نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار

ویزای توریستی کانادا یک ویزای موقت است و این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند اقامت موقت کانادا را داشته باشند بنا به دلایلی مانند دیدن بستگان ،بازدید ،انجام امور تجاری وغیره…
اگر قصد سفر برای طبیعت‌گردی و گردشگری را دارید شما یک کاندیدای مناسب برای دریافت ویزای توریستی کانادا هستید. درواقع هنگامیکه میخواهید وارد خاک کانادا شوید، مرزبانی کانادا موظف است مطمئن شود که شما قصد ندارید برای مدت طولانی در کانادا اقامت داشته باشید.
اما تمایل روز افزون برای مهاجرت به کانادا موجب شده است که خیلی ها به این فکر بیفتند که ابتدا ویزای توریستی بگیرند و بعد از ورود به کانادا برای گرفتن ویزای کار اقدام کنند و بدین ترتیب ویزای توریستی را تبدیل به ویزای کار کنند و به‌کمک ویزای کار خود تقاضای اقامت دائم کنند و یا اقامت خود را در بازه های زمانی طولانی‌تری تمدید کنند. در نهایت این افراد به دنبال دریافت اجازه اقامت دائم کانادا و یا شهروندی کانادا میباشند.

ویزای کانادا

تبدیل ویزای کانادا به ویزای کار

یکی از راه های تبدیل ویزای کانادا به ویزای کار از طریق ویزای توریستی کانادا است داشتن دعوتنامه یا سابقه سفر خوب دو رکن اصلی ویزای توریستی کانادا است. می‌شود ویزای توریستی کانادا رو به ویزای کار تبدیل کرد .

نحوه تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار

افراد ساکن کانادا که ویزای توریستی یا تحصیلی دارند می توانند درخواست Open Work Permit بدهند. این به این معنی است که برای تبدیل اقامت موقت خود به اجازه کار، دیگر نیازی به داشتن جاب آفر نیست.

open work permit چیست؟

تعریف open work permit را از زبان دولت کانادا بشنویم. دولت کانادا در وبسایت رسمی خود open work permit را اینگونه شرح می‌دهد.
مجوز کار باز یا open work permit مختص به یک شغل خاص نیست و به همین دلیل هنگام درخواست این مجوز نیازی به دریافت ارزیابی تاثیر اشتغال خود در بازار کار کانادا را از اداره Employment and Social Development Canada نخواهید داشت.
نیازی نیست که ثابت کنید که کارفرمایی برای شغل مدنظر شما درخواستی در سامانه استخدام ثبت کرده و هزینه آن را پرداخت کرده است. ساده تر بگوییم نیازی به وجود یک جاب آفر مشخص ندارید.
در بیشتر مواقع شما باید هزینه جداگانه‌ایی بابت مجوز کار باز پرداخت کنید. به این ترتیب شما دو هزینه “مجوز کار” و “مجوز کار باز” خواهید داشت.

ویزای کانادا

بعد از ورود به خاک کانادا برای دریافت اجازه کار چه کار کنم

ابتدا باید تقاضای ویزای کار و ویزای کار باز را بدهید و هزینه های آن را پرداخت کنید. مرحله بعدی دریافت یک اجازه کار بسته یا Close Work Permit است. مجوز کار بسته برای افراد خارجی که در حال حاضر در کانادا حضور دارند صادر می‌شود و بدین معنا است که یک کارفرما برای شغل شما در سامانه کاریابی کانادا درخواست داده است. ثبت در این سامانه نیاز به پرداخت هزینه دارد. بعد از دریافت این اجازه کار ویزای شما به ویزای کار کانادا تبدیل شده است.

مزایای دریافت Open Work Permit

• برای اجازه کار نیاز به جاب آفر نیست
• میشود در هر شغلی مشغول شد حتی اگه مجوز کاری نداشته باشد.
• بیمه درمان کانادا رایگان است و شما هم می‌توانید از آن بهره مند شوید.
• فرزندانتان میتوانند در مدارس دولتی رایگان تحصیل کنند
• به همسر شما هم اجازه کار داده می شود
• دریافت اقامت دائم را ساده تر می‌کند
کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای ایرانی‌ها بوده است و به علت طبیعت زیبا و وسعت بسیار زیادی که دارد، سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند و همین امور باعث شده که ایرانیان بسیاری برای سفر به کانادا اقدام کنند.برای ویزای کانادا شما می‌بایست مدارک بسیاری را ارائه کنید تا بتوانید برای این ویزا اقدام نمایید؛ مدارک هویتی، شغلی، مالی و اسناد مالکیت

ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

• باید پاسپورت با اعتبار مناسب و بالاتر از ۶ ماه داشته باشید
• داشتن تمکن مالی خوب برای زندگی شش ماهه در این کشور
• سابقه سفر به کشورهای اروپایی (الزامی نمی باشد)
• داشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک (الزامی نمی باشد)
داشتن مدارک شغلی و سابقه سفر مناسب در 5 سال اخیر یکی از مهم ترین رکن های دریافت ویزای توریستی کانادا هستند.
با داشتن شرایط بالا می‌توانید برای اخذ ویزای توریستی کانادا و اقامت کانادا از طریق ویزای توریستی اقدام کنید. در صورت نداشتن شرایط دعوتنامه و سابقه سفر میتوانید از روش های دیگری مانند ویزای کار یا ویزای تحصیلی اقدام کنید ‌.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا ۳ نوع است :
1) ویزای سینگل انتری (single)
ویزای سینگل یعنی شما می‌توانید تنها یک بار-و فقط یک بار به کانادا وارد شوید و تا مدت زمان اعتبار ویزای خود در آنجا بمانید و هر زمان که شما از خاک کانادا خارج شدید دیگر ویزای شما اعتباری ندارد .
2) ویزای مولتیپل(multiple)
ویزای مولتیپل یعنی شما می‌توانید تا زمانی که ویزایتان اعتبار دارد تا چندین بار به کانادا سفر کنید. ویزای مولتیپل یا چند بار ورودتعداد دفعات نامحدود برای سفر به کانادا را دارد .
3) سوپر ویزا(super visa)
سوپر ویزا یک ویزای طولانی مدت است
سوپر ویزا یک نحوه آن است که شما فردی را داشته باشید که مقیم کانادا باشد این فرد می‌تواند برای شما سوپر ویزای کانادا را تهیه کند که ۱۰ سال اعتبار دارد و هر بار به مدت 2 سال می توانید در خاک کانادا باشید. افراد دیگر هم می‌توانند از این ویزا استفاده کنند .

ویزای کانادا
برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا چه شرایطی لازم است
اگر برای ویزای توریستی اقدام کنید امکان تبدیل به هیچ ویزای دیگر وجود ندارد اعم از کاری، تحصیلی و اقامتی اما یک راه ایده آل وجود دارد.
شما می‌توانید با ویزای توریستی وارد کانادا شوید و بعد از داخل برای گرفتن ویزای کاری اقدام کنید در این صورت با ویزای توریستی وارد کانادا شده اید و برای ویزای کاری درخواست داده اید.
بعد از اینکه با درخواست شما موافقت شد و اداره مهاجرت کانادا برای شما ویزای کار صادر کند می‌توانید در کانادا بمانید و مشغول به کار شوید.
گام به گام تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری
اولین گام یافتن شغل در کانادا است. اولین قدم برای دریافت ویزای کار داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی است.
شما می‌توانید برای دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کار در کانادا از مشاوران ما کمک بگیرید. ما با چندین و چند شرکت کانادایی در ارتباط هستیم و در مشاغل مختلف می‌توانیم برای شما پیشنهاد شغلی مناسب پیدا کنیم. اما اگر بخواهید خودتان این مسیر را طی کنید سایت های کاریابی بین المللی مانند Indeed و Glassdoor و همچنین شبکه اجتماعی متخصصین LinkedIn و یا گوگل کردن استخدام در حوزه فعالیت خود و یافت یک پیشنهاد شغلی در سایت یک شرکت خاص نیز امکان پذیر است. شما می توانید در این سایت ها یک موقعیت خوب پیدا کنید و سپس رزومه خود را به صورت آنلاین برای کارفرما ارسال کنید. رزومه های کاری در کانادا دارای استاندارد خاصی است که باید رعایت شود. شما می‌توانید با مشاوران ما برای نوشتن رزومه کاری حرفه ایی تماس بگیرید.
شما می‌توانید از خارج از کانادا هم برای اشتغال در کانادا درخواست دهید اما اگر درخاک کانادا باشید می‌توانید با شرکت در مصاحبه‌های حضوری به‌جای مصاحبه آنلاین شانس استخدام خود را بالا ببرید.

ویزای کانادا

LMIA چیست

Labour Market Impact Assessment ارزیابی تاثیر در بازار کار کانادا که توسط اداره Employment and Social Development دولت کانادا صادر می‌شود برای بیشتر مشاغل دسته فرصتهای شغلی بسته closed work permit یا به‌عبارت ساده تر یک پیشنهاد کاری مشخص لازم و ضروری است.
اگر کارفرما قصد استخدام فردی که تبعه کشور کانادا نیست را داشته باشد باید در سامانه‌ایی این درخواست را ثبت کند. خود این ثبت در سامانه یک هزینه برای او خواهد داشت. در این سامانه آن کارفرما ادعای خود مبنی بر عدم وجود نیروی کار کانادایی برای آن شغل را باید اثبات کند.
بعد از آنکه اداره مربوطه این اسناد را بررسی کرد. اگر صحت آن تایید شود آن کارفرما میتواند یک فرد خارجی را استخدام کند.
صرف گرفتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما بدون آنکه روند ثبت در سامانه LMIA و تایید عدم وجود نیروی کانادایی برای آن شغل کاربردی برای شما نخواهد داشت.

اپلای برای دریافت ویزای کار

اول دریافت ویزای توریستی، خوب چطور ویزای توریستی بگیریم؟
در درخواست ویزا نوع ویزا را مشخص کنید: خوب این که راحته ویزای توریستی
موارد زیر را باید به سفارت کانادا اثباط کنید:
• اگر ثابت شود برای ورود به کشور کانادا مشکل‌ساز هستید و خطری دارید، از گرفتن ویزای توریستی کانادا سلب مقبولیت می‌شوید.
• حتما باید گذرنامه معتبر و دارای تایید داشته باشید.
• ثابت کنید که قصد ندارید به واسطه ویزای توریستی در کانادا اقامت بلند مدت یا دائم داشته باشید.
• دلایلی را بیاورید که اثبات کند دلیلی برای بازگشت به کشور واسطه یا مبدا دارید.
• دلایلی را بیاورید که اثبات کند توانایی این را دارید که از پس هزینه‌های خود یا خانواده خود در طول سفر برآیید.
برای ویزای توریستی کانادا چه مدارکی لازم است
مدارک باید با صحت و درستی کامل تحویل داده شوند. امکان اینکه با مدارک ناقص از سمت افسر مهاجرت رد شوید، زیاد است؛ بنابراین پیش از اقدام، در نظر بگیرید که مدارک را کامل و به خوبی آماده کرده‌اید.
• فرم درخواست ویزا را دقیق تکمیل کنید و تحویل دهید.
• پاسپورت و عکس پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد تحویل دهید.
• اسنادی را داشته باشید که تمکن مالی شما را ثابت کند.
• اگر یک دعوتنامه از یک فرد سازمانی در کانادا داشته باشید، یا برنامه منظم و کاملی از بازدید کانادا تحویل دهید، به روند تسهیل پذیرش مدرک شما کمک می‌کند.
• هزینه‌های قانونی اخذ ویزای توریستی کانادا را کاملا پرداخت کنید.
• انگشت‌نگاری‌های مرتبط با سفارت کانادا را انجام دهید.
• اسناد دارایی‌های مربوط به خود را عرضه کنید.
• اگر نامه اشتغال به کار و تحصیل، فیش حقوقی یا مرخصی را دارید، جهت ارائه کامل مدارک کاری و تحصیلی ارائه دهید.
• آیا سابقه مهاجرتی و مسافرتی داشته‌اید؟ انجام دهید.

ویزای کانادا
مراحل گرفتن ویزای چند ساله کانادا

مرحله اول
در قدم اول تنها کاری که می‌کنید ترجمه صحیح و معتبر مدارک لازم است. توجه کنید که مدارک را درست و دقیق ترجمه کنید؛ چرا که ترجمه خوب به تسهیل فرآیند اخذ ویزای شما کمک می‌کند.
مرحله دوم
در قدم دوم مدارک لازم و ضروری را به یک موسسه مهاجرتی معتبر تحویل دهید تا پس از آن وکلا با روش مناسب مخصوص به خود، این مدارک را برای یکی از کشورها یا سفارتخانه‌های مجاور ایران ارسال کنند. ثبت اطلاعات بیومتریک(هزینه‌های مربوط به انگشت‌نگاری و مانند آن‌ها) بهتر است پرداخت شود.
مرحله سوم
در صورتی که مدارک شما از سمت سفارتخانه تایید شود، تا ۳۰ روز وقت دارید جهت ثبت اطلاعات بیومتریک و محاسبه به کنسول‌گری کانادا بروید.
مرحله چهارم
مرحله آخر صبر کردن است. تنها یک کار انجام دهید: مدارک را کامل و دقیق تحویل دهید و در این مرحله صبر کنید که مدارک شما پس از بررسی مورد تایید قرار گیرد.

اخذ ویزای توریستی

پس از اخذ ویزای توریستی شما می‌توانید به صورت ۶ ماه یا بیشتر در کانادا بمانید. این زمان فرصت مناسبی است که اگر قصد اقامت دائم برای بعدا را دارید، از اقامت دائمی خود اطمینان کسب کنید.
همه واقعیت‌ها درباره تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا
اول از همه شما وقتی ویزای توریستی میگیری به دولت کانادا اعلام کردید که نمی‌خواهید در کانادا ماندگار شوید.وقتی‌که به کانادا رسیدید داشتن این ویزا تاثیری روی گرفتن ویزای کاری شما ندارد. حداقل تاثیر مثبتی ندارد.
ابتدا باید تقاضای کار باز یا Open work permit بدهید و همزمان تقاضانامه اجازه کار را هم باید بدهید. در ابتدای مقاله راجع به این مرحله بحث کردیم.
خوب بعد از اینکه تقاضا دادیم چه می‌شود. درواقع شما با اینکار مهلت ماندن در کانادا را افزایش می‌هیدو حالا می‌توانید با این مهلت به‌دست آمده برای یافتن شغل اقدام کنید.
توجه کنید که اگر از ایران شغل دارای LMIA پیدا کرده باشید. فرصت شما بسیار بسیار عالی خواهد بود. زیرا تنها یک مصاحبه حضوری با استخدام فاصله خواهید داشت.

ویزای کانادا
نکاتی که باید خیلی به آن توجه داشته باشید:

مدت اعتبار ویزای توریستی کم است و باید از ایران برنامه ریزی های کاملی را برای انجام مراحل اداری روند تبدیل آن به ویزای کاری طی کنید تا در کانادا با اتمام وقت ویزا مواجه نشوید.
حضور در کانادا هیچ حق اضافه‌ایی برای استخدام به شما نمی‌دهد. پس از ایران شرایط کارفرمایان را بررسی و مطابقت مهارت با خواسته آنها را انجام دهید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
فقط دسته خاصی از مشاغل امکان دریافت ویزای کار بسته برای خارجی ها وجود دارد. بنابراین قبل از سفر به کانادا از امکان استخدام خود کاملا مطمئن شوید.

برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین ما در وست ادوایزر در تماس باشید.