Search
Close this search box.

امنیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی

امنیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی

آخرین مطالب خواندنی

امنیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی

خیلی از ما نگران امنیت سرمایه خودمونیم. اقتصاد متورم جهان و جنگ اوکراین باعث شده پولهامون آب بره. این فقط تو کشور ما اتفاق نیافتاده تو بیشتر کشورهای دنیا افزایش هزینه های زندگی سرسام آور شده. این وضعیت باعث شده همه به دنبال جایی باشن که بتونن ارزش سرمایه خودشون رو اول حفظ و بعد افزایش بدن.

قبرس شمالی یکی از جاهایی است که میشه برای سرمایه گذاری به اون فکر کرد. یکی از مهم ترین دلایلی که این روزها اسم قبرس شمالی رو زیاد میشنویم هم جنگ روسیه و اوکراینه، این جنگ باعث شد حجم سرمایه گذاری روس ها و بعد اوکراینی ها در قبرس شمالی بیشتر بشه.

اما نگرانی همه سرمایه گذار ها از امنیت سرمایه هاشون هست. خوب قبرس شمالی هم مثل همه سرمایه گذاری های دیگه باید محتاطانه و با بررسی همه جوانب انجام بشه. به قول ما ایرانی ها گل بی خار کجاست! یعنی اینکه هیچ خوبی و زیبایی بی عیب ونقصی در دنیا وجود ندارد. قبرس شمالی هم از این قاعده مستثنا نیست.

اما بعنوان یک سرمایه گذار که خودمون تو قبرس شمالی در حال خرید و فروش ملک هستیم خوبی ها و بدی های قبرس شمالی رو میگذاریم تو کفه ترازو و بعد برای سرمایه گذاری تصمیم میگیریم.

تازه این همه ماجرا نیست. بابت هر سرمایه گذاری جدید بابت هر خرید ملکی و بابت شروع هر ساخت و سازی همه سرمایه گذارها منجمله خود ما دوباره خوبی ها و ایرادات اون سرمایه گذاری رو سبک و سنگین میکنیم که بتونیم سرمایه گذاری امنی داشته باشیم.

سرمایه گذاری امن در قرس شمالی

میزان امنیت سرمایه در قبرس شمالی

نوع اقتصاد یک کشور، حجم سرمایه خارجی اوضاع اقتصادی و سیاسی،اوضاع نظامی، کشورهای منطقه و اوضاع کلی جهان در تعیین امنیت سرمایه نقش مهمی دارند. تصور کنید در زمان جنگ جهانی دوم امنیت سرمایه گذاری در همه کشورهای دنیا پایین آمده بود. کالاهایی ارزشمند برای سرمایه گذاری پارچه ، خوراک و شکلات بود و همه اصول و قواعد سرمایه گذاری قبل از آن تغییر کرده بود.

بنابراین خیلی مهم است که بدانیم در چه شرایطی و کجا سرمایه گذاری میکنیم.

کشور قبرس در سالهای 1974 تا 1984 درگیر جنگ بود و در این سالها کسی در قبرس شمالی سرمایه گذاری نمیکرد. اما بعد از کشور ترکیه تصمیم گرفت با ایجاد امنیت در قبرس شمالی و باز گذاشتن دولت های محلی و باز گذاشتن اقتصاد قبرس شمالی این اوضاع رو عوض کنه.

امروز که این مقاله رو مینویسیم، کشور قبرس بعنوان مقصد خیلی از سرمایه گذارها انتخاب میشه. سرمایه گذارهای  اروپایی و آمریکایی زیادی در قبرس شمالی هتل ساخته اند. برخی از آنها در کشور خودشان چنین سرمایه گذاری هنگفتی نکرده اند.(بدون در نظر گرفتن قیمت خانه های شخصی این افراد).

خوب سوال این است که چرا این افراد این چنین اعتمادی به سرمایه گذاری در قبرس شمالی دارند.

جواب یک کلمه است، سرمایه گذاری دولت قبرس شمالی و ترکیه بر روی جذب توریست. کشور قبرس شمالی همواره در تلاش بوده تا با جذب توریست و جذب سرمایه دارها برای تفریح در قبرس شمالی تمکن مالی خودش رو بالا ببره. این موضوع باعث شده تا میزان سرمایه درگردش در قبرس شمالی از خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکا در مقاطعی از زمان پیشی بگیره.

فقط میزان هزینه سالانه خارجی ها برای رزرو هتل در قبرس شمالی در فصل های بهار و تابستان را تصور کنید.

این حجم سرمایه باعث بالارفتن امنیت سرمایه های خود میشود. زیرا این افراد ثروتمند با نفوذ و ثروت خود اجازه تغییر شرایط را نخواهند داد.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی و امنیت آن

امنیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای خارجی ها

حتی در شرایط امن اقتصادی، حتی در یک کشور با وضعیت اقتصادی خوب و با حجم سرمایه بالا هم ممکن است سرمایه گذاری پر رسیک شود.

کشور خودمان را در نظر بگیرید. کشور ما یک کشور ثروتمند با امکانات و جذابیت های گردشگری زیاد است. اما آیا اینها باعث جذابیت سرمایه گذاری خارجی میشود. خیر!

بدلیل شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی حاکم، سرمایه گذاران خارجی ایران را بعنوان مقصد اول سرمایه گذاری انتخاب نمی کنند.

درباره دیگر کشورها نیز چنین است. شما باید همه جوانب و شرایط را در نظر بگیرید. به این دلیل است که شرکت هایی مانند شرکت وست ادوایزر فعالیت خود را شروع کرده و با ارائه مشاوره درست به سرمایه گذاران، آنها را به مسیر هایی سرمایه گذاری امن هدایت میکند.

همچنین بخوانید:مرکز تخصصی ویزای قبرس شمالی

امنیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای ایرانیان

حتی با وجود امنیت سرمایه گذاری خارجی، این بدان معنا نیست که سرمایه گذاری در همه جای دنیا برای ایرانیان امن باشد. هیچ سرمایه گذاری داستانی که برای خریداران ملک در دبی افتاد را فراموش نکرده. دولت دبی اقامت ایرانیانی که در دبی خانه خریده بودند را لغو کرد و به این ترتیب همه این سرمایه گذاران متضرر شدند.

کشورهای زیادی در دبی خانه خریده بودند. سرمایه گذاری های هنگفتی در دبی صورت میگرفت. میلیاردرها و مولتی میلیاردرها برای سرمایه گذاری در دبی صف کشیده بودند. اما شرایط سیاسی حاکم باعث متضرر شدن سرمایه گذاران ایرانی شده بود. این اشتباهی است که باید از آن درس گرفت.

کشور ها بایکدیگر مناسبان سیاسی دارند. سرمایه گذاری در کشوری که مناسبات سیاسی حسنه ایی با کشور خودمان ندارد میتواند باعث شود که سرمایه ما نیز با خطر مواجه شود. اما راه حل چیست.

سنجش شرایط اقتصادی، سیاسی، جامعه شناسی آسان نیست شما میتوانید از مشاورین حرفه ایی وست ادوایزر برای یک سرمایه گذاری امن استفاده کنید. کافیست که با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

امنیت سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای افرادی است که تصمیم به سرمایه‌گذاری در این کشور دارند. قبرس شمالی، با موقعیت جغرافیایی استراتژیک، سیستم حقوقی مدرن، زیرساخت‌های توسعه یافته و محیط کسب و کار دوستانه، یکی از مقصدهای پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری است. با این وجود، برای اطمینان از امنیت سرمایه‌گذاری، افراد باید به دقت اقدام کنند و تحقیقات کافی را انجام دهند. برخی از مواردی که باید مد نظر قرار گیرند شامل استفاده از مشاوران حقوقی ماهر، بررسی دقیق قوانین و مقررات مالی، ارزیابی دقیق ریسک‌ها و امکانات امنیتی موجود در ساختار سرمایه‌گذاری، و مطالعه نقدها و تجربیات دیگران است. با رعایت این نکات و انجام تحقیقات کافی، می‌توان به سرمایه‌گذاری مطمئن و امن در قبرس شمالی دست یافت.

 

دیگر مقالات مفید وست ادوایزر:

هزینه دانشگاه در قبرس شمالی 2024

مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی

فرصت استثنایی خرید قسطی ملک در قبرس شمالی

برای یک سرمایه گذاری امن در بخش املاک در قبرس شمالی با مشاوران حرفه ایی ما تماس بگیرید


021-88581547


0912-8902303

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *