نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

برای درک تفاوت های میان این دو ویزا اول به طور کلی نگاهی به این ویزاهای به صورت جداگانه می اندازیم و سپس به ادامه مطالب می پردازیم.

تفاوت ویزای توریستی و ویزای کاری:

ویزای توریستی:

به طور کلی ویزای توریستی ویزایی است که شخص با هدف گردشگری و سفر به کانادا آن را می‌گیرد.

از دلایلی که این ویزا صادر می‌شود:

  • ملاقات با اقوام و یا آشنایان شما در کشور کانادا
  • سفر برای دیدن جاذبه های گردشگری و یا به عنوان توریست
  • شرکت در یک همایش علمی و یا برنامه تجاری که در کانادا برگزار می‌شود

شما برای اخذ این ویزا نیاز به اثبات داشتن سرمایه کافی برای تامین هزینه سفر به کانادا را دارید و همچنین باید به افسر مهاجرتی کانادا این اطمینان را بدهید که پس از اتمام کارتان در این کشور به کشور خود برمی‌گردید و خاک کشور کانادا را ترک می‌کنید.

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا:

ویزای کاری و یا به عبارت دیگر work permit  تنها به کسانی که شرایط کار در کانادا را داشته باشند تعلق می‌گیرد. بسته به روش اقدام شما برای دریافت این ویزا، هزینه های متفاوتی رو می توانید پرداخت کنید، برای مثال‌ ارزان ترین روش اخذ ویزای کار با گرفتن پیشنهاد شغلی یا جاب افر از کارفرمای کانادایی می‌باشد اما گرفتن ویزای کاری از طریق روش های دیگر مانند برنامه های کارآفرینی در کانادا و یا ویزاهای مانند استارتاپ در کانادا برای شما گران تر می باشند.

مشاغل کانادا برای اقامت

شرایط و نحوه تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری:

همه شما با تنها خواندن این مطالب، سوالی در ذهنتان پدید آمده که آیا می‌توان با گرفتن ویزای توریستی کانادا پس از ورود به این کشور این ویزا را تبدیل به ویزای کاری کرد و یا خیر؟!

شما برای دانستن این سوال باید نگاهی به قوانین مهاجرتی کانادا بیندازید و در بین این قوانین حتما با جملاتی مانند در قوانین مهاجرتی کانادا امکان تبدیل مستقیم یک ویزا به ویزای دیگر وجود ندارد مواجه خواهید شد، اما نگران نباشید شما می‌توانید اول با ویزای توریستی وارد کانادا شوید و پس از ورود به این کشور برای گرفتن ویزای دیگری مانند ویزای کاری، ویزای تحصیلی و… اقدام نمایید. شما در این اقدام ویزای توریستی خود را تبدیل به ویزای دیگری نمی‌کنید بلکه برای یک ویزای دیگر درخواست می‌دهید.

مهندسی در کانادا

شرایط کار در کانادا:

برای اشخاصی که ملیت کانادایی ندارند (غیر کانادایی ها) تنها در صورتی اجازه کار در کانادا به آن ها داده می‌شود که ویزای کار کانادا را داشته باشند.

همچنین درخواست برای ویزای کاری برای اشخاص که با ویزای توریستی در کانادا اقامت موقت دارند غیرقانونی نیست، حتما شما می‌توانید با کارفرما رو در رو مصاحبه کنید.

نکات کلیدی و مهم برای تبدیل ویزا:

  • داشتن ویزای توریستی تاثیر زیادی بر روی درخواست ویزای کاری شما ندارد.

اگرچه امکان دارد که شما با داشتن این ویزا شانس دریافت ویزای کاریتان افزایش پیدا کند اما در هر صورت شما نیاز به شرایط مورد نیاز دریافت ویزای کاری دارید.

  • افرادی که با ویزای توریستی به کشور کانادا وارد می‌شوند تا ۶ ماه اجازه اقامت را در این کشور دارند، افرادی هستند که طی این مدت بدون دریافت و یا درخواست برای ویزای کار مشغول به کارهای به اصطلاح کار سیاه می‌شوند، که این کار باعث می‌شود برای همیشه حق ورود به کشور کانادا را از دست بدهند!
  • تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری تنها زمانی امکان پذیر می‌باشد که شما از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد معتبری برای کار دریافت کرده باشید.

کار در کانادا

ارائه درخواست ویزای کار بدون داشتن جاب آفر امکان پذیر نیست. جاب آفر به معنای پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی می باشد و شما می توانید از سایت های کاریابی معتبر برای دریافت جاب آفر اقدام فرمایید.

لطفا در نظر داشته باشید شرایط توضیح داده شده برای حالت عادی می باشد ولی در حال حاضر قوانین جدیدی برای ملیت های ایرانی به وجود آمده که هر ایرانی در صورت حضور تا قبل از 28 فوریه 2024 با ویزای توریستی در خاک کانادا باشد می تواند بدون نیاز به پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کانادا به صورت آنلاین درخواست ویزای 3 ساله کاری دهد و پس از دریافت مجوز کار، جویای کار قانونی باشد. و البته موضوع بسیار مهمی که باید بهش اشاره کرد این است که افراد باید در مشاغل خاص مشغول به کار شوند تا بتوانند در آینده ویزای کار را تبدیل به اقامت دایم کنند.

بهتر است با مشاورین وست ادوایزر تماس بگیرید تا بتوانند شمارا در این مسیر راهنمایی کنند.