Search
Close this search box.

استان انتاریو کانادا

استان_انتاریو_کانادا

آخرین مطالب خواندنی

استان انتاریو یکی از سیزده استان کانادا است. این استان با 38.3 درصد از جمعیت کشور کانادا در کانادا مرکزی واقع شده است و از نظر مساحت دومین استان بزرگ بعد از کبک است. انتاریو چهارمین حوزه قضایی بزرگ کانادا است که قلمروهای سرزمین های شمال غربی و نوناووت را شامل می شود. مرکز این ایالت شهر اتاوا است و پرجمعیت ترین شهر این ایالت تورنتو است، که مرکز استان انتاریو نیز محسوب می شود. ایالت انتاریو از غرب با استان مانیتوبا، از شمال با خلیج هادسون و خلیج جیمز و از شرق و شمال شرقی با کبک و از جنوب با ایالات متحده آمریکا (از غرب به شرق) مینه سوتا، میشیگان، اوهایو هم مرز است.

انتاریو گاهی از نظر مفهومی به دو منطقه انتاریو شمالی و انتاریو جنوبی تقسیم می شود. اکثريت جمعيت و زمين هاي زراعي انتاريو در جنوب است. قسمت بزرگ تر و شمالی انتاریو به طور پراکنده دارای زمستان های سرد و جنگل های انبوه است.

این استان به نام دریاچه انتاریو نامگذاری شده است ، اصطلاحی که تصور می شود از انتاری گرفته شده است. کلمه هورون (Wyandot) به معنی “دریاچه بزرگ” ،  یا احتمالاً اسکاناداریو، که در زبان های ایروکووی به معنی “آب زیبا” است.

انتاریو حدود 250،000 دریاچه آب شیرین دارد.

بخش های شمال غربی و مرکزی کانادا، منطقه کم جمعیت است که بیش از نیمی از مساحت انتاریو را تشکیل می دهد، اگرچه این منطقه كشاورزی صورت نمی گیرد اما سرشار از مواد معدنی است و تا حدودی توسط جنگل های منطقه مركزی و میانه غربی كانادا پوشانده شده است و مملو از دریاچه ها و رودخانه ها است.

خلیج هادسون در انتهای شمال و شمال شرقی، عمدتا باتلاقی و کم جنگل و از مناطق خالی از سکنه به شمار می آید.

انتاریوی جنوبی به چهار منطقه تقسیم شده است: انتاریوی مرکزی (اگرچه در واقع مرکز جغرافیایی استان نیست) ، شرقی انتاریو ، نعل اسب طلایی و جنوب غربی انتاریو.

منطقه جنگلی کارولینین بیشتر مناطق جنوب غربی استان را در بر گرفته است.

اکثر مردم انتاریا از نژاد انگلیسی یا اروپایی  ازجمله جوامع بزرگ اسکاتلندی ، ایرلندی و ایتالیایی هستند. کمی کمتر از 5 درصد از جمعیت انتاریو را فرانکو-انتاریایی تشکیل می دهند، یعنی کسانی که زبان مادری آن ها فرانسوی است.

استان انتاریو کانادا

آب وهوای انتاریو کانادا

آب و هوای انتاریو بسته به فصل و مکان متفاوت است. در واقع سه منبع هوا بر روی آب و هوای انتریو تأثیر می گذارد: هوای سرد ، خشک و قطبی از شمال (عامل غالب در ماه های زمستان و برای قسمت طولانی تری از سال در انتهای انتاریو).

طی پاییز و زمستان، انتشار گرمای ذخیره شده توسط دریاچه ها آب و هوای نزدیک سواحل را تعدیل می کند. این بخش هایی از جنوب انتاریو نسبت به مناطق میانه قاره در عرض های جغرافیایی کمتر زمستان معتدل تر می کند.

مناطقی از جنوب غربی انتاریو (به طور کلی در جنوب یک خط از سارنیا – تورنتو) دارای آب و هوای قاره ای متوسط ​​و مرطوب است. این منطقه دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد است.

میزان بارش سالانه از 750–1000 میلی متر است.

دین و مذهب

طبق امار منتشر شده در سال 2011، بزرگترین فرقه های مذهبی در انتاریو کلیسای کاتولیک روم (با 31.4٪ از جمعیت) ، کلیسای متحد کانادا (7.5٪) و کلیسای آنگلیکان (6.1٪) بودند. 23.1٪ از مردم انتاریا هیچ گونه وابستگی مذهبی نداشتند و این گروه دومین گروه بزرگ مذهبی در این استان پس از کاتولیک های روم است.

زبان رسمی استان انتاریو

زبان اصلی انتاریو انگلیسی است. انگلیسی یکی از دو زبان رسمی کانادا است و زبان دیگر فرانسه است. انگلیسی و فرانسوی زبان رسمی دادگاه های انتاریو هستند. تقریباً 4.6 درصد از جمعیت به عنوان francophones شناخته شده اند.

زبان های دیگری که ساکنان صحبت می کنند شامل عربی، بنگالی، کانتونی، هلندی، آلمانی، یونانی، گجراتی، هندی، عبری، ایتالیایی، کره ای، مالایایی، ماندارین، فارسی، لهستانی، پرتغالی، پنجابی، روسی، سینهالی، سومالی، اسپانیایی، تاگالوگ، تلوگو، تامیل، تبتی، اوکراینی، اردو و ویتنامی است.

اقتصاد استان انتاریو

انتاریو ایالت پیشرو در صنعت تولید کانادا است که 52٪ از کل محموله های تولید ملی را در سال 2004 به خود اختصاص داده است. بزرگ ترین شریک تجاری انتاریو ایالت میشیگان آمریکا است.

معدن و صنعت محصولات جنگلی، به ویژه کاغذ تفاله کاغذ، برای اقتصاد شمال انتاریو حیاتی هستند.

قانون و سیاست در انتاریو

مجلس قانون گذاری انتاریو، این مجمع در حال حاضر دارای 124 کرسی است.

ساختمان های قانونگذاری در پارک کوئین مقر دولت است. به دنبال سیستم وست مینستر، رهبر حزبی که بیشترین کرسی ها را در مجمع دارد به عنوان نخست وزیر و رئیس شورا شناخته می شود.

نخست وزیر، کابینه یا شورای اجرایی را انتخاب می کند.

در ایالت انتاریو عناوین قدیمی افسران ارشد قانون و دادستان کل همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.

انتاریو احزاب سیاسی بی شماری دارد که برای انتخابات نامزد می شوند. چهار حزب اصلی عبارتند از: حزب میانه روی راست محافظه کار انتاریو ، حزب سوسیال دموکرات انتاریو حزب دموکرات جدید (NDP) ، حزب میانه ای چپ لیبرال انتاریو و حزب سبز انتاریو.

کالج ها و دانشگاه های انتاریو

مدارس ابتدایی و متوسطه با بودجه عمومی توسط وزارت آموزش و پرورش انتاریو اداره می شوند. در حالی که کالج ها و دانشگاه ها توسط وزارت آموزش کالج ها و دانشگاه های انتاریو اداره می شوند. وزیر آموزش و پرورش استفان لچه و وزیر آموزش کالج ها و دانشگاه ها راس رومانو هستند.

حمل و نقل

مسیرهای حمل و نقل در انتاریو از سفرهای اولیه در آبراه ها و مسیرهای اولین ملل که توسط کاوشگران اروپایی دنبال می شود تکامل یافت. انتاریو دارای دو مسیر عمده شرقی – غربی است که هر دو از مونترال در استان کبک همسایه آغاز می شود.

مهاجرت به انتاریو

سرمایه گذاری در انتاریو، کار آفرینی، خود اشتغالی، تحصیلی، نیروی کار و نیروی متخصص در انتریو راههای مهاجرت به کانادا هستند. به شیوه های مختلف می توان در انتاریو مهاجرت کرد که در مطالب قبلی که در سایت درج شده مفصل به همه شیوه ها پرداخته شده است.

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت از طریق تماس با ما، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید