نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

هر آنچه از قبرس شمالی برای مهاجرت باید بدانیم

قبرس شمالی یک کشور کوچک است که در شمال قبرس قرار دارد جمعیت قبرس شمالی حدود ۳۲۰ هزار نفر است.زبان: زبان رسمی قبرس شمالی ترکی است، اما بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند. همچنین در برخی مناطق، زبان یونانی نیز صحبت می شود.

اقتصاد: اقتصاد قبرس شمالی بسیار کوچک است و بیشتر به صنایعی مانند گردشگری، کشاورزی و شیلات گرایش دارد.

مهاجرت به قبرس شمالی بهترین اتقاق زندگی

فرهنگ قبرس شمالی

فرهنگ قبرس شمالی بسیار متنوع است و با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، تأثیراتی از فرهنگ ترکیه و یونان را نیز در بر دارد. زبان رسمی این کشور ترکی است و بیشتر مردم به زبان ترکی زبان‌ آموزی می کنند. همچنین در برخی مناطق، زبان یونانی نیز صحبت می شود.

مردم قبرس شمالی دارای فرهنگ و سنت های خاصی هستند که در زندگی روزمره آن‌ها نمایی پیدا می کند. یکی از سنت های مهم در قبرس شمالی، سنت تولد است که به نام “کراوات” شناخته می شود. در این سنت، هنگامی که فردی تولد می گیرد، یک کراوات به گردن او بافته می شود و او باید این کراوات را تا پایان سال به دست نگه دارد.

همچنین در قبرس شمالی، رقص های محلی و سنتی وجود دارد که همراه با موسیقی و آواز خوانی اجرا می شود. رقص هایی مانند “زیبایی بادی” و “کوموس” معروف هستند و در جشن ها و مراسم های مختلف اجرا می شوند.

فرهنگ قبرس شمالی

اقتصاد قبرس شمالی

اقتصاد قبرس شمالی بسیار کوچک است و بیشتر به صنایعی مانند گردشگری، کشاورزی و شیلات گرایش دارد. صنعت گردشگری در قبرس شمالی بسیار مهم است و درآمد اصلی برای این کشور را تأمین می کند. شهرهایی مانند نیکوزیا و فاماگوستا دارای جاذبه های گردشگری زیادی هستند که می تواند جذابیت زیادی برای گردشگران به دنبال سفر به این کشور داشته باشد.

اقتصاد قبرس شمالی

کشاورزی نیز یکی از صنایع مهم قبرس شمالی است که در آن عمدتاً محصولاتی مانند گیاهان دارویی، زیتون و لیمو تولید می شود. شیلات نیز در سواحل قبرس شمالی تولید می شود و می تواند به عنوان منبع درآمد مهمی برای این کشور باشد.

مناطق مهم قبرس شمالی

شش منطقه قبرس شمالی

قبرس شمالی از لحاظ تقسیمات کشوری دارای شش منطقه یا districts است. این مناطق عبارتند از

منطقه نیکوزیا Lefkoşa در قبرس شمالی

شهر بافتی شمال نیکوزیا بافتی تاریخی دارد که در سال ۲۰۰۹ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در این شهر خانه هایی با حیاط های بزرگ و باغ های سبز وجود دارند. همچنین در شهر نیکوزیا، کلیسای سنت نیکولاس و کاخ بیشکتاش نیز قابل دیدن هستند.

منطقه فاماگوستا Gazimağusa در قبرس شمالی:

شهر فاماگوستا دارای تاریخی بسیار طولانی است. این شهر دارای یک بندر قدیمی و قلعه ای است که در آن موزه هایی مانند موزه کهنسالی و موزه شهرتاریخی وجود دارد.

منطقه کیبیرنت Girne در قبرس شمالی:

گیرنه (Girne) یا کیرنیا (Kyrenia) یکی از شهرهای بزرگ و جذاب قبرس شمالی است که در شمال شرقی کشور واقع شده است. این شهر به دلیل جاذبه‌های گردشگری خود و طبیعت زیبایش، همواره به عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری در قبرس شمالی شناخته شده است.

گیرنه با داشتن تاریخی به‌طوری‌که به دوران بیزانس و روم بازمی‌گردد، نقش مهمی در تاریخ قبرس شمالی ایفا کرده است. این شهر دارای بناهای تاریخی فراوانی مانند قلعه سنت هیلاریون (St. Hilarion Castle)، کلیسای بیتلهمی (Bellapais Monastery) و موزه‌هایی مانند موزه تاریخی گیرنه (Kyrenia Castle historical museum) و موزه دریانوردی (Kyrenia Shipwreck Museum) است.

تاریخ قبرس شمالی

قلعه سنت هیلاریون یکی از جاذبه‌های تاریخی مهم گیرنه است که در قسمت جنوبی شهر واقع شده است. این قلعه دارای سه بخش است که هر یک به طور جداگانه می‌توانند بازدید شوند. این قلعه دارای مناظری بسیار زیبا است که از بالا به شهر و دریاچه گیرنه نیز دیده می‌شود.

کلیسای بیتلهمی (Bellapais Monastery)، که در قسمت شمالی شهر واقع شده است، یکی از بناهای تاریخی و مذهبی مهم گیرنه است. این کلیسا در قرن شانزدهم ساخته شده و همچنان به عنوان یکی از مراکز مذهبی و فرهنگی قبرس شمالی شناخته می‌شود. این کلیسا دارای طراحی زیبا و داخلی تزئین شده است که به بازدیدکنندگان احساس آرامش می‌دهد.

موزه تاریخی گیرنه (Kyrenia Castle historical museum)، که در قسمت جنوبی گیرنه واقع شده است، یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی این شهر است. این موزه در داخل قلعه گیرنه قرار دارد و شامل دو بخش اصلی است. بخش اول شامل اجساد و اثاثیه‌های باستانی از قرون وسطی و بخش دوم شامل اثاثیه‌هایی است که به دوران اشغال ترکیه در قبرس شمالی (1974-1983) مربوط می‌شود. این موزه دارای ارزش تاریخی و فرهنگی بالایی است و می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی گیرنه محسوب شود.

موزه دریانوردی (Kyrenia Shipwreck Museum) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری گیرنه است که دارای ارزش تاریخی بسیاری است. این موزه در داخل قلعه گیرنه واقع شده است و به نمایشگاهی از جنگل‌های دوران میانه، کشتی‌های باستانی و تجهیزات مربوط به صید و دریانوردی می‌پردازد.

همچنین شهر گیرنه دارای دریاچه زیبایی است که به نام دریاچه گیرنه شناخته می‌شود. این دریاچه دارای مناظر زیبایی است و می‌توانید در آن به شنا و تفریح بپردازید.

مردم قبرس شمالی

 منطقه کیبیرنت دارای پارک ملی کیبیرنت است که در آن می توانید از طبیعت زیبای جنگل ها و کوهستان های این منطقه لذت ببرید.

منطقه Güzelyurt خوزلیورت قبرس شمالی

گوزلی‌یورت (Güzelyurt) یا مورفو (Morphou)، یکی از شهرهای قبرس شمالی است که در شمال غربی جزیره قرار دارد. این شهر با داشتن طبیعت زیبا و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری، یکی از مقاصد محبوب گردشگری در قبرس شمالی است. در این مقاله، به بررسی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی گوزلی‌یورت پرداخته خواهد شد.

گوزلی‌یورت، با داشتن طبیعت بکر و زیبایش، به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری در قبرس شمالی شناخته شده است. این شهر دارای درختان پرورشی فراوانی است که تولید محصولاتی مانند پرتقال، لیمو، مرکبات و زیتون را تامین می‌کنند. گوزلی‌یورت همچنین دارای شهربازی‌ها، پارک‌های زیبا و مناطق پیک‌نیک است که به صورت فعالیت‌های خانوادگی و گردشگری بسیار مناسب هستند.

جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی گوزلی‌یورت نیز بسیار جالب هستند. قلعه مورفو (Morphou Castle)، که در قسمت شمالی شهر واقع شده است، یکی از بناهای تاریخی مهم این شهر است. این قلعه در دوران اشغال ترکیه در قبرس شمالی بسیار دستخوش تغییرات شده است، اما همچنان به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر شناخته می‌شود.

موزه مورفو (Morphou Museum) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی گوزلی‌یورت است. این موزه در یکی از خانه‌های تاریخی شهر قرار دارد و به نمایشگاهی از تاریخ، فرهنگ، صنایع دستی و ادوات جنگی منطقه پرداخته است.

ایستگاه قطار گوزلی‌یورت (Güzelyurt Train Station) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. این ایستگاه به دلیل ظرفیت گسترده‌ای که در گذشته داشته، به عنوان یکی از مراکز حمل و نقل اصلی در قبرس شمالی شناخته می‌شود. اما اکنون این ایستگاه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر شناخته می‌شود و به صورت یک موزه بازدیدپذیری برای گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و ارث‌های فرهنگی منطقه باز شده است.

در کل، گوزلی‌یورت یک شهر زیبا و جذاب است که دارای جاذبه‌های گردشگری و تاریخی فراوانی است. این شهر به عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری در قبرس شمالی شناخته شده است و برای بازدید کنندگانی که به دنبال طبیعت زیبا، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و فعالیت‌های خانوادگی هستند، بسیار مناسب است.

جذابیت های طبیعی قبرس شمالی

منطقه اسکله İskele  در قبرس شمالی

ایسکله (İskele) یا ترکجه (Trikomo)، یکی از شهرهای قبرس شمالی است که در شرق جزیره قرار دارد. این شهر با داشتن سواحل زیبا و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری، یکی از مقاصد محبوب گردشگری در قبرس شمالی است. در این مقاله، به بررسی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی اسکله پرداخته خواهد شد.

اسکله، با دارا بودن سواحل زیبا و پرشور، به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری در قبرس شمالی شناخته شده است. سواحل این شهر، شامل سواحل طلایی و آبی، پر از شن و ماسه و آبی بسیار شفاف هستند. این سواحل برای شنا، غواصی، جت اسکی و سایر فعالیت‌های آبی بسیار مناسب هستند.

جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی اسکله نیز بسیار جالب هستند. کلیسای پاناگیا توکساپاناگیا (Panagia tou Xenon)، یکی از بناهای تاریخی مهم این شهر است. این کلیسا در قسمت جنوبی شهر واقع شده است و دارای فرماندهی و معماری بسیار زیبا و باستانی است.

موزه قلعه اسکله (Iskele Castle Museum) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی ایسکله است. این موزه در قلعه ایسکله قرار دارد که در دوران اشغال ترکیه در قبرس شمالی ساخته شده است. این موزه به نمایشگاهی از تاریخ، فرهنگ، صنایع دستی و ادوات جنگی منطقه پرداخته است.

پل بوفور (Büyük Han) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری ایسکله است. این پل، در سال 1572 میلادی ساخته شده است و در دوران تاریخی به عنوان مرکز تجاری و تعاملات اجتماعی در منطقه شناخته می‌شده است. اما اکنون این پل به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر شناخته می‌شود و به صورت یک موزه بازدیدپذیری برای گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و ارث‌های فرهنگی منطقه باز شده است.

بنادر قبرس شمالی

منطقه لفکه Lefke در قبرس شمالی

در این مقاله، به بررسی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی منطقه لفکه در قبرس شمالی پرداخته خواهد شد.

لفکه (Lefke)، یکی از شهرهای قبرس شمالی است که در غرب جزیره قرار دارد. این شهر با داشتن مناظر طبیعی زیبا و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری، یکی از مقاصد محبوب گردشگری در قبرس شمالی است.

در مورد جاذبه‌های گردشگری و تاریخی لفکه، این منطقه دارای مناظر طبیعی زیبا و دیدنی است. از جمله جاذبه‌های طبیعی لفکه، می‌توان به دریاچه گوخجه (Göksu Göleti) اشاره کرد که در کنار کوهستان‌های زیبای لفکه قرار دارد. همچنین، جاذبه‌های تاریخی لفکه شامل موزه طبیعی لفکه (Lefke Natural History Museum) می‌شود که به نمایشگاهی از تاریخ زمین، جانوران و گیاهان منطقه می‌پردازد.

به علاوه، موزه آرشیو لفکه (Lefke Archive Museum) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی لفکه است که به نگهداری و نمایش اسناد و تصاویر تاریخی منطقه می‌پردازد. همچنین، مسجد لفکه (Lefke Mosque) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی لفکه است که فرماندهی و معماری زیبایی دارد.

در کل، لفکه به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در قبرس شمالی شناخته شده است. این شهر دارای بازارهای محلی، رستوران‌ها با غذاهای خوشمزه و امکانات ضروری دیگری است که برای گردشگران مفید هستند. همچنین، با داشتن مناظر طبیعی زیبا و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، لفکه به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار برای تفریح و گردشگری در قبرس شمالی شناخته می‌شود.

تاریخ قبرس شمالی

نتیجه گیری

قبرس شمالی یک کشور کوچک و زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان است. بافت شهری شمال نیکوزیا، شهر فاماگوستا و منطقه کیبیرنت تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور هستند. فرهنگ قبرس شمالی بسیار متنوع است و در آن تأثیراتی از فرهنگ ترکیه و یونان را می توان مشاهده کرد. همچنین اقتصاد این کشور بیشتر به صنایعی مانند گردشگری، کشاورزی و شیلات گرایش دارد.

برای مهاجرت سریع و راحت به قبرس شمالی با مشاورین وست ادوایزر تماس بگیرید