نیاز به مشاوره دارید؟

جهت مشاوره رایگان با متخصصین ما در ارتباط باشید.

اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در قبرس

 مدارک لازم جهت اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

 •  اصل و کپی گذرنامه متقاضی ( با حداقل ۶ ماه اعتبار )
 • عکس
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوپیشینه
 •  ترجمه رسمی قباله ازدواج زوجین
 •  مدارک خرید ملک در قبرس شمالی
 •  تاییدیه محل سکونت در قبرس شمالی
 •  انجام آزمایشات لازم

قبل از خرید ملک و اخذ اقامت باید آزمایش خون در خود کشور قبرس شمالی ( و نه در ایران ) از شما گرفته شود، پس برای انجام این آزمایش هم نیاز به مبلغی دارید که در سال 2023 حدود ۶۰۰ لیر بوده است.

 • مالیات

پنج درصد از مبلغ ملک موقع خرید ملک در همان لحظه باید پرداخت شود.

 توجه داشته باشید سن شما برای خرید ملک باید سن قانونی باشد

 اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

جزیره قبرس شمالی سومین جزیره‌ی  بزرگ پس از ساردنی و سیسیل می‌باشد. قبرس با داشتن آب و هوای مدیترانه‌ایی و فرهنگ غنی مقصد مناسبی برای زندگی و مهاجرت می باشد.

 جمهوری قبرس شمالی یک جزیره مستقل در دریای مدیترانه است که پایتخت آن شهر نیکوزیاست و زبان رسمی مردم آن ترکی استانبولی است.

 این کشور از شمال با ترکیه، از شرق با سوریه و از جنوب با مصر همسایه است.

 کشور قبرس شمالی یکی از کشورهایی است که امکان سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک و همچنین دریافت اقامت از همین راه را برای متقاضیان بین‌المللی فراهم کرده‌است.

 اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک یکی از آسان‌ترین راه‌ها جهت دریافت اقامت شناخته شده‌است. در این روش متقاضی امکان دریافت اقامت برای خود و اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان را نیز دارد.

 قبرس شمالی به دلیل کم بودن فاصله مکانی تا ایران و نزدیکی فرهنگی درمیان سرمایه‌گذاران و مهاجران ایرانی محبوبیت زیادی دارد.

 البته از دلایل دیگر محبوبیت قبرس شمالی تنوع بالا در قیمت املاک و امکان خرید اقساط و همچنین امکانات بسیار خوب هر یک از پروژه‌ها نیز می باشد.

 بی‌شک یکی از گزینه‌های پیش رو جهت حفظ و رشد سرمایه برای ایرانیان خرید ملک به یکی از ارزهای پایدار و قدرتمند مانند پوند و دلار است. از این‌رو علاوه بر سرمایه‌گذاری در حوزه سودآور مسکن، با رشد ملک از سود این سرمایه‌گذاری بهره‌مند و هم زمان سرمایه‌ی خود را از ریال به ارز تبدیل کرده‌اید. که با افزایش ارزش ارز سرمایه‌ی شما هم رشد خواهد داشت.

 یکی از مهم ترین مراحل برای سرمایه‌گذاری هوشمندانه در حوزه ملک انتخاب پروژه مناسب است تا براساس آن سرمایه گذاری سودمند شکل بگیرد.

 برای خرید ملک و دریافت اقامت قبرس شمالی هم همانند دیگر کشورها قوانینی و شرایطی وجود دارد.  یکی از نکات مهم آن این است که هر فرد خارجی در قبرس مجاز به خرید و ثبت یک ملک و یا زمین به مساحت ۱۳۳۸ متر مربع است.

 میزان رشد قیمت ملک در قبرس شمالی در سال 2023

 در مناطق مختلف این کشور، قیمت‌های متفاوتی برای املاک ارائه شده که در بین آن‌ها بیشترین رشد را منطقه‌ لانگ بیچ داشته است.

 انتخاب محل پروژه، آینده، کیفیت ساخت، لوکیشن، منظره‌، بنا، متراژ و زمان تحویل در افزایش قیمت ملک، تاثیرگذار می باشد. 

 قیمت‌ها در این منطقه از سال 2022 تا 2023 مطابق با واحد پولی رایج در ایران، حدود 4 برابر افزایش پیدا کرده است. در رتبه‌های بعد، گیرنه، نیکوزیا و ماگوسا افزایش قیمت ملک داشته‌اند.

 انواع سند ملکی در قبرس

 به طور کلی 4 نوع سند ملکی در قبرس شمالی وجود دارد. البته در سال 2021 دولت این کشور اعلام کرد که اسناد املاک در قبرس شمالی، تنها با نام سند ملی جمهوری قبرس شمالی، ارائه می‌شود؛ اما همچنان سایر نام‌های اسناد، معتبر هستند.

 در ادامه به بررسی انواع اسناد و اعتبار آن‌ها می‌پردازیم:

 1.  سند ترک
 2.  سند معاوضه
 3.  سند خارجی
 4.  سند اجاره (سرقفلی)
خرید املاک شرکت وست ادوایزر در قبرس شمالی با بهترین امکانات سوپر لاکچری

 سند ملکی ترک در قبرس شمالی

این اسناد متعلق به املاک و مستغلاتی می‌باشند، که از ابتدا صاحبان ترک داشته‌اند. خرید املاکی با این سند برای خریدار بلامانع بوده و مالکیتی قطعی و قابل واگذاری موروثی به خریدار می‌دهد. ضمن اینکه خریدار با داشتن چنین ملکی قادر به دریافت اقامت قبرس شمالی خواهد بود.

 از آنجایی که تعداد املاک موجود در قبرس شمالی، با سند ترک اندک است، معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر اسناد دارند.

 سند معاوضه در قبرس شمالی

 سند معاوضه، به سندی گفته می‌شود که پس از جداییِ دو قبرس، بین صاحبان قبلی معاوضه شده باشند. این سند در مقایسه با سند ترک به یک شکل و اندازه ارزش قانونی دارد. خرید املاکی با این سند برای خریدار بلامانع بوده و مالکیتی قطعی و قابل واگذاری موروثی به خریدار می‌دهد. 

 ضمن اینکه خریدار با داشتن چنین ملکی قادر به دریافت اقامت قبرس شمالی می‌باشد. عمده‌ی زمین‌ها و املاک در قبرس شمالی سند معاوضه‌ای دارند؛ البته در قسمت‌های ساحلی، املاکی با این اسناد کمتر هستند..

 سند خارجی ملک در قبرس شمالی

 املاکی که صاحبان آن‌ها افرادی غیر قبرسی هستند، دارای سند خارجی می‌باشند. از تمام اسناد موجود در قبرس شمالی تنها 3 درصد، دارای همچین ویژگی‌هایی می‌باشند. به همین دلیل قیمت این املاک نیز مانند املاک ترک، گران‌تر هستند.

 سند‌ اجاره یا سرقفلی در قبرس شمالی

 املاکی که تحت حاکمیت دولت و یا اداره‌ی اوقاف قبرس شمالی باشد، دارای چنین سندی هستند. شما قادر به اجاره‌ی آن‌ها برای 49 تا 99 سال می‌باشید.  خرید و فروش این املاک، فقط برای سرمایه گذاری در ساخت هتل یا مراکز بزرگ تجاری توصیه می‌شود.

 برای خرید خانه و یا ملک به هیچ عنوان توصیه نمی‌شوند، مشاوران ما در وست ادوایزربا شناخت کامل از این موضوع، شما را از خرید ملک با این گونه اسناد برحذر می دارند. 

هدف شما از خرید ملک در قبرس

 معمولا یک فرد به دلایل مختلف اقدام به خرید ملک در خارج از کشور میکند. بطور کلی خریداران ملک در دو دسته قرار میگیرند.

 دلایل آنها از خرید ملک در کشوری مانند قبرس هم میتواند سرمایه گذاری باشد و هم برای زندگی به دنبال ملکی مناسب هستند.

 در هنگام خرید ملک در قبرس باید مشخص کنید که در کدام دسته از افراد قرار میگیرید.

 افرادی که به قصد سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک میکنند، به دنبال ملکی هستند که در کوتاه مدت سود خوبی داشته باشد. همچنین در آینده فروش آن راحت باشد.

 برای خرید ملک کدام منطقه قبرس شمالی بهتر است

 هر کدام از مناطق قبرس شمالی مزایای خاص خود را دارد. برخی از مناطق برای افرادی مناسب است که قصد سرمایه گذاری دارند، برخی مناطق مناسب افرادی است که قصد زندگی خانوادگی دارند. برخی به باشگاه های گلف نزدیک است، برخی دیگر به دانشگاه نزدیک است، برخی مناطق به بیمارستان و مدرسه و غیره. برخی مناطق ساحلی است و برخی دیگر نزدیک به جنگل. بنابراین خیلی مهم است که نسبت به سبک زندگی خود ملکی مناسب را انتخاب کنید.

 مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

 از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی می توان به مواردی مانند، قیمت مناسب ملک در قبرس شمالی، رشد سالانه قیمت ملک در قبرس شمالی، اقامت قبرس با خرید ملک و امنیت قبرس شمالی اشاره کرد که در ادامه بصورت کامل درباره این مزایا توضیح خواهیم داد.

 قیمت مناسب ملک در قبرس شمالی :

  هزینه خرید خانه در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای مدیترانه ای بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر میباشد. از طرفی این روزها و با توجه به فشارهایی که از طرف اتحادیه اروپا وارد میشود، احتمال صلح بین دو قبرس، در سالهای آینده بسیار بالاست، بنابراین بعد از صلح بین دو قبرس قیمت املاک این جزیره به صورت تصاعدی افزایش پیدا خواهند کرد. لازم به ذکر است که هم اکنون هزینه خرید خانه در قبرس شمالی تقریبا یک سوم هزینه خرید خانه در قبرس جنوبی میباشد.

 رشد سالانه قیمت املاک در قبرس شمالی : 

قیمت ملک در قبرس شمالی بطور متوسط سالیانه 15 الی 20 درصد افزایش می یابد، همچنین قیمت ارزهای خارجی نیز بطور روزانه در حال افزایش است، بنابراین خرید ملک در قبرس شمالی به عنوان یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری ها محسوب میشود.

 اقامت قبرس با خرید ملک : 

از دیگر مزایای خرید ملک در قبرس شمالی این است که نیازی به تأسیس شرکت برای خرید ملک در قبرس شمالی نیست. مراحل قانونی خرید ملک در قبرس شمالی بسیار ساده است. اقامت قبرس با خرید ملک بسیار ساده است، مشتری میتواند بلافاصله پس از پرداخت 30 درصد از قیمت ملک خود، اقدام به دریافت اقامت قبرس برای خود و اعضای خانواده کند که پروسه ای آسان بوده و نیاز به زمان زیادی ندارد.

 امنیت قبرس شمالی :

بر اساس گزارشات موسسات معتبر، قبرس شمالی یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب میشود. جزئیات این گزارش را میتوانید در بخش امنیت قبرس در سایت شرکت وست ادوایزر مطالعه کنید.

پروژه های مسکونی در قبرس شمالی

 خرید ملک به صورت اقساطی

 اقساطی که شما بعد از پرداخت اولیه پرداخت می کنید برای خانه های در حال ساخت 40% دیگر تا زمان تحویل کلید خانه به شما است و 30% باقی مانده را نیز تا دو سال بعد از تحویل ملک می توانید پرداخت کنید که همانطور که گفته شد این اقساط بدون سود می باشند.

 املاک آماده تحویل نیز با اقساط دوساله می توانید مبلغ باقی مانده را پرداخت کنید.

 خرید ملک در قبرس شمالی با سلیقه شما

 در صورت خرید ملکی که آماده تحویل است می توانید بین تخفیف نقدی و یا مبلمان منزل یکی را انتخاب کنید.

 برای املاک در حال ساخت این هدایا به صورت اجاره یکساله یک ملک ( به انتخاب شرکت) و یا تخفیف نقدی می باشد.

 پس از آنکه خرید شما انجام شد، با پرداخت نیم درصد از ارزش ملک می توانید ملک خود را ثبت کنید و پس از آن با مراجعه به اداره ثبت اسناد و مدارک سند ملک را به نام خود قطعی می کنید.

 در صورت پیش خرید کردن خانه، تنظیم اجاره نامه، جهت گرفتن نامه مختار محل برای تایید اقامت متقاضی لازم است.

 قوانین املاک و مستغلات قبرس شمالی

 طبق قانونی که در کشور قبرس شمالی جاری است، شما با خرید ملک و انجام کارهای قانونی مربوط به آن، مانند پرداخت مالیات و قطعی کردن سند به نام خود، در حقیقت صاحب قسمتی از خاک قبرس شمالی شده و آن ملک و زمین همیشه به شما و ورثه شما تعلق دارد.

 در حقیقت با خرید ملک و خرید زمین در قبرس شمالی، صاحب عرصه و اعیان می شوید و کسی غیر از خود شخص که سند به نام اوست حق فروش و یا انتقال آن سند را ندارد.

ارزانترین و ویلاهای سوپر لاکچری ، آپارتمان های لوکس و ارزان را فقط از وست ادوایزر بخواهید تلفن تماس