نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

بورسیه استانی تحصیلی در ایتالیا

یکی از روش های مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق تحصیل است. امروزه اکثر دانشجویان به دنبال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستند که در میان برخی از آنها، ممکن است افرادی باشند که از پس هزینه های دانشگاه و زندگی در ایتالیا و یا هر کشور دیگری بر نیایند. به همین علت تمامی کشور های جهان برای دانشجویان نخبه کمک هزینه های تحصیلی در نظر گرفته اند که با داشتن یک سری از شرایط می توانند آن را دریافت نمایند. بورسیه تحصیلی ایتالیا انواع مختلفی دارد که متقاضیان می توانند با بررسی شرایط خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.                               

چند نکته در مورد تحصیل در ایتالیا 

 تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری 

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی 
 • عدم امکان دریافت ویزای همراه 
 • اجازه کار حین تحصیل 
 • برخورداری از اقامت پس از تحصیل تا 6 ماه 
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن بدون ویزا 

شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا

 دولت کشور ایتالیا برای شهروندان خارجی که به این کشور مهاجرت کرده اند و قصد ادامه تحصیل دارند، بورس تحصیلی اعطا می کند. این بورس ها عبارتند از:

 بورس تحصیلی برای تعدادی از دوره های مقطع فوق لیسانس

 مقطع دکتری (بورسیه تحصیلی کشوری)

 دوره های تحصیلات عالی در رشته های هنری، موسیقی و نوازندگی

 پژوهش های دانشگاهی و دوره های زبان ایتالیایی و فرهنگ ایتالیایی 

 • بورسیه زبان ایتالیایی 
 • بورسیه استانی در برخی استان ها

 بورس تحصیلی شامل کمک هزینه تحصیلی از جمله کاهش شهریه تحصیل هر مقطع، پوشش هزینه بیمه درمانی و همچنین کمک ماهیانه در هزینه های شما می باشد. دانشجویان بین المللی که فرصت توسعه مهارت های خود را در ایتالیا دارند، عبارتند از: 

آذربایجان –  کلمبیا –  مصر –  اتیوپی – غنا – هند-  اندونزی –  ایران-  قزاقستان – مکزیک –  ترکیه-  تونس- ویتنام

دانشجویان این کشورهای نیز می توانند فرصت برخوداری از این بورس در رشته های مهندسی، فناوری های پیشرفته، معماری، طراحی، اقتصاد و مدیریت در دانشگاه های معتبر ایتالیایی را داشته باشند. به عبارتی دیگر به بهترین دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه می شود که توسط حامیان مالی اصلی حمایت می شوند.

 مهم ترین کمک هزینه های آموزشی در ایتالیا

 سالانه دانشگاه میلان (Politecnico di Milano) چندین بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به بهترین نامزدان بین المللی که اجازه تحصیل در ایتالیا را دارند، اعطا می نماید. دانشجویانی که بورس تحصیلی دریافت می نمایند، فقط باید یک هزینه اداری غیر قابل بازگشت را در حدود 160€ (یورو) پرداخت نمایند. 

بورس تحصیلی ایتالیا برای ایرانیان

بورس تحصیلی پلاتین (PLATINUM) ایتالیا

 این نوع بورسیه تحصیلی در ایتالیا ارزشی معادل 10000€ (یورو) ناخالص در سال به همراه پرداخت هزینه تحصیل را شامل می شود که این مبلغ بورس تحصیلی هزینه های اقامت در یکی از اقامتگاه های دانشجویی Politecnico را پوشش می دهد. مبلغ باقیمانده (پس از پرداخت مالیات) به عنوان پول نقد جیبی داده می شود، دانشجو فقط باید هزینه اداری را پرداخت کند.

 بورس تحصیلی طلا (GOLD) ایتالیا 

این نوع بورسیه تحصیلی ارزشی معادل 5000€ (یورو) در سال به همراه پرداخت هزینه تحصیل را شامل می باشد. مبلغ بورس تحصیلی هزینه های اقامت در یکی از اقامتگاه های دانشجویی Politecnico را پوشش میدهد، مبلغ باقیمانده (پس از پرداخت مالیات) به عنوان پول نقد جیبی داده می شود. دانشجو فقط باید هزینه اداری را پرداخت کند.

بورس تحصیلی نقره (SILVER) ایتالیا

 این نوع بورسیه تحصیلی با توجه به هزینه قابل پرداخت دانشجو برای 1 سال تحصیل، مبلغ کل هزینه سال تحصیلی را پوشش میدهد. دانشجو فقط باید هزینه اداری را پرداخت کند. تعداد اعطای بورس تحصیلی پلاتین، طلا و نقره نسبت به سال تحصیلی متفاوت است، تعداد کمی از بورس تحصیلی Platinum و تعداد بیشتری از بورس تحصیلی طلا و نقره در دسترس است. علاوه بر کمک هزینه تحصیلی پلاتین، طلا و نقره، هر ساله سایر انواع بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی ارائه شده توسط نهادهای خارجی ممکن است برای برنامه های خاص یا کشور مبدا دانشجویان در دسترس باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می نمائیم.

 بورسیه تحصیلی DSU در ایتالیا

بسیاری از دانشجویان از جمله دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا در مقطع کارشناسی تمام وقت، مقطع کارشناسی ارشد، مدرک لیسانس تک دوره یا دوره های دکتری در یکی از دانشگاه های پیمونت به عنوان مثال Politecnico تورینو، دانشگاه تورینو، دانشگاه شرقی پیمونت میتواند بورس تحصیلی DSU دریافت کنند. البته اگر آنها بر اساس الزامات اقتصادی آن کشور شرایط لازم را احراز کنند. دانشجویان نیمه وقت می توانند در صورت ثبت نام در مقطع کارشناسی شرکت کنند. مقدار بورس تحصیلی بسته به شرایط شما متفاوت است و خدمات اقامتی نیز می تواند به دانشجویان اعطا شود.

 دانشگاه بولونیا کمک های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی که شایستگی لازم را دارند ارائه میدهد که مایل به ثبت نام برای دوره اول (لیسانس)، دوره دوم (کارشناسی ارشد) یا دوره های تک دوره ای در دانشگاه بولونیا هستند. هر کمک تحصیلی برای یک سال تحصیلی اعطا می شود و به مبلغ 11059€ (یورو) می رسد و هزینه های کامل یک سال تحصیل پرداخت می شود. دانشگاه پاویا به منظور ارتقاء همکاری بین المللی با کشورهای در حال توسعه، بورس تحصیلی را برای دانشجویان برجسته کشورهای در حال توسعه ارائه میدهد تا برنامه تحصیلات فوق لیسانسی را که به زبان انگلیسی در دانشگاه آموزش داده می شود، ارائه دهد. هر بورس تحصیلی حدود 8000€ (یورو) است.

  Bocconi Merit  و جوایز بین المللی ایتالیا

 دانشگاه بوکونی بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان بین المللی در هر برنامه تحصیلی یا برنامه کارشناسی ارشد علوم در بوكونی فراهم می كند. این کمک هزینه تحصیلی شامل پرداخت نیمی از کل هزینه تحصیل به ارزش 12000€ (یورو) در سال برای مقاطع تحصیلی دانشجویان بین المللی Politecnico di Milano می باشد.

 بورسیه تحصیلی در ایتالیا از دانشگاه ها

 بورس تحصیلی بین المللی UCSC یک کاهش هزینه سالانه است که دانشگاه Università Cattolica را ارتقا میدهد تا دسترسی دانشجویان بین المللی به برنامه های آن را افزایش دهد و تخفیف حدود 30% از کل هزینه را پوشش میدهد. دانشگاه پاتووا میتواند برای کمک به دانشجویان کم درآمد ایتالیایی و خارجی که رکورد تحصیلی خوب و مدرک تحصیلی در دانشگاه دارند، ارائه دهد. بورس تحصیلی تقریبا شامل پول و بخشی از خدمات، از قبیل مسکن یا غذا در دانشگاه می باشد.

 در سال 2022/2023، دانشگاه Padova همچنین برنامه تحصیلی تعالی بین المللی Padova ارائه می دهد که دانشجویان بالقوه با استعداد بالایی را برای تحصیل در مقطع ابتدایی یا درجه دوم در انگلستان در پاتوا فراهم میکند. Scuola Normale Superiore 78 نیز بورس تحصیلی کاملا متشکل از دانشجویان خارجی و خارج از ایتالیا را تأمین میکند. تمام دانشجویان پذیرفته شده در برنامه دکتری از حمایت مالی کامل از جمله تحصیلات، هزینه ها و هزینه تحصیل درسی برخوردار می شوند.

 حمایت مالی دانشجویان بین المللی مقطع لیسانس در کشور ایتالیا

 در مقطع لیسانس امکان دریافت بورس به مراتب مشکل تر از مقاطع دیگر است. در این مقطع شما از برخی از بورس های این کشور می توانید استفاده نمائید و امکان دریافت بورسیه کامل مشکل است. بورس DSU یکی از بورس هایی است که در این مقطع می توان از آن استفاده نمود. برای اخذ این بورس و یا بورس های دیگر شما باید اثبات نمائید که از یک کشور جهان سوم اقدام می نمائید و امکان پرداخت هزینه تحصیل خود را ندارید. مقطع لیسانس در این کشور 4 ساله می باشد و شما در حین تحصیل می توانید مجوز کار در حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته را دریافت نمائید. اگر به زبان این کشور مسلط باشید امکان کار پیدا کردن و کمک کردن به هزینه های خود برای شما بیشتر فراهم می شود.

 شانس دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا

 با ارائه مدارک زیر شانس فرد برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا بالا خواهد رفت:

 •  اگر والدین شخص در قید حیات نباشند. 
 • اگر والدین دانشجو دارای معلولیت باشند. 
 • والدین از قشر کارگر بوده و از پس هزینه های تحصیل فرزند بر نیایند. 
 • مدارکی که ثابت کند دانشجو دارای خواهر و یا برادر محصل می باشد 
 • در صورتی که والدین متقاضی هر دو شاغل باشند 
 • خواهر و یا برادر زیر 7 سال باشد که نیازمند مراقبت از سوی یکی از والدین در منزل میباشد در کسب موثر خواهد بود 

برای مشاوره با ما تماس بگیرید