفکه تنها دانشگاه‌های دولتی در قبرس شمالی هستند.
تمامی دانشگاه‌های قبرس شمالی توسط وزارت آموزش، جوانان و ورزش ملی و شورای عالی برنامه‌ریزی، اعتبارسنجی و هماهنگی (YODAK) کاملاً شناخته‌شده و معتبر هستند. YODAK توسط جامعه بین‌المللی آموزش عالی پذیرفته‌شده و دارای اعتبار است.
هزینه تحصیل در قبرس باتوجه به دانشگاه و شهر موردنظر شما، متفاوت است. هزچند هزینه آن در مقایسه با سایر کشورهای جهان معمولاً مقرون‌ به‌ صرفه تر است. سطح شهریه به نوع برنامه تحصیلی و مدت‌زمان آن بستگی دارد. اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. درصورت اتمام دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم، شما می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی اقدام کنید. بر اساس قوانین شورای اعتباربخشی آموزش عالی جمهوری ترک قبرس شمالی (YÖDAK)، فارغ‌التحصیلان دبیرستان از قبرس شمالی باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. دانشجویان بین‌المللی به‌ شرط داشتن حداقل ۱۲ سال تحصیلات پیش‌دانشگاهی واجد شرایط اپلای هستند.
و یکی از راه های مهاجرت به قبرس شمالی این است که
شما برای تحصیل در قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزای دانشجویی ندارید، فقط باید مدارک زیر را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و برای دانشگاه مربوطه ارسال نمایید:

مقطع دبستان و پیش دبستان در قبرس شمالی

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

•سوابق تحصیلی + ریزنمرات مقطع قبلی
• کپی کارت ملی و شناسنامه
• کپی پاسپورت (حداقل ۶ ماه اعتبار)
• چهار عدد عکس پرسنلی ۶ در ۴
• مدرک زبان آیلتس IELTS (نمرهٔ ۵٫۵ برای همه مقاطع تحصیلی)
• مدرک زبان تافل TOEFL (۵۱۳ PBT / ۶۵ IBT برای همه مقاطع تحصیلی)
پس از تأیید صلاحیت شما توسط دانشگاه مربوطه در قبرس شمالی یک نامه پذیرش مشروط (CAL) برای شما ارسال می‌شود. هنگامی‌که مبلغ اولیه مندرج در CAL خود را پرداخت کردید، نامه پذیرش تحصیلی (UAL) از دانشگاه شما برایتان ارسال می‌شود و سپس می‌توانید بدون نیاز به ویزا به قبرس شمالی بروید.
اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی به دانشجویان واجد شرایط بورسیه می‌دهند. وزارت آموزش ملی و ورزشی جمهوری ترک قبرس شمالی بر اساس عملکرد تحصیلی دانشجویان بین‌المللی بورسیه می‌دهد. در قبرس شمالی دو نوع بورسیه وجود دارد:
• بورس تحصیلی کامل
• بورس تحصیلی جزئی
قبرس شمالی دارای محیطی امن و دوستانه، هزینه‌های زندگی نسبتاً پایین و دانشگاه‌های مورد تائید استانداردهای جهانی است. همین امر، باعث شده این کشور به مقصدی محبوب در میان دانشجویان بین‌المللی تبدیل شود. قبرس شمالی به دانشجویان بین‌المللی خود خدمات دیگری نیز ارائه می‌دهد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.


دانشگاه Anadolu-University-Nicosia-Campus

Cyprus-West-University

ده ها دانشگاه معتبر در قبرس شمالی وجود دارد.

باور داشته باشید یا نه شما هم میتوانید با یک مشاوره درست از شرکت وست ادوایزر در یکی از این دانشگاه های معتبر تحصیل کنید و پلی برای آینده خود بسازید. اعتبار این دانشگاه ها نیازی به بحث ندارد. تقریباً همه شما با این دانشگاه ها آشنا هستید و اعتبار بین المللی آنها را میدانید.

برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین ما در وست ادوایزر در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *